Достопримечательности мира

    Отдыхайте с нами!

Статьи

Термальне подорож по Угорщині :)

Так почалася наша візова історія Шенгену, це була ювілейна 20-а країна в наших мандрах і це була Угорщина

Так почалася наша візова історія Шенгену, це була ювілейна 20-а країна в наших мандрах і це була Угорщина. За рік до поїздки моніторячи акції, я знайшов ці диво-квитки за 781 грн на двох в обидва боки на той момент це було приблизно 73 $, в загальному летіли ми з 195 грн в один кінець, з людини. На даний момент - це наш рекорд. Система wizzair не була розрахована, на те, що хтось умудриться купити квитки через мобільний додаток в акційний день з поверненням до Києва на 366-й день від дати покупки. У підсумку з покупкою почалися проблеми, але жага отримати квитки за такою ціною була непереможна. У підсумку після низки складних маніпуляцій я отримав анульовану бронь, але гроші вже пішли в візейр банківським переказом. Мені необхідно було створити ще одну бронь і попросити операторів перенаправити гроші, які надійдуть, з анульованою броні на актуальну. Перший оператор хотів сказати, що так не можна, але дивом сіл телефон і зв'язок обірвався. Другий оператор запевнив мене, що це відмінне рішення і він саме так і зробить. Через 2 дні після банківського переказу мені таки прийшли квитки. До вильоту залишилося 360 днів.

Пройшов рік

спочатку було самостійне отримання візи , А потім в путь! Під час подорожі ми розраховувалися тільки банківською карткою, або знімали готівку прямо із гривневою картки. Конвертація трохи підвела на зняття готівки, але з цим окремо розберуся з банком. При розрахунку карткою конвертація працювала за прийнятним курсом. Почалося все з відстрілу крокодилів на висоті 11000 метрів. Всі 75 хвилин польоту скоротати улюбленою іграшкою на планшеті. Літак приземлився і почалися наші пригоди. Водій в автобусі категорично відмовився нам продавати квитки з невідомої причини, але зате студент-бразилець поділився своїми, так як нам по дорозі, і пізніше зможемо з ним розрахуватися без здачі. Добравшись до готелю у мене геть порвався кросівок, але на щастя у мене їх було два. Почнемо знайомство з Угорщиною через кухню.

кухня

кухня

Я десь читав, що в Європі їжа дорога, але великі порції. З ціною не посперечаєшся, реально дорога, але ось з розміром порцій тут трохи проблема, наїстися угорськими порціями зовсім неможливо. Тут нам на допомогу прийшли турецькі кафе, їх дуже багато, їжа така ж смачна як у Туреччині, а ціни набагато нижче. Загалом угорську кухню ми пізнали через турецьку. Але все ж була одна угорська кафешка, в якій платиш за вхід, а далі ол інклюзив. Тут вже ми відірвалися за всі дні. Коли ми підійшли до офіціантки, їй на вухо шепнув щось інше офіціант, після чого у дівчини почався істеричний сміх. Сміялася вона про щось своє, але млинець як же цікаво, які два угорських слова було достатньо сказати, щоб настільки розсмішити. Почекавши якийсь час, дівчина заспокоїлася і почала нам відповідати на наші запитання. Слова ставали все впевненіше, по тілу йшла невелика тремтіння і тут новий вибух сміху, та такий, що офіціантка підносом закривала обличчя. Нас в результаті покликала інша і обслужила. Найближчі хвилин 20 ми за трапезою спостерігали як бідна дівчина буквально вмирає від сміху і не може заспокоїтися. Щож, непогана анімація вийшла. Потім по скайпу Міші розповідав, що смачно їв баранчика Шона.

Перший вечір ми провели, гуляючи по набережній Дунаю з боку Пешта. Ми познайомилися з численними мостами міста і парламентом, що не говори, а мости красиві.


парламент

Парламент в принципі теж норм, але в нічний підсвічуванні. Заночували і вирушили по маршруту.

