Риби належать до живих істот, які мають змінну температуру тіла. Вона змінюється разом зі зміною температури навколишнього середовища, так що температура води має величезне значення в життєдіяльності риб, їх русі, харчуванні, росту, розмноженні. Існують оптимальні умови, при яких кожен вид риб відчуває себе добре і всі життєві процеси протікають найкращим чином.
Так наприклад,
- у форелі найбільш інтенсивне харчування спостерігається при 10- 12 ° С,
- у щуки - при 13-16 ° С,
- у сазана - при 23-28 ° С.
Вище і нижче певної температури риби взагалі припиняють харчуватися.
- Форель не харчується, якщо температура води нижче 3 ° С і вище 18 ° С.
- Минь не харчується при температурі води вище 12 ° С.
- Сазан починає годуватися тільки при температурі води не нижче 10 ° і т.д.
Наведені цифри не можна вважати незмінними: бувають відхилення, пов'язані з пристосованістю риб до місцевих кліматичних умов.
Зниження температури води уповільнює життєві процеси в організмі риб, а підвищення її, але до певних меж, активізує їх. Перегрів води зменшує вміст розчиненого кисню, і це може викликати навіть загибель риб. Похолодання води восени спонукає риб йти в більш глибокі місця.
Теплолюбні риби при сильному похолоданні води майже припиняють життєдіяльність і впадають в анабіоз. Холодолюбиві, навпаки, впадають в такий стан при підвищенні температури води. Особливо сильно впливає різке похолодання на теплолюбних риб - повністю припиняється їх клювання. Сильне падіння температури води, що відбувається швидко і раптово, вони переносять дуже болісно, іноді навіть гинуть. Рибалкам це слід мати на увазі при зміні води в канах з мальком і живцями. Не слід міняти більше половини обсягу води за один раз. Залежність життєдіяльності риб від температури води наведена в табл. 1.2.
Таблиця 1.2 Залежність життєдіяльності риб від температури води
Температура води має вирішальний вплив на розселення риб. Для кожного виду існують північна і південна межі поширення. Зі збільшенням глибини різко зростає тиск води. Водонепроникна структура тіла риби дає можливість урівноважити внутрішній тиск в організмі з зовнішнім. Але така перебудова вимагає часу, і риба, швидко піднята з глибини на поверхню, гине, так як внутрішній тиск виявляється вище зовнішнього і в результаті у неї через рот вдавлюються нутрощі, вилазять з орбіт очі. Самостійний же підйом риби з глибини на поверхню не приносить їй шкоди.
Див. також:
Орієнтовний календар рибного лову - календар рибалкиЯк зберегти рибу
Граничні розміри і вік риб
Співвідношення віку і розміру риб
вороги риб
вирощування коропа
Коли не вистачає кисню
Рецепти підгодовувань і насадок
Ми сподіваємося, що цей розділ допоможе Вам, і відповість на всі ваші питання пов'язані оптимальною температурою для життя риби.
Цікавого спілкування
- (для роботи коментарів необхідний включений джава-скрипт в браузері):
© 2006 - 2019гг. Використання матеріалів сайту без активного гіперпосилання заборонено.