- День 1. Як з Керчі дістатися до Бахчисарая
- День 2. Бахчисарай - Кача
- День 3. Інкерман. чорна річка
- Що подивитися в Інкермані
- Ночівля на Чорній річці
- День 4. Ай-Петрі
- Пам'ятки по дорозі на Ай-Петрі
- Великий каньйон
- Підйом на Ай-Петрі
- Ночівля в Лівадії
- День 5. Ялта
Подорожі не бувають однаковими, навіть якщо маршрут збігається. Зате мандрівники схожі - їх об'єднує тяга до відкриттів, любов до природи, прагнення заглянути за горизонт. Нещодавно мені пощастило поспілкуватися з чудовими людьми: Сергієм, Тетяною та Валентиною. З Тетяною у нас навіть день народження в один день - ще один аргумент на користь того, що у мандрівників багато спільного.
Розмова з Сергієм і Тетяною - безцінна криниця рад, маршрутів і досвіду. Де вони тільки не побували, на чому не їздили. Мотоцикли, квадроцикли, велосипеди ...
Сьогодні я розповім вам про п'ятиденному велоподорожі по Криму протяжністю понад 200 км від Бахчисарая до Ялти.
Зі статті ви дізнаєтесь:
День 1. Як з Керчі дістатися до Бахчисарая
Безпосередньо подорож почалася з Керчі. Траса Керч - Феодосія сама несприятлива для велосипедиста. Агресивна рух, незручна дорога, влітку - пекучу спеку. Подолання її на велосипеді я б назвала це «безглуздим подвигом». Тому багато цікавих веломаршрути з Керчі починаються з громадського транспорту.
З Керчі до Севастополя є нічний поїзд, який зупиняється в Бахчисараї. За цим маршрутом можна купити квитки онлайн, тому що поїзди "Кримської залізниці". Загальний вагон - 635 рублів, плацкарт - 1175 рублів.
Сергій і Тетяна дісталися до Бахчисарая на поїзді. А далі вже почалося захоплюючу подорож, в атмосферу якого я спробую вас занурити.
Отже: Керч - Бахчисарай - Інкерман - Танкове - Мангуп - Верхньосадове - Соколине - Великий Каньйон - Ай - Петрі Ялта - Лівадія - Ялта - Керч.
День 2. Бахчисарай - Кача
Не буду повторюватися з описом пам'яток Бахчисарая і його околиць, адже в минулій статті ( читайте тут ) Я дуже докладно зупинилася на цьому моменті.
Провівши день в Бахчисараї, Тетяна та Сергій ввечері висунулися на велосипедах в бік Севастополя і доїхали до р. Кача. Їхали по автомобільній трасі. У тих місцях вона не сильно завантажена, тому їхати досить комфортна. Ночівля була в наметі біля р. Кача.
День 3. Інкерман. чорна річка
Вранці доїхали до Інкермана.
Користуючись нагодою, познайомлю вас, дорогі читачі з цим містечком. Інкерман з турецького переводиться «печерна фортеця». В середні віки тут було поселення Каламита, зараз на плато залишилися руїни фортеці, а внизу - печерний монастир, який зараз відроджується. Уявляєте, скільки змін епох застало це місце!
Що подивитися в Інкермані
Раджу піднятися до руїн фортеці і озирнутися. Вашу увагу відразу ж приверне мальовниче озеро. Місцеві називають це озеро святим, тому що колись тут був кар'єр, при розробці якого зачепили монастирський джерело, і кар'єр швидко затопило водою. Кажуть, на дні залишилася будівельна техніка. Джерела тепер немає, зате є дивовижної краси озеро.
Обов'язково відвідайте печерний монастир. Він дуже древній і незвичайний, ви це помітите відразу з порога, адже щоб зайти, потрібно спуститися в тунель під залізницею, і немов потрапляєш в інший вимір.
Інкерман підійде любителям активного відпочинку, вітрильного спорту або дайвінгу, наприклад. Можна досліджувати мальовничу Інкерманську бухту, хоча з - за промзони вона явно поступається Балаклавської. До речі, до Балаклави тут рукою подати.
Атмосферний місце. Недарма Сергій і Тетяна провели в Інкермані цілий день.
Порада: на ринку в Інкермані є хороше кафе, там смачно. До речі, це улюблене місце Тетяни і Сергія.
Ночівля на Чорній річці
Заночували на Чорній річці недалеко від Чоргунского моста-акведука, там є стоянка.