Секешферхервар

Це місто настільки важковимовною, що я навіть в автобусі по пам'яті приблизно зміг відновити, щось на подобі Сехер-нехер! І природно мене не могли зрозуміти. У цьому місті раніше коронували королів, а тепер просто все їдять морозиво. Ось ніби як не хочеш морозиво, але його все і всюди їдять, що теж починаєш хотіти і купуєш.

Гуляючи по старовинних вуличках ми милувались з того, як люди різних національностей об'єднані поїданням морозива. Навіть за столиками ресторану сидять і їдять ріжки. За своєю традицією ми познайомилися з угорським макдональдсом. Далі за планом було відвідування замку Борі Вар. Так як в місті говорили виключно угорською, пояснення з листоношами було виключно у вигляді фотографій на планшеті. Нам вручили офіційний бланк на якому написали номер автобуса. Хто б міг подумати, що свою першу закордонну пошту я отримаю саме в Секешферхекактотак.

Через пів години їзди за місто ми з'ясували, що замок відкриється лише через тиждень, ніж заощадили собі на вхідних квитках, так як його оглянути можна було легко через низький паркан.


Борі вар

У Києві сніг, а у нас тут сонечко. Коли ми чекали зворотний автобус, дідусь венгренітянін підійшов і почав нам розповідати коротку історію країни на красивому угорському. Коли ми намагалися йому сказати, що говоримо тільки англійською, його це не мало не збентежило і він продовжив гнути свою лінію на угорському. Чому саме історію країни? Тому-що розповідав її довго і виразно. Через 40 хвилин підійшов автобус, і ми поїхали назад у місто зі складною назвою. Через зупинок 5, в автобус зайшов той же самий дідусь, з першої зупинки, він походу ще й маг. На цей раз він позбавив нас від необхідності слухати його історію. Повернувшись на автовокзал і забравши залишені речі, ми вирушили далі.

Повернувшись на автовокзал і забравши залишені речі, ми вирушили далі

До слова, квитки за 781 грн не включали в себе ні багаж, ні велику ручну поклажу, так, що в цієї поїздки у нас ще й була рекордна кількість речей - 1 рюкзак і жіноча сумка. Рюкзак дивом пройшов за габаритами дрібної ручної поклажі в аеропорту. Коли ми проходили реєстрацію, ми думали, що зараз почнеться розбір польотів. По праву, за габарити великої ручної поклажі ми не повинні доплачувати, про це свідчили офіційні правила у вигляді багів на сайті wizzair, це суперечило інформації на наших квитках, але тим не менш права тут можна було б відстояти.

Кестхей

Нам попався не самий вдалий автобус, цей автобус проїжджав дуже багато міст, відповідно два з половиною години ми милувалися угорськими степами і полями. Місто Кестхей знаходився на озері Балатон. Незабаром після виходу з автобуса, ми знайшли собі Угорця, який люб'язно погодився нас провести до озера, та ще й російською мовою розповів про країну. Озеро конечно не мале, але на цьому в принципі його заслуги і закінчуються)))) Можливо в сезон заслуг більше)))

Озеро конечно не мале, але на цьому в принципі його заслуги і закінчуються)))) Можливо в сезон заслуг більше)))

озеро Балатон

Але ввечері прогулятися звичайно приємно. На одному з берегів гуляла зграя лебедів, коли Даша пішла фоткаться, лебідь-ватажок натякнув, що збирається нам витягти, тому довелося цю компанію покинути. Так як в місті ніхто не шпрехають англійською, та ще й дуже пізній час - 18:00, то все навколо закрито і на вулицях немає людей. Поїсти тут стало цілою проблемою.

В одній кафешці, після довгих мук з угорським меню за 20 $ ми отримали приблизно 6 оливок, 5 шматочків сиру, два помидорчика чері розрізаних на четвертинки, трохи руколи і несмачний в'ялені бекон. Але це ж не турецька кафе, так, що норм. Далі в путь!

