- опис Так як політична ситуація в країні досить нестабільна, то абсолютно безпечною Шрі-Ланку поки...
опис
Так як політична ситуація в країні досить нестабільна, то абсолютно безпечною Шрі-Ланку поки назвати не можна.
На території країни дуже багато років йшов таміло-сингальский конфлікт, який був закритий у 2009 році повною перемогою військ правлячої більшості.
Але після війни залишилися і заміновані території, і різні, що не розірвалися боєприпаси, присипані землею, тому до попередження про замінований території необхідно ставитися дуже серйозно.
На вулицях населених пунктів часто можна зустріти добре озброєні посилені поліцейські групи, а на дорогах між містами зустріти блокпости.
З одного боку, завдяки всім цим озброєним урядовим формуванням мандрівникові начебто і немає чого боятися на території острова, але напруженість іноді відчувається буквально всюди. Але так зазвичай буває тільки в великих містах і поруч з ними.
У курортній зоні, на території готелю або на пляжі вам ніщо не вкаже на те, що в країні недавно були якісь проблеми, а вже тим більше збройний конфлікт.
Якщо ви гуляєте в межах туристичної частини країни, то можна брати з собою тільки ксерокопію паспорта, залишаючи оригінал в сейфі готелю. Але якщо з якоїсь причини вам потрібно виїхати за межі тих місць, де зазвичай бувають туристи, то для безпеки найкраще взяти з собою оригінал основного документа.
Злочинність на острові не дуже активна. Тяжких злочинів відбувається вкрай мало, туристи найчастіше страждають від крадіжки і шахрайства. З номера можуть вкрасти особисті речі, а під час екскурсії залізти до вас у кишеню. Ще раз радимо все найцінніше здавати в головний сейф готелю навіть в тому випадку, якщо у вас в номері є додаткове обладнане місце зберігання.
Грабежі з вириванням сумок, фотоапаратів і телефонів - величезна рідкість, так як карається дуже жорстоко.
Шляхи відбирання грошей у громадян по-ланкійських
Шахрайство - це справжній бич для туристів в Шрі-Ланці . Потрібно завжди бути напоготові: місцеві досить винахідливі, тому можуть обманювати буквально у всьому, щоб отримати з вас вигоду. Можна подумати, що шахрайство на Цейлоні - це не різновид злочину, а національний вид спорту. Отже, для того, щоб виставити вас йолопом і позбавити готівки, місцеві жителі можуть:
- надати несподівану послугу - вам оголосять про необхідність оплатити відвідування пам'ятки або послугу вже після того, як ви отримали її
- несподівані доплати - дуже часто в остаточний рахунок додають всілякі збори і податки, про які навіть фіскальна служба країни не чула. Наприклад, в готелі можуть зажадати сервісний збір, а при прокаті скутера - плату за знос транспортного засобу і оренду шолома
- чудо-гіди - практично у кожної пам'ятки до вас може влаштуватися місцевий житель, який скаже пару слів про це місце і буде всюди слідувати за вами. Вже біля виходу з території пам'ятки він назветься гідом і зажадає гроші за свої послуги
- «Продавали» - на вулиці до туристам часто підбігають перехожі, які під будь-яким приводом намагаються підвести їх до лотка або затягнути в магазин. Там вам дуже старанно будуть усукувати якусь дурницю, а в разі успіху «випадковий перехожий» отримає свою комісію
- «Платні подарунки» - дуже часто біля входу в храм вам запропонують взяти свічку або квітка, запевняючи, що все безкоштовно. Правда, на виході ці ж люди будуть вимагати з вас гроші
- несподівані платні парковки - в таку стоянку може перетворитися будь-яке місце, де ви всього на пару хвилин залишили свій мотоцикл або автомобіль. Тому краще всього відразу паркуватися в відведеному місці - виходить дешевше. Навіть при виїзді з платного паркування до вас може пристати людина, який запевняє, що він доглядав конкретно за вашим транспортним засобом і вимагати за це винагороду
- плата за зберігання взуття - при вході в храм вас попросять роззутися, але взуття взяти з собою в пакеті не дозволять. Природно, при виході будуть вимагати плату за зберігання.
Як бачите, ланкійці на вигадки хитрі, тому ніколи не втрачайте пильність, а ще ставитеся до всього з посмішкою.