Влада деяких країн, на території яких розташовані всесвітньо відомі пам'ятки, прийняли рішення про їх закриття для туристів. Причиною такого кроку стало нашестя мандрівників.
Таїланд: пляж Майя Бей
Таїланд оголосив про те, що пляж Майя Бей, який здобув популярність після фільму "Пляж" з Леонардо ді Капріо в 2000 році, "повинен відпочити" як мінімум чотири місяці. До закриття це мальовниче місце відвідувало 4-5 тис. Туристів щодня, повідомила BBC .
На думку експертів, 77% коралових рифів в цій бухті знаходяться під загрозою знищення. В основному корали отримують ушкодження якорями курсують тут човнів.
Влада Таїланду в 2011 році закрив ряд пляжів, які користувалися популярністю у дайверів. З середини 2016 року в цю ж категорію потрапили острова Кох Юунг (архіпелаг Пхіпхі) і шиє (острівна група Симилан).
Після відкриття пляж Майя Бей зможуть відвідувати не більше 2 тис. Туристів в день. Наступного року влада Таїланду знову закриють цей пляж на чотири місяці.
Італія: Чінкве-Терре
Чінкве-Терре - це п'ять невеликих поселень, розташованих на рукотворних терасах на узбережжі Генуезької затоки. Там проживають близько 5 тис. Осіб, а відвідують ці місця більш 2 млн туристів в рік.
Туристи люблять прогулюватися по мальовничих стежках, які пов'язують між собою п'ять поселень і розташовані на терасах виноградники. Але за роки туристичної популярності ці стежки прийшли в непридатність - через процеси ерозії і натовпів туристів.
Це призвело до того, що популярний маршрут між поселеннями Ріомаджоре і Манарола закритий з вересня 2012 року. Очікується, що його відкриють не раніше 2021 року.
Деякий час тому керівництво парку Чінкве-Терре протестувало мобільний додаток для туристів. З його допомогою можна відстежувати кількість людей на певних маршрутах. Коли додаток показує червоний попереджувальний сигнал, це означає, що на стежці занадто багато людей. Тоді туристи можуть прийняти рішення, чи йти по перевантаженому маршруту.
Перу: Мачу-Пікчу
flickr
Ще в 2005 році влада Перу ввели сезонне обмеження на кількість осіб, які можуть підніматися по стежці до Мачу-Пікчу, древнє місто інків. У лютому кожного року цей маршрут регулярно закривається "на профілактику".
Великий потік туристів негативно позначається на екологічній обстановці. Стежка поступово приходить в непридатність, уздовж неї залишаються купи сміття, а туристи ставлять намети там, де це не положено.
У минулому році влада Перу, намагаючись контролювати потік туристів, почали продавати квитки на відвідування Мачу-Пікчу по часу. Можна купити квиток на "ранковий" і "денний" сеанси. Незважаючи на всі зусилля, число відвідувачів Мачу-Пікчу перевищує рекомендовані ЮНЕСКО - 2,5 тис. Осіб на день.
Південна Корея: острів Чеджудо
travix
Острів Чеджудо, розташований в 90 км від континентальної частини Південної Кореї, славиться своїми вулканами, водоспадами і "парком кохання". По маршруту Сеул - острів Чеджудо щодня відправлялося по 180 авіарейсів, всього 65 тис. За 2017 рік. Щорічно близько 15 млн туристів відвідувало клаптик суші площею 2 тис. Кв. км.
Після того, як острів став популярний у іноземних туристів, екології Чеджудо було завдано серйозної шкоди. Тепер тут багато сміття, а автомобільні дороги перевантажені.
Поки влада Південної Кореї не замислюються про закриття острова або обмеження туристичного потоку. Навпаки, вони заявили про намір побудувати ще один аеропорт на півдні Чеджудо. Це призведе до зростання авіатрафіку в три рази, а число туристів зросте до 45 млн в рік до 2035 року.
Колумбія: Каньо-Кристалес
Колумбійська річка Каньо-кристалів переливається всіма кольорами веселки. Через різних видів водних рослин, що ростуть в річці, і гри світла водна гладь постійно змінює кольору. Вона може змінити колір в червоний, рожевий, лаймово-зелений або жовтий колір.
Раніше землі, по яких тече ця "рідка веселка", перебували під контролем повстанців. У 2016 році уряд підписав з ними угоду і з тих пір це диво природи стало доступно для туристів.
Хоча потік бажаючих відвідати Каньо-Кристалес відносно невеликий (16 тис. За 2016 рік), але вже зараз влада стурбована питаннями екології. Існують побоювання, що подальше зростання числа туристів може призвести до забруднення і загибелі унікальних водних рослин.
Влада ввела ряд строгих правил при відвідуванні Каньо-Кристалес. Туристам, що приїжджають в цей регіон, заборонено використовувати пластикові пляшки, курити на території парку і залишати там недопалки. Не можна використовувати в воді сонцезахисні засоби і різні засоби для захисту від комах. Купання в деяких місцях повністю заборонено. Відвідувачам також не можна підгодовувати риб. У грудні 2017 року Каньо-Кристалес був закритий для туристів.
Як повідомляв "Обозреватель", влада Таїланду з лютого цього року ввели новий жорсткий заборона Для туристів.
Підпишись на Telegram-канал і подивися, що буде далі!