Чехія вступила в Шенгенський союз 21.12.2007 року. Однак, відразу після цього віза в Чехію не стала шенгенської. Ще три роки консульства Чехії видавали візи як національні (які давали право лише на транзит через Польщу, наприклад), так і шенгенські. І лише 5 квітня 2010 року, коли вступив в силу візовий кодекс , Чехія стала видавати тільки шенгенські візи.
На згадку про ті часи, коли далеко не кожна віза в Чехію була шенгенської, ми залишили в якості картинки вгорі статті частина такої візи, яка була отримана нашим клієнтом в консульстві Чехії в Загребі (див. супровід в чеському консульстві в Європі при зверненні за візою в Чехію). Тоді ще видавалися довгострокові національні чеські візи т іпа D + C, саме вони давали право для поїздок по країнах Шенгену. Однак з літа 2010-го року видається вже національна віза в Чехію типу D .
Шенгенська віза має наступні категорії, які уніфіковані по всім країнам Шенгену :
Шенгенська віза категорії A: аеропортова транзитна віза, яка видається при здійсненні транзиту через аеропорт країн Шенгену для громадян Афганістану, Бангладешу, Гани, Іраку, Ірану, Демократичної Республіки Конго, Нігерії, Пакистану, Сомалі, Шрі-Ланки, Еритреї, Ефіопії. В окремих випадках громадяни Росії повинні отримувати шенгенську візу А, наприклад, якщо вони здійснюють транзит через аеропорт у Франції і прибутку в нього прямим рейсом з Азербайджану, Вірменії, Білорусії, Грузії, Єгипту, Молдови, Туреччини чи України.
Шенгенська віза категорії B: транзитна віза, дійсна для одноразового (в окремих випадках, багаторазового) перетину кордонів Шенгенського союзу з правом перебування в країнах Шенгену не більше п'яти днів.
Шенгенська віза категорії C: короткострокова віза, що дає право перебування в країнах Шенгенської угоди не більше 90 днів з 180 . Видається на один або більшу кількість в'їздів в Шенген під час терміну її дії на підставі туризму, ділових поїздок. В окремих випадках ця шенгенська віза може бути видана з кодом LTV (limited territorial validity) і тоді вона поширюється тільки на країну, яка видала візу.
Шенгенська віза категорії FTD і FRTD: по суті це транзитні візи, які видаються громадянам Росії, для здійснення автомобільних (FTD) або залізничних (FRTD) поїздок між Калінінградською областю та Російською Федерацією.
Шенгенська віза категорія D: національна довгострокова віза, яка видається іноземцю, перебування якого в країні, що видала візу, планується більше 90 днів. Дана віза дозволяє її власникові вільно переміщатися по країнах Шенгену, однак сумарний термін перебування в них не повинен скласти більше 90 днів з півроку. Національна чеська віза категорії D найчастіше видається на підставі: навчання, роботи і ведення бізнесу в Чехії. Детальніше
Матеріали по темі " шенгенська віза і Шенгенський союз ":
1 0. 0 6.2019 Візовий кодекс ЄЕС до кінця року буде змінений, після чого іноземцям з 102 країн світу буде доступна віза в Шенген терміном до п'яти років. Шенгенська віза до 90 днів з максимальним терміном дії на п'ять років призначена тим іноземцям, які мають «позитивну візову історію», вона буде видаватися в якості заохочення за бездоганне виконання ними вимоги візового кодексу.
Шенгенська віза до 90 днів подорожчає з 60 до 80 євро для громадян більшості країн, в тому числі, Білорусії і Казахстану. Вартість віз для громадян Азербайджану, Вірменії та Росії не зміниться, так як ці країни уклали раніше з ЄЕС договору про спрощення видачі віз, а також мають укладені угоди про реадмісію, тобто, готові приймати своїх громадян, які перебувають в Шенгені нелегально. Студенти і вчені можуть отримати шенгенську візу безкоштовно, діти до 18 років - за пільговим тарифом у розмірі 35 євро. За новими правилами звертатися за шенгенською візою можна буде вже за півроку до терміну передбачуваної поїздки, але не пізніше 15 днів. Нагадаємо, що зараз анкету на отримання шенгенської візи можна подати не раніше трьох місяців від поїздки. Також громадяни окремих країн отримають можливість подати анкету на шенгенську візу через Інтернет з використанням цифрового підпису. Передбачається, що зміни в візовий кодекс в повному обсязі почнуть діяти до кінця 2019 го року.
08.01.2019 П'ять новітніх автомобілів, оснащених потужною системою нічного бачення, отримала поліція у справах іноземців Чехії. На базі автомашини VW Crafter чеська фірма EVPU DEFENCE створила сучасний комплекс, який самі поліцейські часто називають Shengenbus, призначений для охорони кордонів Шенгенського союзу. Високочутлива камера нічного бачення, якою оснащений кожен поліцейський автомобіль, розміщена на даху машини і може не тільки автоматично стежити за кордоном, але також записувати і класифікувати всі підозрілі переміщення. Сучасну техніку обслуговують одночасно два поліцейських, які пройшли навчання на фірмі-виробнику. Ціна кожного автомобіля склала понад триста тисяч євро.
