Достопримечательности мира

    Отдыхайте с нами!

Статьи

ЯК СВЯТКУЮТЬ НОВИЙ РІК У РІЗНИХ КРАЇНАХ СВІТУ

Новий рік - воістину інтернаціональне свято, але в різних країнах його святкують по-своєму. Італійці викидають з вікон старі праски та стільці з усією південною пристрастю, жителі Панами намагаються якомога голосніше шуміти, для чого вмикають сирени своїх машин, свистять і кричать. На Еквадорі особливе значення надають нижньої білизни, яке приносить любов і гроші, в Болгарії вимикають світло, тому що перші хвилини Нового року - це час новорічних поцілунків. В Японії замість 12 звучить 108 ударів дзвону, а найкращим новорічним аксесуаром вважаються граблі - щоб загрібати щастя.

Італія. В Новий Рік з вікон летять праски і старі стільці

В Італії Новий рік починається шостого січня. Згідно з повір'ям, в цю ніч на чарівній мітлі прилітає добра Фея Бефана. Вона відкриває двері маленьким золотим ключиком і, увійшовши в кімнату, де сплять діти, наповнює подарунками дитячі панчохи, спеціально підвішені до каміна. Тому, хто погано вчився або пустував, Бефана залишає щіпку золи або вугіллячко.

Італійський Дід Мороз - Баббо Натале. В Італії вважається, що Новий рік треба починати, звільнившись від усього старого. Тому в Новорічну ніч прийнято викидати з вікон старі речі. Італійцям цей звичай дуже подобається, і вони виконують його свій пристрастю, властивою жителям півдня: у вікно летять старі праски, стільці та інший непотріб. Згідно прикметам, що звільнилося місце неодмінно займуть нові речі.

На новорічному столі в італійців обов'язково присутні горіхи, сочевиця і виноград - символи довголіття, здоров'я і благополуччя.

В італійській провінції здавна існує такий звичай 1 січня рано вранці додому необхідно принести воду з джерела. "Есле тобі нічого подарувати друзям, - говорять італійці, - подаруй воду з оливковою гілочкою". Вважається, що вода приносить щастя.

Для італійців також важливо, кого вони першим зустрінуть в новому році. Якщо 1 січня першим зустрічним, якого побачить італієць, буде чернець або священик - це погано. Небажано також зустрінеться з маленькою дитиною, а зустріти горбатого діда - це на щастя.

Еквадор. Білизна червоного кольору - до любові, жовтого - до грошей

В Еквадорі рівно опівночі ляльки будуть спалені під так званий "плач вдів", які оплакують своїх "поганих мужів". Як правило, "вдів" зображують чоловіки, переодягнені в жіночий одяг, з макіяжем і в перуках.

Для тих, хто хоче весь рік подорожувати, традиція наказує: поки годинник б'є 12 разів, бігати з валізою або великою сумкою в руці навколо будинку.

Ви хочете сильно розбагатіти в наступаючому році або здобути більшу любов? Щоб гроші в новому році "падали як сніг на голову", необхідно, як тільки годинник проб'є 12, надіти нижню білизну жовтих відтінків.

Якщо потрібні не гроші, а щастя в особистому житті, то білизна повинна бути червоного кольору.

Кращий спосіб позбавлення від усіх сумних моментів, що трапилися в році, що минає, еквадорці бачать в тому, щоб викинути на вулицю склянку з водою, з яким вщент розіб'ється все погане.

Швеція. Новий рік - свято світла

У Швеції перед Новим роком діти вибирають королеву світла Лючію. Її наряджають у білу сукню, на голову надягають корону із запаленими свічками. Лючія приносить подарунки дітям і ласощі домашнім тваринам: кішці - вершки, собаці - цукрову кісточку, ослику - морква. У святкову ніч у будинках не гасне світло, вулиці яскраво освітлені.

ПАР. Поліція закриває квартали для руху транспорту - з вікон летять холодильники

У промисловій столиці цієї держави - Йоганнесбурзі - жителі одного з кварталів традиційно відзначають Новий рік, викидаючи їх вікон різні предмети - від пляшок до великогабаритних меблів.

