До Різдва в Європі починають готуватися з кінця листопада, коли настає час Адвенту. Тривалість останнього обов'язково становить чотири неділі, тобто, три повні тижні з додавання певної кількості днів. Під час Адвенту в католицьких храмах Європи служиться Свята Меса в честь Пресвятої Діви Марії, в магазинах з'являються перші новорічні прикраси та подарунки, а міста починають прикрашатися різдвяними ялинками та гірляндами.
Невід'ємним атрибутом свята є численні різдвяні ярмарки, відкриваються в центрах великих європейських міст. На них можна купити класичні національні сувеніри, типові для даної країни різдвяні продукти, зимові речі і новорічні подарунки. Чим менше часу залишається до Різдва, тим веселіше і багатолюдні стає на іскристих блискучим інеєм і вогнями ринках. На них починають виступати місцеві музичні колективи, проводяться різноманітні конкурси та акції.
Святкове різдвяний настрій в європейських містах підтримується як в офіційному, так і приватному порядку. Міські магазини і офіси зобов'язані прикрашати свої вітрини різдвяною атрибутикою, прості городяни роблять це з власної ініціативи. Нерідко, навіть далеко від центру міста, можна побачити симпатичні будиночки, зверху до низу прикрашені гірляндами, переливаються різнобарвними вогнями.
Різдвяні вітрини (Кассель, Німеччина)
Різдвяні ярмарки - ФОТО та ВІДЕО
1. Мюнхен (Munich), Німеччина.
Різдвяні кіоски в Мюнхені з'являються на Марієнплац в кінці листопада. Вони пропонують місцевим жителям і гостям міста ялинкові прикраси, сувеніри, вироби, традиційні німецькі ковбаси, імбирне печиво, ароматний глінтвейн. Пряні запахи - класичні запахи Різдва в Європі. Щоп'ятниці на мюнхенській різдвяному ярмарку виступає духовий оркестр, а з балкона місцевої Ратуші співає хор. В районі Віттельсбахерплатца функціонує ще один святковий ринок - середньовічний. Тут можна зануритися в історію стародавнього Мюнхена - навчитися готувати старовинні страви і взяти участь в місцевих народних забавах.
Найближчі готелі: Різдвяний ринок Мюнхена
2. Нюрнберг (Nuremberg), Німеччина.
Різдвяний ринок у Нюрнберзі відкривається поставленням на Церква Богородиці красивого золотого Ангела. Близько двохсот торгових лотків, виставлених на головній площі міста, пропонують відпочиваючим європейцям новорічні прикраси та дитячі іграшки, різдвяні пряники та пряний глінтвейн. Найпопулярніші ласощі Крісткіндлесмаркт (Ярмарки немовляти Христа) - пряники, виконані у формі серця з написом «Я тебе люблю» (німецькою мовою). На відміну від інших ярмарків в Нюрнберзі не прийнято розважати гостей атракціонами. Тут працюють тільки різдвяні кіоски.
Найближчі готелі: Нюрнберзький різдвяний базар
3. Едінбург (Edinburgh), Шотландія.
В Единбурзі діє два різдвяних ринку - німецький і шотландський. Перший розташовується на Mound Precinct і пропонує своїм відвідувачам численні новорічні прикраси, ялинкові іграшки, подарунки, зроблені власними руками, і місцеві національні страви. Шотландська різдвяний ярмарок знаходиться на East Princes Street Gardens. Вона носить яскраво виражений національний характер. У прикрашених різдвяними вогниками крамницях можна купити вишукані коштовності (шотландці з часів кельтів зарекомендували себе як вправні ювеліри), місцеве віскі, традиційний шотландський «хаггис» - унікальне блюдо з баранячих потрухів, зварене в баранячому шлунку.
Готелі та мотелі в Единбурзі
4. Кельн (Cologne), Німеччина.