Хевіз

Хевіз

Термальне озеор Хевіз

Коли Даша становила маршрут, цей день на секунду здався якимось потенційно нездоланним - 4 міста. Але згадавши наш американський маршрут, ми навіть не парилися, що тут є якийсь ризик. Так як в Хевіз ми приїхали вже зовсім пізно вночі для Угорщини, то о 20:00 ми могли розраховувати лише на мівіну по 16 грн з єдино працюючого в місті маркету, який працює аж до 22:00. Мета всього цього ланцюжка міст було термальне озеро. Коли вранці прокинулися, погода була похмурою, на вулиці було 9 градусів тепла. Я сказав «Не знаю, що має статися на озері, щоб перекрити весь цей складний маршрут і гемор з харчуванням». Я припустив, що хіба-що тільки наявність русалок зможе все виправити. Ще й вхід, порядку по 20 $ з людини. Переодягнувшись ми вийшли на терасу з якої спускалися сходинки в озеро. Почавши заходити в воду, вода здалася мені не сильно теплою, але дубарь на вулиці просто заштовхнув мене в воду. На 9 градусної похмурої вулиці, під обдувом холодного вітру, особливо в плавках не встоїть. Тіло до води звикло за секунди, а висовуватися зовсім не хотілося, тому що при щонайменшому піднятті мокрою руки за межі води, відчувався нереальний мороз холодного вітру. Через пару хвилин озеро вже здавалося нереально теплим, а над водою піднімався пар. Пливучи в цьому пару відчуваєш якесь дивне ейфоричний почуття. Начебто на перший погляд нічого особливого, але як же воно вражає. А найприємніше, що це холодна частина термального озера. Пропливши крізь дверку в приміщення, ми потрапили в теплу частину, обрамлену плиткою. По тілу пішов релакс. У теплій воді було приємно-разморітельно. Але і це ще не все, далі нас чекала гаряча частина озера. У гарячий басейн навіть зайти було трохи складно. У гарячій воді розморило по повній. Такж е в воді треба зайняти чергу і з кожним дзвоном дзвіночка просуватися на одну людину вперед. Попереду чекали гідромассажікі, при кожному пересуванні вперед масажувати різні частини тіла. Почувши наш план подорожі по термальним джерелам країни, хлопці з Пітера люб'язно запропонували притримати для нас місце, поки не пересунеться до початку массажік. Так як у них на це озеро 10 днів, а у нас 3 години і треба починати рух в іншу частину країни в термальні печери. За цей час ми смачно перекусили в турецькій кафешці, на території комплексу. Під час массажік в гарячій воді, все невимушено спілкуються на актуальні теми про температуру води, про квітучих ліліях, про інших термальних джерелах. Бабуся з Москви побажала нам вдалого маршруту і нам треба було рухатися далі. Три години плюханьем в воді пролетіли непомітно. Наостанок ми ще разок зробили кружок від холодного до гарячого. Загалом місто Хевіз отримує залік, озеро дійсно справило сильне враження. Наступні купальні у нас були заплановані в готелі Геллерт, міста Будапешт.

