- Зустріньте світанок на вулкані
- Побийте байдики на пляжі
- Осідлайте океанську хвилю
- Коли краще їхати на Балі
- Поставте все на червоного півня
- Вивудити рибку, велику і маленьку
- Побалуйте себе в гарячих джерелах
- Накажіть воді відступити
- Випийте чашку дорогого кави
- Перейдіть на сторону ЗОЖа
- Вигуляйте рибу-собачку під водою
- Окільцює Балі на скутері
- Подружитеся з мавпами
- Читайте також:
Балі - як улюблена бабуся: поки все не спробуєте, нікуди не підете. Начебто приїжджаєте посерфити, але хоп - і записалися на дайвінг, перейшли з гамбургерів на фруктові смузі і днями безперервно пропадаєте в священних храмах. Вже і відпустку добігає кінця, а балийские «вкусняшки» все не закінчуються. Скайсканер полегшить вам задачу: нижче добірка цікавих занять на Балі, до яких неможливо втратити апетит. Опинитеся на Балі хоча б на півтори хвилини!
Зустріньте світанок на вулкані
Останній раз стратовулкан Батура викидав стовпи чорного попелу 15 років тому. Поки гроза остров'ян спить сном немовляти, можете навшпиньки пробратися на вершину і зустріти містичний світанок. Шлях на вершину займає близько двох годин. Коли перші сонячні промені освітлюють гігантську улоговину, по самі вінця наповнену пюре з хмар, емоції відчуваєш неземні. Візьміть з собою яйця або сосиски, щоб приготувати сніданок на вулканічному пару. Дорога назад по вузькій кромці вулкана одночасно жахливий і прекрасний: внизу стеляться поля шорсткою лави, а в парі кроків пашать жаром ущелини.
Якщо підйом на Батура здався вам дитячим лепетом, заберіть на «дах острова» - священний вулкан Агунг, де сидять балийские боги. Шість годин по кам'янистих стежках вздовж прірви будь-якого перетворять на вичавлений лимон. Але як тільки вирине з хмарної перини і гордо стукне палицею про вершину, відчуєте себе як огірочок.
Ще по темі: 15 способів зробити ранок добрим
Побийте байдики на пляжі
Навіть завзятим трудоголікам потрібно іноді міняти офісне крісло на пляжний шезлонг. Залиште турботи в камері схову аеропорту і влаштуйте собі царський відпочинок. За шлагбаумом фешенебельного курорту Нуса-Дуа - п'ятизіркові готелі і шикарні пляжі з білосніжним піском. Насолоджуйтесь неробством далеко від колег: медитуйте в альтанці біля кромки води, млейте на масажі і купайтеся в прозорій воді.
Прекрасно і недорого можна відпочити на пляжах Санур, куди здорово їздити з дітьми. Поки маленькі мандрівники борсаються на мілководді, дорослі приймають розкішні сонячні ванни. Такий відпочинок точно піде вам на користь: за тиждень кола під очима зникнуть, і після приїзду ви виявите у себе свіжий запас суперсил.
Осідлайте океанську хвилю
Навіть ті, хто далекий від серфінгу, чули про велетенських хвилях Балі. Але якщо бувалим будь серф-споти острова по плечу, то новачкам краще ставати на дошку в Куті. Причин кілька: дрібне піщане дно, нескладна для катання піна і купа російськомовних шкіл . На перших уроках пояснюють теорію на пальцях, а потім знайомлять з океаном. Якщо все піде як по маслу, до кінця відпустки вже будете ловити перші хвилі.
Якщо контакт зі стихією налагоджений, хапайте дошку і їдьте на інші берега. Просунуті серфери щоліта хваляться трюками за кубок Rip Curl Cup на пляжі Паданг-Паданг. А секретна серф-точка Блу-Поінт лежить за печерою, звідки можна рвонути на дошці в океан або піднятися в скельний бар - спостерігати за піруетами серферів, попиваючи кокосовий сік.
