Достопримечательности мира

    Отдыхайте с нами!

Статьи

Купання дитини у великій ванні

  1. Перше купання новонародженої дитини у великій ванні
  2. Купання малюка у великій ванні з колом
  3. Як правильно купати немовляти в великій ванні: правила
  4. Де купати немовляти?

Купання - частина процесу догляду за дитиною. Оскільки гігієна є основою такого догляду, то і купання повинно супроводжуватися виконанням ряду правил. Отже, як же правильно маленьку дитину купати у великій ванні? Як при цьому використовувати коло?

Перше купання новонародженої дитини у великій ванні

Купання малюка в загальній ванній після дитячої ванночки має свої відмінні риси. Спочатку потрібно поступово опустити дитя в воду, змочуючи ніжки, руки і тулуб. Тримати дитину треба за головку таким чином: ваш мізинець повинен знаходитися під шиєю, інші пальці - під його потилицею. Нічого страшного не станеться, якщо вода потрапить в очі, тільки б вона не потрапляла в рот і ніс. Ви відразу помітите, що тулуб малюка на дно ванни опускатися не буде. Воно, навпаки, спливає і тримається на поверхні таким чином, що грудна клітка з животиком стирчать з води. Тому іншою рукою (а можливо, це буде робити інший дорослий) треба регулювати занурення в воду тулуба, для того щоб грудна клітка і живіт перебували під водою.

У великій ванні треба спостерігати за поведінкою малюка. Якщо дитя не активно, спокійно лежить і позіхає, значить, йому не подобається процес купання. Тоді можна поводити малюка в водичці, рухаючись до країв ванни туди і назад. Таким чином ви активізуєте дитя. Звичайно ж, в перший раз цього робити, може, і не варто. Адже перше купання - це адаптація, пристосування. І напевно, що процес такої адаптації більш складний для дорослих, ніж для дитини.

Взагалі для купання малюка у великій ванні досить буде трьох поз:

  • лежання на спинці з підтримкою за голову;
  • плавання на животі (підборіддя дитини знаходиться в руці дорослого, між великим і вказівним пальцями руки);
  • сидяча поза.

Так, у великій ванні малюк може сидіти навіть в періоді новонародженості. Всі подальші дії дорослих не потребують будь-якої схемою дій. Потрібно керуватися здоровим глуздом і поведінкою дитини. Якщо він починає плакати, то не потрібно насильно тримати його у ванні. А для того щоб цього не сталося, дорослі повинні налаштувати дитя на позитивне настрій перед купанням: розмовляти з ним, посміхатися, гладити, викликати посмішку.

Потрібно стежити за температурою води, адже вже через 15 хвилин вона знизиться на кілька градусів. Починати купання дитини у великій ванні рекомендується з 34 °, а вже через 2 дні зменшувати стартову температуру води на один градус. Згодом потрібно домагатися, щоб малюк в водичці був активний. Розмовляйте з ним. Поливайте і повертайте потроху в сторони.

Кожна дитина має властиві лише йому властивості регуляції температури тіла. Тому передбачити оптимально комфортну температуру води для кожної дитини неможливо. Один малюк може посміхатися при 23 °, а інший не буде цього робити навіть при 30 °. Однак батьки повинні враховувати середні оптимальні норми купання діток у великій ванні:

  1. При температурі на початку 34 ° процес триває 15 хвилин.
  2. У віці один місяць ця температура може бути 30-32 °, і купання триває 20-25 хвилин.
  3. У два місяці температура купання може становити 28-30 ° і продовжується таке купання 30 хвилин.

Купання малюка у великій ванні з колом

Купання малюка з колом - це спеціальна фізкультура у воді. Звичайний надувний круг для цього не підійде, тому що він орієнтований на купання більш дорослих дітей. А коло для купання новонароджених сконструйований так, що дитя не може з нього вислизнути, напитися води або пірнути. Купання малюка у ванній з колом - це профілактика і одночасно лікування гіпертонусу м'язів. Воно розвиває координацію рухів, дитя перестає боятися водички. Отже, коло ви купили. Тепер готуємо його до купання.

Спочатку розпакуйте його і розправте контури. Поступово надійти його малу камеру так, щоб всі вигини контуру випростались. Для накачування стисніть ніпель клапана - і так повітря безперешкодно потрапить всередину камери. Закінчивши накачування, відпустіть ніпель, закрийте його. Далі потрібно надути велику камеру кола. Закриті клапани треба "втопити" всередину кола. З обох його сторін є виїмка для дитячого підборіддя.