Будапешт

Будапешт

Тепер з'явилася можливість подивитися столицю не тільки вночі, але і вдень :). За заселення, я вказав господареві на помилку в буккінге, щодо нашого харчування, за що отримав назад 10 євро від вартості. Цей теплий вечір ми вирішили присвятити острову Магрід, який знаходиться на Дунаї в Будапешті. Острів великий і зелений, всюди бігають бігуни :) Спочатку ми потрапили в безкоштовний мінізоопарк, побачивши нас лелеки тут же почали демонструвати акробатичні номери, стаючи один на одного. Причому лелека виконував трюк настільки майстерно професійно тримаючи рівновагу, що я впевнений, якщо б я встав на лелеки, то не зміг би так втриматися. Після зоопарку, пройшовши ряд галявин і галявин, ми прийшли до якихось руїн. Звичайно, для кого-то вони безсумнівно є пам'яткою, але чет якось вони виглядали занадто розваленими. А ось за руїнами нас чекав японський парк, в якому цвіло дерево схоже на сакуру. Ми дійшли до кінця острова, напевно, за годину, він виявився дійсно великим. На зворотній дорозі ми гуляли вздовж Дунаю, спостерігаючи за бігунами. Чого їм бігати, якщо один тільки прохід по острову вже змушує ноги відвалюватися. Тим часом, місто включав своє нічне освітлення, а це значить, що скоро восьмій вечора і все кафешки будуть закриті.

Тим часом, місто включав своє нічне освітлення, а це значить, що скоро восьмій вечора і все кафешки будуть закриті

Можливо тому бігуни і бігли, щоб встигнути поїсти. Вечірня краса міста звичайно зачаровує. Місто немов змінюється на інший. Невеликий прохід по набережній Буди для фоточки на тлі парламенту, і ми вирушили трапезувати в турецькі кафешки Пешта, які завжди раді нас прийняти не дивлячись на пізню ніч - 9 вечера.На ранок після зробленого пішого маршруту, ноги просто не могли нормально рухатися, але попереду нас чекав релакс - купальні в престижному готелі Гелерт.

На ранок після зробленого пішого маршруту, ноги просто не могли нормально рухатися, але попереду нас чекав релакс - купальні в престижному готелі Гелерт

релакс

Після озера, готельні басейни особливо не вразили. Звичайно, виглядає це красиво, але природна краса сильніше. А ось гаряча вода завжди приємна. Сорокаградусний басейн настільки розслабив все тіло, що навіть втома і крепатура ніг пройшла. В такому з басейнів можна було плавати чомусь тільки в шапочках, коли я наважився зайти без шапочки, якась угорка з простирадлом на голові припливла і змогла видавити з себе єдине іноземне слово «Шаапка!», Показу на свою простирадло.

З боку виглядало, ніби вона хвалиться. Хоча я не можу зрозуміти, якщо у мене спина вся волохата, то мені теж потрібна якась шапка на спину, тобто чим волосся з голови гірше, ніж волосся зі спини?))) ОХ, як же ми напарилися-то в гарячих басейнах. Хлопець на стійці Інформ люб'язно погодився залишити до вечора у себе наші речі.

Так як проїзд був пекельно дорогий, то доводилося часові відстані долати пішки, заодно і з містом краще познайомилися. Піднявшись на гору Гелерт, ми оглянули околиці і оком проклали собі маршрут до нашої мети - Будайський замок.

Йшли ми приблизно вічність, можливо тому, що не поспішали, але найімовірніше тому, що не в ту сторону, як виявилося. Так як з англійським у місті туго, ми зловили угорця і жестом попросили його продовжити асоціативний ряд "Гелерт хотів, Гелерт кволий, ???" Він у відповідь говорив, щось багато угорською, але ми зловили найголовніше «Будай вар» , це і було, не вистачало ланкою. Тепер досить було цієї фрази, щоб у місцевих дізнатися напрямок. По дорозі ми натрапили на в'єтнамський ресторанчик і вирішили почати звикати до кухні вже за 300 днів. Потім були довгі сходинки вгору, і ми у мети.

Прогулявшись по вуличках старого міста, ми почали цікавитися у туристів, що ще в цьому всьому комплексі можна подивитися. Нам все розповідали де які ще є пам'ятники, а особливо он в тому дворі, так там взагалі мегапамятнікі. Нудота в загальному, суцільні пам'ятники. Зате вулички і види просто прекрасні. Але ми сюди прийшли не тільки за цим, під старим містом розташовувався лабіринт графа Дракули. Про лабіринт ніхто з туристів не знав, а гугл теж нічого путнього про його розташуванні не видав. Але місцеві чуючи слово «Лабіринт» впевнено показували нам пальцем у двори. Відвідуючи хвилин 20 по різним заворот ми-таки знайшли двері з відповідною вивіскою і сходинками провідним вниз. Вхідні квитки виявилися дорогуватими - по 9 $. Ну що ж вперед!

