- Бельведер
- Собор Святого Стефана у Відні
- замок Кройценштайн
- Хофбург
- Віденська опера
- Музей історії мистецтв у Відні
- Ратушна площа в Відні
- фортеця Хоензальцбург
- Старе місто Зальцбурга
- Кафедральний собор Зальцбурга
- замок Хоенверфен
- палац Мірабель
- Хофбург в Інсбруку
- Собор Святого Якова
- Канатна дорога Нордкетте
- Віртуальний тур по всіх куточках Австрії (відео)
Австрійська Республіка (Republik Osterreich), держава в Центральній Європі, в басейні Дунаю. Межує з Чехією, Німеччиною, Угорщиною, Італією, Ліхтенштейном, Словаччиною, Словенією, Швейцарією. Площа: 83849 км2. Столиця - Відень. Великі міста Грац, Лінц, Зальцбург, Інсбрук. Близько 3/4 території країни займають Східні Альпи і їх передгір'я. Висота до 3797 м (г. Гросглокнер). Гірські хребти, розділені глибокими поздовжніми долинами. На сході країни - західна частина Середньодунайської рівнини, включаючи Віденський басейн. Клімат рівнин і передгір'їв помірно континентальний, вологий. Основні річки: Дунай (350 км) і його притоки: Інн, Драва, Морава. Великі озера - Боденське та Нойзидлер-Зевінкель. У високогір'ях багато льодовикових озер. Близько 1/2 території Австрії покрито лісами: до висоти 600-800 м дубові та букові ліси чергуються з полями, садами і виноградниками: до 1400-1800 м - переважно хвойні ліси, вище - чагарники, альпійські луки. Ландшафти охороняються в заповідниках Нойзідлер-Зевінкель, Карвендельгебірге і ін.
клімат
Клімат в Австрії помірний. У західних районах країни помітно вплив Атлантики, а в горах і на сході він більш континентальний. Найхолоднішим місяцем є січень. Середня температура на рівнинних територіях взимку тримається від 0о до -5о, на сході країни - не опускається нижче +10 градусів, а в гірських районах відзначаються морози до -15 градусів. Літо на сході Австрії спекотне, наприклад, у Відні в липні і серпні в денні години повітря прогрівається до +30 градусів. У західних районах літо тепле - денна температура повітря досягає +21 .. + 23 градусів, вночі ж відзначається до +13 градусів. У горах в літні місяці температура повітря коливається від +25 градусів вдень до +10 градусів вночі. Річна кількість опадів на сході Австрії становить близько 600 мм, а на заході - до 2000 мм. В основному вони випадають в літній час. У високогірних районах сніжний покрив тримається до 8 місяців в році. Вода в місцевих озерах влітку прогрівається до +25 .. + 27 градусів. Середня максимальна температура січня у Відні становить приблизно + 1 ° С, среднеапрельская + 15 ° С, в липні тут до + 25 ° С, а в жовтні близько + 14 ° С. У Зальцбурзі та Інсбруці температура приблизно така ж, що і в столиці, за винятком зими, коли в цих альпійських містах дещо прохолодніше.
Мова
Офіційна мова - німецька (з характерною австрійською вимовою). У великих містах і курортних центрах, в готелях не важко буде знайти людину, що говорить по-англійськи, проте бажано знати хоча б декількох німецьких фраз. Всі оголошення в потягах і автобусах робляться тільки по-німецьки.
релігія
У житті кожного австрійця важливу роль відіграє релігія. Підхід до свободи віросповідання, що гарантується конституцією, досить цікавий: до досягнення дитиною 10-річного віку релігійні переваги визначаються батьками; з 10 до 12 маленький громадянин має право висловити свою думку, яке повинно бути враховано; а вже після 12-ти років він може вільно вибирати ту релігію, яка йому до душі. Велика частина населення Австрії сповідує католицьку релігію, але в Австрії офіційно визнано ще 11 конфесій. За даними перепису 2001 року 73% населення - католицького віросповідання, 4,7% - протестантського, іслам сповідує - 4,2% австрійців, православ'я - 2,2%. 12% населення не належать до жодної з офіційних релігійних конфесій. В країні існує два архієпископства - Віденське і Зальцбурзі, а також 7 католицьких єпархій. В Австрії відзначається тринадцять офіційних свят, в число яких входить і десять церковних.
