- Підготовка до дикого відпочинку в Криму без машини - що знадобиться?
- Вибираємо маршрут для відпочинку в Криму дикуном
- Орієнтовна ціна дикого відпочинку в Криму в 2015 році
Маршрут цікавого дикого відпочинку в Криму з наметом
Подорож «дикунами» - це можливість повністю відірватися від звичної центрифуги міського життя, отримати заряд бадьорості на весь майбутній рік і, заодно, значно заощадити. Найкраще вирушати в це райське місце або в травні, або в кінці серпня, коли сильна спека не перетворює відпустку на тортури, а купатися ще (або вже) можна.
Який кримський куточок вибрати для «пішого» відпочинку в 2015-му році, і що потрібно передбачити?
Зміст статті:
Підготовка до дикого відпочинку в Криму без машини - що знадобиться?
Якщо ви їдете в Крим «пішки», то, пакуючи сумки, в першу чергу, викидаємо все зайве. Брати з собою в подорож слід тільки найнеобхідніше. А ми вам підкажемо, що може стати в нагоді.
спорядження:
- Рюкзак (+ чохол для нього). Для дитини - об'ємом не більше 30-40 л, для дівчини - не більше 70 л, для чоловіка - близько 80 л. Вибирайте сучасний зручний рюкзак анатомічної форми. Пам'ятайте: вага наповненого рюкзака повинен складати не більше 30% від вашої ваги!
- Намет. Ідеальний варіант - 2-шарова, полегшена, каркасна, до 2,5 кг.
- Спальник. Беремо також полегшений варіант, утеплений в цю пору року не потрібен.
- Каремат (прим. Теплоизолирующий килимок). Він в подорож незамінний. А також «сидушка» з такого ж матеріалу, щоб сидіти на каменях.
- Дощовик з капюшоном. Краще брати «пончо», щоб під час дощу закрити і себе, і рюкзак.
Одяг:
- Взуття. Беріть зручну, розношене взуття - гірські черевики або кросівки з протектором. Їхати в таку подорож в новому взутті - велика помилка. І легкі сандалі (шльопанці) - для відпочинку на морі.
- Вітровка з капюшоном.
- Легкі спортивні штани, швидко сохнуть і легко провітрювати. Джинси не рекомендуються! Також беремо зручні шорти.
- Джемпер або флисовую сорочку + футболку з довгим рукавом + майку.
- Термошкарпетки + звичайні.
- Зміна білизни + купальник (плавки).
- Бандана або кепка (можна панамку).
Також знадобляться:
- Сонцезахисний крем. Це обов'язково. І с / з окуляри.
- Для особистої гігієни (без фанатизму!) - невеликий рушник, мило і т / папір, пачку вологих і звичайних серветок, з / щітка і паста.
- Посуд. З посуду однозначно знадобляться складаний ніж, миска / гуртка і ложка. Вибирайте легку посуд, з тонкого металу. Вилки / ложки можна взяти і пластикові. Штопор і ніж консервний. Казанок, якщо ви їдете групою.
- Ліхтарик. Це також обов'язковий пункт. Ідеальний варіант - на світлодіодах, налобний, щоб залишити вільними руки - він горить довше звичайного і набагато легше по вазі. Плюс додаткове джерело світла - ручний ліхтарик, в герметичному футлярі.
- Пластикова фляжка. Можна звичайну пластикову пляшку до 2 л.
- Фотоапарат. Чи не тягніть із собою штативи / об'єктиви - важко і незручно. Беріть звичайну цифрову мильницю.
- Акумулятори і батарейки (для ліхтаря, фотоапарата).
- Компас (не завадить).
- Сірники (2 кор.), Запальнички, сухе пальне в таблетках (9-15г). Якщо збираєтеся часто готувати, беріть примус бензиновий або міні-балони з газовим пальником. Це буде зручніше, ніж розпалювати багаття (тим більше що не скрізь їх розпалювати можна), і швидше буде готуватися їжа.
- Детальна карта Криму. Плюс не завадять супутникові знімки місцевості вашого маршруту, роздруковані заздалегідь.