Новітні автомобілі заступлять на чергування в прикордонних областях Чехії і замінять аналогічну техніку, отриману поліцією у справах іноземців в 2005-му році. Ці автомобілі будуть не тільки стояти на сторожі внутрішніх кордонів Шенгенського союзу, а й візьмуть участь в закордонних місіях, в яких беруть участь поліцейські Чехії. Так, в даний час поліція Чехії бере участь в охороні кордонів в Македонії.
14. 06.201 7 МВС Чехії у зв'язку з введенням безвізового в'їзду в країни Шенгену для громадян України випустило пам'ятку , Яка повинна допомогти новим європейцям не порушувати візовий кодекс. МВС Чехії нагадує українцям про необхідність реєстрації за місцем проживання протягом трьох днів, про те, що віза в Чехію понад 90 днів може бути отримана тільки за межами нашої країни.
22 .12.2014 У листопаді співробітники поліції у справах іноземців встановили 460 випадків нелегальної імміграції в Чехію. Більшість затриманих іноземців не покинули Чехію після того, як їх шенгенська віза стала недійсною. Найчастіше візовий режим порушували громадяни України (101), Кувейту (40), В'єтнаму (25), Лівії (17), Косівської республіки (17), Саудівської Аравії (11), Сирії (9), Російської Федерації (8), Молдавії (8) і Узбекистану (6). Детальніше
08 .0 4.2014 Імміграція в Чехію незважаючи на події на Україні і анексію Криму Росією, схоже, триває. Інформацію про це помістило на своєму сайті Консульство Чехії в Москві. У заяві про видачу віз громадянам Росії прямо говориться про те, що "не введено ніяких візових обмежень щодо громадян Росії, котрі їздять до ЄС". Країни-члени ЄС, як і раніше приймають росіян, які приїжджають в якості туристів, або у справах, або з іншими цілями. Країни-члени ЄС розглядають в звичайному порядку заяви на отримання віз незважаючи на те, що щодо 33 осіб Європейський Союз ввів обмеження на в'їзд . Європейський Союз не визнає анексії Криму Російською Федерацією.
2 5.10.2013 Відповідно до рішення європейського парламенту з 18.10.2013 змінилися правила розрахунку терміну перебування в Шенгенській союзі для громадян країн третього світу. При наявності діючої шенгенської візи іноземець може бути на території країн угоди не більше 90 днів з 180, причому день в'їзду в Шенгенський союз є терміном, від якого буде розраховуватися ці півроку, після закінчення яких іноземець зобов'язаний покинути країни угоди.
11.10.2013 МЗС Чехії, хоче домогтися зміни візової політики країни. Головне завдання, вирішення якої домагається чеська дипломатія - відкрити двері Чехії для бізнесменів з країн третього світу, в першу чергу, Китаю, Росії та Казахстану. Віза в Чехію повинна бути доступною для кожного потенційного інвестора, який вирішив почати свій бізнес в Чехії. Детальніше
01.07.2013 Хорватія стала 28-м членом ЄЕС і прийняла на себе обов'язки по охороні найдовшою зовнішнього кордону Європейського Союзу довжиною понад 1300 км. Хорватія межує з країнами, які не входять до складу ЄЕС: Сербією, Боснією і Чорногорією. Саме в цьому регіоні з Туреччини в напрямку Європи проходить "балканська дорога", де організовані злочинні групи незаконно перевозять нелегальних іммігрантів, наркотики, зброю. Прикордонна поліція Хорватії отримала інфрачервоні біноклі і тепловізори. Детальніше
05.06.2013 В кінці весни 2013 року почала роботу Шенгенська інформаційна система другого покоління або SIS - II (Schengen Information System). Основне завдання цієї нової бази даних країн, що входять в Шенгенський союз - підвищення безпеки і спрощення режиму вільного переміщення послуг, товарів і людей всередині Шенгену. Детальніше
19.02.2013 Оновлено інформацію про вимогах до фотографії , На підставі якої оформляється віза в Чехію . Вимоги до фотографії на візу визначені Міжнародною організацією цивільної авіації (ІКАО), яка розробила і впровадила в життя єдиний стандарт "машинозчитувальні візи". кожна шенгенська віза видається тільки в тому випадку, якщо фотографія відповідає вимогам. Детальніше
11.01.13 З країн колишнього СРСР знову надходить інформація про те, що віза в Чехію , Як і кілька років тому, знову стала предметом, який можна купити на чорному ринку. Від 250 до 1000 євро потрібно заплатити тим, кому потрібна студентська віза в Чехію. Однак, заплативши ці гроші ви не отримаєте дозвіл на в'їзд до Чехії - йдеться лише про призначення часу візиту в консульство Чехії для подачі анкети, необхідної для отримання візи в Чехію понад 90 днів. Детальніше
01.02.12 Консульство Чехії в Москві повідомило про те, що шенгенські мультивізи на тривалий термін росіянам видаватися не будуть. І хоча кількість туристів з Росії поступається тільки гостям із сусідньої Німеччини, чеська влада знову підтвердили, що видача довгих шенгенських мультивіз для громадян Росії, які приїжджають сюди для лікування і туризму, не планується. Всього в 2011-му році консульськими відділами Чеської Республіки було видано 280 000 шенгенських віз, то на третину більше показників 2010-го року. Туристична віза в Чехію оформляється приблизно за тиждень і коштує від 35 до 70 євро.