населення
За оцінкою 2003 року населення Австрії становило трохи більше 8 млн. Чоловік. Близько 9% населення - іноземці. Основна частина населення проживає в землях Верхня і Нижня Австрія та Штирія, а також в столиці Австрії - Відні, де зосереджено майже 20% корінного населення. У гірській місцевості (Тіроль, Зальцбург, Карінтія) щільність населення значно нижче, ніж в великих містах.
Корінні жителі Австрії мають змішане походження, характерне і для інших європейських народів. Все ж австрійці в основному володіють рисами, властивими альпійсько-Динарських групі.
Міське населення 56%, щільність населення 97,6 чоловік на кв.км .. У Австрії проживають і інші етнічні групи. Офіційно визнано шість етнічних груп: угорці, роми, чехи, словаки, хорвати, і словенці. На півдні і сході країни (землі Карінтія, Бургенланд і Штирія) проживають слов'янські меншини, представники яких говорять на словенському і хорватською мовами.
час
Відстає від московського на 2 години.
Святкові і неробочі дні
- Новий Рік посилання - 1 січня
- Хрещення - 6 січня
- Великодній понеділок
- День праці - 1 травня
- Вознесіння
- духів день
- Свято тіла Христового
- Успіння
- Національне свято Австрійської республіки -26 жовтня
- День Всіх Святих - 1 листопада
- Зачаття Діви Марії - 8 грудня
- Різдво - 25 січень
- День Святого Стефана - 26 січень
транспорт
Подорожувати по Австрії краще на поїзді. Залізниці густою мережею охоплюють всі міста країни. Що особливо зручно, можна купити проїзні квитки довгострокової дії. Це, до речі, досить вигідно. В Австрії також є спеціалізоване агентство, за відносно невелику плату підбирають для вас попутний автомобіль для подорожі автостопом з одного міста в інший.
Національна кухня
м'ясо на кісточці - блюдо № 1 в Австрії (до 17 EUR);
глювайн (Gluewein) - гарячий напій, що складається з червоного вина і води (3: 1), кориці, спецій; принципово відрізняється від баварського глінтвейну відсутністю цедри і присутністю води (до 5 EUR);
шнапс річкою! Найприємніший і правильний сувенір з Австрії - пляшка фруктової самогонки - шнапсу. Класичний шнапс повинен бути 38% -ної фортеці (відхилення впливають на смак). Для гостроти відчуттів покладіть в келих шматочок консервованої груші (якщо шнапс грушевий) або персика (якщо шнапс персиковий); в сливовий шнапс сливу не кладуть ... Також Ви зустрінете більш дорогі сорти малинового шнапсу, шнапсу з букета ожини і диких яблук і так далі;
типово австрійський коктейль - Vodka Red Bull (горілка - редбулл) - самі австрійці вважають, що поєднання Смирнівського столового вина № 21 з енергетичним напоєм надає тілу відчуття невагомості і польоту. Складно сказати, як там з польотом, але вежа не зносить - перевірено: можна пити. (Між нами: готувати горілку - редбулл краще самостійно: купуєте «Red Bull» в будь-якому супермаркеті, дістаєте «крісталловскіе» запаси і ... 3: 1);
гермкнедль (Germknoedl) - пишна солодка булка з маком і соусом (ванільним або фруктовим);
пшеничне пиво (Weizenbier - вайценбір) - абсолютно ні з чим не порівнянний смак (до 3 EUR);
яблучний пиріг (Apfel Strudel - Апфель штрудель) - У Зальцбурзі і альпійських селах подається гарячим: будьте обережні (до 9 EUR);
натуральні цукерки "Mozartkugel" ( "моцарткугель") - феєричне винахід зальцбуржской кондитерської "Fuerst" - єдиного місця, де до сих пір ці та інші солодощі роблять вручну (по правді кажучи, до "інших солодощів" відносяться перш за все кращий винахід "Фюрста" - цукерки "Й. С. Бах"); "Справжній" "моцарткугель" продається тільки в срібно-синій упаковці і містить більшу кількість марципану і какао, ніж золотисто-червоні американські підробки (від 0,9 EUR за штучку);
оладки з корицею (Strauben / Штауб) просто ексклюзивне зальцбуржское ласощі;
улюблене пиво Моцарта - Штігельброй (Stiegelbreu) (до 2 EUR);
чарівне суфле нокерльн / Nockerln - солодке, як любов, ніжне, як поцілунок;
кава, кава і ще раз кави: "купці" - міцний подвійний еспресо, «ферленгертер» -послабее, «меланж» - кава з молоком і збитими вершками, "айншпеннер" - подвійний мокко у високому бокалі.