Нагадує давньоримські водовідвідні споруди, цей акведук в античному стилі з арковими склепіннями, порослий зеленню, він змусить вас застигнути в здивуванні. Координати акведука на мапі (Відкриється в новій вкладці).
До слова, Чорна річка - друга по повноводності річка Криму з безліччю водосховищ, її довжина 34 км. Чорна річка протікає через мальовничий Чорноріченське каньйон, або Малий каньйон, як його іноді називають. Це настільки приголомшливе місце, що раджу виділити цілий день, а краще два на дослідження цієї місцевості. А взагалі, класичний маршрут вздовж річки вимагає не менше 3 днів.
Поділюся своїм досвідом. В цьому році я з друзями ходила в піший похід на р. Чорну. Нашою метою було знайти танковий міст. Одні кажуть, що міст зруйнований, інші - що недобудований. Під час війни на цьому місці проходила дорога, по якій танки гітлерівської армії Манштейна йшли на Севастополь.
У будь-якому випадку, моста немає, є два бетонних підстави значних розмірів. Міст ми так і не знайшли. Хоча допускаю, що просто проскочили, адже ми на той момент шукали саме «міст», а не два бетонних блоку посеред річки. Зате знайшли окуляри Louis Vuitton оригінал.
День 4. Ай-Петрі
Вранці велосипедисти вирушили підкорювати Ай-Петрі. По дорозі на Ай-Петрі є сила-силенна красивих місць. Якщо ви там ще не були, то кожне з них заслуговує включення в маршрут.
Пам'ятки по дорозі на Ай-Петрі
Проїжджаючи Танкове, складно не помітити красу Бельбекського каньйону, він є своєрідним «порталом» в Гірський Крим, тому іноді цей розріз в горах називають Бельбекські ворота, відразу за ними - печерні міста Мангуп і Ескі-Кермен.
Мангуп зараз не тільки вабить своєю старовиною, але і індустрія розваг. Хочете прогулянку на джипах по горах - будь ласка. Квадроцикли? Легко! Відпочинок біля озера з комфортом - так не проблема. А якщо захочете освіжитися в озері - великий автомобіль-амфібія тут як тут. Іноді я питаючи, як ще жива смарагдово-зелена травичка біля озера? Але поки все на своїх місцях, і озеро в обрамленні поблажливо дивляться на всю цю метушню гір продовжує вражати своєю красою.
А зараз я вам розповім дещо цікаве. Якщо їхати через Тернівку, то високо на краю крутої скелі поблискує золотим куполом башточка. Що це за башточка? Як вона туди високо залізла? А як мені туди піднятися? Якщо вона давня, чому купол золотий?
Це каплиця, під якою розташовується діючий чоловічий монастир. Існує думка, що вежа давня: дійсно, вже дуже гармонійно вона вписується в пейзаж. Насправді, пару десятків років назад її побудували алко- і наркозалежні, реабілітацією яких займалися монахи. Але потім можновладці зажадали ліцензію МОЗ і на цьому все.
Чому на хороші справи потрібна ліцензія? Чому її не дали? Як дачі в заповідних місцях будувати, так і ліцензії не потрібні. Сумно стає завжди, коли з природи перемикаєшся на політику.
Сам монастир вражає своїм аскетизмом. Ченці - відлюдники - живуть в печерах в скелі, до яких піднімаються по дерев'яним сходам, вантажі та дрова для обігріву піднімають лебідкою. Нагадує легендарні Метеори в Греції. Вражає сила духу цих людей. Їх гармонія з природою. Тут переосмислюються цінності. У променях заходу каплиця і відкривається вид на долину змушує відчути себе птахом, птахом, яка ширяє над усім цим світом в польоті споглядання. Це скелі Шулдан, з них відкривається вид на Севастополь і іноді на горизонті, за 25 км, видно море ...
Сюди вас приведе лісова стежка з Шульське долини. Або можете пройти з П'ятої балки від Ескі-Кермен.
Великий каньйон
Дорога на Ай-Петрі пролягає через мальовничі селища, тільки встигай головою вертіти: Аромат, Соколине. Від Соколиного до Великого Каньйону рукою подати, всього 2 км, але це виключно піший маршрут, тому що каньйон дуже вузький, звивистий. У деяких місцях звужується до 3-5 м. Звичайний маршрут по каньйону доходить до водоспаду Срібні Струмені, але, як справжні дослідники, вони забиралися набагато далі.
Хочу сказати пару слів про Великому Каньйоні, а потім перейдемо до самим вершкам велотуру: підйому на Ай-Петрі.
