- 1. Buco della serratura Рим - місто семи пагорбів. Найпівденніший з них - Авентинський - розкинувся...
- 3. Магазин Bartolucci
- 4. Віа дей Кондотті
- 5. Ринок Porta Portese
- 6. Фонтан книг
- 7. Квадратний Колізей
- 8. Піцерія «У Баффетт»
- 9. Музей мистецтв XXI століття
- 10. Ferrari Store
- 11. Cloaca Maxima
- 12. Панорамний майданчик Gianicolo
- 13. Джелатерія Blue Ice
- 14. Криминологический музей
- 15. Притулок кішок
- 16. Енотека Costantini
- 17. Пам'ятник Папі Римському
1. Buco della serratura
Рим - місто семи пагорбів. Найпівденніший з них - Авентинський - розкинувся на одному з берегів Тібру і прихистив безліч пам'яток. Зазвичай туристи відправляються на Авентін, щоб поглянути на руїни стародавнього цирку, піраміду Цестія, помилуватися храмами Сан-Сабіна (V століття), Сант-Аллес (IV століття) і іншими. І мало, хто знає, що на вершині пагорба, на площі Мальтійських лицарів, є унікальна замкова щілина. Заглянувши в неї, можна побачити відразу три суверенних державних освіти - Італію, Ватикан і Мальтійський орден.
Адреса: Aventino hill
2. Апельсиновий сад на Авентине
Їхати на Авентин тільки заради якоїсь «дірочки», звичайно, нерозумно. В цьому місці знаходиться також одне з найромантичніших місць в Римі - парк Савелло. Хоча місцеві жителі рідко використовують цю назву, для римлян - це Апельсиновий сад на Авентине.
Він був закладений в 1932 році на місці, де колись була фамільна фортеця Савелли (звідси і назва). Залишки цього древнього будови досі зустрічаються посеред дерев.
Чудові апельсинові гаї, стрункі кипарисові алеї і квітучі олеандри створюють неповторну атмосферу спокою. Крім того, закінчується сад терасою, з якої відкриваються чудові краєвиди на Тибр, Трастевере, Яникул і Ватикан.
PS Апельсини неїстівні - дикий сорт.
Адреса: L'Aventino, Circo Massimo, Viadi Santa Sabina
Апельсиновий сад на Авентине
3. Магазин Bartolucci
Ось уже багато десятиліть в родині Бартолуччі секрети плотницкого майстерності передаються з покоління в покоління: від діда до батька, від батька до сина. Адже на їх плечах фамільний бізнес - дерев'яна майстерня Bartolucci.
У цій лавочці все дерев'яне: від велосипедиста-Піноккіо, що зустрічає відвідувачів біля входу, до жіночих прикрас. Іграшки, рамки, шкатулки, годинник, точна копія мотоцикла (!) І, звичайно ж, всілякі фігурки Хлопчика з поліна - очі розбігаються від розмаїття дерев'яних виробів. З цього магазину ви точно не підете без сувенірчики.
Адреса: Via dei Pastini, 98.
сайт: bartolucci.com
Режим роботи: щодня з 12:00 до 20:00
4. Віа дей Кондотті
У центрі італійської столиці пролягає одна з найстаріших і найвідоміших римських вулиць. У стародавні часи вона пов'язувала пагорб Пінчо з Тибром і перетинала Фламінієвої дорогу. Ім'я їй - Віа Дей Кондотти.
З XVIII століття ця вулиця почала обростати ореолом блиску і «гламуру» - модні магазини і ательє росли там, як гриби після дощу. Зараз на вулиці розташовані бутики найпрестижніших світових брендів - Valentino, Armani, Hermès, Cartier, Louis Vuitton, Fendi, Gucci, Prada, Chanel, Dolce & Gabbana і Salvatore Ferragamo. Найстаріший з модних закладів Віа Дей Кондотти - ательє Bulgari, відкрите більше століття тому, в 1905 році.
Серед інших визначних пам'яток цієї вулички - будинок № 11, де жив один з винахідників радіо Гульєльмо Марконі; будинок № 68 - резиденція Великого магістра Мальтійського ордена; а також знамените кафе «Антико Кафі Греко», де попивали каву сам лорд Байрон, Гете, Лист і Стендаль.