Коли краще їхати на Балі
Ідеальний сезон для серфінгу на Балі триває з квітня по жовтень. Влітку на пляжах кокосу ніде впасти - на берег обрушуються величезні хвилі. В інший час море спокійне, підходить новачкам і сім'ям з дітьми. Тільки ось взимку через сильні дощі не вийде розважитися на серф-спотах Чангу і Букіт.
Поставте все на червоного півня
Балійців рисом не годуй - дай виплеснути емоції на масових ігрищах. Одна з найпопулярніших народних забав в балийском окрузі Джембрана - видовищні буйволячі гонки макепунг. З раннього ранку буйволів прикрашають стрічками і коронами, а потім сідають на дерев'яні колісниці і навипередки мчатися по вибоїнах, піднімаючи стовпи пилу. У глядачів адреналін теж б'є фонтаном: не кожен день побачиш, як повз скачуть будівлі $ вагою під тонну.
Кукурікати за парканом півні на Балі не просто домашня птиця, а самі справжні бійці. Азартні півнячі бої зазвичай проводять напередодні важливих церемоній і свят. Перед сутичкою на шпори суперників прив'язують гостре лезо і щипають за пір'я, щоб як слід розлютити. Лютий бій триває кілька хвилин - той, хто програв, як правило, виявляється в супі.
НЕ пропустіть: Найдивовижніші народні забави з усього світу
Вивудити рибку, велику і маленьку
Вранці на пляжі Джимбаран вирує і метушиться найбільший рибний ринок на острові. Поки одні рибалки швартують свої човни у берега, інші витрушують багатий улов з мереж на прилавки. Чого тут тільки не побачиш: гігантські туші тунців, гори лобстерів, креветок і лупатих риб, яких ще вчора ви зустрічали на дайвінг! Варто лише ткнути пальцем на будь-яку - і її тут же зажарять для вас на грилі до хрусткої скоринки.
На заході рибні кафешки Made Bagus і Lia Café накривають столики прямо у води і звуть романтиків на чудовий вечеря. М'ясисті креветки, засмажені кільця кальмарів і черепашки прекрасно поєднуються з холодним пивом «Бінтанг». А карколомні види з кручі Rock Bar варті того, щоб спустити денний бюджет на мартіні.
Побалуйте себе в гарячих джерелах
Балійські вулкани хоч і сплять, але водичку під землею кип'ятити не забувають. Трудівник Батура особисто гріє термальні джерела з теплими, гарячими і дуже гарячими басейнами. Якщо регулярно відмокати в природному ванні з видом на грізний конус, позбудетеся від хвороб спини і суглобів.
Недалеко від курорту Ловіна фонтанують сірководнем лікувальні джерела Банджар. У вихідні в двоярусному басейні банану ніде впасти, так що приїжджайте ніжитися в будні. Поки одні загоряють на кам'яних блоках, іншим масажують плечі водяні струмені з драконівських голів.
Над головним басейном джерел Ангсері струмує водоспад, а в приватних джакузі суцільна тиша і спокій. Місцеві запевняють, що після пари сеансів шкіра стає м'яка і бархатиста, як попка немовляти.
Як ще себе побалувати: Самі незвичайні спа світу
Накажіть воді відступити
Узбережжя Балі опоясане мережею священних храмів, які охороняють остров'ян від морських демонів. Індуїстський храм Танах-Лот хвилі, люто сичачи і скрегочучи піною, атакують з усіх боків. І тільки ввечері, під час відливу, невидимі варти відкривають вузький прохід до вирізаним в скелі сходах.
Всередину святилища туристів не пускають, але і за воротами є чим зайнятися: пошукайте морських змій і вмивайтеся ритуальної водою. Вечорами поруч з храмом можна подивитися традиційний балийский танець кечак. Артисти в картатих спідницях саронг розігрують битву з давньоіндійської епосу «Рамаяна».
Дивіться також: Самі зачаровують святі місця в світі
Випийте чашку дорогого кави
Поруч з вулканом Кінтамані шелестять зелені плантації кави. Але варто звичайним кавовим зернам пройти через шлунок звірка мусанг азійський, як їх ціна злітає до небес. Той, хто першим додумався заварити підбадьорливий напій з висушеного посліду, безумовно геній: кілограм елітного сорту коштує, як тиждень на Балі. Потисніть лапку пухнастому виробнику і хлібних копальні лювак на терасі плантацій Bali Pulina і Alas Arum . Якщо забути, звідки він береться, то смак у напою божественний.