Поліція ПАР вже закрила квартал Хілброу для руху автотранспорту і звернулася до проживають в районі з проханням не викидати холодильники з вікон в новорічну ніч. За словами представника поліції, в зв'язку з існуючою традицією цей квартал вважається найнебезпечнішим в місті.

"Ми поширили тисячі листівок з проханням не викидати з вікон такі предмети як холодильники і не стріляти в повітря з вогнепальної зброї", - заявив представник південноафриканської поліції Крайбн Неду.

У новорічну ніч цей квартал патрулюватимуть близько 100 поліцейських.

Англія. Щоб бути разом цілий рік, закохані повинні поцілуватися

В Англії прийнято на Новий рік розігрувати вистави для дітей на сюжети старовинних англійських казок. Лорд Безлад веде за собою веселий карнавальний хід, в якому беруть участь казкові персонажі: Хобі Хорс, Березневий заєць, Дурниця, Панч та інші. Всю новорічну ніч вуличні торговці продають іграшки, свистульки, пищалки, маски, повітряні кулі.

Саме в Англії виник звичай обмінюватися до Нового року вітальними листівками. Перша новорічна листівка була надрукована в Лондоні в 1843 році.

Перед сном діти ставлять на стіл тарілку для подарунків, які їм принесе Санта Клаус, а в черевики кладуть сіно - частування для ослика.

Про прихід Нового року сповіщає дзвін. Правда дзвонити він починає трохи раніше півночі і робить це "пошепки" - ковдру, якою він закутаний, заважає йому продемонструвати всю міць. Але рівно о дванадцятій дзвони роздягають, і вони починають гучно дзвонити в честь Нового року.

У ці хвилини закохані, щоб не розлучатися в майбутньому році, повинні поцілуватися під гілкою омели, що вважається магічним деревом.

В англійських будинках до новорічного столу подають індичку з кашатнамі і смаженою картоплею під соусом, а також тушковану брюссельську капусту з м'ясними пирогами, після чого слідують пудинг, солодощі, фрукти.

На Британських островах має велике поширення звичай "впуску Нового року" - символічний рубіж переходу від минулого життя до нової. Коли годинник б'є 12, відкривають задні двері будинку, щоб випустити Старий рік, а з останнім ударом годинника відкривають передні двері, впускаючи Новий рік.

Шотландія. Потрібно підпалити бочку з дьогтем і прокатати її по вулиці

У Шотландії свято Нового року називають "Хогмані". На вулицях свято зустрічають шотландської піснею на слова Роберта Бернса. За звичаєм на новорічну ніч підпалюють бочки з дьогтем і котять їх по вулицях, спалюючи, таким чином, Старий рік і запрошуючи Новий.

Шотландці вважають, що від того, хто увійде першим в їх будинок в новому році, залежить удача чи невдача в родині на весь наступний рік. Велику удачу, на їхню думку, приносить темноволосий чоловік, який вносить в будинок подарунки. Ця традиція називається "Ферст футинг".

На Новий рік готують особливі традиційні страви: на сніданок зазвичай подають вівсяні коржі, пудинг, особливий сорт сиру - Кеббі, на обід - вареного гусака або біфштекс, пиріг або яблука, запечені в тесті.

Гості повинні неодмінно принести з собою шматочок вугілля, щоб кинути в новорічний камін. Рівно опівночі розчиняються навстіж двері, щоб випустити старий і впустити Новий Рік.

Ірландія. У пошані пудинги

Ірландське Різдво - це більшою мірою релігійне свято, ніж просто розвага. Запалені свічки ставлять біля вікна в вечір перед Різдвом, в допомогу Йосипу і Марії, якщо вони шукають притулок.

Ірландські жінки печуть спеціальне частування seed cake для кожного члена сім'ї. Вони також роблять три пудингу - один на Різдво, інший на Новий Рік і третій - на Напередодні Водохреща.

Колумбія. Старий рік ходить на ходулях

Головний герой новорічного карнавалу в Колумбії - Старий рік. Він розгулює в юрбі на високих ходулях і розповідає дітям смішні історії. Папа Паскуале - колумбійський Дід Мороз. Ніхто краще за нього не вміє влаштовувати феєрверки.