Приступаючи до купання, відкрийте застібки, повільно розведіть одну частину кола вгору, а іншу донизу так, щоб утворений отвір пропустив шийку малюка. Відпустіть контури, щоб вони повернулися в початкове положення.

Підборіддя повинен знаходитися чітко в спеціальній виїмці для підборіддя дитини. Застібками відрегулюйте прилягання внутрішнього контуру до шийки крихти, зафіксуйте їх. Рекомендується надягати коло удвох, але робити це не в воді. Знімати його теж потрібно за межами ванни.

Батьки повинні пам'ятати, що ні в якому разі дитя не можна залишати одне в ванні з колом. Контролювати процес треба постійно, навіть тоді коли малюк повністю адаптується до цього плавального атрибуту. Систематичні плавання з колом викликають у малюка позитивні емоції, сприяють зміцненню його дихальної і серцево-судинної системи. Вони благотворно впливають на опорно-руховий апарат і зміцнюють нервову систему, покращують сон і апетит.

Починати вчити малюка плавати можна в 2-3 тижні від народження, після повного заживання пупкової ранки. Починати заняття плаванням з колом можна в звичайній ванні. Коли ж дитина підросте, ванна стане для нього тісною, то цей процес можна перемістити в басейн.

Переваги кола полягають у тому, що малюк може плавати і на животику, і на спинці. Під час плавання з колом тіло вашого малюка повністю занурене у воду. Тому він не замерзне. Коло не обмежує руху ручок і ніг малюка. Він відмінно захищає вушка дитини від потрапляння води.

Одягати коло на тулуб малюка можна лише у віці 3 місяців і за умови, що він дуже впевнено тримає голівку. Перед тим, як починати плавання дитини з колом у ванні, не зайвим буде порадитися з вашим педіатром.

Як правильно купати немовляти в великій ванні: правила

Купаючи дитину у великій ванні, потрібно дотримуватися ряду правил:

  1. Контроль температури. Можна користуватися для цього термометром, а можна і старим народним способом: опустіть лікоть в воду, і якщо температура для вас комфортна, що не гаряча, то і дитини купати можна.
  2. При наявності у дитини попрілостей і почервоніння на тілі корисно додавати в воду для купання відвар ромашки, череди, чистотілу, календули.
  3. Ніколи не купайте дитя відразу після його годування.
  4. Купайте дитини з миттям зверху вниз.
  5. При купанні краще застосовувати рідке мило. Контролюйте, щоб косметика для купання малюка мала маркування «без сліз».
  6. Не забувайте про обробку пупкової ранки крихти.
  7. Не треба купати малюка часто і довго тримати його в ванні.
  8. Не рекомендується купати дитину, якщо він вередує, плаче, скиглить. Заспокойте дитя, налаштуйте на позитивний лад.
  9. Ні в якому разі не довіряйте купання дитини випівшему родичу.

Ні в якому разі не довіряйте купання дитини випівшему родичу

Де купати немовляти?

Деякі молоді батьки вважають, що купати дитину потрібно відразу у великій ванні і не морочитися з придбанням спеціальних дитячих ванночок. Що ж, це можливо. Велика ванна - це простий і безпечний варіант купання дитини. Таке купання має ряд переваг:

  1. Наявність великої кількості місця для купання. Дитина може активно і вільно рухатися без ризику вдаритися об край ванни.
  2. Така ванна просто не зможе перевернутися або впасти.
  3. Велика ванна зазвичай в будинку вже є, і не потрібно її купувати, думати над тим, де її ставити.
  4. У таку ванну легко набирати воду і так само легко спускати з неї воду.

Але велика загальна ванна має і ряд своїх недоліків для купання крихти:

  1. У загальній ванні миються всі члени сім'ї. Перед кожним купанням малюка її слід ретельно мити содою або дитячим пральним порошком, гелем для очищення дитячих речей.
  2. Під час такого купання дорослим треба нахилятися або ставати на коліна для безпечного підтримки дитини. Це не дуже зручно.
  3. Великий обсяг ванни зазвичай лякає батьків, і вони подовгу адаптуються до оптимального рівня води у ванні для купання дитини.

Отже, де розпочинати купати малюка - вибір кожного з батьків. Їх завдання при цьому - забезпечити безпеку і прищепити малюкові любов до води.

Спеціально для nashidetki.net - Діана Руденко

Отже, як же правильно маленьку дитину купати у великій ванні?
Як при цьому використовувати коло?
Де купати немовляти?

Новости