Великий каньйон - розкручений маршрут довжиною всього 3 км, але від цього він не втрачає своєї привабливості. Ви будете йти вздовж річки Аузун - Узень, завдяки якій тут є озера і водоспади: Блакитне озеро (озеро Любові), джерело Панія, Ванна молодості (t 11-13 ° C) і найромантичніший водоспад Криму - Срібні струмені. Багато цікавого починається як - раз за цим водоспадом.
Але перш ніж ви зумієте насолодитися походом, вас напоять чаєм, «змусять» купити магнітик, дадуть спробувати мед і не зрозуміти як продадуть вам баночку ... Але мед «трохи не той», що вам давали на пробу. А ще, що мене вразило, він закритий не пластиковою кришкою, а закатаний жерстяної, як огірки. Це, щоб ви не змогли перевірити. Втім, велосипедисти цінують кожен грам свого вантажу, і навряд чи їх так просто «розвести на мед».
Підйом на Ай-Петрі
Дорога на Ай-Петрі - це приблизно 25 км підйому вгору, а потім приблизно стільки ж вниз. Через це 4-ий день подорожі став рекордним по кілометражу.
Дорога проходить під покровом лісу, тому їхати не жарко - суцільне задоволення. Тетяні настільки подобається ця дорога, що було б час, вона б після підйому спустилася вниз і знову піднялася, спустилася і піднялася ... Досвід робить свою справу. Мені б хоч би взагалі піднятися, я вже уявляю, як я штовхаю великий в гору ...
За словами Тетяни і Сергія, підйом дається легко, і сил на огляд визначних пам'яток Ай-Петрі залишається досить. До речі, в минулій статті я розповідала, що подивитися на Ай-Петрі.
Ночівля в Лівадії
Далі за маршрутом спуск з Ай-Петрі в Ялту, ночівля, і шлях додому, до Керчі.
Ялта припасла сюрприз - виявилося не так легко знайти місце для ночівлі. Мандрівники прямували в Приморський парк, але там виявилася будівництво. Берег всюди закритий. Доїхали до Лівадії, знайшли містечко в Лівадійському парку, розбили намет і тихенько переночували. Але сходи в парк зіпсувала трохи настрій Сергію, і якщо Тетяна згадує з натхненням серпантин, то у Сергія викликає бурю емоцій спогад, як цілу годину він тягнув на собі велосипед.
День 5. Ялта
Після ночівлі велосипедисти знову повернулися в Ялту, щоб звідти на автобусі повернутися до Керчі. Автобус був тільки ввечері, тому залишилося купа часу для покатушек по Ялті і набережної.
Ось і завершився п'ятиденний велотур, але для Сергія і Тетяни це не межа. Якщо знайдеться можливість і спонсори, вони готові на маршрут будь-якої складності і протяжності. Хоч по всій Росії. А початківці велосипедисти завжди можуть звернутися до них за порадою, адже, за словами Тетяни - велосипедисти, це одна велика дружна сім'я!
Дивлячись на Сергія з Тетяною, їх активну життєву позицію, усміхненість, відкритість переконуєшся, що ще стародавні римляни, сказавши «Medicus curat, natura sanat» - що означає «Лікар лікує, природа - зцілює», знали секрет довголіття і здоров'я.
Привіт! Мене звуть Світлана, і я - автор цієї статті. Поділіться статтею з вашими друзями: тисніть лайк і робіть репост. А я з задоволенням відповім на ваші питання в коментарях.
Сподобалася стаття? Поділіться їй!
Буду дуже вдячна, якщо ви оціните цю статтю:
Сайти, які допомагають мені:
- Знайти дешеві авіаквитки - Aviasales і SkyScanner .
- Заощадити гроші на готелі - RoomGuru .
- Зняти квартиру у господаря - Airbnb .
- Взяти авто в оренду в будь-якому аеропорту або місті - Rentalcars .
- Знайти квитки на автобуси, пороми і потяги по Азії - 12go.asia .
- Забронювати таксі з / в аеропорту - Kiwitaxi .
- Купити вхідні квитки та екскурсії зі знижками - Klook .
- Знайти екскурсії від місцевих жителів - Tripster .
- Вибрати Турстраховки - Cherehapa .
- Знайти тур за найкращою ціною - Travelata і Level.Travel .
Ще цікаві статті про подорожі:
Квадроцикли?Іноді я питаючи, як ще жива смарагдово-зелена травичка біля озера?
Що це за башточка?
Як вона туди високо залізла?
А як мені туди піднятися?
Якщо вона давня, чому купол золотий?
Чому на хороші справи потрібна ліцензія?
Чому її не дали?
Сподобалася стаття?