Багато туристів, вибираючи для відпочинку Таїланд , Бажають відвідати численні куточки цієї дивовижної країни. Оптимальним способом реалізації такого бажання буде оренда байка в Таїланді , Однак, варто задуматися про можливі наслідки після попадання в ДТП . Прокатні організації знаходяться майже повсюдно, а перевагами оренди є:
- мінімальна кількість необхідних документів;
- прийнятно доступна ціна;
- повна свобода у виборі маршруту.
Але, щоб вільно кататися на байку, вам Поремба тайські права , Підійдуть іноземні міжнародні, але тайські були б краще!
Для більшості туристів саме ця азіатська країна стає першим полігоном освоєння мотоцикла. Дотримуючись правил дорожнього руху в Таїланді і відкинувши непотрібну самовпевненість, відпочивальник зможе отримати більш повне уявлення про цю країну і побувати в її різних районах.
ПДР Таїланду мають певну специфіку, хоча багато положень схожі з наявними у нас стандартними уявленнями про водіння. Ознайомлення з порадами досвідчених водіїв, неодноразово перетинали країну на мотоциклі, не буде ні для кого зайвим.
Пробки в Бангкоку
Особливості правил дорожнього руху Таїланду, які слід знати:
- У країні лівосторонній рух, що буде незвичним для вітчизняних водіїв.
- «Пропусти» означає моргання фарами зустрічним транспортом.
- При червоному сигналі світлофора дозволяється повернути ліворуч, пропускаючи при цьому попутний транспорт.
- Шолом при русі на мотоциклі обов'язковий, хоча їм з місцевих майже ніхто не користується. Однак туриста саме за відсутність шолома поліція покарає.
- Страховка, що нагадує ОСАГО. Вона необхідна власнику транспортного засобу, але при його оренді самому оплачувати страховку не треба - це проблеми господаря.
- При русі під час дощу фари повинні бути обов'язково включеними, оскільки клімат в Таїланді робить видимість в такі періоди самої мінімальної.
- Обгін дозволяється виключно з правого боку, хоча розслаблятися не варто, оскільки місцеві рідко дотримуються цього правила.
- Їзда в п'яному вигляді обійдеться водієві в 300-400 доларів, сплачених на місці поліцейському. Не зробивши цього, водій відразу потрапляє в тайську в'язницю до суду з мінімальним терміном на 2 дні. такий закон в Таїланді .
- Знак «Головна дорога» побачити практично нереально, хоча принцип його дії аналогічний загальноприйнятим правилам. На перехресті за відсутності знака краще перестрахуватися і виходити з правила рівнозначності доріг.
- Водій повинен пропускати транспорт за правилом «перешкоди зліва». Винятком з правил складає круговий рух, яке вважається «головною дорогою».
Фаранга зупинили за порушення правил дорожнього руху - їзда без шолома
Вивчивши ПДР Таїланду, водієві буде незайвим знати ще деякі «неписані» правила:
- Дотримання дистанції під час руху, оскільки для місцевих жителів характерні різкі підрізання іншого транспорту. Це часто призводить до аварій, уникнути яких допоможе витримування безпечної дистанції.
- Відносини туристів з поліцією в різних регіонах країни складаються по-різному. на острові Пхукет до водіїв-туристам більш жорсткий підхід.
- Правило трьох «Д», що розшифровується як «Дай дурневі Дорогу» і цілком прийнятне в наших умовах. Але на дорогах Таїланду це особливо актуально, оскільки місцеві жителі на генетичному рівні не можуть нормально їздити, ігноруючи існуючі правила і елементи здорового глузду.
- Парковка транспорту здійснюється всюди, де заманеться водієві. Тому варто бути уважним і не знести раптово відкрилася двері автомобіля. Для місцевих жителів головне зупинитися, а дивитися, чи рухається хтось ззаду, вони не вважають за потрібне. Знісши дверцята автомобіля, ви можете ще й винуватим виявитися.
- Дороги Таїланду за великим рахунком непогані. Але звикати до того, що вони скрізь такі не треба, оскільки раптово ліпша вибоїна або камінчик, а також вискочив на дорогу п'яний турист можуть привести до неприємних і катастрофічних наслідків.
Сподіваюся, що описані правила допоможуть туристам успішно пересуватися по дорогах Таїланду. Хоча слід розуміти, що даний перелік зовсім не повний.