- Відлякують комах кошти (від комарів, кліщів).
Аптечка:
- Бинти, вата і пластирі - обов'язково.
- Йод, перекис водню.
- Від отруєнь - вугілля активоване.
- Зірочка (від комарів).
- Анальгетики.
- Ліки від своїх хронічних болячок.
- Ліки від алергії, на всякий «пожежний» (супрастин, зірек, кларитин та ін.).
продукти:
- Сіль, цукор.
- Кава і чай.
- Вода. Більш 2-3 л в дорогу не беріть. І заздалегідь знайдіть і роздрукуйте список точок з джерелами, які можна зустріти на вашу маршрутом.
- Печиво, цукерки.
- Вівсянка.
- Пару банок консервів.
У Криму вистачає магазинів і ринків, шашличних і кафе, де можна купити їжі або перекусити. Тому зайвий провіант з собою тягти не має сенсу. Фрукти до кінця серпня коштують недорого, тому з вітамінами теж проблем не буде.
Чого боятися в Криму?
В принципі, їх рідко хто бачить, але якщо раптом вам попадеться «група» кабанчиків або, що ще гірше, мама-Кабаниха з виводком, то краще відсидітися на дереві.
Ці звірі, що збилися в голодну зграю, можуть бути вкрай небезпечні. Купіть відлякувач, про всяк випадок. Диких собак в Криму чимало. Ті, що з бирками на вухах в містах - в більшості своїй нешкідливі, а ось поза містами ...
Дане комаха (прим. Коричнева «сороконіжка» близько 10-15 см завдовжки) - одне з найнебезпечніших. Для здорової дорослої людини зустріч з нею закінчиться підвищеною температурою і сильним болем, а ось дитині після такої «зустрічі» доведеться відразу шукати лікаря. Будьте пильні! На ПБК таких сюрпризів найбільше. Вдень вони ховаються під камінчиками.
Енцефалітні особини тут зустрічаються не так вже й часто, але краще не ризикувати. Втім, активність кліщів в Криму вкрай висока - з травня і до жовтня навіть у містах їх знімають з себе і собак десятками. Користуйтеся спеціальними засобами і регулярно оглядайте себе на предмет їх наявності. Бажано, за 1-1,5 місяці до подорожі зробити щеплення.
Ці отруйні комахи - з найнебезпечніших на півострові. Чорні, великі (іноді з долоню), гладкі. Зустрічаються не часто, але хто попереджений ... При укусі - відразу до лікаря!
Також зустрічаються рідко. При укусі припікають укушений ділянку (щоб отрута термічно розклався), і до лікаря.
Вельми рухливий кусачий павук, хоча і не отруйний. При нападі пищить. Зустрічається рідко.
Найстрашніше зустріч із степовою гадюкою. При такій зустрічі відразу пийте протиалергічну ліки, і до лікаря. Палять накладати не можна.
Втім, панікувати не варто. Рідкісний відпочиваючий може «похвалитися» побаченням з цими істотами (хіба що сколопендра з'являється частіше за інших).
Також варто пам'ятати ...
- Отруйні рослини - борщівник, аконіт, ясенець голостолбіковий
Цими рослинами можна обпектися. Не варто вживати і ягоди, якщо ви не впевнені, що вони придатні в їжу. Найбезпечніша - кизил, його тут багато (втамовує спрагу, корисний для здоров'я).
- Штормові дні
Вітру в Криму можуть бути дуже сильними. А якщо вони ще й з дощами, грозами - шукайте місце для стоянки. Категорично не рекомендується гуляти біля моря в шторм і пересуватися по гірських дорогах в злива. Це небезпечно.
Якщо ви не впевнені в її чистоті - кип'ятіть. Або купуйте в магазині. Дешево можна купити воду в спеціальних автоматах в містах (1 літр коштує 2,5 рубля). І не їжте невідомі продукти на пляжах (креветки в стаканчиках, пиріжки та ін.). Бережіть себе від харчового отруєння, в курортний сезон кількість постраждалих зростає в рази.
