Сатурн - шоста від сонця планета і друга за величиною в Сонячній системі після Юпітера. Це найдальша з видимих неозброєним оком планет. Сатурн є газовим гігантом і складається в основному з водню і гелію. Щільність Сатурна нижче щільності води: якби його помістили в більшу ванну, то він плавав би на поверхні. Він має низку дивовижних особливостей, які роблять планету унікальною серед відомих.
дивні особливості
Найвідоміший феномен Сатурна - це його кільця.
Сатурн - не єдина планета в Сонячній системі, що має кільця, але тут вони вражаюче масштабні. Кільцева система Сатурна простягається на 282 тисяч кілометрів від планети і складається з декількох кілець, що обертаються з різною швидкістю. При цьому, її товщина в середньому не перевищує 10 метрів за винятком рідкісних великих фрагментів. Кільця в основному складаються з безлічі дрібних крижаних і кам'яних уламків. Вчені дотримуються теорії, що це уламки комет, астероїдів і супутників, розчавлених гравітацією планети.
Друга унікальна особливість Сатурна - це завихрення на північному полюсі, має форму правильного шестикутника. Завихрення розкинуто на 30 тисяч кілометрів в діаметрі і утворено потужними вітрами, які змушують його обертатися навколо полюса зі швидкістю 322 км / год. Щоб усвідомити масштаб освіти, досить згадати, що діаметр Землі становить близько 12,7 тисяч кілометрів.
Крім завихрення на північному полюсі, на Сатурні бушують бурі, найбільша і найвідоміша з яких - Північна буря.
Титан
Сатурн так само відомий своїми супутниками. На сьогоднішній день відомо 53 супутника, і ще 9 очікує підтвердження.
Найбільший і відомий супутник планети, Титан, перевершує за розміром Меркурій і є другим за величиною супутником в Сонячній системі