- Як привчити кошеня до лотка (відео)
- Кілька рекомендацій по привчання тварини до лотка
- Як привчити кота до унітазу (відео)
- Правильно обраний наповнювач
- Ідеальне місце для котячого туалету
- Що робити, якщо кішка ходить в туалет куди попало
- Головне - терпіння і уважність
При появі в будинку нового маленького мешканця варто задуматися про те, як привчити кошеня ходити в лоток. Всі любителі домашніх тварин стикалися з негативними звичками свого вихованця. Часто люди зляться від того, що підріс кіт починає мітити кути. І радість від появи тварини в будинку змінюється роздратуванням. Після кількох невдач домашній вихованець може виявитися на вулиці і поповнити ряди бездомних тварин. Щоб цього не сталося, необхідно знати всі тонкощі привчання кошеня до туалету. Привчання кота до лотка досить трудомісткий процес, який вимагає багато часу і терпіння.
При появі в будинку нового маленького мешканця варто задуматися про те, як привчити кошеня ходити в лоток
Новий будинок для тварини - це завжди стрес. Його вилучили з того середовища, до якої він звик, і принесли в чужій і ще незвіданий світ. Тварина ще не знає, де що знаходиться, прагне сховатися в затишне місце під шафу або ліжко. У цей момент не треба його тискати і торсати, а слід дати озирнутися і вивчити нову територію, приручити кошеня. Господарю необхідно запастися терпінням і не залишати тварину, поки воно пару раз не сходить в туалет куди потрібно.
Як привчити кошеня до лотка (відео)
Також рекомендуємо прочитати:
Кілька рекомендацій по привчання тварини до лотка
Як привчити кошеня до лотка? Що необхідно знати для цього? Людина, ніколи не займався кішками, може злякатися всіх цих питань. Але не так все страшно. Багато тварин роками живуть в квартирах і звикають до оточуючих їх умов і обстановці.
Новий будинок для тварини - це завжди стрес
Є кілька рекомендацій, які допоможуть навчити тварину:
- Уважно спостерігати за кошеням і обмежити його пересування по всьому будинку. Нехай він постійно знаходиться поруч з вами, щоб при спостереженні за поведінкою малюка ви були готові відреагувати.
- Чи не використовуючи силу, акуратно періодично садити котика в лоток, щоб він зміг ознайомитися з ним, освоїтися, запам'ятати його місцезнаходження.
- Як тільки кошеня прокинувся або поїв - потрібно нести його до лотка.
- Посадивши тварина в туалет, поспостерігати за ним, якщо кіт не робить гребуть рухів лапками, можна допомогти йому, показати. Взяти його лапки і самим поховати ними.
- Якщо почали помічати, що малюк сідає або гребе лапками, потрібно акуратно перенести його в лоток. Як котик сходить в туалет, погладити і похвалити його.
- Одним із способів залучення буде запах сечі. Необхідно промокнути суху серветку, яка не має запаху, в місці випорожнення і покласти її в лоток.
Варто пам'ятати, що тварина вразливе до ласки чи покаранню. Тому, коли постає питання про те, як привчити місячне кошеня до лотка, варто запастися терпінням і доброзичливістю. Ні в якому разі не можна бити кішку, лаяти, злитися на неї, а за кожен вдалий похід в лоток необхідно похвалити, приголубити. Маленька малюк може через незнання написати куди завгодно, і з цим варто змиритися.
Головне, не полінуватися і вибрати пару вільних днів, щоб спостерігати за твариною і допомагати йому. Привчання до лотка - це не стільки завдання вихованця, скільки його господаря. Тільки від нього залежить, чи знайде кошеня лоток, буде йому зручно і комфортно ходити туди, чи підійдуть всі складові. Поставитися до цієї справи потрібно з усією серйозністю, щоб потім не довелося постійно прибирати всю квартиру і злитися на ні в чому не винна тварина.
Варто пам'ятати, що тварина вразливе до ласки чи покаранню. Тому, коли постає питання про те, як привчити місячне кошеня до лотка, варто запастися терпінням і доброзичливістю
Як привчити кота до унітазу (відео)
Який лоток вибрати для домашньої тварини
Зараз продається дуже багато аксесуарів для тварин, і в їх різноманітності часом дуже складно орієнтуватися. Але при вирішенні питання, як привчити кошеня писати в лоток, варто звернути увагу на деякі особливості.
Для маленького кошеняти варто взяти стійкий лоток з бортиками 5-7 см, щоб він не розкидав вміст і зміг при цьому з легкістю в нього забратися. Для кішок постарше це занадто мало, рекомендується купувати лотки більше, з високими бортиками.
Звернути потрібна увага і на те, що є туалети з сіткою, без наповнювача. Але тут треба бути готовим до того, що малюкові навряд чи сподобається стояти на мокрому пластиці, і тоді він може обрати в якості туалету сухіше місце.
Також і з наповнювачем, коли купують або забирають тварина, необхідно запитати у попередніх власників про звички котика. В який наповнювач і лоток він звик ходити. Щоб малюк швидко звик до нового лотку, необхідно створити максимально зручні і знайомі умови, тоді не буде ніяких проблем і неприємностей.
Правильно обраний наповнювач
Одним з важливих аспектів в привчанні вихованця до туалету є і вибір відповідного наповнювача. У магазинах представлений великий асортимент, і головне, в ньому не загубитися, а підібрати підходящий. Як уже писалося вище, слід орієнтуватися на сформовані звички кошеня, поступово можна перевести його на більш зручний аксесуар. Вибір наповнювача допоможе в питанні про те, як привчити кошенят до лотка.
