- Візова анкета і документи
- підтвердження платоспроможності
- Організаційні питання
- Правила заповнення анкети
Будучи частиною європейського економічного простору, Польща надає можливості для вигідного шопінгу. Віза в Польщу за покупками дозволяє отоварюватися високоякісними товарами невисокої вартості в комфортних умовах.
Візова анкета і документи
Польська віза за покупками є короткострокову шенгенську візу C-типу і передбачає в'їзд не тільки в будь-яку з союзних країн. Видача національних віз для закупів не передбачена. Скористатися для поїздки туристичним ваучером індивідуальні туристи не можуть.
Перелік документів для шопінг-візи:
- Заява-анкета. завантажити анкету .
- Чорно-біле або кольорове фото розміром 35 × 45 мм.
- Оригінал закордонного паспорта з терміном дії від трьох місяців.
- Ксерокопія розвороту закордонного паспорта з фото і персональними даними.
- Підтвердження достатності грошових коштів для перебування в країні.
- Поліс медичного страхування, який можна не подавати маючи кошти в розмірі 300 zl (75 Євро) на кожен день перебування в країні.
Зразок страхового поліса
- Довідка про займану посаду, оклад і зарплати від роботодавця.
- Ксерокопія сторінок закордонного паспорта з раніше виданими шенгенськими візами (якщо надавалися).
- Ксерокопія нотаріально засвідченої згоди законного представника (для неповнолітніх).
- Підтвердження сплаченого готельного номера (потрібно від самостійного мандрівника, яка не вдався до послуг турагентства).
- Оригінал і копія квитків в обидві сторони або документ на право водіння автомобілем.
Медична страховка повинна бути дійсною для будь-якої з країн шенгену, покривати витрати на суму 30 тис. Євро. Допустимі різні типи страховок.
Вартість найдешевшої (гарантує страхову премію при настанні нещасного випадку) становить 1 євро в день. Страховка оформляється безпосередньо у візовому центрі, в страховій компанії або у туроператора. Процедура займає 15 хвилин.
Відносно неповнолітнього дозвіл на в'їзд до Польщі дають батьки, які не супроводжують його в поїздці. Якщо дитина в'їжджає на польську територію у супроводі стороннього особи, дозвіл потрібно від обох батьків.
підтвердження платоспроможності
Сума грошей, наявність якої вимагають підтвердити консульству, залежить від:
- Оформлення поліса страхування.
- Віку, який приїхав на закупи, особи.
- Терміну перебування в країні.
Віза за покупками в Польщу видається, якщо росіянин має 100 zl (злотих) на кожен день перебування, а разом - не менше 300 zl. Для дітей молодше 16 років загальна сума (300 zl) також актуальна, але для покриття щоденних потреб вважається достатнім 50 zl.
Якщо тривалість перебування в країні дорослої людини не перевищує трьох днів, достатньою вважається сума в 300 zl для дорослих, 150 zl для дітей до 16 років.
Стікер польської візи
У консульстві перевірять, чи покриває сума вартість подорожі заявленим видом транспорту. Росіянин зобов'язаний документально підтвердити володіння потрібною сумою співробітнику прикордонної служби, пред'явивши:
- Готівка в польських злотих або іншій валюті за курсом Центробанку Польщі.
- Документи на отримання потрібної суми в Польщі.
- Виписку з банківського рахунку за умови, що фінансова установа має польське представництво.
Документи про приналежність грошової суми можуть бути замінені гарантійним листом від приватної особи.
Організаційні питання
Отримати польську шопінг-візу можна в:
- Візовому центрі.
- Консульському відділі посольства в Москві.
- Генеральних консульствах Санкт-Петербурга і Калінінграді.
- Консульському агентстві в Смоленську.
Вартість оформлення візи не залежить від терміну перебування на закупів і включає:
- Консульський збір.
- Оплату послуг візового центру (при використанні).
Консульський збір за оформлення короткострокової шопінг-візи залежить від кратності в'їзду. Вартість одноразової візи становить 35 євро, мультивізи - 60 євро. Вартість сервісного збору залежить від регіону розташування і коливається від 19,5 до 23 євро. Термін розгляду заявки становить 5-6 діб. Консульський і візовий збори в разі відмови не повертаються.
Правила заповнення анкети
Зразок заповнення анкети
Візова анкета для шопінг-туру оформляється англійською та польською. Складання її російською можливо тільки за умови латинській транслітерації.
Особлива увага приділяється написанню ПІБ - воно має прописуватися як в закордонному паспорті. Припустимо заповнення анкети від руки або машинописним шрифтом. Завантажити зразок заповнення анкети .
Кожен, хто клопочеться про візу, особисто заповнює окрему анкету. За дитину підписується батько або опікун. Оформлену з помилками або виправленнями анкету не приймуть. Якщо документ містить неправдиві або неточні відомості, велика ймовірність відмови. Польських бюрократів вважають прискіпливими.