Кельн славиться кількома великими різдвяними базарами. Самий «смачний» з них відкривається в кінці листопада на площі перед Кельнським собором . У більш сотні павільйонів продаються сувеніри ручної роботи, зацукровані мигдаль, покриті шоколадною глазур'ю фрукти. Середньовічний ринок відкриває давню історію Німеччині в районі Музею шоколаду. Все в ньому просякнуте духом старовини: вуличні музиканти грають на середньовічних інструментах, площа висвітлюється вогнем смолоскипів, городян і туристів розважають арлекіни і справжній ляльковий театр.
Найближчі готелі: Різдвяний ринок Кельна
5. Зальцбург (Salzburg), Австрія.
Зальцбурзький різдвяний ринок вважається одним з найстаріших в Європі. Його історія бере свій початок в XV столітті, коли місцеві городянки стали торгувати у головного собору різними святковими товарами. В наші дні різдвяний базар Зальцбурга розташовується на Соборній площі та Резіденцплац і складається з восьми десятка павільйонів, в якому можна купити святковий декор, смажені каштани, місцеві ковбаси, мигдаль і, як і всюди в Європі в цей час року, - ароматний, пряний глінтвейн . Періодично Зальцбурзький ринок занурюється в диво різдвяних мелодій і хоровий спів.
Готелі та мотелі: Різдвяний ринок Зальцбурга
6. Брюссель (Brussel), Бельгія.
Різдвяний ринок у Брюсселі - один з наймолодших в Європі. Вперше він почав свою роботу в 2002-му році, і вже в 2003-му був визнаний найоригінальнішим різдвяним базаром. Розташований на площі Св. Жана, Св. Кетрін і прилеглих до них вулицях і площах, він є, одночасно, і одним з найбільших святкових європейських утворень. Більше двохсот літаків з традиційним картоплею фрі і пишними вафлями, мідіями і молюсками, національними сувенірами і новорічними прикрасами поєднуються в ньому з чарівною ілюмінацією, нічними світловими шоу і довгим катком у Рибного ринку.
Найближчі готелі: Різдвяний ринок Брюсселя
7. Копенгаген (Copenhagen), Данія.
Різдвяний ярмарок у Копенгагені більше схожа на казку, ніж на звичний ринок. Розташована в садах Тіволі, вона переливається вогнями близько двох тисяч гірлянд, розвішаних по місцевим деревам. У центрі ярмарки стоїть величезна різдвяна ялинка, а по доріжках парку бродять казкові ельфи і сам Санта-Клаус. У численних павільйончиках можна придбати теплі светри з національним орнаментом, дизайнерські свічки і мило, срібні прикраси, смачні пончики з чорною смородиною або яблуками.
Готелі та мотелі: Copenhagen Christmas Market
8. Лондон (London), Англія.
Перед Різдвом в Лондоні відкривається відразу кілька святкових базарів. Ринок Old Spitalfields Christmas Market оформлений в стилі XVIII-XIX століття, і купити на ньому можна також подарунки вантажного характеру. Southbank Centre Christmas Market щороку проводить під знаком певної країни - в 2012-му ринок копіює німецькі різдвяні базари. Leaden Hall Christmas Market дозволяє купити продукти до святкового столу. Hyde Park Winter Wonderland Christmas Market, розташований в Гайд Парку , І Greenwich Christmas Market - класичні різдвяні ринки з величезною кількістю атракціонів, сувенірної та кулінарної продукцією.
Найближчі готелі: Різдвяний ринок Лондона
9. Страсбург (Strasbourg), Франція.
Страсбурзький різдвяний ринок ввібрав в себе кращі традиції Німеччині і Франції . Що нараховує більше 400-річну історію, в даний час він знаходиться в районі Соборної та площі Броя. Сотні ярмаркових павільйонів радують городян і гостей Страсбурга місцевими солодощами, смаженими каштанами та глінтвейном. Тільки тут можна спробувати оригінальну тонку піцу Flammekeuche, що готується з бекону, цибулі та сметани. На площі перед головним собором розігруються театралізовані вистави. Неподалік від ринку працює льодовий каток.