Які ж види наповнювачів для лотка існують на даний момент:
- Деревне - найпопулярніший і найдешевший. Це циліндричні гранули, що складаються з спресованих тирси. Натуральний матеріал не викликає алергії ні у людини, ні у тварини і вважається одним з найбільш екологічних. Гранули розбухають і розсипаються від вологи, добре вбираючи сечу і запах.
- Кукурудзяний. Робиться з качанів кукурудзи. Відрізняється дешевизною і хорошими вбираючими здібностями. У нього є тільки один недолік - легкість, з-за якої він швидко поширюється по всьому будинку.
- Грудкує наповнювач виготовляється з бетонітовой глини і мінералів. Цей вид добре вбирає вологу, перетворюючись в грудочку, який дуже просто прибрати з лотка за допомогою спеціального совочка. Але такий тип не дуже підходить малюкам, яким ще цікаво все спробувати на смак. При попаданні грудок наповнювача в шлунок можуть виникнути серйозні проблеми.
- цеолітовий мінеральний наповнювач . Гранули цеоліту відмінно вбирають запах і сечу, причому рівномірно, а не тільки верхній шар. Його можна насипати в лоток великим шаром в 5 см, тоді міняти вміст доведеться раз на тиждень.
- Сілікагелевой - вважається найдорожчим. Сучасного вигляду наповнювача, створеного з синтетичних прозорих кристалів, відмінно всмоктують вологу. Він найдорожчий, але і найекономічніший. Велика поглинання дозволяє змінювати його раз в 2-3 тижні.
Який наповнювач найкраще підходить, вибирати потрібно господареві разом з котом. Можна спочатку спробувати різні варіанти і зупинитися на тому, який більше до душі кошеняті і вам. Тільки варто запам'ятати, що лоток потрібно утримувати в чистоті і своєчасно прибирати його. Кішки - охайні тварини, і вони не терплять бруду в своєму туалеті. Та й господарям навряд чи буде приємно, якщо по дому буде ходити тварина з мокрими і брудними лапками.
З огляду на всі особливості сучасних наповнювачів, рекомендується стелити під котячий горщик килимок розміром з сам лоток. Виходячи, кішка буде як би обтирати об нього лапи, і тоді наповнювач не буде розноситися по дому.
Ідеальне місце для котячого туалету
Безсумнівно важливо і те, де розташований туалет для вихованця. Як привчити британського кошеня до лотка, якщо поруч постійно шумлять труби, чути стукіт і різні шарудіння. Звичайно, маленький британець буде лякатися і втече моментально. Втім, як і крихітка іншої породи.
Варто враховувати розташування котячого туалету , Воно повинно бути максимально комфортним. Найчастіше його ставлять в туалетну кімнату або коридор. Там запахи турбують найменше, та й сам лоток не був заважатиме.
Але варто враховувати, що в коридорі може бути багато гостей або незнайомих людей, і тоді тварина злякається і може вчинити дію в непристосованому для цього місці.
Вибираючи місце, потрібно враховувати деякі аспекти:
- ніякі звуки і шерехи не лякають тварина;
- незнайомі люди не «бентежать» вихованця;
- лоток не заважає проходу і не поширює неприємні запахи.
Варто пам'ятати і враховувати всі фактори, щоб потім не зіткнутися з тим, що тварина ходить в туалет куди попало. Створюючи комфортні умови, можна не тільки допомогти тварині визначити своє місце, але і зберегти свої нерви.
Що робити, якщо кішка ходить в туалет куди попало
Якщо таке трапилося, то варто звернути увагу на місце, лоток і наповнювач. Спробуйте поміняти що-небудь з цього, можливо тоді туалет приверне її більше. Виховання тварини - це не тільки покарання і заохочення, а й терпіння. Як же бути, якщо тварина облюбували якесь місце і ходить туди замість туалету? Варто зробити його максимально дискомфортним і незручним. Можна покласти апельсинові кірки, набризгать аерозолем з сильним і різким запахом, постелити туди мокру ганчірку. Кошеняті це не сподобається, і він почне шукати нове місце. І тут знову варто постежити за ним і при перших спробах віднести в лоток.
Необхідно пам'ятати, що ні в якому разі не можна бити тварину, можна лише злегка пожурити, інакше ви не досягнете позитивного результату. Якщо ви прийшли додому і виявили неприємний «сюрприз», то марно лаяти тварина, воно вже нічого не зрозуміє. Тикання мордочкою теж ні до чого не приведе.
Головне - терпіння і уважність
Перший час маленький вихованець тільки освоює територію свого нового будинку. Потрібно бути до нього уважними і лояльними. Кроха тільки звикає до нового середовища, і робити йому це дуже страшно. Потрібно допомогти йому, а не лаяти. Саме терпіння і увагу допоможе йому і господарям подолати в майбутньому всі проблеми.
як привчити шотландського кошеняти до лотка - це питання, яким задаються багато, хто тільки-тільки обзавівся породистим вихованцем. Робити це слід за тією ж схемою, що і всіх інших кошенят. Тварина любить теплоту і турботу і реагує на неї, тому не варто забувати про маленьких перемогах вихованців і хвалити їх.
Турбота про малюка полягає не тільки в правильному годуванні, а й створення комфортних умов. Чим більше уваги приділити всім деталям на початку, тим менше буде проблем потім. І людина зможе гармонійно існувати зі своїм пухнастим другом. Якщо виконати всі рекомендації, то питання, як привчити кошенят до лотка, не буде таким вже складним. Зробити це можна досить швидко. Домашня тварина - це не розвага, а відповідальність і любов, тим більше тепер відомо, як привчити кошеня до лотка.
Що необхідно знати для цього?Як же бути, якщо тварина облюбували якесь місце і ходить туди замість туалету?