Адреса: strada Via dei Condotti, tra Piazza di Spagna e Via del Corso
вікі: Віа дей Кондотті
5. Ринок Porta Portese
Якщо від блиску і цін Віа дей Кондотті вам раптом стане погано, терміново вирушайте в район Трастевере на один з найбільших європейських блошиних ринків (більше 1350 літаків).
Він бере свій початок біля воріт Порта Портезе (тому так і називається) і тягнеться аж за двома вуличках - Віа Ипполито Ньєво і Віа Портуенсе. Виник він в середині минулого століття, після закінчення Другої світової війни - безробіття і інфляція змушували людей продавати особисті речі, щоб хоч якось прогодувати сім'ї.
Чим торгують на Порта Портезе сьогодні? Якщо коротко, ВСІМ. Старовинні книги, картинні рами, меблі, б / у одяг, патефони, телефонні апарати, іграшки, посуд, репродукції картин, годинник (всіх видів), військові нашивки ... При бажанні там можна знайти будь-який, в тому числі раритетний, товар. Ціни, як годиться на ринку, не кусаються, а з торговцями завжди можна домовитися.
Адреса: Via Portuense & Ippolito Nievo
Режим роботи: щонеділі
6. Фонтан книг
Стародавні римляни говорили «Habent sua fata libelli», що в перекладі означає «Книги мають свою долю». Цей вислів означає, що не варто необачно судити про літературних творах (можливо, нащадки оцінять «шедеври» Дар'ї Донцової).
Немов німе нагадування про цю мудрості - римський Фонтан книг (він же фонтан Науки або фонтан Знань), створений скульптором П'єтро Ломбарді і присвячений Фоми Аквінського. Представляє він собою дві стопки книг з закладками і головою оленя між ними. Розташовується цей незвичайний фонтан недалеко від шедевра римського бароко, католицького храму XVII століття - Сант-Іво алла Сапієнца, що входить в комплект римського університету Борромини.
Адреса: Via degli Staderari
фонтан книг
7. Квадратний Колізей
Це місце з політичних причин не включено ні в один з путівників по Риму. Квартал всесвітньої виставки - Esposizione Universale Roma або EUR - був зведений на південному заході Риму в 1943-1945 роках за наказом італійського диктатора Беніто Муссоліні. Приводом послужила двадцята річниця фашизму і всесвітня ярмарок, яка намічалася на 1942 рік.
Одним із символів «фашистської ери» став Палац італійської цивілізації (Palazzo della Civilta Italiana), більш відомий як «Квадратний Колізей» (Colosseo Quadrato). Щось схоже з древнім амфітеатром дійсно є: наприклад, лоджії на фасаді палацу, розташовані в шість рядів по дев'ять арок в кожному. Як годиться споруди подібного типу, мармуровий палац вражає розмірами - висота 68 м., Площа - 8 400 кв.м.
Всесвітня виставка в Римі тоді так і не відбулася, а квартал ЄВРО і «Квадратний Колізей» до сих пір стоять. До речі, останній не раз з'являвся на кіноекранах (наприклад, в «Останньому людині на Землі» 1964 г.).
Адреса: Via Cristoforo Colombo, 559
вікі: Квартал всесвітньої виставки
8. Піцерія «У Баффетт»
Яка Італія без піци? Одну з найсмачніших готують в ресторанах Pizzeria Da Baffetto (в Римі всього їх всього два). Це сімейний бізнес, який очолює ось уже півстоліття дідусь Баффетт. Він знає толк в піці: тісто має бути тонким і пишним, а начинка свіжій і соковитій.
Туристи мають лайфхак: ходити в ті заклади, де їдять місцеві жителі. Так ось, «У Баффетт» із задоволенням обідають і ті і інші. Адже за 20-25 євро ви отримуєте першокласну італійську піцу, прямо з печі (готується прямо при відвідувачах), пиво і чудовий настрій. Єдина проблема - потрапити в цю піцерію не так-то просто через величезні черги.
Адреси: Via del Governo Vecchio, 114 e Piazza del Teatro di Pompeo, 18 (Baffetto 2)
сайт: pizzeriabaffetto.it
9. Музей мистецтв XXI століття
Національний музей мистецтв XXI століття (MAXXI) - зовсім молодий (відкрився в травні 2010 року), але, як годиться, амбітний. Будівля MAXXI, що займає 27 тисяч кв.м. і ласкаво зване римлянами «макарониною», була зведена за проектом Захи Хадида на місці казарм Монтелло. Будівництво обійшлося в 150 млн євро, але зате в Римі тепер є музей майбутнього.