Ще по темі: Класні котокафе від Петербурга до Токіо
Перейдіть на сторону ЗОЖа
Якщо відчуваєте себе білкою в колесі, значить, пора зменшити обороти і видихнути. Розслаблений курорт Убуд начисто стирає з пам'яті програму «робота-дім-магазин». Щоб навести порядок в голові, запишіться на курси йоги або медитуйте, як героїня модного фільму «Їж, молись, кохай». В центрі The Yoga Barn навчать управляти внутрішньою енергією Ци, а в Taksu Yoga прокачають ваші асани до 80-го рівня.
Шкідливі гамбургери і кока-колу в Убуде не поважають. Під гаслом «в здоровому тілі - здоровий дух» працюють десятки органічних кафе, де на грядках зеленіють майбутні смузі. Дорога до затишного ресторану Sari Organic , Де годують смачними панданові млинцями, в'ється через рисові поля. В Alchemy можна не тільки ум'яти тазик корисного салату, але і накупити корисних дрібниць типу шампуню з мильних горіхів і спіруліни.
Відпустка з користю для душі: Кращі місця для медитації, йоги та інших технік, які роблять нас краще
Вигуляйте рибу-собачку під водою
фото: prilfish , CC BY-NC-SA 2.0Любителі пірнути з аквалангом злітаються на східне узбережжя Балі. Біля берегів села Туламбен лежать уламки американського військового корабля, які облюбували зграйки сріблястих тунців і неляканих риби-папуги. Спустіться по стрімкому коралового рифу, щоб побачити, хто чистить зуби моторошної мурен і ховається в яскравих актину. Вночі під водою чудово: розкриваються жовті поліпи-кульбаби і граціозно пурхають червоні молюски, яких не даремно охрестили іспанськими танцюристами.
У гонитві за великою рибою дайвери пливуть на острів Нуса-Пеніда, який ще не накрила хижа лапа туризму. У прозорій воді чітко видно, як ніжаться на дні крилаті скати і махає плавниками риба-сонце. І не смійтеся над мультяшними балістодамі: їх тверді зубки з легкістю перекушують морських їжаків і крабів.
Дельфіни за вікном: Приголомшливі підводні готелі з усього світу
Окільцює Балі на скутері
Щоб побачити всю красу Балі одним махом, орендуйте скутер-табуретку. Але врахуйте: впоратися з вузькими дорогами можуть тільки водії зі стажем. Якщо впевнені в своїх силах, заправте повний бак бензину і рвані до головного прикраси острова - рисовим терасах. Самі фотогенічні пейзажі стеляться в околицях Тегаллаланга, Сідемана і Убуда. Якщо не сильно пече верхівку, прогуляйтеся уздовж терас по стежках і наклацано заставок для робочого столу.
Теж красиво: 30 відтінків зеленого
Подружитеся з мавпами
На Балі постійно здається, що гуляєш в гігантському зоопарку: волохаті мавпи скачуть на кожному кроці. Навіть мальовничий храм-захисник Улувату на вершині кручі заввишки з двадцятип'ятиповерхових будинок - і той облюбували. Будете ловити гав - спритні примати за секунди перевірять вміст вашої сумки.
Якщо ваша любов до макакам не знає кордонів, обов'язково поїдьте в священний ліс мавп . Можна тільки гадати, скільки бананів туристи щодня згодовують сотням приматів, що скачуть по розлогим кронах баньянів. Чим далі в балийские джунглі, тим казковим навколо і товщі моховитий килим на кам'яних сходах.
Читайте також:
10 красивих фільмів, що надихають на подорожі
Гороскоп мандрівника: куди вас ведуть зірки
Як виїхати на зиму в Таїланд або перезимувати у В'єтнамі
Малювати хною і пасти слонів: де навчитися незвичайного майстерності
Найдешевші країни для подорожей