Достопримечательности мира

    Отдыхайте с нами!

Статьи

Як вирощують перли в Еміратах

Повернемося до наших молюскам! Після впровадження кульок-імплантів устриць розсаджують в садки, які підвішують на мотузках в декількох метрах від берега. Декілька разів на місяць їх виймають, очищають від паразитів і наростів, підгодовують, стежать за складом води, її чистотою і ступенем солоності. Але незважаючи на всі ці турботи в перший же місяць частина устриць гине, а частина - відторгає впроваджений в них кульку-імплант. «Що залишилися в роботі» молюски, а їх менше третини від загального числа, формують по парі міліметрів перламутру за кілька місяців. Щоб виростити максимально великі для використовуваного в Рас-Аль-Хайме виду молюсків перлини акойя - а це 10-12 мм - потрібно від трьох років. Повернемося до наших молюскам

20. Під час прогулянки співробітник компанії RAK Pearls показав нам, як виглядає перли, вирощений на їх фермах.

На сучасних перлинних фермах, щоб зайвий раз не травмувати устриці, їх просвічують рентгеном і визначають, чи є всередині перлина, і якщо є, то якого вона діаметра.

21. Ось так виглядає розкрита устриця з якісної перлиною акойя. Вона була варащена за японською технологією на фермах компанії RAK Pearls, досить молодий, що з'явилася в 2005-му році. Абревіатура RAK означає Ras-Al-Khaima, назва емірату.

А куди ж йдуть перлини неправильної форми, які не можуть бути використані в ювелірних цілях? Їх використовують при виробництві косметичних засобів, медикаментів і для інших цілей (наприклад, для виготовлення штучних перлів).

22. Багато плутаються в поняттях і вважають культивовані перли штучним. Але це не так. Штучні перли не має ніякого відношення до вирощування в раковинах. Традицій імітації перлів вже кілька сотень років - ще в епоху Відродження перли робили зі скла заповненого ... парафіном.

Зараз варіантів імітації - безліч. Це і скло, і пластик, і намистини, виточені з перламутрових раковин, а також знамениті «майоріка», які ось уже 120 років виготовляють на іспанському острові Майорка в Середземному морі. При його виробництві використовуються алебастрові кульки, які покривають найтоншими шарами перламутру. Відрізнити такий перли від натурального дуже складно. Чи не розрізаючи перлину, визначити оригінальність може тільки фахівець за допомогою обладнання. Але нам, простим споживачам, теж варто дізнатися деякі особливості і відмінності - щоб не помилитися і не купити підробку, потрібно перш за все дивитися на колір і форму перлів: штучні перли завжди буде однорідним, одного розміру і кольору, без будь-яких нерівностей і дефектів . Якщо провести перлиною по зубах, (гризти його ні в якому разі не треба 🙂), то натуральна буде тихенько поскрипувати і буде трохи шорсткою. Ну а відрізнити фарбовані пластик або скло зовсім просто - потрібно подивитися на отвір перлини, в більшості випадків буде помітний шар фарби або скляне «нутро» намистини.

Але виявляється, є ще один підступ - перли може бути натуральним, але при цьому низької якості. Такий продукт намагаються «облагородити» - його підфарбовують або опромінюють. Фарбовані перлини можна визначити, розглянувши в лупу. Зазвичай поверхню кульки нерівномірна і фарба може лягати плямами. Тут ще теж важливо переглянути отвори в перлини - зазвичай тут накопичується більше фарби, ніж в інших місцях. А опромінюють перли для того, щоб змінити його колір - зазвичай темні Таїтянські перлини цінуються більше, тому їх теж імітують.

А опромінюють перли для того, щоб змінити його колір - зазвичай темні Таїтянські перлини цінуються більше, тому їх теж імітують

23. Я знайшла в інтернеті цю картинку, щоб продемонструвати вам, як виглядає культивовані перли в розрізі.

Зліва - таїтянська перлина, товщина перламутру на ній - всього 0,4 мм. Праворуч - японка, з таким же шаром перламутру. А по центру - перлина з Рас-Аль-Хайма. У них товщина перламутрового шару зазвичай варіюється від 0,4 до 2 мм.

23. Місцевий перли славиться своїм хорошим якістю. У розвиток перлового бізнесу, також як і в туризм, місцева влада вливають чималі кошти з нафтових грошей, які, як відомо, не вічні.

Коли я готувала цю посаду, натрапила в мережі на опис одне з турів для туристів, відпочиваючих в Еміратах, - будь-який бажаючий може відчути себе ловців перлів і вбравшись в білий костюм подібний до того, який ви бачили вище, попірнати на мілководді в пошуках розкладених попередньо устриць з перлинами. По-моєму мило і кумедно. Нагадує стрілянину по тарілочках 🙂 Коштує таке розвага - 330 доларів. А для тих, хто не любить рухливі ігри, є більш консервативний варіант витратити - просто піти в магазин при перлинно музеї або в одну з численних крамниць в Рас-Аль-Хайме ...

24. Ще дуже вразив такий факт - виявляється, перлини не «живуть» довго. Мабуть тому, що являє собою суміш органічних і неорганічних речовин. Це дуже примхливий дорогоцінний камінь, за яким потрібен правильний догляд. Перли, який не носять, "вмирає". І навіть якщо його постійно носити і правильно доглядати, перли все одно зазвичай не зберігається довше 150-200 років. Найстаріша велика перлина з нині існуючих - це грушоподібна "Перегрина", яку виловили в 16-м столітті.

Найстаріша велика перлина з нині існуючих - це грушоподібна Перегрина, яку виловили в 16-м столітті

25. А наостанок - коллажик з прикрас, які були створені з вирощеного в Рас-Аль-Хайме перлів і перламутру ... Всім гарних вихідних!

Нагадуємо, що Bigpicture.ru є в Twitter , Facebook , Вконтакте , Одноклассниках , Google + , Futubra і ЖЖ . Підписатися на RSS можна тут .

А куди ж йдуть перлини неправильної форми, які не можуть бути використані в ювелірних цілях?

Новости