Вірніше мистецтва і архітектури майбутнього. У виставкових залах MAXXI представлені фотографії, інсталяції, прототипи і моделі будинків, вулиць і цілих міст, в яких ми будемо жити через пару-трійку десятиліть. Крім того, в музеї є конференц-зал, бібліотека і майстерня. Хочете уявити майбутнє своїх дітей? Відправляйтеся в римський Національний музей мистецтв XXI століття.
Адреса: via Guido Reni, 4 A, ст.м. Flaminio
сайт: fondazionemaxxi.it
Режим роботи: вівторок, середовища, п'ятниця, неділя - з 11:00 до 19:00; четвер, субота - з 11:00 до 22:00
10. Ferrari Store
Італія - батьківщина Ferrari. Його штаб-квартира знаходиться в Маранелло, а в столиці - найбільший магазин всесвітньо відомого бренду. Шанувальників автомобілів це місце зведе з розуму: брелоки, годинники, взуття, одяг, іграшки та ще сотні найменувань товарів з символікою Ferrari.
За ім'я, зрозуміло, доводиться платити. Ціни, м'яко кажучи, кусаються: 150 євро за брелок з жеребцем, які стали на диби; 300 за фірмові гоночні рукавички і 1 500 за блискучий червоний іграшковий болід.
До речі, по вулицях Рима можна покататися і на цьому Ferrari - послуга прокату там дуже популярна.
Адреса: Via Tomacelli, 147
сайт: store.ferrari.com
Режим роботи: щодня з 10:00 до 20:00
Ferrari Store в Римі
11. Cloaca Maxima
Точна дата її побудови достеменно невідома (чи то IV, то чи VII століття до н.е.), але це точно одне з найдавніших і унікальних подібних споруд. Каналізацію в Римі почали активно будувати при Луції Тарквинии Пріске, приділяє велику увагу інфраструктурі міста.
Саме до часу його правління найчастіше приписують будівництво Великої клоаки. Для цього запросили етруських майстрів і вирили канал довжиною 800 м, шириною 3 і висотою 4 метри між пагорбами Палатин і Капітолій. Спочатку Cloaca Maxima була відкритою, потім її прикрили дерев'яними настилами, а потім вимостили габійскім каменем.
І до цього дня, незважаючи на поважний вік, Велика Клоака знаходиться в досить хорошому стані і служить в якості зливового стоку.
Адреса: виходи під мостами Понте Ротт і палатінському.
вікі: Cloaca Maxima
12. Панорамний майданчик Gianicolo
Авентин, Вімінал, Капітолій, Квіринал, Палатин, Целий, Еськвілін ... Стоп! А де ж Джаніколо? На жаль, ця вершина не входить до числа знаменитих семи римських пагорбів, так як історично знаходиться за межами міських стін. І дарма, адже тут теж чимало стародавніх пам'яток: монастир Сант'онофріо, маяк Джаніколо, вілла Аурелія і інші.
Але головне через що варто відвідати пагорб Джаніколо - оглядовий майданчик. З неї відкривається просто божевільний вид на Його Величність Рим.
Адреса: Gianicolo, Piazzale Giuseppe Garibaldi
13. Джелатерія Blue Ice
Джелатерії Blu Ice - це мережа кафе-морожених. Римляни говорять, а туристи підтверджують, що саме в цих закладах краще італійське морозиво. У цих кафе не просто продають - в них виробляють морозиво. Тому в Blu Ice крижане ласощі завжди свіже на будь-який смак - з фруктами, горішками, шоколадом, повітряним рисом, кокосовою стружкою ...
Ціни при цьому цілком прийнятні - від 150 до 350 рублів. Ще один безперечний плюс - кафе працює і в нічний час. Так що джелатерія Blu Ice - рай не тільки для дітей, а й дорослих, серед яких, як відомо, ой як багато ласунів.
адреси:
- Via di S.Prassede, 11 / bis;
- Via dei Baullari, 130;
- Viale dei Due Macelli, 29;
- Viale Ottaviano, 7;
- Via S.Agnese in Agone, 20;
- Via Sistina, 122 і ін.
