Достопримечательности мира

    Отдыхайте с нами!

Статьи

5 порад, які допоможуть вибрати гарне вино

  1. 1. Звертайте увагу на етикетку
  2. 2. Вивчіть оцінки якості вина в балах
  3. 3. Пам'ятайте, що ціна - це не завжди показник якості
  4. 4. Дивіться на країну-виробника
  5. 5. Пам'ятайте, що натуральна пробка - це не головне

Вибрати найсмачніше і підходить саме вам вино досить важко.

Орієнтуватися на нагороди, про які ви прочитаєте на етикетці, не завжди варто. Експерти нагороджують вина медалями і відзначають незвичайні відтінки смаку, а вам ці вина можуть не подобатися. Все-таки найголовніше - власні смакові переваги.

Але на що треба дивитися, щоб підібрати гарне вино?

1. Звертайте увагу на етикетку

Гарний дизайн і модна концепція аж ніяк не говорять про те, що всередині пляшки.

На етикетках головна інформація - це виробник, регіон походження і сорт винограду. Останнє - найважливіше. Припустимо, вам сподобався совіньон блан. Обов'язково спробуйте той же сорт винограду іншого виробника або з іншого регіону.

Через якийсь час ви зможете свідомо обирати між сортами і країнами. Навіть коли в магазині не буде улюбленого вами вина, ви з більшою ймовірністю придбаєте щось вартісне, якщо зробите ставку на зарекомендував себе регіон, сорт або виробника.

2. Вивчіть оцінки якості вина в балах

Якщо грамотного сомельє поблизу не виявилося, а купити пляшку до вечері хочеться, можна вивчити системи оцінки якості вин в балах.

Якщо ви вибираєте вино від російських виробників, то можна скористатися гідом Артура Саркісяна. Він щороку проводить дегустацію і виставляє оцінки в своєму гіді.

Якщо ви хочете купити імпортне вино, то пам'ятайте, що в Європі існує 20-бальна система оцінки. Її використовує, наприклад, журнал Decanter. Також існує 100-бальна система Роберта Паркера, якою користується гід Wine Spectator. Бали нараховуються професійними дегустаторами за певними правилами. Якщо у вина 85 балів, воно буде непоганим. А якщо менше 70, варто пошукати інші варіанти.

Але варто враховувати, що багато вина, в тому числі російські, відсутні у світових рейтингах. Справа не в нестачі якості, а в нерозвиненості ринку. Крім того, вино на 100 балів може сподобатися вам менше, ніж вино на 90.

3. Пам'ятайте, що ціна - це не завжди показник якості

Пам'ятайте, що ціна - це не завжди показник якості

Вина за ціною відрізняються в рази. Було б простіше, якби ціна служила індикатором хорошого смаку - чим дорожче, тим краще. Але це не так. Одне і те ж вино може коштувати по-різному в двох сусідніх магазинах. Підсумкова вартість на полиці повністю залежить від рітейлера.

За 300-400 рублів у великих торгових мережах можна купити гарне вино. Пару років тому ми проводили дегустацію вин по 250 рублів. 90% нам не сподобалося, але 10% з них виявилися цілком гідними.

Якщо говорити про імпортні вина, пляшки, які в Іспанії коштують 1-2 євро, у нас продаються по 800 рублів. Про яку якість тут може йти мова?

4. Дивіться на країну-виробника

Деякі країни давно стали свого роду брендами. Ми звикли думати, що Франція, Італія, Іспанія якістю вина не підведуть. Але багато французькі та італійські вина у нас сильно переоцінені.

Так, на експорт часто йде не найкраще вино, а дійсно якісне вино ті ж італійці вважають за краще пити самі. Часто вина з Європи можуть бути гірші за якістю, ніж вина тієї ж цінової категорії з країн Нового Світу. Наприклад, в США і дешеве вино може бути найвищої якості, тому що виробники можуть собі це дозволити.

Показова історія з Чилі. Колись якість продаваних в Росії чилійських вин було дуже непоганим. Але з ростом популярності стало страждати якість, тому в бюджетному ціновому сегменті з'явилося багато відверто поганого вина.

Приклад з Чилі не єдиний. Схоже відбувається з італійським к'янті. На виноробню приїжджають російські закупівельники і кажуть, що їм потрібен мільйон пляшок, але по 75 центів або одному євро. Такої кількості к'янті у виробника часто немає, але хто ж відмовиться від мільйона євро?

Виробник якось «намутили» це вино і напише на пляшці, що це к'янті. Насправді, щоб так називатися, вину в Італії потрібно пройти сертифікацію.

5. Пам'ятайте, що натуральна пробка - це не головне

lasttrywines.co.uk

Прийнято вважати, що хороше вино повинно бути закупорені натуральної пробкою. Це міф, якому вірять не тільки в Росії. Також багато хто вважає, що не можна закупорювати пляшку пробкою з пресованої коркової крихти або пластикової або гвинтовий пробкою.

Але на вино набагато більший вплив надає не технологія, по якій зроблено пробка, а то, наскільки якісно вона зроблена. Навіть дуже дорогі вина можуть бути закупорені пробкою з пресованої крихти. А ось кожна десята натуральна пробка, яку багато хто вважає найкращою, принесе провину в пляшці коркову хвороба, боротися з якою поки не навчилися.

Деякі виробники перейшли на пластикові пробки, які не роблять ніякого негативного впливу на вино. А гвинтова пробка - відмінне рішення для молодих вин, які випивають протягом 3-5 років після виробництва. На неї перейшли виробники в Австралії, Новій Зеландії та інших країнах.

Але на що треба дивитися, щоб підібрати гарне вино?
Про яку якість тут може йти мова?
Такої кількості к'янті у виробника часто немає, але хто ж відмовиться від мільйона євро?

Новости