Місця в ярах для ночівлі не підходять (холодно!). Гротів, каньйонів для ночівлі уникайте. Шукайте таке місце, де менше шансів зустріти змій / комах, де вас не змиє потоком води з гір (від раптової зливи), де ви не застудити собі нирки в самий розпал оксамитового сезону.
Їх теж слід побоюватися, якщо ви ризикнете пересуватися по горах. Не менш небезпечні і розсипи каменів під ногами під час дощу. Якщо погода погіршується, шукайте безпечне місце для стоянки або йдіть в долину.
Ну і останнє. Їхати краще компанією, в якій буде досить сильних чоловіків і сміливих жінок. Так буде веселіше, практичніше і безпечніше. Заздалегідь шукайте попутників, яким ви довіряєте
Вибираємо маршрут для відпочинку в Криму дикуном
Вирушаємо з Феодосії до мису Меганом.
маршрут:
- Феодосія - відправна точка
Тут чимало пам'яток, які варто подивитися - від вежі Костянтина до музею Айвазовського.
- Мис Іллі (огинаємо)
Звідси можна побачити весь Феодосійська затока - фантастичної краси місця.
- Двуякорная бухта
Рухаємося до селища, по шляху вивчаючи величезні плити блакитної глини, дивовижні ландшафти, каперси, що ростуть уздовж стежок, і інші краси. Там же можна вибрати місце для короткої стоянки і відпочинку.
Городок, в якому немає вітру і комарів. Тут можна запастися їжею / водою, поїсти шашликів, скупатися і відпочити перед наступним «марш-кидком».
- До Коктебеля від Орджонікідзе йдемо по бухтах - низом (так йти легше і комфортніше)
При бажанні можна піднятися на р Джан-Кутаран, але йти через неї небезпечно - обрушилися стежки, осипниє, глинисті місця.
У самому місті «блакитних вершин» вам кинути якір не вдасться, але «прочесати» це гарне місце потрібно обов'язково - набережні, галькові пляжі, музей Волошина та ін. А ось стоянку з наметом можна організувати в Тихій бухті. Порада: утяжеляются кріплення палатки укопаними пляшками з піском - ніколи не знаєш, в який момент налетить шторм.
Цей вулкан і заповідник пропустити не можна! Поодинці ви туди не потрапите, тому заздалегідь шукайте екскурсовода для морської екскурсії (Золоті ворота, вулканічні скелі і гроти, дельфіни, бухти і ущелини, мінеральні жили і ін.).
- Наступна зупинка - Курортне і Лисяча бухта
Йти до неї краще в обхід Карадагу, акурат між шосе і кордоном заповідника. Можна йти по шосе - такий шлях буде більш важким і жарким, але зате там ви натрапите на джерело біля моста через приплив річки Отузка. На пішої стежці також є джерело - Жаба. Йдемо до пішохідної доріжки вздовж траси «Щебетовка-Курортне». 3 кілометри до моря і стільки ж до Лисячій Бухти. У Курортному можна знову підкріпитися і запастися продуктами.
З місцями для встановлення намету проблем не буде, хоча місце вкрай популярне. А ось з водою проблеми є. Шукайте її в джерелах на Ечки-Дазі (3 джерела, 15-20 хвилин від берега). З дровами теж проблема, тому примус не завадить. Також тут є ринок, кафе, шашлики та ін. Запасайтеся їжею!
- З Лисої бухти в бік Меганома йдемо теж низом - до прибережного через Сонячну Долину. Тут знову стоянка, відпочинок і поповнення запасів.
- мис Меганом
Місце з божевільною енергетикою, оповите легендами про НЛО і примари - одне з кращих, щоб забути про міську метушню. Тут намет і розбиваємо. Що тут подивитися: «ліфтова шахта», цвинтар якорів, маяк, «вітряки», храм Шиви, джерело. Не забуваємо заглянути в рай для дайверів - тут приголомшливий підводний світ.