Напередодні Нового року на вулицях Боготи проходить парад ляльок: десятки лялькових клоунів, відьом та інших казкових персонажів, прикріплених до дахів машин, проїжджають по вулицях Канделаріі - найдавнішого району колумбійської столиці, прощаючись з жителями міста.

В'єтнам. Новий Рік припливає на спині коропа

Новий рік, Свято Весни, Тет - всі ці назви найвеселішого в'єтнамського свята. Гілки квітучого персика - символ Нового року - повинні бути в кожному домі.

Діти з нетерпінням чекають півночі, коли можна почати стрілянину маленькими саморобними хлопавками.

У В'єтнамі Новий рік відзначається за місячним календарем, між 21 січня і 19 лютого, коли тут настає рання весна. За святковим столом - букети квітів. У новорічну ніч прийнято дарувати один одному гілочки персикового дерева з набряклими нирками. З настанням сутінків в'єтнамці розводять багаття в парках, садах або на вулицях, біля вогнищ збираються кілька сімей. На вугіллі готуються особливі ласощі з рису.

У цю ніч забуваються всі сварки, прощаються всі образи. В'єтнамці вважають, що в кожному будинку живе бог, і в Новий Рік цей бог відправляється на небеса, щоб там розповісти, як провів рік, що минає кожен з членів сім'ї.

Колись в'єтнамці вірили, що бог плаває на спині коропа. У наш час на Новий рік в'єтнамці іноді купують живого коропа, а потім випускають його в річку або ставок. Вони також вважають, що перша людина, яка увійде в їхній будинок в Новому Році, принесе удачу чи невдачу в наступаючому році.

Непал. Новий Рік зустрічають зі сходом сонця

У Непалі Новий рік зустрічають зі сходом сонця. Вночі, коли повний Місяць, непальці запалюють величезні багаття і кидають у вогонь непотрібні речі. На наступний день починається Свято кольорів. Люди розмальовують собі обличчя, руки, груди незвичайним візерунком, а потім танцюють і співають пісні на вулицях.

Франція. Головне - обійняти бочку з вином і привітати її зі святом

Французький Дід Мороз - Пер Ноель - приходить в новорічну ніч і залишає подарунки в дитячих черевиках. Той, кому дістається біб, запечений в новорічний пиріг, отримує титул "бобового короля" і в святкову ніч всі підкоряються його наказам.

Сантони - дерев'яні або глиняні фігурки, які ставлять біля ялинки. За традицією, хороший господар-винороб неодмінно повинен почаркуватися з бочкою вина, привітати її зі святом і випити за майбутній урожай.

Фінляндія. Батьківщина Діда Мороза

У засніженій Фінляндії основним зимовим святом вважається Різдво, яке відзначають 25 грудня. У різдвяну ніч, подолавши довгу дорогу з Лапландії, в будинку приходить Дід Мороз, залишаючи на радість дітворі великий кошик з подарунками.

Новий рік - свого роду повторення Різдва. Знову вся сім'я збирається у ломящей від різноманітних страв столу. У новорічну ніч фіни намагаються дізнатися про своє майбутнє і ворожать, розплавляючи віск і вливаючи його потім в холодну воду.

Німеччина. Санта Клаус приїжджає до німців на віслюку

У Німеччині вважають, що Санта Клаус в Новий рік з'являється на ослику. Перед сном діти ставлять на стіл тарілку для подарунків, які їм принесе Санта Клаус, а в черевики кладуть сіно - частування для його ослика.

Куба. З вікон виливають воду

Дитячий новорічний свято на Кубі називається День Королів. Королів-чарівників, що приносять подарунки дітям, звуть Бальтасар, Гаспар і Мельчор. Напередодні діти пишуть їм листи, в яких розповідають про свої заповітні бажання.

Кубинці напередодні Нового року заповнюють водою весь посуд, яка є в будинку, а опівночі починають виливати її з вікон. Так всі жителі острова Свободи бажають Новому року світлого і чистого, як вода, шляху. А поки годинник б'є 12 ударів, необхідно з'їсти 12 виноградинок, і тоді добро, згода, процвітання і мир будуть супроводжувати тебе всі дванадцять місяців.

