Достопримечательности мира

    Отдыхайте с нами!

Статьи

Оранжереї, ботанічні сади і теплиці: насолоджуємося жаркими тропіками в Україні

  1. Ботанічний сад ім. М.М. Гришко, Київ
  2. Бананова ферма, Рожни
  3. Ботанічний сад ім. А. Фоміна, Київ
  4. Оранжерея «Камелія», Вишневе
  5. Сирецький дендропарк, Київ
  6. «Зимовий сад» в Запоріжжі
  7. Ботанічний сад, Кривий Ріг
  8. Ботанічний сад, Ужгород
  9. Кельтський двір, Мукачево
  10. Ботанічний сад ХНУ, Харків
  11. Ботанічний сад педуніверситету, Полтава

За вікном - дощовий сірий день або навіть мете заметіль і хочеться вдихнути в життя нових фарб? Варто подолати себе, вийти на вулицю і відправитися в одне з тих чарівних місць, про які ми сьогодні розповімо. Запеклі тропіки, пахучі троянди, неймовірні джунглі ... І все це можна знайти в Україні цілий рік. А де насолодитися тропічним раєм, ми зараз вам підкажемо.

Ботанічний сад ім. М.М. Гришко, Київ

Екзотичні рослини, які приїхали до нас колись з Південної Америки, Азії, Африки, далекій Австралії - де ще зустрінеш таке розмаїття? Де ще зустрінеш комахоїдна рослина? А орхідаріум? адже в Національному ботанічному саду не менше 80 видів найнеймовірніших орхідей! Але особлива гордість ботанічного саду - колекція азалій та камелій. За кількістю видів та сортів вона займає друге місце в Європі! До речі, пік цвітіння цієї краси припадає на січень - березень. Ну і, звичайно, не обійшлося без лимона, грейпфрута, хурми, інжиру, граната, апельсина і великої колекції кактусів.

Филодендрон Филодендрон. Джерело фото: nbg.kiev.ua.

Час роботи: оранжерейний комплекс відкритий для відвідувань щодня з 10:00 до 16:00, субота та неділя - з 11:00 до 17:00. Вихідний - понеділок, вівторок.

Вартість: вхід на територію ботанічного саду - 30 грн, школярі - 10 грн. Вхід в оранжереї - 15 грн. Екскурсія по оранжерейному комплексу - 250 грн з групи до 10 осіб.

Як дістатися: на станції метро «Печерська» слід сісти на автобус № 62 або тролейбус № 14 і їхати до зупинки «Ботанічний сад» (кінцева).

Де зупинитися: якщо вирішили затриматися трохи в столиці, можете забронювати собі номер в готелі заздалегідь.

Бананова ферма, Рожни

Сама екзотична ферма України розташувалася під Києвом. Це справжній бананово-мандариновий рай! Чого тут тільки немає! Ананаси, банани, лимони, мандарини, гранати ... У теплицях визрівають авокадо і оливки, сусідство їм становить кавове дерево. І все росте і пахне! На цій чудо-фермі росте більше 50 сортів тропічних фруктів! Будь-яка рослина або саджанець можна купити і спробувати виростити у себе вдома. А господар ферми, Анатолій Васильович Патій, підкаже, як правильно це зробити. Вся тропічна краса - справа його рук. Він спроектував унікальну теплицю-термос, яка працює без електроосвітлення, але тут набагато світліше, ніж на вулиці. У цих тропіках можна провести і півдня!

Джерело фото: yarokuznetsov Джерело фото: yarokuznetsov.livejournal.com, автор Ярослав Кузнєцов.

Вартість: турфірми пропонують екскурсію за ціною близько 150 грн, включаючи трансфер.

Як дістатися: село Рожни знаходиться неподалік від Києва, і автобуси туди курсують часто. Також можна дістатися поїздом до залізничної станції «Бровари» і пересісти на автобус. Відстань - 25 км.

Ботанічний сад ім. А. Фоміна, Київ

Тут забуваєш, що за вікнами - похмурий холодний день. Хочеться зняти з себе «сто одежинок» і зануритися в справжнє літо. В одному з найстаріших ботанічних садів України ви знайдете оранжерейний комплекс «Тропічні і субтропічних рослин». У тропіках буде не менше 25 градусів тепла і висока вологість. Ви ніби переноситесь куди-небудь в жарку Бразилію або на барвистий Мадагаскар. Одне з головних прикрас ботсаду - гігантська пальма, яку мало не 200 років! Її висота - майже 30-метрів, практично 9-поверхівка! Але є й інші пальми - їх близько 60 видів.

