В горах особлива магія: вони дають відчути свободу і побачити, що світ прекрасний у всіх його проявах. Багатьох мандрівників тягне на вершини і влітку і взимку. Влітку - це пікніки, піші трекінгу, скелелазіння. Взимку - катання на лижах, снігоходах і сноуборді. Однак часто в зимові місяці відпустку короткий, а бажання отримати дозу адреналіну велике. Тисячі людей прямують на гірськолижні курорти Росії. Ми підготували ТОП-5 курортів, де відпочити взимку в Росії. Порадуйте себе і близьких чудовою поїздкою і насолодитеся величчю пейзажів країни.
Червона поляна - Роза Хутір
Куди поїхати взимку покататися на лижах, не покидаючи межі Росії? Звичайно ж, на Червону Поляну. Дістатися до гірськолижного курорту можна традиційно трьома способами: літак, потяг, машина. Перший варіант доступний з Москви, Санкт-Петербурга, Краснодара, Самари та інших великих міст. Рейси прямі і здійснюють посадку в Адлерському аеропорту. Ціна авіаквитка варіюється від 5000 до 10000. Від аеропорту курсують автобуси Sky Bus за 350 рублів, таксі та електричка.
Поїзд із Москви довезе до Адлера за 26-30 годин. При цьому ціна ждбілета дорівнює літакової. Якщо у вас немає об'єктивних причин відмовлятися від польоту, краще віддайте перевагу його. Жителям найближчих міст (Краснодар, Ростов, Волгоград) їхати менше - 10-20 годин. На машині зі столиці потрібно подолати трохи більше півтори тисячі кілометрів. Вам потрібно поїхати по трасі М-4 «Дон», М-29 «Кавказ», далі М-27 «Джубга - Сочі». Останній проміжок шляху складний через постійні затори і серпантину.
Найпопулярніший курорт останніх років - Роза Хутір. Його місткість 10500 чоловік за добу. Навіть якщо ви не встигли придбати квитки на відпустку взимку заздалегідь, є високий шанс потрапити на курорт. Роза Хутір - єдине місце, де можна займатися всіма гірськими видами спору. Дев'яносто чотири кілометри трас захоплять навіть бувалих спортсменів.
Відвідайте сноу парк. Ви не пошкодуєте, адже таких парків всього 7 в світі. Його особливість в тому, що трампліни, веселки і спайні зроблені з натуральних матеріалів і замасковані під ландшафт. Найкраще відвідувати це місце в лютому, після снігопадів. Тоді катання набуває особливого змісту і це не жарт: парк стилізований під російські народні казки. Ви зустрінете тут Мару, Лісовика і Бабу-Ягу.
Якщо ви подорожуєте з дітьми, Роза-Хутір - то, що доктор прописав. Чисте повітря, море снігу, чудові пейзажі. Для маленьких громадян організовано особистий клуб «Єгорка». У ньому проходить навчання катанню на лижах. Від вас вимагається лише записати малюка на заняття і тепло одягнути - інше зроблять інструктори.
Житло на гірськолижному курорті Естосадок має різні цінові варіації. Бюджетні кімнати - 1000-1500 рублів на людину. Готелі номери економ-класу пропонують від 2000. Бронювати житло на відпустку взимку потрібно заздалегідь: комфортабельні апартаменти розкуповують найшвидше.
Хібіни
Хібіни - місце, куди спортсмени-екстремали їдуть із задоволенням. Кілька гірськолижних курортів працюють на сучасному обладнанні, мають сноупарки і команду досвідчених інструкторів. У кожному комплексі передбачені кімнати для матері і дитини, тому проблема поїздки всією сім'ю для Хібін не актуальна.
У 5 кілометрах від Кіровська розташувався курорт «Кукісвумчорр». На схилі представлено 6 трас, придатних для новачків і професіоналів. Це робить комплекс доступним для широкого кола осіб. На території три підйомники-швабри, дитячий ліфт. Є навчальний схил для навчання малюків. Зазвичай там тренується дитяча збірна Олімпійського резерву. Дістатися до Кіровська з Москви можна на літаку або поїзді. Квиток на повітряне судно до аеропорту Апатит коштує 6000, на склад - 2500. З Апатит до Кіровська (зупинка «Гірник») сідайте на автобуси 128, 135, 1.
Гірськолижний комплекс «Великий Відвар» теж знаходиться в Кіровську. Загальна протяжність трас 35 кілометрів. Вони починаються на висоті 1000 метрів і підходять для людей з будь-яким рівнем підготовки. Додатково пропонуються уроки інструктора, який за кілька годин поставить вас на лижі.
Вартість проживання в Кіровську стартує від 600 рублів. Поруч з комплексами є зупинки для переміщення в місто, щоб поїсти в кафе або закупити їжу подешевше.