Коротка історія Австрії
Землі сучасної Австрії були відвойовані римлянами у кельтів в 15 році до н. е.
У 788 році територія була включена в імперію Карла Великого.
Назва «Австрія» вперше згадується в документі від 1 листопада 996.
Будинок Габсбургів, з правлінням якого пов'язаний розквіт Австрійської держави, прийшов до влади в XIV столітті, а з 1438 по 1806 ерцгерцоги австрійські носили титул імператора Священної Римської імперії.
З 1156 Австрія - герцогство, З 1453 - ерцгерцогство, з 1804 - імперія Габсбургів, в 1867-1918 рр. - Австро-Угорщина (дуалістична - двоєдине монархія).
Австрійська Республіка утворилася в листопаді 1918 після розпаду Австро-Угорської монархії.
У 1938 відбулося її насильницьке приєднання до фашистської Німеччини (аншлюс).
Після Другої світової війни Австрія тимчасово втратила незалежність, будучи розділеною на чотири окупаційні зони між Францією, США, Великобританією і СРСР.
Переговори про відновлення незалежності почалися в 1947, але лише в 1955 Австрія знову стала повністю незалежною державою по Державним договором від 15 травня 1955. У жовтня 1955 року прийнятий закон про постійний нейтралітет Австрії.
Флора і фауна
Рослинні зони в рівнинних і горбистих місцевостях в основному збігаються з кліматичними. Для середньоєвропейської, поширеною в Австрії рослинності, характерні дубово-букові, а вище 500 м - буково-смерекові ліси. Понад 1.200 м переважає ялина, зустрічаються модрина і європейська кедрова сосна. Австрія - одна з найбагатших лісами країн Європи, вони покривають ок. 46% її території. У багатьох районах альпійського передгір'я орні землі витіснили ліси. Особливо на північних альпійських схилах, на висоті приблизно 600 м переважають високогірні пасовища - "альми". Для паннонської рослинності типовий чагарник, змішаний листяний ліс і вересковая степ. На схід від озера нойзідлер в Бургенланде переважає специфічна флора солончакової степу.
Для Австрії характерна середньоєвропейська фауна: косуля, олень, заєць, фазан, куріпка, лисиця, Бурсук, куниця, білка. Типові представники альпійської фауни - це сарна, бабак, гірська галка і знову завезений кам'яний козел. Для тваринного світу Паннонской низовини характерно достаток пернатих, зокрема, в прибережних очеретах єдиного в Центральній Європі степового озера нойзідлер (пурпурна чапля, колонії колпиц і шилоклювки).
Бельведер
Палацовий комплекс Бельведер - це головна визначна пам'ятка Відня (столиці Австрії) і предмет непідробною гордості всієї країни. Спочатку споруда будувалася за задумом блискучого австрійського командувача Євгенія Савойського. Зведений Бельведер був в XVIII столітті, вражаючи своєю пишністю не тільки гостей, а й самого полководця. В середині минулого століття палац став свідком становлення Австрії, як незалежної держави. У наш час в Бельведері розташовані картинні галереї, а сама будівля оточена чудовою парковою зоною.
Собор Святого Стефана у Відні
Одна з головних католицьких пам'яток Австрії - собор Святого Стефана. Сьогодні цей храм без перебільшення можна назвати національним символом країни. Він виконаний в готичному стилі, а його оздоблення дійсно гідна захоплення. Туристи можуть помилуватися на незліченну різноманітність церковних реліквій: будь то предмети релігійного побуту або експонати мистецтва всесвітнього рівня. Також, відвідуючи собор Святого Стефана, можна побувати в підземеллях цієї будови, де знаходяться останки австрійських правителів, або відвідати його вежі.
