- Особливості весняного лову краснопірка
- Житла красноперки
- Клювання красноперки навесні
- Снасті для лову краснопірка
- насадки
- прикормка
Навесні ловля краснопірка має свої характерні особливості, і залежать вони від нересту і способу життя цієї риби. Сезон весняної риболовлі на красноперку починається в різних регіонах країни в різні терміни. У південних районах - уже в березні, а в північних і середніх регіонах - трохи пізніше.
Особливості весняного лову краснопірка
Хороший клювання починається відразу після паводків. Шукати красноперку слід у самого дна. Але, як і багато інших риб, вона часто з'являється біля берега в пошуках червоного гнойового хробака або мотиля. Така насадка краще помітна в каламутній воді, і риба швидше її знаходить.
Перед нерестом риба активно відгодовується, тому клювання посилюється. Коли вода у водоймі прогрівається до 18 градусів, починається нерест. Він триває 2 - 3 тижні.
У цей час рибалки змотують вудки. Із закінченням нересту знову починається хороший кльов, і ловля красноперки стає такою ж успішною і цікавою. Цей період активного клювання триває не більше двох тижнів, а потім настає спад.
Житла красноперки
Шукати красноперку краще в затонах, старицях річок, проточних ставках і озерах на мілководних ділянках, густо зарослих очеретом, очеретом та іншою водною рослинністю.
Вибір місця для лову цієї риби визначається наявністю «вікон» серед природного коряжника, густих заростей. Глибина лову один - півтора метра.
У порівнянні з пліткою, краснопірка воліє найбільш глухі місця, де можна сховатися від хижаків. Дрібна рибка мешкає ближче до берега і живе невеликими зграйками. Більша риба тримається в видаленні від берега, в заростях очерету.
Клювання красноперки навесні
Найрезультативнішим часом лову краснопірка є ранкові і передвечірні години. Причому, в надвечір'я час клює найбільш велика риба. У заростях очерету і очерету краснопірка ловиться весь день. Хорошим часом для вдалої риболовлі вважаються тихі похмурі дні.
Краснопірка бере приманку різко і напевно. Зазвичай вона притоплюється поплавок пару раз, занурює його або відводить убік. У будь-якому випадку слід негайно підсікати.
Снасті для лову краснопірка
Для вудіння цієї риби навесні краще використовувати звичайну поплавкову вудку з глухим оснащенням. Оскільки немає потреби в далекому закиданні, підійде вудилище довжиною 5 - 6 метрів.
Червоноперку ловлять серед заростей водних рослин, тому її незручно виводити - доводиться тягти прямо через стебла торішнього очерету. Волосінь повинна бути досить потужною, діаметром 0,2 мм, бажано зеленого кольору.
Поплавок краще брати спортивний, вагою 1,5 грама, гачки - № 4 та № 5.
насадки
При лові краснопірка на вудку можна використовувати будь-яку насадку, в тому числі і тісто. Однак тваринна насадка буде більш краща, оскільки краще знайома рибі, надійно тримається на гачку і привертає більші особини.
Ранньою весною гарні традиційні насадки: черв'як (про те як правильно розводити і зберігати черв'яків читайте тут ) І мотиль, оскільки «меню» водойми не відрізняється особливою різноманітністю. Зголодніла за зиму риба охоче бере червоного гнойового хробака.
Відшукати гнойових черв'яків не складно - на будь-якому дачній ділянці або городі під старими парниками з сонячної сторони. Недалеко від водойми можна побачити уламки дощок або камені. Перевернувши їх, ви побачите червоних черв'яків.
прикормка
При лові красноперки хороші результати дає підгодівля - вона допомагає зібрати в купу розосереджену по водоймі рибу. Можна використовувати звичайну магазинну прикормку або приготувати її самостійно.
Для підгодовування підійдуть панірувальні сухарі, змішані з подрібненим макухою, пшеничним борошном і манкою . Найкраще підгодовувати невеликими порціями, не додаючи сильні ароматизатори.
Отже, щоб весняна ловля красноперки була успішною, необхідно дотримуватися кількох елементарних правил: вести себе обережно і тихо, правильно налаштувати снасті, приготувати ласу наживку і на ранковому світанку або ближче до вечора приступити до риболовлі.
Всі способи вудіння цієї риби надзвичайно цікаві і спортивні, рибалки знаходяться в постійному русі, в пошуку. Ловля красноперки емоційна і одночасно вимагає терпіння і витримки.
Статті в тему:
Ловля краснопірка на спінінг
Ловля краснопірка на бомбарду