У наступному абзаці розкриваються деталі лабіринту, якщо хочете пережити все, не знаючи деталей, то пропустіть абзац.

Спочатку в напівтемряві ми ходили підземними закутками, а по сторонам були різні інсталяції на тему королівських сімей. А ось далі світло зовсім пропав, і ми були в повній непроглядній темряві. Уздовж стіни висів канат, за який можна було триматися, щоб коригувати свій маршрут. Крізь густоту абсолютної темряви проглядалися майже не світяться елементи в стінах. Причому, на них погляд неможливо було сфокусувати. Далі початок доноситися капання води і ставало справді трохи не по собі. Я найбільше переживав, а раптом так не задумано і просто перегоріли лампочки. Після десятихвилинної блукання в темряві, ми вийшли в напівтемрява. Одна рука була мокра, так як десь в темряві вліз в воду. Карта на стіні показувала, що все тільки починається. На стінах висіли розповіді і факти про графа Дракулу, а через закутків почали доноситися зловісні звуки. Потім почали з'являтися відрубані голови на списах. Через скруту почав доноситися дитячий хор, за поворотом надгробок і в тумані видніється труну, з іншого боку висить клітка для катування в'язнів. Природно я вирішив влізти в клітку, але варто було в неї зайти, як двері за інерцією зі скрипом зачинилися, я розвороту спробував штовхнути не ті прути і склалося враження ніби я закрився з кінцями.

Лабіринт справив на нас просто колосальну враження, нам дуже і дуже сподобалося, це додало очок до рейтингу всієї поїздки. Вечір, ми провели вже в Пешті, на центральній вулиці Ваци. Скрізь суцільні російськомовні вивіски, що значно знижує відчуття закордонної подорожі. Одна жінка намагалася нас заманити в ресторан, рассазивая, що "поїсти коштує всього 6 євро, це ж не дорого!" Чималу зарплати у промоутерів, що для них це не дорого. Загалом півтора дня є що подивитися в місті. Потрібно було добре виспатися, так як з самого ранку, нас чекав поїзд.

Мішкольц

Мішкольц

Поїзд правда в два рази більше коштував, ніж наші авіаквитки, якщо вважати всі в гривнях, але зате там був вай фай, правда тільки в одну сторону. Пару годин в дорозі, і ми в місті, в якому говорять або угорською, або на німецькому, а їхати нам ще з купою пересадок і далеко. У місті було настільки сильний мовний бар'єр, що касир, навіть не змогла зрозуміти, що ми хочемо купити два квитки на трамвай, з огляду на, що вона тільки ними і торгувала. Нам треба було дістатися до міста Мішкольц-Топольца і це за іронією було єдине слово, яке ми знали угорською. Кого не питаєш, все як зомбі, ніхто нічого не може ні сказати, ні показати.

Кого не питаєш, все як зомбі, ніхто нічого не може ні сказати, ні показати

Зомбі хоче забрати моє морозиво

Нарешті Якийсь ерудованій хлопець все ж збагнув нам Показати на трамвай и назва потрібній зупінці на таблічці и даже сказавши, что нам треба потім буде «Цвай». Хороша новина булу в тому, что всього за 20 хвилин ми таки змоглі з'ясувати маршрут. Погана ж новина була в тому, що з зупинкою хлопець помилився. Загалом, по приїзду на зупинку у нас ще випав шанс прогулятися вуличками міста. Місто до речі виявився красивіше Будапешта, так, що ми жодного разу не пошкодували. Потім ми чекали цей Цвай хвилин 20 і ще хвилин 30 їхали на ньому. Скільки сумарно обійшлося добирання до цього Топольца, просто страшно уявити, а ще й дорога назад попереду. По приїзду, намагалися з'ясувати де купальня у корінних неговорящіх жителів, але по стирчить рушнику з кулька, вони швидко зрозуміли і вказали куди нам іти. Отже, ми у мети, перекусивши по дорозі в парку ми пішли в печерні купальні. Вони були настільки термальними як всі попередні, але зате красиві.