замок Кройценштайн
Австрія знаменита своїми середньовічними замками, притягають величезну кількість відвідувачів щороку. Один з них - Кройценштайн. Це видатне місце знаходиться менш, ніж в двадцяти кілометрах від Відня, на березі Дунаю. Кройценштайн зведений чотири століття тому. Це справжній середньовічний замок, який викликає невимовне захоплення ще на відстані, адже розташовується він на висоті 260-ти метрів над рівнем моря. У Кройценштайн відвідувачі мають можливість оглянути внутрішні будови замку, колекцію холодної зброї і побачити, як був влаштований побут середньовічних фортець. Безсумнівно, буде дуже цікаво подивитися в Австрії це гарне місце!
Хофбург
Справжній імператор серед пам'яток в Австрії - Хофбург, що знаходиться у Відні. Спочатку Хофбург виконував роль зимової резиденції Габсбургів, а також був головним місцем розташування імператорів зі своїми наближеними. В наші дні палац служить президенту Австрії в якості резиденції і налічує більше 2500 приміщень. Відвідавши Хофбург, туристи зможуть доторкнутися до історії імператорських династій, оглянути палацові кімнати, частину яких залишилися в незмінному вигляді - як за часів колишніх правителів.
Віденська опера
Побудована в другій половині XIX століття, Віденська опера служить ексклюзивним предметом, що розвиває духовні цінності австрійської аристократії. Але, на жаль, «оригінал» канув у Лету - полотно руйнувань, що накрила Європу під час Другої світової війни, що не минуло й Австрію. В результаті бомбардувань будівля опери було перетворено в руїни, і тільки через 10 років відновлено. Сьогодні опера - найбільш відвідувана культурна пам'ятка Відня. Відвідати оперу можна в буденні дні з ранку до вечора, а у вихідні - до обіду. Навіть ті, хто до цього моменту були далекі від оперних постановок, по достоїнству оцінять місцеві уявлення.
Музей історії мистецтв у Відні
Ще один представник багатої спадщини Австрії - Музей історії мистецтв у Відні. Зведений він був в кінці XIX століття, але відкритий для відвідування став лише через три роки після завершення будівництва. Сам музей поділений на кілька експозицій, кожна з яких відведена античного мистецтва певної країни. Широке різноманіття напрямків музею викличе непідробний інтерес кожного мандрівника. Тут можна побачити і картини іменитих художників, і скульптури, і предмети античного побуту, і безліч інших різних експонатів. Безсумнівно, обов'язковий пункт для відвідування в Австрії.
Ратушна площа в Відні
Особливе місце серед визначних пам'яток столиці Австрії займає Ратушна площа або як її ще називають - Площа Фрідріха Шмідта. Вона, без перебільшення, є серцем міста, де проводять свята і ярмарки. І площа не була б сама собою, якщо тільки не Віденська ратуша, яка і викликає особливе захоплення. Архітектура ратуші вражає своєю пишністю: гострі вежі, майстерно оброблені балкони і фігура лицаря-хранителя, який увінчав пік центральної вежі. У зимовий час відвідувачі можуть покататися на ковзанці, що розташовується на площі.
фортеця Хоензальцбург
Пам'ятки в Австрії це не тільки Відень. Є й інші красиві міста, такі як Зальцбург, який також наповнений пам'ятними і привабливими місцями. Одна з них - фортеця Хоензальцбург. Це дуже цікавий середньовічний замок в країні. Відвідавши його, туристи зможуть на власні очі побачити, як раніше жили австрійські аристократи. Хоензальцбург дуже добре зберігся до нашого часу і є представником найбільших замків Європи. Той, хто відвідав його може сказати, що торкнувся душі Зальцбурга.
Старе місто Зальцбурга
Старе місто Зальцбурга зарахований до світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Це виняткова точка призначення для мандрівників. Пишність історико-культурного центру міста призводить відвідувачів в невимовний захват. Мальовничі краєвиди, якими багатий Старе місто, воістину викликають бажання жити в такому місці, щоб милуватися його красою кожен день. Пам'ятка розташовується на височини, яка поділена на дві половини річкою Зальцах. Не можна їхати з Австрії, які не відвідавши цей прекрасний куточок!
