Достопримечательности мира

    Отдыхайте с нами!

Статьи

Лівадійський палац

Місцезнаходження:

смт. Лівадія, вул. Батурина, 44-а, Велика Ялта.

Лівадійський палац - перлина Південного берега Криму Лівадійський палац - перлина Південного берега Криму. Місце, надихаюче поетів, художників, композиторів. Місце, яке притягує до себе мандрівників. У різний час палац багаторазово відвідували найвизначніші діячі політики і мистецтв різних країн. Місце, доля якого увібрала поворотні моменти історії.

Лівадійський палац - Останнім спорудження, споруджена в Російській імперії для сімейства Романових. Оточений чудовим парком, терасами спускається по схилах пагорба Могаби до самого моря. Створений талантом архітектора Н. П. Краснова в першому десятилітті минулого століття палац і понині привертає до себе мандрівників з різних куточків земної кулі.

Вперше відвідавши свій новий палац, Микола ΙΙ від імені всієї своєї родини так охарактеризував твір архітектора: «Ми не знаходимо слів, щоб висловити нашу радість і задоволення мати такий будинок, збудований саме так, як ми хотіли. Вперше відвідавши свій новий палац, Микола ΙΙ від імені всієї своєї родини так охарактеризував твір архітектора: «Ми не знаходимо слів, щоб висловити нашу радість і задоволення мати такий будинок, збудований саме так, як ми хотіли Архітектор Краснов дивовижний молодець ». За будівництво палацу Микола Петрович Краснов удостоївся звання Архітектора Найвищого двору, а в 1913 році був обраний академіком Петербурзької академії мистецтв.

Побувавши в Лівадії в 1945 році американський президент Ф. Рузвельт був настільки зачарований палацом, що згадав про своє бажання жити тут після закінчення терміну президентських повноважень.

Палац, зведений в стилі Італійського відродження напруженою працею талановитих і умілих будівельників, по праву вважається живописнейшим будовою в околицях Ялти. Кожний з фасадів палацу має свій власний неповторний вигляд. Серцем палацу є мальовничий Італійський дворик з висадженими в ньому трояндами і вічнозеленими рослинами. Палац, зведений в стилі Італійського відродження напруженою працею талановитих і умілих будівельників, по праву вважається живописнейшим будовою в околицях Ялти У дворику проходили зйомки багатьох відомих вітчизняних і зарубіжних фільмів. Італійський дворик по праву користується популярністю у туристів.

З Лівадійським палацом пов'язано не тільки перебування на Південному березі Криму останнього Російського імператора, але і ряд інших культурних і політичних подій, багато в чому вплинули на хід європейської історії. У лютому 1945 року тут проходили засідання Кримської (Ялтинської) конференції «великої трійки» в особі прем'єр-міністра Великобританії У. Черчілля, президента США. Ф. Д. Рузвельта і голови ради народних комісарів СРСР І. В. Сталіна. За сьогоднішній день палац залишається місцем проведення найважливіших політичних зустрічей міжнародного рівня.

У 2011 році Лівадійський палац святкує своє сторіччя У 2011 році Лівадійський палац святкує своє сторіччя. В даний час в залах палацу працює музей, в якому розміщені експозиції, присвячені перебуванню в Криму сімейства Романових і проходила тут Кримської конференції. У стінах музею дбайливо зберігаються предмети, пов'язані з його історією і тими епохальними подіями, які тут проходили. У фондах музею зберігаються унікальні експонати, присвячені історії та політичним діячам минулого століття. Двері музею відкриті для всіх цінують Прекрасне і бажаючих долучитися до Історії.

З часу побудови палацу проходили десятиліття, змінювалися політичні лідери, країну стрясали соціальні зміни, але створений генієм ялтинського архітектора білокам'яний палац як і раніше чекає своїх гостей.

Новости