Печерні купальні в Мішкольц-Тапольце

Поплавати в воді серед печерних лабіринтів раніше не доводилося. Найбільше сподобалася печера, в якій була темрява, а на стелі висвітлювалися ультрафіолетом зірки і місяць. На жаль ці купальні не дуже великі, ми там пробули максимум годину. Загалом саме ефектні з усіх відвіданих - це озеро в Хевізе. Чого тільки наш фотоапарат за поїздки не переживав ще, буквально півроку тому його заливало бразильським водоспадом, а тепер він плаває з нами в печерних купальнях. З запотіванням об'єктива спочатку боролися, протираючи його мокрими пальцями, потім пов'язкою з волосся, потім забили. Ось наскільки ж Canon вміє робити довговічними фотоапарати.

Ось наскільки ж Canon вміє робити довговічними фотоапарати

Планшет до речі теж пройшов бойове хрещення. Навколо купалень був відмінний парк, парки ми любимо. Щоб наші речі не вкрали, ми по болівійської традиції попросили незнайому венгерку постежити за ними. Тут висновок був логічний, ми поїли в її кафешці, вона готує смачно і накладає великі порції, значить хороша людина! Начитавшись інформації з угорських банерів, я з нею навіть зміг домовитися, що ми буквально на годинку залишимо.

Гуляючи по парку, ми не підозрювали, що найцікавіше розвага цього міста у нас ще попереду. Вдалині здалися якісь металеві рейки, вивертає в різні віражі, але вони були настільки низько над землею, що здавалося, ніби це просто щось недобудували. Підійшовши ближче, ми побачили застереження про те, що катання на бобслеї на ваш страх і ризик. Інтересненнько, підходимо ближче, якісь механічні лежаки на рейках і працівник. Воно працює! Сідаю я в це пристосування, мене починає трос тягнути по рейках в гору.


Бобслей

Для управління є лише ручка гальма. Хм ... Їхати в гору десь пару хвилин, поки нічого не відбувається. Збоку табличка з попередженням, що на верху вже самостійно все. Доїхала машинка до верху, і трос відпустили. Боб полетів кулею вниз по віражів, швидкість почала зростати настільки швидко, що вітром початок обличчя трохи приминати. У потоці адреналіну я хапаю гальмо, працює, але з гальмом не так цікаво. Відпускаю гальмо, швидкість, напевно, кілометрів 70-80 плюс маса тіла, від несподіваної швидкості просто жах нахлинивает, реально страх вилетіти. Долетів я до низу, чую десь далеко Дашин крик, через хвилину прилетіла Даша, перша її фраза «Ще?» Відповідь «Конечно !!!». На друге коло я зібрав всю мужність у кулак і вирішив пролетіти взагалі не гальмуючи. Давненько я такого страху екстриму не відчував. Сумарна швидкість була така, що бобслей підкидало і на поворотах утримувався тільки завдяки ременю. Тіло не було готове до такого навантаження, по прильоту трохи похеровело навіть.

Тіло не було готове до такого навантаження, по прильоту трохи похеровело навіть

Лечуууу

Загалом Мішкольц-Топольцу твердий залік, не стільки за печери, скільки за бобслей. Повернувшись до міста Мішкольц у нас було ще пару годин побродити по вуличках. Городок реально вразив, це щось середнє між Львовом і грузинськими містами. Ми навіть в кондитерку поласувати заглянули. У містечку панує якесь умиротворення старовини. І тільки сучасні трамваї не вписуються в старовинний стиль. До вокзалу пройшлися годину пішки, заощадивши собі 3 євро.