сайт: blueiceitalia.com
Режим роботи: щодня з 10:00 до 2:00
14. Криминологический музей
Любителям мистецтва нудьгувати в Римі не доведеться - музей Ватикану, Галереї Боргезе, Барберіні і ще десятки вишуканих місць. Втім, любителям гострих (в даному випадку в прямому сенсі слова) відчуттів теж є що відвідати в столиці Італії - їх чекає Museo Criminologico.
криминологический музей
Ця будівля колишньої в'язниці, а нині історична експозиція, що розповідає про злочинців і застосовуваних до них в різні часи заходи покарання. Так, в Стародавньому Римі з правопорушниками особливо не церемонилися: стратили, віддавали в раби або призначали гладіатором.
При цьому гуманізм і інші «сентименти» у римлян були не в ходу. Ось тільки деякі види смертної кари, яку застосовували колись в Римській імперії:
За часів Інквізиції були свої методи правосуддя:
Зліва - тортур стілець, праворуч - бронзова камера тортур для відьом
Словом, в цьому музеї ви, можливо, дізнаєтеся більше про добро і зло, ніж в будь-якому художньому музеї.
Адреса: via Gonfalone, 29
15. Притулок кішок
«Римські кішки. Притулок бездомних кішок. Відвідайте »- дивний напис при вході на розкопки храмового комплексу часів Римської республіки, що на площі Торре Арджентіна.
Проте, факт залишається фактом: серед залишків стародавніх храмів і напівзруйнованих статуй живуть бездомні коти. Причому на цілком законних підставах. Коли місцеві жителі і влада дізналася, що безпритульні хвостаті вусаті істоти облюбували Арджентінскіе руїни, кішок вирішили не проганяти, а організувати для них притулок. Зараз в ньому кілька сотень мешканців, доглядають за якими волонтери. Кожен відвідувач цього незвичайного котячого розплідника може допомогти тваринам «рублем» (в сенсі євро), купивши місцеві сувеніри.
Адреса: Largo di Torre Argentina
16. Енотека Costantini
Продовжуючи тему гастрономічних подорожей можна не поговорити про італійське вино. У цій сонячній країні 20 регіонів і кожен (!) З них виробляє своє вино. Своє унікальне вино, яке відрізняється за смаком, ароматом, терруарності і технологій виробництва.
Спробувати різні сорти італійських вин можна в енотеці Costantini. Це справжня винна скарбниця, де зберігаються тисячі пляшок, різних марок і витримки. Вино можна купити і забрати з собою, або на місці продегустувати, в місцевому ресторанчику.
Адреса: Piazza Cavour 16
сайт: pierocostantini.it
Режим роботи: понеділок з 16:30 до 20:00; вівторок-субота - з 9:00 до 13:00 і з 16:30 до 20:00
енотеці Costantini
17. Пам'ятник Папі Римському
У Римі, неподалік від вокзалу «Терміні», встановлено пам'ятник Іоанну Павлу II. Добротна така скульптура - 5.50 м в висоту, справжня бронза, срібне напилення. Здавалося б, що тут особливого, де, як не в столиці, споруджувати монументи Папам Римським?
Але жителі Вічного міста збунтувалися - «такий Папа нам не потрібен!». Римлянам не сподобалася зовнішність понтифіка: кругла, як куля, голова і майже повна відсутність шиї. При цьому поза монумента за задумом автора символізує всесвітню турботу Іоанна Павла II про людство.
Громадськість змусила скульптора Олів'єро Райналді (Oliviero Rainaldi) переробляти пам'ятник. В результаті Папа перетворився (на його обличчі з'явилися посмішка і новий підборіддя), але городяни все одно називають цю скульптуру телефонною будкою.
Адреса: Presso Stazione Termini
Роберт Де Ніро, який зіграв у свій час одного з членів сицилійського кримінального клану Корлеоне, одного разу сказав: «Італія давно вже змінилася. Але Рим - це Рим ».
Дійсно місту з тисячолітньою історією складно змінитися. А туристу, який приїжджає в столицю Італії, непросто побачити інший, не тільки історичний, Рим. Сподіваємося, що з нашою допомогою вам це вдасться.
Діліться в коментарях відомими вам унікальними римськими місцями, які неодмінно потрібно побачити.
Чим торгують на Порта Портезе сьогодні?Хочете уявити майбутнє своїх дітей?
А де ж Джаніколо?
Здавалося б, що тут особливого, де, як не в столиці, споруджувати монументи Папам Римським?