19.12.11 19 грудня Ліхтенштейн став 26-м членом Шенгенського союзу . Рішення про це ухвалили міністри внутрішніх справ Європейського союзу в першій декаді грудня. Таким чином, шлях до Шенгену - європейський простір вільного переміщення без прикордонного контролю для цього крихітного князівства зайняло без малого чотири роки. Детальніше
23.09.11 Глави МВС країн Євросоюзу знову закрили вступ Болгарії та Румунії в Шенгенський союз . Противниками розширення Шенгену стали Голландія та Фінляндія, які висловили обґрунтовані претензії до урядів країн-претендентів до недостатніх заходів, що застосовуються ними для обмеження корупції та організованої злочинності. В даний час Інтернет наповнений пропозиціями щодо придбання громадянств Болгарії і Румунії. Детальніше
22.09.11 На прикордонному переході між Україною та Словаччиною був затриманий громадянин України, якого обласний суд Усті-над-Лабем засудив до 13 років ув'язнення за пограбування і вбивство, вчинене в Чехії в 1996-му році. Затримання небезпечного злочинця стало можливим тільки завдяки Шенгенської інформаційної системи (SIS) . Цього року за допомогою системи затримано 200 злочинців, на який був виданий міжнародний орден на арешт. Детальніше
29.07.11 В кінці червня Консульський відділ Чеської Республіки в Москві нарешті опублікував на своєму сайті інформацію про те, що віза в Чехію до 90 днів в полегшеному порядку буде видаватися власникам чеської нерухомості. Насправді, це правило негласно працювало і в минулому році. Наші клієнти, особисто володіли квартирами в Празі або Карлових Варах, при пред'явленні виписки з реєстру власників нерухомості Чехії, отримували чеську візу, чи не вказуючи при цьому інформації про мету візиту, або про який запрошує особі. Детальніше
29.04.11 Іноземна поліція при перевірці електростанції в Хомутовський краї затримала п'ятнадцять робітників з Боснії, які працювали тут без дозволу на роботу в Чехії . Затриманими виявилися співробітники боснійської фірми, якій тепер загрожує багатомільйонний штраф за нелегальне працевлаштування. Всього в ході перевірки були перевірені документи і робочі дозволу у 31 іноземця з України, Індії та Боснії. Детальніше
15.11.10 На початку листопада було закрито консульський відділ Посольства Чехії в Вільнюсі. За заявами, поданими раніше в столиці Литви, візи в Чехію будуть видаватися в Варшаві. Для економії витрат МЗС Чехії, а також у зв'язку зі скороченням числа запитів чеських віз в країнах Шенгенської угоди до кінця року скорочує число консульських відділень, які приймають заяви на короткострокові та довгострокові візи в Чехію, вид на проживання (ВНЖ і ПМЖ в Чехії) . У січні 2011 року створюються регіональні центри обробки запитів про надання віз до Чехії до і понад 90 днів. З січня консульство Чехії в Афінах обслуговуватиме Грецію, Болгарію і Румунію (після вступу в березні 2011 року цих двох балканських країн у Шенгенський союз ). У Берліні будуть обслуговуватися ФРН і Данія, Братиславі - Словаччина та Угорщина. Консульство Чехії в Брюсселі буде обслуговувати Францію і країни Бенілюксу (Люксембург, Бельгію і Голландію), в Мадриді - Іспанію і Португалію, в Стокгольмі - Швецію, Норвегію, Фінляндію, Естонію та Ісландію. Варшавське консульство обслуговуватиме Польщу, Литву і Латвію, а консульство Чехії у Відні - Австрію, Італію, Швейцарію, Мальту і Словенію. Посольства Чехії в двох країнах Євросоюзу з Нового року не братимуть заяви на видачу візи в Чехію .
20.10.10 Опубліковано новий список країн, громадяни яких мають право подати на візу в Чехію в будь-якому консульстві Чеської Республіки. Всього в цей список увійшло 39 країн. Всі республіки колишнього СРСР не увійшли в цей список і віднесені до числа країн підвищеного ризику, громадяни яких використовували імміграційні процедури в корисливих цілях і подавали в консульства фальшиві документи. Нові правила поводження в консульства Чехії повинні вступити в силу разом з Законом про іноземців, що за найсміливішими прогнозами очікується 1 грудня 2010 року.
© Агентство "Європа для Вас"
All rights reserved.
Сторінка була оновлена: 21.05.2019 18:10:51