Панама. Найгучніший Новий Рік

У Панамі опівночі, коли Новий рік тільки починається, дзвонять в усі дзвони, завивають сирени, гудуть автомобілі. Самі панамці - і діти, і дорослі - в цей час голосно кричать і стукають всім, що попадеться їм під руки. І весь цей шум для того, щоб "задобрити" рік, який настає.

Угорщина. На Новий Рік потрібно посвістеть

В Угорщині в "доленосну" першу секунду Нового року вважають за краще свистіти - причому, використовуючи не пальці, а дитячі дудочки, ріжки, свистульки.

Вважається, що саме вони відганяють від житла злих духів і закликають радість, благополуччя. Готуючись до свята, угорці не забувають про магічну силу новорічних блюд: квасоля і Грох зберігають силу духу і тіла, яблука - красу і любов, горіхи здатні захистити від біди, часник - від хвороб, а мед - підсолодити життя.

Бірма. Удачу приносить перетягування канатів

У Бірмі Новий рік настає в період між 12 і 17 квітня. Про точний день святкування сповіщає Міністерство культури спеціальним наказом, і свято триває три дні.

За давнім повір'ям, боги дощу живуть на зірках. Іноді вони збираються на краю неба пограти один з одним. І тоді на землі йде дощ, який обіцяє багатий урожай.

Щоб здобути прихильність зіркових духів, бірманці придумали змагання - перетягування каната. У них беруть участь чоловіки двох сіл, а в місті - двох вулиць. А жінки і діти аплодують і кричать, підганяючи ледачих духів дощу.

Ізраїль. Треба їсти солодку їжу і утримуватися від гіркої

Новий рік (Рош ха-Шана) святкують в Ізраїлі в перші два дні місяця Тишрей (Вересень). Рош ха-Шана - річниця створення світу і початок царювання Бога.

Празник Новий рік - це день молитов. За звичаєм, в переддень свята їдять особливу їжу: яблука з медом, гранат, рибу, як символічне вираження надій на приходить рік. Кожна трапеза супроводжується короткою молитвою. В основному, прийнято є солодку їжу, і утримуватися від гіркої. У перший день нового року прийнято йти до води і вимовляти молитву Ташла.

Індія. Новий Рік - свято вогнів

У різних частинах Індії Новий рік відзначають в різні пори року. На початку літа - свято Лорі. Діти заздалегідь збирають біля будинку сухі гілки, солому, старі речі. Увечері розпалюють великі багаття, навколо яких танцюють і співають.

А коли настає осінь, святкують Дівалі - свято вогнів. На дахах будинків, на підвіконнях розставляють тисячі світильників і запалюють їх у святкову ніч. Дівчата пускають по воді маленькі човники, на яких теж горять вогники.

Японія. Кращий подарунок - граблі, щоб загрібати щастя

Японські діти зустрічають Новий рік в новому одязі. Вважається, що це приносить здоров'я та удачу в Новому році. У новорічну ніч вони ховають під подушку картинку із зображенням парусника, на якому пливуть сім казкових чарівників - сім покровителів щастя.

Крижані палаци і замки, величезні снігові скульптури казкових героїв прикрашають під Новий рік північні японські міста.

108 ударів дзвону сповіщають прихід Нового року в Японію. За давнім повір'ям, кожен дзенькіт "убиває" один з людських пороків. Їх, як вважають японці, усього шість (жадібність, злість, дурість, легковажність, нерішучість, заздрість). Але у кожного з вад є 18 різних відтінків - ось по них і дзвонить японський дзвін.

У перші секунди Нового року слід засміятися - це має принести удачу. А щоб щастя прийшло в будинок, японці прикрашають його, точніше вхідні двері, гілочками бамбука і сосни - символами довголіття і вірності. Сосна уособлює довголіття, бамбук - вірність, а слива - життєлюбність.

Їжа на столі - теж символічна: довгі макарони - знак довголіття, рис - достатку, короп - сили, квасоля - здоров'я. У кожній родині готують новорічне частування моти - колобки, коржі, булки з рисового борошна.

Вранці, коли Новий рік вступає в свої права, японці виходять зі своїх будинків на вулицю - зустрічати схід сонця. З першими променями вони поздоровляють один одного і дарують подарунки.

У будинках ставлять гілки, прикрашені кульками моті, - новорічне деревце мотібана.