Якщо залишилися сили, і часом не підтискає, то можна дістатися до Судака і Нового Світу. А звідти вже на автобусі до Судака і через Феодосію - на поїзд, додому.
Читайте також: Куди відправитися недорого з Росії на відпочинок з сім'єю в кризу в 2015 році?
Орієнтовна ціна дикого відпочинку в Криму в 2015 році
Зазначені ціни можуть незначно відрізнятися в різних куточках Криму. Але головну «знижку» робимо на те, що в даний момент (в зв'язку з політичною обстановкою в світі) ціни змінюються більш ніж стрімко.
Ціни на транспорт:
- Бензин: 39 рублів за 95-й, 37 рублів - за 92-й.
- Автобуси / маршрутки всередині міст: 8-10 рублів за проїзд.
- Таксі - близько 500 рублів по місту (близько 100 р / 4 км).
- Приміські маршрути: Сімферополь-Ялта - близько 170 рублів (автобус), близько 90 рублів (тролейбус).
Ціни на житло.
- За номер в готелі - від 1000 рублів за номер. Залежно від рівня готелю ціна за номер може досягати і 5000-10000 рублів.
- Житловий сектор. Подобово зняти кімнатку або квартиру - від 800-2000 рублів на добу, залежно від зручностей.
- Найдешевше зняти кімнату в селищі у господарів на ніч. Там можна і за 300-500 рублів куточок знайти.
Платні стоянки для туристів з наметами (прим. Кемпінги):
(Тобто, з душем, охороною, електрикою та іншими благами)
- 200-350 рублів за добу з 1-го людини.
Ціни на продукти (за 1 кг, орієнтовно):
- Свинина, яловичина - 180-400 р.
- Курка - 90-130 р.
- Молоко / кефір - 50-60 р.
- Сир - 150 р (на ринку).
- Масло - 80-100 р / пачка. Соняшникова - 80-100 р / літр.
- Гречка, рис - 65-80 р.
- Макарони - 30-40 р / пачка.
- Хліб - 15-20 р.
- Вино - 130-600 р.
- Яблука - 20-50 р.
- Цибулю, моркву - 20-30 р.
- Картопля - 25-40 р.
- Чай - 20-90 р.
- Кава розчинна - від 150-170 р / за пачку 120 м
Ціни в кафе.
Щільно поїсти в недорогому кафе можна за 250-300 рублів, в більш солідному - за 500-700 рублів (перше, друге і «компот»). Ціна на шашличок - близько 120-150 р / 150 г (за паличку). Піца - від 100 р. Чашка кави - 50-100 р.
Найдешевше закуповуватися на ринках, тим більше що фрукти / овочі до кінця літа значно дешевшають. Там же дешевше (і безпечніше) буде взяти м'яса, щоб самостійно приготувати шашличок. Варто відзначити, що ціни в міських кафе кратно вище, ніж, наприклад, по дорозі з одного села в іншу (або в придорожньому кафе).
Розваги:
- Квиток в аквапарк - близько 1000 р / дорослий і близько 700 р / дитячий.
- Батути - від 100 р.
- Вхід в музеї - від 100-150 р.
- Екскурсії - від 600 р.
- Морські прогулянки - від 2000 р.
- Оренда катера на 1 людину - від 1500 р / год.
- Риболовля (при групі бажаючих рибалок) - від 500 р / за 4 години на катері.
- Дайвінг: 1 занурення з інструктором - близько 2000 р.
сувеніри:
- Набори черепашок - 150-500 р.
- Магніти - від 50 р.
- Браслети - від 100 р.
- Футболки / рушники - від 350 р.
- Збори трав - від 100 р.
- Натуральне мило - від 50-100 р.
- Східні солодощі в наборах - від 100 р.
В цілому, все залежить від потреб. Але найголовніше, що немає більш гостинного і фантастичного місця для відпочинку, ніж Крим.
Підготовка до дикого відпочинку в Криму без машини - що знадобиться?Який кримський куточок вибрати для «пішого» відпочинку в 2015-му році, і що потрібно передбачити?
Чого боятися в Криму?