Чекаючи поїзда, я підключився до вай-фаю і відразу ж отримав лист від візейра. Там був номер броні та фраза про зміни. Так як до кінця візи залишалися добу перша думка була «докаталися по Шенгену». Вдивіться в номер броні - полегшало, «Фух, не наш рейс». Але далі події розвивалися гірше. У листі говорилося, що візейр Україна закривається і квитки в Грузію анульовані, очікуйте повернення грошей. Фішка була в тому, що ці квитки були куплені за 1200 грн (100 $) на двох, на не сезон. Але так як візейр примудрився двічі зрушити час вильотів, ми за своїм повному праву їх безкоштовно зрушили два рази вперед, аж до травня, на самий сезон. Діяти потрібно було оперативно і рішуче. Але спочатку дорога додому.

Далі була ночівля і ранкова дорога додому. Ми завжди в аеропорт виїжджаємо з дуже великим запасом часу. Цього разу він нам у нагоді як ніколи. Так як доїхавши до потрібної нам кінцевої станції метро, ​​ми з'ясували, що це не той кінець гілки ... Загалом в метро ми накаталися. Прилетівши до Києва, відразу до телефону і набираємо номер візейра.

- Молода людина, ну ми ж припиняємо літати, що ми можемо зробити?

- Але ви ж в квітні літаєте, а гроші мені ще не повернули, значить ви можете пересунути анульовану бронь на ті дати, коли ще літаєте, правильно?

- В принципі так, а які?

- Нам підходить самий останній рейс назад.

-Добре, я зараз напишу менеджерам лист, щоб відновили вашу бронь.

Через пів години на пошту прийшли нові квитки зі знижкою в 18 000 грн.

Цікавий факт про поїздку, місто Будапешт, багатьма місцями схожий на місто Буенос-Айрес.

Отже, 51-им перельотом, 20-ю країною був відкритий перший наш Шенген. Куди далі? Курс на історичну батьківщину!

Інформація про поїздку

Дата подорожі: 22.03.2015 - 27.03.2015

Тривалість: 4 повних дні

Авіаквитки: Wizzair, купували по акції за 366 днів до зворотного вильоту

Готель: Caterina Private Rooms and Apartments в Будапешті, Appartmans Yowan в Хевізе

Екскурсії: Всі самі

візи: самостійно отримували

Складність поїздки: 4/10 (середньо)


Деталізація цін на двох:

Поїзд Будапешт-Мішкольц-Будапешт (48 євро) 18000 форинтів

Вхід в купальні на озері Хевіз (16 євро) 5200 форинтів 3 години

Вхід в Купальні готелю Гелерт (29 євро) 9800 форинтів - день

Вхід в Печерні купальні Мишкольца (11 євро) 3900 форинтів - день

Смачно поїсти в турецькому кафе (6 євро) 2000 форинтів

Лабіринт в Будапешті (12 євро) 4000 форинтів

Лабіринт в Будапешті (12 євро) 4000 форинтів

Чому саме історію країни?
Хоча я не можу зрозуміти, якщо у мене спина вся волохата, то мені теж потрібна якась шапка на спину, тобто чим волосся з голови гірше, ніж волосся зі спини?
Так як з англійським у місті туго, ми зловили угорця і жестом попросили його продовжити асоціативний ряд "Гелерт хотів, Гелерт кволий, ?
Долетів я до низу, чую десь далеко Дашин крик, через хвилину прилетіла Даша, перша її фраза «Ще?
Молода людина, ну ми ж припиняємо літати, що ми можемо зробити?
Але ви ж в квітні літаєте, а гроші мені ще не повернули, значить ви можете пересунути анульовану бронь на ті дати, коли ще літаєте, правильно?
В принципі так, а які?
Куди далі?

Новости