Японського Діда Мороза звуть Сегацу-сан - Пан Новий рік. Улюблена новорічна розвага дівчаток - гра в волан, а хлопчаки в дні свята запускають традиційного повітряного змія.

Найпопулярніший новорічний аксесуар - граблі. Кожен японець вважає, що мати їх необхідно, щоб на Новий рік було чим загрібати щастя. Граблі з бамбука - кумаде - роблять розміром від 10 см до 1,5 м і прикрашають їх різноманітними малюнками і талісманами.

Для того, щоб задобрити Божество року, яке приносить щастя в сім'ю, японці будують перед будинком невеликі ворітця з трьох бамбукових паличок, до яких прив'язують соснові гілки. Більш заможні люди купують карликову сосну, паросток бамбука і маленьке деревце сливи або персика.

Лабрадор. зберігайте ріпу

У Лабрадорі зберігають ріпу з літнього врожаю. Її видовбують зсередини, туди ставлять запалені свічки і дають дітям. У провінції Nova Scotia, яка заснована шотландськими горцями, веселі пісні, перевезені з Британії два сторіччя тому, співають кожне різдвяне ранок.

Чехія і Словаччина. Дід Мороз в баранячій шапці

Веселий чоловічок, одягнений у волохату шубу, високу баранячу шапку, з коробом за спиною, приходить до чеських і словацьких дітей. Його звуть Мікулаш. Для тих, хто добре вчився, у нього завжди знайдуться подарунки

Голандія. Дід Мороз припливає на кораблі

У Голландії Дід Мороз припливає на кораблі. Діти радісно зустрічають його на пристані. Дід Мороз любить веселі розіграші та сюрпризи і часто дарує дітям марципанові фрукти, іграшки, льодяникові квіти

Афганістан. Новий Рік - початок сільськогосподарських робіт

Навруз - афганський Новий рік - припадає на 21 березня. Це час початку сільськогосподарських робіт. Старійшина села проводить в поле першу борозну. В цей же день відкриваються веселі ярмарки, на яких виступають фокусники, канатохідця, музиканти.

Китай. Потрібно облитися водою, поки тебе вітають

У Китаї збереглася новорічна традиція купання Будди. В цей день всі статуї Будди в храмах і монастирях шанобливо омивають в чистій воді з гірських джерел. А самі люди обливаються водою в той момент, коли інші вимовляють на їхню адресу новорічні побажання щастя. Тому в цей святковий день всі ходять по вулицях в наскрізь мокрому одязі.

Судячи за стародавнім китайським календарем, китайці входять в 48 століття. Згідно з ним ця країна вступає в 4702 рік. На григоріанський літочислення Китай перейшов лише в 1912 році. Дата китайського Нового Року кожен раз варіюється в проміжку від 21 січня до 20 лютого.

Іран. Всі стріляють з рушниць

В Ірані Новий Рік зустрічають опівночі 22 березня. В цю хвилину гримлять постріли з рушниць. Всі дорослі тримають в руках срібні монети в знак невідлучно перебування в рідних місцях протягом всього наступного року. У перший день Нового Року, за звичаєм, прийнято розбивати в будинку стару глиняний посуд і замінювати її новою.

Болгарія. Три хвилини новорічних поцілунків

У Болгарії гості, родичі збираються на Новий рік біля святкового столу і у всіх будинках на три хвилини гасне світло. Час, коли гості залишаються в темряві називають хвилинами новорічних поцілунків, таємницю яких буде зберігати темрява.

Греція. Гості носять камені - великі і маленькі

У Греції гості захоплюють з собою великий камінь, який кидають біля порога, кажучи слова: "Нехай багатства хазяїна будуть важкі, як цей камінь". А якщо великого каменя не дісталося, кидають маленький камінчик зі словами: "Нехай більмо в оці у господаря буде настільки маленьким, як цей камінь".

Новий рік - це день святого Василя, який був відомий своєю добротою. Грецькі діти залишають свої черевики біля каміна в надії, що Святий Василь заповнить черевики подарунками.

Грецькі діти залишають свої черевики біля каміна в надії, що Святий Василь заповнить черевики подарунками

Ви хочете сильно розбагатіти в наступаючому році або здобути більшу любов?

Новости