Готелі та мотелі: Strasbourg Christmas Market
10. Відень (Vienna), Австрія.
Напередодні Різдва у Відні відкривається відразу кілька святкових базарів. Головний з них розташовується перед центральною Ратушею на площі Ратхаусплатц. Будівля міського управління «відраховує» календарні дні до головного католицького свята; в численних ярмаркових павільйонах продаються скляні і дерев'яні іграшки, імбирні пряники і цукрова вата, глінтвейн і грог. Предмети художнього промислу можна купити в Різдвяної селі на площі Марії-Терезії. Оригінальні різдвяні подарунки найкраще шукати на площі Карлсплац.
Найближчі готелі: Різдвяний ринок Відня
11. Прага (Prague), Чехія.
Празькі різдвяні ринки функціонують в стилі класичних європейських святкових базарів. На них можна зводити дітей, щоб познайомити їх з милими кізочками і чарівними баранчиками. На них можна купити традиційний чеський кришталь і ювелірні вироби з гранатами, дерев'яні та солом'яні іграшки і кераміку, медові пряники, плетені булочки з родзинками і горіхове печиво з ромом. Чеське пиво і гаряче вино - невід'ємний атрибут усіх різдвяних базарів Праги. Головні ярмарки розташовуються на Вацлавській і Староместской площах.
Найближчі готелі: Різдвяний ринок Праги
12. Штутгарт (Stuttgart), Німеччина.
Різдвяному базару в Штутгарті більше 300 років. Що займає центральну площу він радує жителів і гостей міста святково прикрашеними торговими рядами, в яких можна вибрати як класичні новорічні подарунки (наприклад, сувеніри з овечої шкіри, дерева або скла), так і скуштувати традиційні німецькі сосиски, баранячу шинку, овечий сир, печені яблука , імбирні пряники, різдвяний пунш і глінтвейн. Періодично тут влаштовуються різдвяні концерти, працює колесо огляду і різноманітні атракціони для дітей.
Готелі та мотелі Штутгарта
13. Цюріх (Zurich), Швейцарія.
Головний Christkindli-Markt в Цюріху базується в просторому холі місцевого залізничного вокзалу. Останній вміщує в себе понад півтори сотні різдвяних павільйонів і величезну ялинку, прикрашену шістьма тисячами кристалів Swarovski. У дерев'яних кіосках продаються місцеві сувеніри, смажені каштани і традиційні ковбаски. Найменший і молодий різдвяний ринок Цюріха - Вердмюлеплац. Він являє собою багатоярусну майданчик у вигляді новорічної ялинки, на якій можуть розміститися всі бажаючі виконати популярні різдвяні мелодії і пісні. Головне, не забути надіти зелений балахон і червоний ковпак.
Готелі та мотелі в Цюріху
14. Париж (Paris), Франція.
Як і будь-який великий європейський місто, Париж може похвалитися цілою плеядою різдвяних ринків. Різдвяний ринок на Єлисейських полях являє собою скупчення кіосків, де торгують всякою всячиною. Тут можна купити сувеніри з різних країн світу, спробувати фуа-гра та французьку шинку. Різдвяні базари на бульварі Saint-Germain дозволяють придбати модний дизайнерський одяг і традиційні солодощі. Різдвяний ринок будинку Лімузин пропонує городянам і гостям столиці класичні французькі страви - фіолетову гірчицю, корсиканську шинку, альпійські сири, торт з лісових горіхів, французькі цукерки і лікери.
Найближчі готелі: Paris Christmas Market
15. Дрезден (Dresden), Німеччина.
