Достопримечательности мира

    Отдыхайте с нами!

Статьи

Вино із замороженого винограду: особливості виробництва

  1. Який виноград використовується?
  2. складнощі виробництва
  3. Історія створення
  4. особливості виробництва
  5. Правила вживання зимового вина
  6. особливості зберігання

Крижане вино є одним з найбільш унікальних серед своїх побратимів. Ще одна з назв - зимовий солодке вино. На відміну від всіх інших, його роблять із замороженого винограду. Варто відзначити, що ягоди охолоджуються прямо на лозі. У більшості випадків кількість алкоголю в даному продукті не перевищує 9-12%. Вода замерзає, а цукор і інші розчинені речовини залишаються. Завдяки цій особливості виноградне сусло виходить концентрованим і дуже солодким. Для виготовлення одного літра потрібно близько 30 кг ягід. Оскільки дане вино виробляти досить складно, його вартість досить велика.


Від крижаного вина віє свіжістю, так як напій виготовлений з морозива винограду Від крижаного вина віє свіжістю, так як напій виготовлений з морозива винограду. Його смак є поєднанням фруктової солодощі і маленькою кислинки. Цей коктейль робить Айсвайн одним з найунікальніших вин у всьому світі. Його виробництво зустрічається в наступних країнах: Німеччина, Австрія, Хорватія, Люксембург, Словенія, Чехія, Угорщина, Румунія, Швейцарія, Сполучені Штати, Чилі, Канада, Нова Зеландія, Китай і Молдова.

Який виноград використовується?

Спочатку зимовий вино робили із замороженого Ріслінга. Однак, наступні експерименти дозволили вибрати ще кілька сортів винограду. Австрійці вважають за краще Грюнер Вельтлінер, Вельшріслінг і Гевюрцтраминер. Канадці використовують Відал Блан. У Новому Світі крижане вино виробляють з Мерло і Каберне-Совіньйон. При використанні білих ягід колір напою набуває блідо-жовті і світло-золоті відтінки, стаючи старше, таке вино робиться янтарно-золотим. Завдяки червоним сортам винограду, Айсвайн стає рожевим.

складнощі виробництва

Чи не щороку урожай винограду підходить для створення зимового вина. Завжди існує ризик перетримати або недодержати ягоди на морозі, тоді потрібний смак вже не вийде. У теплі вологі дні виноград може постраждати від цвілі, а дикі тварини з задоволенням з'їдять подібне ласощі.
Якісний напій виходить виключно в природних умовах, рефрижератори не здатні надати йому необхідне поєднання смаків. Кислота в винограді повинна концентруватися тільки природним шляхом. Правильне виробництво даного вина гарантує йому ексклюзивність.

Історія створення

Деякі джерела стверджують, що крижане вино вміли робити ще в Стародавньому Римі. Один з поетів того часу говорив, що виноград для напою варто збирати приблизно в листопаді, коли він вже затвердів. Чи справді римляни діяли подібним чином - залишається загадкою.

За більш іншими даними, зимовий вино вперше було створено в Німеччині в 1794 році. Більш точно описується створення даного напою в Дромерсхайме в 1830. Оскільки зима видалася дуже холодною, деякі винороби залишили ягоди для того, щоб підтримати диких тварин. Пізніше винороби помітили, що з такого винограду виходить надзвичайно солодке сусло, з нього і вийшло чудове вино. У 1775 році підприємством Шлосс Йоханнісберг було створено вино, яке має запах доспілих ягід. Пізніше цей вид був віднесений до категорії Ауслезе.

З того часу і до 1960 року зібрали тільки шість урожаїв Айсвайн. Потім були створені спеціальні прилади електричного освітлення та пластмасові плівки для збереження ягід від птахів. Після цього виробництво зимових вин стало більш частим і стабільним.

особливості виробництва

Як правило, виноград збирають рано вранці. Кращий час для цього - остання декада грудня. Головне, щоб ягоди не розморозились при зборі та обробці. При тиску дрібні частинки льоду знаходяться всередині преса, виливається звідти лише солодкий сік.

По завершенню обробки отриману рідину залишають бродити. Зазвичай це триває протягом багатьох місяців. В результаті напій має приблизно 9% алкоголю. Вино розливають в скляну тару, обсяг якої рідко перевищує 200 мл.

Правила вживання зимового вина

Тут є кілька особливостей:

  1. Крижане вино п'ють з великих відкритих келихів, великий або середньої чашею. Це сприяє поширенню аромату в навколишній атмосфері. Компанія Riedel навіть розробила для даного напою спеціальні келихи у вигляді ромба.
  2. Перед подачею вина слід покласти келихи в морозильну камеру приблизно на одну годину. Після цього потрібно без зволікання розлити по ним заздалегідь охолоджене вино. Перед вживанням його кілька годин тримають в холодильнику при температурі 12 градусів.
  3. Ні в якому разі не варто класти в даний вино лід. Він гарантовано зіпсує вам весь аромат.
  4. Не можна наливати більше половини келиха напою.
  5. Зимове вино відноситься до десертних, і його зазвичай використовують як аперитив. З ним прийнято вживати солодощі і свіжі десерти, наприклад, мус або фруктові тістечка. Також підійдуть деякі види сирів і шоколаду.

особливості зберігання

Крижане вино зберігається відкритим від 3 до 14 днів при дотриманні всіх необхідних умов. Головне, закрити пляшку пробкою і прибрати її в холодильник. Закриті пляшки, як правило, зберігаються в підвалі від 5 до 20 років. Цей термін залежить від сорту конкретного вина. Необхідно захистити напій від попадання сонячних променів, щоб він не втратив свій унікальний смак.

Який виноград використовується?
Який виноград використовується?

Новости