А ще тут знайшли собі притулок десятки найцікавіших дерев: інжир, маракуйя, папайя, банан, хлібне, кавове, дерево, баобаб, кориця - ну просто море екзотики! Але це ще не все. У ботанічному саду ви знайдете прекрасну колекцію кактусів і окремий оранжерейний комплекс водних і прибережних рослин. Тож не дивно, що ботанічний сад - популярне місце для фотосесій серед молодят!

Джерело фото: dobre Джерело фото: dobre.club.

Час роботи: екскурсії проходять щодня, крім понеділка. Помилуватися тропіками і кактусами можна в 11:00, 13:00 і 15:00. Тривалість - 45 хв.

Вартість: екскурсія для дорослих - 30 грн, діти до 14 років - 15 грн. Подивитися водні рослини можна вдень або ввечері, вартість екскурсії - 200-300 грн з групи до 10 осіб.

Як дістатися: вийти на станції метро «Університет» і пройти кілька хвилин.

Де зупинитися: столиця радує своїх гостей широким вибором різних готелів . Переконайтеся в цьому самі!

Оранжерея «Камелія», Вишневе

Море квітів - це про оранжерею «Камелія», яка знаходиться неподалік від Києва. Навіть коли за вікном сірий непогожий день, тут всіма фарбами цвіте літо. На 11 гектарах росте неймовірне число найрізноманітніших квітів. Тільки одних троянд 20 сортів! 19 сортів тюльпанів, 12 сортів хризантем ... Неймовірні гельбери, альстромерії, стреціліі, рослини в горщиках ... Всі вони приїхали до нас з далеких країн - Еквадору, Колумбії, Іспанії, Туреччини, Кенії, Голландії ... А ще це єдина оранжерея України, де вирощують власні орхідеї - примхливі, але такі красиві квіти.

Джерело фото: secret-city Джерело фото: secret-city.kiev.ua.

Вартість: від турфірм - близько 200 грн. Подивитися деталі можна тут .

Як дістатися: найлегше потрапити з екскурсією. Як правило, місце збору - столична станція метро «Житомирська».

Сирецький дендропарк, Київ

Це просто Мексика і рай для любителів кактусів. Така різноманітність колючок, як в Сирецькому дендропарку , Потрібно ще пошукати. У 2008 році колекція парку поповнилася 600 видами кактусів, виростають в різних частинах світу. Є навіть види, які мешкають на вулканічних породах в напівпустелях. Дивні і назви рослин. Наприклад, «Стара подушка для шпильок» або «Кактус - жінка похилого віку». При бажанні, на пам'ять з собою можна відвезти композицію кактусів, ціна - від 40 грн.

Джерело фото: dobre Джерело фото: dobre.club.

Час роботи: з 9:00 до 20:00.

Вартість: відвідування парку - 10 грн, годину екскурсії - 20 грн / чол.

Як дістатися: слід доїхати до станції метро «Нивки», а далі пересісти на маршрутку № 26, 410, 455, 465, 531, автобус № 32, 226, 14 або тролейбус № 5, 26. Вийти на зупинці «Вулиця Стеценка». Або від станції метро «Сирець» доїхати автобусом до вул. Тираспольській.

Де зупинитися: більше 800 варіантів розміщення в столиці ви знайдете по цьому посиланню .

«Зимовий сад» в Запоріжжі

Запорізький дитячий ботанічний сад - це пам'ятник садово-паркового мистецтва України, в якому ви знайдете багато чого цікавого. Навіть в холодну пору року ви зможете насолодитися буйством фарб! Оранжереї «Зимовий сад», «Кактусарій», теплиці «Лимонарій», «Папороті», «Хризантеми», «Розарій», «Кали» - тут неймовірна кількість екзотики! А ще в ботанічному саду живе місцева зірка - мавпочка Чіп, яка дуже полюбилася маленьким відвідувачам.

Джерело фото: botsad Джерело фото: botsad.zp.ua.

Вартість: турфірми пропонують проведення організованих екскурсій по ціні 30-35 грн.

Як дістатися: доїхати до зупинки «Ботанічний сад» дуже просто. Через неї проїжджає безліч транспорту. Наприклад, маршрутки № 13, 25, 32, або трамваї № 12, 15.

Де зупинитися: в Запоріжжі багато цікавих місць, тому місті варто затриматися. можете вибрати варіант розміщення для вашого вікенду .

