- Куди поїхали ро ссіяне
- Курортний збір потрібно налаштувати
- Туристи отримають гроші за овербукинг
- На що скаржимося?
Фото: flickr.com/Ramon Boersbroek
У цьому сезоні найпопулярнішим закордонним напрямком для відпочинку росіян, за даними Громадської палати Росії, стала Туреччина. Усередині країни громадяни воліють Краснодарський край, який прийняв на 40 відсотків більше туристів в порівнянні з минулим роком. Які законодавчі зміни торкнулися росіян в цьому році і що чекає їх в майбутньому, розповіли експерти в прес-центрі «Парламентської газети».
Куди поїхали ро ссіяне
Цього літа 31 відсоток російських мандрівників попрямували до Туреччини, 22 відсотки - до Греції і 14 відсотків - на Кіпр. Четверте і п'яте місця займають Туніс і Іспанія, розповіла голова комісії Громадської палати Росії з розвитку громадської дипломатії, гуманітарного співробітництва та збереженню традиційних цінностей Олена Суторміна.
«Також популярна Італія, росте рейтинг Таїланду і Домініканської Республіки. Крім того, скасування віз дозволила Об'єднаним Арабським Еміратам стати одним з популярних напрямків у росіян », - додала вона.До Росії основний приплив туристів був, природно, за рахунок чемпіонату світу з футболу-2018 - в країну приїхали сім мільйонів чоловік з різних куточків світу, що принесло економіці країни 120 мільярдів рублів.
Лідером внутрішнього літнього туризму став Краснодарський край. Туди приїхали 7,5 мільйона чоловік - на 40 відсотків більше, ніж влітку 2017 го. У Криму відпочили 5,3 мільйона туристів - приріст склав 25 відсотків. Далі за популярністю Калінінградська область, Алтайський край, Володимирська область, Республіка Татарстан і курорти Північного Кавказу.
Курортний збір потрібно налаштувати
З 1 травня 2018 року в Росії почали експеримент - в деяких регіонах стали стягувати курортний збір. Його повинні платити прямо в готелях дорослі туристи, які не відносяться до пільгових категорій. Ставропольський край встановив вартість збору в 50 рублів з людини за день проживання, Алтайський край - 30 рублів, Краснодарський край, який увійшов в нову систему з 16 липня, після закінчення чемпіонату, - 10 рублів. У Криму плата буде введена з 1 травня 2019 року.
Збір вже приніс значні суми до бюджетів регіонів. Тільки за перші два тижні Краснодарський край отримав близько 14 мільйонів рублів. Кисловодськ (Ставропольський край) за три місяці - понад 23 мільйонів рублів, курорт Белокуриха (Алтайський край) за цей же час - 76 мільйонів рублів. Кошти призначені для благоустрою інфраструктури відпочинку - пляжів, доріг, парків і так далі.
Але є в цій системі і недоробки, вважають експерти. До Громадської ради Ростуризму звернулися зі скаргами авіакомпанії, яким доводиться сплачувати збір нарівні з туристами, щоб влаштувати своїх співробітників в готелі, повідомив заступник голови Ради Дмитро Давиденко. Навіть не найбільша авіакомпанія за місяць платить близько мільйона рублів.
У Громадській палаті пообіцяли направити звернення до відповідних міністерств з пропозицією зробити виняток для тих, хто відвозить пасажирів на курорти. «З співробітників авіакомпаній, бригад РЖД, які чергують, знаходяться в курортних містах, не повинні брати гроші, так як для них це робота, вони не їдуть відпочивати», - підкреслила Олена Суторміна.
Туристи отримають гроші за овербукинг
Останнім часом істотно знизилася кількість бажаючих побешкетувати на борту завдяки вступив в силу в червні закону про чорних списках пасажирів. Їм забороняють літати, якщо вони скоїли правопорушення під час польоту. За словами заступника голови Загальноросійського об'єднання пасажирів Іллі Зотова, раніше порушень в літаках за літо були десятки, а тепер вони вкрай рідкісні.
Найближчим часом туристи можуть очікувати й інших змін - у Мінтрансі пропонують почати виплачувати компенсацію пасажирам за овербукинг. Якщо в авіакомпанії переоцінять свої можливості, і людині не вистачить місця в літаку, йому повинні будуть повернути від 8 до 22 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на внутрішні напрямки, і від 200 до 400 доларів на міжнародні рейси. такі цифри назвав 24 серпня заступник міністра транспорту Олександр Юрчик.Пасажирам планують також дозволив не зважувати дамську або чоловічу сумку, яку можна брати в літак безкоштовно крім ручної поклажі - такі поправки Мінтранс розмістив в кінці липня н а порталі проектів нормативних правових актів. Якщо їх приймуть, можна буде покласти в сумку хоч 15 кілограм, аби вона не перевищувала встановлені розміри.
На що скаржимося?
В цілому літній сезон обійшовся без таких великих подій, як минулої осені з «ВІМ-авіа», коли не змогли вилетіти десятки тисяч чоловік, але проблеми все ж виникли. Всього за літо Громадська палата отримала 1300 звернень, повідомила Олена Суторміна. Більше половини - скарги на інфраструктуру, наприклад, забрудненість пляжів або невідповідність виду готельного номера зображенні в Інтернеті. Більше 30 відсотків звернень стосувалися проблем з авіаперевізниками щодо скасування та затримки рейсів, а 20 відсотків людей звернулися за консультацією.
Велика кількість скарг було пов'язано з невиконанням своїх зобов'язань туроператором «Наталі Турс». Постраждали і туристи, які планували полетіти рейсами «Саратовских авіаліній». Компанію закрили 31 травня після краху її літака в Підмосков'ї, і заявки на повернення грошей подали 10 тисяч осіб. Станом на 10 серпня пасажирам виплатили компенсацію 215 мільйонів рублів, залишилося повернути 236 мільйонів рублів, повідомляли в компанії.
На що скаржимося?