- Найбільші річки Німеччини
- Рейн
- Ельба
- Везер
- Емс
- Одер
- Дунай
- Великі озера Німеччини
- Боденське озеро (Констанц)
- Мюріц
- Тагернзее
- Кенігзеє
Федеративна Республіка Німеччина - держава, розташоване на території Центральної Європи, площею 356,9 тис. Км2, омивається водами Північного і Балтійського морів. За її землям протікає понад 700 річок, протяжністю 7 тис. Км, вони складають 30% всіх водних транспортних шляхів Європи.
Найбільші річки Німеччини
Територією держави протікає 6 великих річок: Рейн (його притоки Майн, Мозель, Рур, Лан, Некари), Ельба, Везер, Емс, що належать басейну Північного моря, Одер (впаде в Балтійське море) і Дунай (басейн Чорного моря). Є судноплавний Кільський канал (98 км), що з'єднує Північне і Балтійське море. Більшість річок мають напрямок течії з півдня на північ, тільки Дунай - протилежне. Найбільші річки розташовуються в західній частині країни.
Рейн
Перша за довжиною ріка країни і друга Західної Європи, яка відіграє важливу роль в як в економіці і господарстві країни, так і в культурі німецького народу. Вона бере початок в Альпійських горах Швейцарії на висоті 2,4 тис. Метрів, на територію Німеччини потрапляє, поєднуючи верхню і нижню частину Боденського озера. Впадає на північному заході Німеччини в Північне море, утворюючи розгалужену дельту з великою кількістю рукавів. Довжина Рейну - 1233 км, площа водозбірного басейну - 185 тис. Км2. Річка з'єднана каналами з річками Німеччини (Ельба, Везер) і Франції (Рона, Марна). На берегах річки знаходяться великі німецькі міста: Дюссельдорф, Бонн, Кельн, Майнц, Мангейм. Річка використовується для судноплавства, зрошення, як джерело питної води. Має близько 10 приток: Майн, Вуппер, Іттер, Рур, Ілль, Арі, Мозель і т.д.
Ельба
Річка Західної Європи, що несе свої води на території двох держав: Чехії та Німеччини. Її витік в Ісполінови горах Чехії на висоті 1 386 метрів над рівнем моря, велика її частина розташована на території Німеччини. Довжина - 1165 км, площа басейну - 148 тис. Км2. На Ельбі стоять такі великі міста Німеччини як Дрезден, Макдебург і Гамбург. Впадає на півночі країни в Північне море.
Везер
Протікає виключно по території Німеччини в північному напрямку, її довжина - 451 км, впадає в Північне море. Утворюється злиттям її витоків Верра і Фульда поблизу німецького міста Мюнден, ширина річки тут не перевищує 90 метрів. На північному заході Німеччини біля міста Бремерхафен впадає в Північне море, воронкообразно розширюючись до 11 км.
Емс
Річка в північно-західній частині Німеччини, її довжина - 371 км. Витоки розташовані на південно-західних схилах нізкорістой місцевості під назвою Тевтобургському ліс. Впадає в Північне море через східну частину бухти Долларт з утворенням естуарія, воронкоподібного рукава, довжиною в 20 км.
Одер
Протікає по території трьох держав: Чехії, Польщі та Німеччини. Довжина - 9033 км, площа басейну - 125 тис. Км2. Бере початок в Судецьких горах на кордоні Чехії і Польщі, впадає на північному сході Німеччини в Балтійське море. Тут на західному березі річки розташований великий місто Франкфурт-на-Одері. Використовується для річкового судноплавства і промислового видобутку риби.
Дунай
Друга по довжині (2860 км) річка Європи, бере свій початок в горах Шварцвальда поблизу німецького міста Донауешіген на висоті 678 м над рівнем моря. Протікаючи по території 10 європейських держав, впадає в Чорне море розпадаючись на розгалужену дельту в Румунії і на Україні. Має велику кількість приток, на її берегах розташовані десятки великих європейських міст, чотири столиці: Відень (Австрія), Белград (Сербія), Будапешт (Угорщина), Братислава (Словаччина).
Великі озера Німеччини
Велика частина природних озер (в основному льодовикового походження) в Німеччині розташовується на північно-східному узбережжі Балтійського моря (землі Мекленбург-Передня Померанія) і в передгір'ях Альп. Найбільші озера Німеччини Боденське озеро, Мюріц, Тагернзее, Хоенварте, Бляйлох.
Боденське озеро (Констанц)
Розташоване в передгір'ї Альп, на кордоні Австрії, Швейцарії та Німеччини. Ділиться на три частини: верхню, нижню, і річку Рейн, їх сполучає. Площа озера - 536 км2, довжина - 63 км, максимальна глибина - 254 м. Розташоване в древньої льодовикової долині на висоті 395 метрів над рівнем моря. Завдяки своїй мальовничій природі, чистій воді і великій кількості комфортабельних санаторіїв на берегах озера, воно є дуже привабливим для туристів з усіх країн світу.
Мюріц
Найвідоміше прісноводне озеро льодовикового походження Макленбургского озерного краю, де знаходиться велика кількість озер, з'єднаних річками і каналами. Його площа - 117 км2, тут водиться багато видів риби, територія озера входить до складу Національного Парку Мюріц.
Тагернзее
Розташоване на півдні країни, недалеко від міста Мюнхена в Баварії, в передгір'ї Альп. Це один з найбільш чистих і мальовничих природних водойм країни і першокласний бальнеологічний курорт (тут розташовані йодисті і сірчані джерела). Це типове льодовикове озеро не відрізняється великими розмірами, його довжина 7 км, ширина - 2 км, глибина - до 73 метрів. Тут відмінні кліматичні умови, що приваблюють туристів і гостей Німеччини з усього світу: м'який помірний клімат, велика кількість сонячних днів в році, захист гірських вершин Альп від різних природних катаклізмів.
Кенігзеє
Баварія славиться своїми гірськими озерами з чистою, смарагдовою водою і прекрасними мальовничими краєвидами дикої природи, крім Тагернзее, тут розташовані озера Кенігзеє ( «Королівське озеро»), Хімзее, Тітізее.
У центральній частині Німеччини на федеративних землях Тюрінгії розташовані озера Хоенварте і Бляйлох, які завдяки своїм розмірам і величній красі часто називають «морями Тюрінгініі».