Ботанічний сад, Кривий Ріг

В цьому ботанічному саду ви зможете помилуватися розмаїттям тропічних і субтропічних рослин, завезених з різних континентів. Ви можете помірятися зростанням з бананової травою, зануритися в буйство папоротей, перевірити колючки кактуса на гостроту, переконатися, чи добре дозріває урожай кави. А ще помилуватися чудовими азаліями - таку кількість знайдеш, мабуть, в столиці. Період цвітіння: лютий - березень.

Джерело фото: garden Джерело фото: garden.gov.ua.

Час відвідування: щодня з 9:00 до 15:00, без вихідних.

Вартість: відвідування - 15 грн (школярам - 10 грн), похід з екскурсією - 20 грн / чол. Проведення фотосесії - 150 грн. Мінімальна група для екскурсії - 15-20 чоловік, час - близько 30 хвилин.

Як дістатися: доїхати до зупинки «Міська лікарня № 7» (підійде, наприклад, маршрутка № 231) і трохи пройтися.

Де зупинитися: ще не доводилося бувати в Кривому Розі? Тоді продумайте свою поїздку, заздалегідь вибравши готель .

Ботанічний сад, Ужгород

У самому центрі Ужгорода теж ростуть екзотичні рослини. Знайти їх легко - достатньо потрапити в оранжерею ботанічного саду Ужгородського національного університету . І ось, ви вже в тропіках: банан, мімоза, лавр, евкаліпт. Тут 10 видів пальм і 250 різновидів кактусів!

Джерело фото: notes Джерело фото: notes.if.ua.

Час роботи: відвідування - з 8:00 до 16:00, а екскурсії - з 9:00 до 14:00. Субота, неділя - вихідні.

Як дістатися: ботанічний сад ви легко знайдете під час пішохідної прогулянки по історичний частині Ужгорода за адресою вул. І. Ольбрахта, 6.

Де зупинитися: готелі старовинного Ужгорода ви можете подивитися, перейшовши по цьому посиланню .

Кельтський двір, Мукачево

заглянувши в агроетноусадьбу пропустити чарку-другу елю і скуштувати кельтських страв, несподівано для себе потрапляєш в субтропіки! Ківі, гранат, оливка, лаврове дерево, мушмула - всі вони ростуть на території приватної садиби. Тут же можна ознайомитися зі стрункими кипарисами, інжиром, бамбуком та іншими тропічними рослинами. А ось і красуня-хурма.

Джерело фото: сторінка агросадиби в Facebook Джерело фото: сторінка агросадиби в Facebook.

Як дістатися: ви можете зробити пішу прогулянку по центральній частині міста. Агросадиба знаходиться по вул. Подлавочной, приблизно в півгодини ходьби від міської ратуші.

Де зупинитися: вибрати готель в центральній частині Мукачева ви можете тут .

Ботанічний сад ХНУ, Харків

В харківської оранжереї знаходиться близько 3 тисяч рослин, колись привезених сюди з різних куточків земної кулі. Вже не один рік співробітники ботсаду збирають урожай бананів, і навіть дерево авокадо вже дало свій плід. Сусідство їм складають фінікова пальма, орхідеї, кактуси і інші екзотичні красені.

Джерело фото: garden Джерело фото: garden.kharkov.ua.

Вартість: вхід - 10 грн. Екскурсії проводять для груп, але «одинаки» при бажанні можуть приєднатися до школярів.

Як дістатися: до станції метро «Ботанічний сад» курсує, наприклад, маршрутка № 20-Е.

Де зупинитися: якщо збираєтеся в Харків, подбайте про бронюванні номера в готелі заздалегідь .

Ботанічний сад педуніверситету, Полтава

Оранжерея ботанічного саду Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка - чудовий куточок, де ростуть величні пальми, плодоносять інжир і гранат, мешкають агави, олеандри, філодендрон, гібіскуси ... А яка прекрасна колекція кактусів! В оранжереї відразу кілька кліматичних зон, тому ви можете побувати в пустелях, джунглях, тропіках і субтропіках. Свято краси триває цілий рік!

Джерело фото: photo Джерело фото: photo.studclub.poltava.ua.

Час відвідування: з 9:00 до 16.00, субота та неділя - вихідні.

Як дістатися: від «Корпусного парку» маршруткою № 53 до вул. Сковороди і трохи пройти.

Де зупинитися: в Полтаві є багато хороших готелів, загляньте сюди .

А у вас є улюблені вечноцветущей куточки, де ви ховаєтеся під час сірих і непогожих днів?

Якщо стаття сподобалася, розкажіть друзям :)

Де ще зустрінеш комахоїдна рослина?
А орхідаріум?
А у вас є улюблені вечноцветущей куточки, де ви ховаєтеся під час сірих і непогожих днів?

Новости