Різдвяний ринок Штріцельмаркт - один з найстаріших в Європі. Вперше він з'явився на вулицях міста в 1434-му році. Сьогодні ринок розташовується на площі Altmarkt. У його центрі встановлена величезна різдвяна ялинка, навколо якої зібралися чотири класичні фігури Різдва - Сніговик, Лускунчик, рудокопів і Чоловічок з чорносливу. На Штріцельмаркт можна придбати дерев'яні, скляні і синьо-білі керамічні сувеніри. Не бракує в дрезденський ринок і солодощами, головною з яких є кекс з фруктами і горіхами. На початку грудня в місті проводять парад штоллен (так називається це ласощі), на якому в центр міста з великими почестями перевозять солодкий символ Різдва, де його згодом ріжуть на дрібні шматочки і пускають у вільний продаж.
Найближчі готелі: Dresden Christmas Market
16. Берлін (Berlin), Німеччина.
Найбільших різдвяних базару в Берліні - три. Перший - з казковою назвою «Чари Різдва» - розташовується на площі Жандарменмаркт. На відміну від інших різдвяних розпродажів, тут вся подарункова та сувенірна продукція виготовляється прямо на очах покупця і тільки для нього. Другий берлінський різдвяний ринок знаходиться в Шпандау. Його унікальна особливість в можливості написати лист ... самому Ісусу! Кажуть, що якщо дуже постаратися, то викладені в посланні Богу бажання можуть здійснитися протягом року. Центральна різдвяний ярмарок Берліна, що розташовується в Шлосссплатце, - третій за велич ринок німецької столиці. У ньому є не тільки звичні торгові павільйони, але і дивовижний казковий ліс, численні кафе і каруселі.
Найближчі готелі: Різдвяний ринок Берліна
17. Брюгге (Bruges), Бельгія.
Один з найкрасивіших європейських міст, практично повністю зберіг свою середньовічну архітектуру, з другої половини листопада повністю занурюється в різдвяний настрій. Його вулиці та площі прикрашаються різнокольоровими гірляндами, а в численних торгових павільйонах відкривається жвава торгівля місцевими солодощами - знаменитим бельгійським шоколадом, бальзамом «женевер», гарячими млинцями. На різдвяному ринку Брюгге можна придбати місцеві сувеніри та вироби зі шкіри, покататися на ковзанці і подивитися живі костюмовані вистави.
Готелі та мотелі: Різдвяний ринок Брюгге
18. Будапешт (Budapest), Угорщина.
Будапештський різдвяний ринок розташовується на площі Вёрешмарті, де, починаючи з кінця листопада, починають звучати святкові мелодії і поширюватися терпкі аромати їжі. З самого раннього ранку і до пізнього вечора тут торгують традиційними угорськими смаженими сосисками з паприкою, яблучним штруделем і глінтвейном. На невеликій сцені протягом дня місцеві музиканти виконують національні композиції. У ярмаркових павільйонах продають класичні різдвяні прикраси, сувеніри, новорічні подарунки.
Готелі та мотелі Будапешта
19. Таллінн (Tallinn), Естонія.
Різдвяний ринок Талліна - один з наймолодших ринків Європи. Обгрунтовується в районі Ратушній площі він пропонує своїм відвідувачам численні вироби та місцеві делікатеси. Тут можна купити теплі в'язані светри і жакети, валянки і клаптеві ковдри, подушки з гречки і кров'яну ковбасу, пряники і квашену капусту. У центрі ринку розташовується велика різдвяна ялинка.
Найближчі готелі: Tallinn Christmas Markets
20. Стокгольм (Stockholm), Швеція.
Стокгольмський різдвяний ринок розташовується в Старому місті на площі Сторторгет, поруч з Королівським Палацом. Він рясніє місцевими сувенірами, традиційними шведськими солодощами, копченими ковбасками, червоною рибою, національними делікатесами, виробами ручного виробництва. На ринку можна покуштувати гарячого глёгга з мигдалем і родзинками і глінвейна, подивитися на музичні вистави і взяти участь в захоплюючій квестовой прогулянці під назвою «Дізнайся Старе місто».
Готелі та мотелі Стокгольма
Різдвяний базар у Відні