Достопримечательности мира

    Отдыхайте с нами!

Статьи

Куротний селище Ворохта, відпочинок в Карпатах

ДОДАТИ ВІДГУК

ДОДАТИ ВІДГУК

Головна » Про Ворохті

Ворохта - селище міського типу, розташований на південному заході Івано-Франківської області (до 1962 року область називалася Станіславської), уздовж річки Прут, на висоті 800-850 м, протяжністю 3 км, населення 4 тисячі жителів. Перша письмова згадка про Ворохту датується 1820 р Існує легенда, що назва селища бере свій початок від прізвища Ворохта, яке носив солдат царської армії, який прожив тут певний час. Селяни полюбили його за мудрість і після смерті солдата назвали селище на його честь.

У X - XI століттях територія області входила до складу Київської Русі. У 1241 р під час татаро-монгольської навали Галич і інші поселення князівства були зруйновані. Потім Галичину прибрали до рук польсько-литовські феодали. Під владою Польщі вона перебувала до XVIII ст., А з 1772 по 1918 рр. входила до складу Австрії (з 1867 р - Австро-Угорщини). У листопаді 1918 р., Після розпаду Австро-Угорщини, Станіславщині увійшла до складу Західно-Української народної республіки - недовго проіснувала самопроголошену незалежну державу. В результаті розгрому Червоної Армії під Варшавою в війні проти Польщі в другій половині 1921 майже всі землі колишньої ЗУНР залишилися в Польщі. Область знову з'явилася в складі України у вересні 1939 р

Найстаріше селищна споруда - один з кращих зразків гуцульської дерев'яної народної архітектури - церква Різдва Богородиці, перенесена в Ворохту в 1780 р з села Яблуниця. Важливим імпульсом у розвитку селища стало спорудження в 1894 р залізниці Станіславів (Івано-Франківськ) - Яремча - Ворохта - Рахів, віадуки якої експлуатуються до цих пір. Завдяки австрійської армії Ворохта почала розвиватися як центр зимового спорту - військовослужбовці 9-го корпусу проходили тут взимку курс їзди на нартах. На початку XX ст. в Ворохті з'являється перший притулок ( «Чорногорський») для туристів і ресторан, була побудована велика нова дерев'яна Миколаївська церква. Між світовими війнами Ворохта стає популярним польським курортним містечком, тут з'являються вілли заможних людей і пансіонати.

Сьогодні Ворохта є одним з основних центрів туризму Івано-Франківської області як влітку, так і взимку. Рельєф території та тривалість снігового покриття сприяють розвитку різних видів гірськолижного спорту. Про потенціал зимового курорту Ворохта свідчить і те, що радянська влада саме в цій зоні зимового відпочинку почала будівництво Олімпійського гірськолижного комплексу, який, на жаль, не був добудований через розпад СРСР.

Ворохта - високогірний кліматичний курорт, потоплений в зелених полонинах і дрімучих незайманих лісах в оточенні гордості України - Карпатських гір. Це чаруюча уяву краса диких гір, стрімкі річки з гучними водоспадами і розкинуті в горах селища. Повітря тут настояне на смерекової хвої і лікує важкі захворювання дихальних шляхів. Відпочинок в Ворохті корисний своїм цілющим повітрям, який дарує людям бадьорість і здоров'я, а також залучає таких простих, але непосидючих людей, як ми з вами. Багата історико-культурна та архітектурна спадщина, надзвичайна краса природи, а також чудові гірські схили в будь-яку пору року зроблять відпочинок тут насправді незабутнім.

КАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК

Національний природний парк, що оточує Ворохту з усіх боків, був заснований в 1980 р Це найбільша (площа 503.03 км2) і сама заселена природоохоронна територія Українських Карпат. Парк займає верхню частину басейну р. Прут і майже всі населені пункти (місто Яремча, селище Ворохта, села Татарів і Микуличин), здавна існували тут, розташовані на її берегах. Хороші дороги, прокладені по території парку, дозволяють з комфортом знайомитися з різноманітними ландшафтами і захоплюючими пейзажами цього куточка Карпат, що робить його відвідування особливо привабливим для автотуристів. Дуже мальовнича головна автотраса парку - дорога з Яремчі на Яблуницький перевал (висота 931 м), розташований на кордоні з Закарпатською областю.

Велике враження на мандрівника виробляє шлях з Ворохти до підніжжя гори Говерли (найвищої точки України - 2061). Протягом декількох кілометрів дорога пролягає по терасі р. Прут в оточенні високих і струнких ялин, що нагадують почесних вартових. Округла вершина Говерли, з'являючись на обрії здалеку, і постійно перебуваючи в просвіті між кронами дерев, надає магічне яке притягує вплив на мандрівників, як і належить природного святині України. Біля підніжжя гори знаходиться паркінг. Це ідеальне місце для початку пішого підйому на Говерлу, який при середній тренованості займе 2-3 години. На території парку зростає 1105 видів рослин, кожне чотирнадцяте з яких - рідкісне або зникає. Багатий і тваринний світ парку.

У селищі Ворохта є магазини, відділення Приват-Банку, банкомат, пошта, ресторани, кафе-колиби, пункти прокату гірськолижного спорядження, залізничний вокзал, сувенірні лавки, ринок по п'ятницях.

ЗАВАНТАЖИТИ ФОТО

Новости