Кафедральний собор Зальцбурга
Чудової пам'яткою Зальцбурга, яка за красою перевершує більшість інших місцевих визначних об'єктів, є Кафедральний собор. Храм знайшов світову популярність, і туристи з усього світу з'їжджаються в Австрію помилуватися його величчю і красою. Заснований Кафедральний собор на заході VIII століття, кілька разів був знищений вогнем, але немов фенікс знову відроджувався. Вхід в храм прикрашений чудовими бронзовими воротами, на яких красуються три написи: «1959», «1628», «774» - роки його посвячення.
замок Хоенверфен
Без сумніву, до головних визначних пам'яток Австрії відноситься замок Хоенверфен, який розташований в сорока кілометрах від Зальцбурга. Він стоїть на скелі висотою півтори сотні метрів, розташованої в чудовій по красі долині з лісами, горами і рікою. За дев'ять століть своєї історії фортеця пережила і реставрації з пожежами, і розпродаж майна. Таке пишність середньовічного замку в поєднанні з мальовничою навколишньою природою просто не можна не подивитися!
палац Мірабель
Історико-культурна спадщина ЮНЕСКО і Зальцбурга - Палац Мірабель. За свою багатовікову історію він встиг поміняти назву і знайти нові риси в своєму зовнішньому оздобленні. Спочатку палац називався, як Альтенау, в честь Соломії Альт, заради якої архієпископ Зальцбурга на початку XII століття і вирішив звести цю споруду. Головна особливість і гордість палацу - Мармурова зала. Цьому залу немає рівних у світі, якщо мова йде про церемонію одруження. Тому молодятам варто задуматися про відвідини цього місця в першу чергу!
Хофбург в Інсбруку
До популярних областям для відвідування в Австрії відноситься і місто Інсбрук. Головним пам'ятним місцем тут є Хофбург - гарний палац приблизно 1460 року, який служив представництвом імператорів того часу. Сьогодні білі фасади палацу приваблюють туристів подивитися апартаменти імператорських осіб минулих століть. У головному приміщенні будівлі - Залі гігантів - знаходиться колекція портретів династії Габсбургів. У готичному погребі зосереджені дивовижні експонати пам'ятників мистецтва, які вдалося зібрати одному з імператорів.
Собор Святого Якова
Чільне місце серед храмів Інсбрука займає собор Святого Якова. Його можна побачити майже з будь-якої точки в місті. Крім свого прямого - релігійного - боргу, пам'ятка приваблює туристів і своїми шедеврами світового мистецтва, які зберігаються в храмі вже тривалий час. Серед них і картини релігійної тематики від великих художників, і найбільший в Австрії церковний ансамбль, що складається з чотирьох дюжин дзвонів. Знайомитися з собором краще почати з зовнішнього облаштування і далі переходити безпосередньо до відвідування храму.
Канатна дорога Нордкетте
Канатна дорога Нордкетте - пам'ятка Австрії, яка порадує прихильників живописного відпочинку в оточенні прекрасних пейзажів. Неймовірні краєвиди на гірські масиви, лісові долини і місто Інсбрук наповнять подорож до скелястих вершин яскравими враженнями та емоціями. Дорога наверх розділена на кілька ділянок, а відправка здійснюється зі станцій, на яких розташовані кафешки з панорамними видами на навколишню красу. Відвідати канатну дорогу Нордкетте можна рівнозначно як в будні, так і у вихідні.
Австрія заслужено вважається однією з кращих туристичних країн Європи. Тому як таке розмаїття різних видів відпочинку складно де-небудь знайти. Обов'язкові для відвідування пам'ятки Австрії здивують і цінителів мистецтва, і любителів активного відпочинку, і шанувальників мальовничої природи, і тих, хто хоче перейнятися місцевою атмосферою свят і розваг. А емоції і спогади про подорож зватимуть відвідати Австрію ще раз!
Віртуальний тур по всіх куточках Австрії (відео)
Джерело. galion-tours.ru, imperiya.net, austria.info, topkurortov.com