Домбай
Домбай належить звання найстарішого гірськолижного курорту Росії. Він знаходиться в Карачаєво-Черкесії на горі Мусса-Ачитара. Лижників чекають з грудня по березень: в цей період чудова погода для катання - небо ясне, сніг йде не часто.
Стартуйте на Домбай з Нальчика, Черкеська або Мінеральних Вод. Сюди ходять потяги і автобуси з усіх міст Росії. Зупинитися доведеться тут же - кімната в приватному секторі 400-700 рублів. Щоб оселитися в однойменному селищі, бронюйте готелі заздалегідь - зазвичай їх займають організовані групи і прорватися туди складно.
На Домбай дванадцять трас - їх протяжність 25 кілометрів. Складність різна, тому вирушайте в Домбай незалежно від рівня підготовки. Якщо ви тільки встали на лижі, підійде південно-західний схил - його вершина. Для досвідчених лижників ідеальний нижній схил з великими і різкими перепадами. На Домбай 6 підйомників, однак, найчастіше працюють три. Є «лягушатники» - дитячі траси. Там можна займатися з малюками самостійно або замовити навчання у інструкторів. Квиток на день обійдеться в 1100. Якщо хочете заощадити, можете платити за підйоми - 1 підйом - 100 рублів.
З розваг - кафе або тематичні вечори в готелях.
Белокуриха
Куди поїхати взимку в Росії? Звичайно, в Белокурихи - гірськолижний курорт Алтаю. Тут м'який клімат, тому при низьких температурах ви будете почувати себе комфортно. Сезон для лижників відкривають в листопаді і закінчують в квітні.
Дістатися до курорту можна з Барнаула або Бійська на автобусі. Вартість польоту до столиці Алтаю - 8600. До Бійська ви доберетеся з Горно-Алтайська, тому варіант старту звідси розглядайте, якщо приїхали в республіку на машині. До гірськолижного курорту година їзди (75 кілометрів).
Зняти кімнату вигідніше в приватному секторі: вартість проживання від 600 рублів на добу. В готелях ціни помітно вище - номер з мінімальними зручностями обійдеться у 2000.
У Белокурихе 7 кілометрів трас для новачків і райдерів, які мають базові навички катання. Найдовша траса - 2,5 кілометра, перепад висот трохи більше півкілометра. Є червоні, зелені та сині траси. Підйомників мало: 5 бугельних і один крісельний. Однак цієї кількості достатньо для безперебійної доставки лижників до схилів. Якщо ви хочете використовувати відпустку взимку в Росії для фрірайду, алтайський курорт - краще для цього місце. Схили комфортні для спортсменів з будь-яким рівнем підготовки. Абонемент на підйомники 700 рублів у вихідні дні і 500 в будні.
Для тих, хто не любить кататися, але любить весело проводити час відкриті кафе і нічні клуби, екскурсії на підйомниках і піші трекінгу з гідом. Є школи для навчання катанню на лижах і сноуборді.
Приельбруссі
Відпустка взимку в Росії на схилах гір Ельбрусу і Чегета - особлива романтика. Це складні схили з великим перепадом висоти - до 2000 метрів. Погода не завжди радує і іноді лижникам доводиться стикатися зі сніговими бурями. Сезон з грудня по квітень, але при бажанні можна покататися і в липні. На висоті 4 кілометри зима круглий рік. Добираються туди на ратраках.
До курорту возять таксі з Нальчика або Мінеральних вод. Поблизу схилів є кілька населених пунктів, в яких можна забронювати готель, наприклад, Терскол і Байдаєвих. В останньому вартість ліжко-місця від 600 рублів. В готелі номер від 1500. Бронювати потрібно заздалегідь.
Довжина лижних трас - 3 кілометрів. Підйомники є і на Ельбрусі (5), і на Чегет (4). Якщо це ваш перший відпустку в ролі лижника, вирушайте на Ельбрус. Схили широкі і похилі, перепадів мало і вони незначні. У Чегете екстремальні траси - підійдуть, якщо у вас великий досвід і хороше спорядження. Недолік цих гір - небезпека сходження лавин. Краще не пробувати виходити на катання в погану погоду. Вартість підйомників від 600 до 2000 за день в Ельбрусі і 800 в Чегет.
За відгуками туристів, які недавно шукали куди поїхати взимку в Росії, в Приельбруссі працюють досвідчені інструктори, здатні навчити навику за кілька днів. Є прокат і ремонт спорядження. Зимові вечори можна провести в затишному кафе і поспілкуватися з іншими мандрівниками.
Тепер ви знаєте, де відпочити взимку в Росії. Вибирайте кращі місця і бронюйте готелі на нашому сайті. Гарного відпустки!