#travel #lowcost #ryanair #easyjet
Торкнувшись в минулій статті тему бюджетних авіаліній , На цей раз мені подумалося ось про що ... Так вийшло, що з усіх лоукостерів раніше я користувалася тільки RyanAir'ом, про що навіть написала кілька корисних трактатів . Однак в минулому році авіасудьба звела мене з EasyJet'ом, яким вдалося політати навіть не один раз. З тих пір я почала мучитися дилемою - хто ж з них крутіший? А коли почула це питання ще й від друзів, то вирішила, що пора розібратися в ситуації!
Відразу скажу, що відповіді на означений вище питання я так і не знайшла, потрібно б ще трохи політати обома авіакомпаніями. Однак про RyanAir'е я вже написала досить, а про EasyJet - майже нічого, так що сьогодні буду висвітлювати особливості останнього перевізника, але подивимося ми на нього через призму головного конкурента!
Норми безплатної ручній поклажі
Нагадаю, що провезення багажу у бюджетних авіакомпаній дозволений тільки за окрему плату, тому максимально допустимі параметри безкоштовної ручної поклажі іноді стають важливим фактором у виборі перевізника.
EasyJet - строго 1 місце ручної поклажі розміром не більше 56 * 45 * 25 см і без обмежень по вазі. Є ймовірність, що на посадці валізу можуть забрати в багаж (безкоштовно!), Але це тільки якщо літак буде повністю забитий і все полетять з великою ручною поклажею. Крім того, з собою можна також взяти предмет верхнього одягу, парасоля і один стандартний пакет з магазину в аеропорту.
RyanAir - тільки міні-сумочка розміром 40 * 25 * 20 см. Зауважу, що на додаток до ручної поклажі пакет з аеропортового магазину офіційно проносити заборонено, однак у багатьох аеровокзалах на подібне закривають очі, адже це їм вигідно!
Варто уточнити, що: одиницею ручній поклажі вважається не тільки повноцінний валізу, але і портфель / рюкзак / дамська сумочка (будь-яких розмірів), а також кофр з фотоапаратом або ноутбуком.
Ручна поклажа RyanAir
Ручна поклажа EasyJet
Період безкоштовної реєстрації на рейс і отримання посадкового талона
Після посилення термінів безкоштовної реєстрації у RyanAir, конкуренція між двома перевізниками в цьому сенсі стала зовсім нерівною.
EasyJet - online check-in відкривається за 30 днів до вильоту, а якщо зворотний переліт куплений тієї ж бронью і відбудеться через кілька днів після першого (за моїми спостереженнями - протягом кількох тижнів), є шанс зареєструватися відразу на обидва рейси ще за місяць до початку всієї поїздки. В аеропорт треба з'явитися вже зареєстрованим і разом з посадковим талоном, бо зробити це на місці у EasyJet не можна навіть платно, виняток становлять лише випадки технічного збою в роботі сайту, коли дані опції були недоступні. Посадочні талони можуть бути як паперові, так і електронні, але останні повинні бути завантажені з програми авіакомпанії, pdf-версії не приймаються.
RyanAir - якщо ви не сплатили вибір місця в літаку і не збираєтеся це робити в момент реєстрації, тоді вона для вас почнеться лише за 2 доби до вильоту, але буде безкоштовною. Пройти online check-in і отримати посадковий талон краще самостійно, тому як в аеропорту за першу операцію RyanAir попросить 55 євро, за другу - 25 євро. Посадковий можна роздрукувати або показати в електронному вигляді, причому в другому випадку підійде як документ з мобільного додатка, так і pdf-формат.
Рада для тих, хто летить з RyanAir і до від'їзду не встигає пройти реєстрацію на всі рейси: заздалегідь збережете паспортні дані пасажирів в особистому кабінеті на сайті перевізника, щоб потім швидко і просто зареєструватися навіть з мобільного телефону.
Збори при купівлі квитків
Система покупки на сайті мого улюбленого лоукостера вже давно заслужила звання найзаплутанішій, так що Інструкція по купівлі квитків RyanAir побила всі рекорди відвідуваності в цьому блозі))) Однак особисто для мене більш неприємним виявилася бронювання у EasyJet.
EasyJet - покупка на сайті проста і без будь-яких пасток, а збір за оплату кредитною карткою - всього 1% від кінцевої вартості. Однак в ціну за переліт «зашитий» якийсь сервісний збір (20 євро за одне бронювання), який при покупці декількох квитків рівномірно розподіляється між ними. Наприклад, покупка перельоту в одну сторону для одного пасажира завжди на 10 євро дорожче, ніж при єдиному бронюванні «туди-назад», так як в першому випадку вся сума збору включається в квиток в один кінець. Це суперечить одному з головних принципів лоукостерів і не дозволяє вигідно поєднувати кілька авіакомпаній в одній подорожі.
RyanAir - система бронювання дещо складніше, ніж у конкурента, зате збір за оплату по кредитній карті не стягується. Однак найнеприємніше чекає володарів Mastercard, яким перевізник нав'язує зовсім непотрібну конвертацію, та ще й по грабіжницьким курсом. Втім, про це я докладно розповіла у своїй інструкції, так що читайте її і не потрапляйте в пастки RyanAir'a!
Можливість зміни і ануляції квитків
За замовчуванням квитки бюджетних авіакомпаній є безповоротними, за винятком випадків, коли пасажир не може летіти по дуже страшним причин. Однак деякі зміни і навіть ануляції все ж допускаються.
EasyJet - дозволяє виправити до 3 символів в імені-прізвища пасажира або в обігу (містер / місіс / міс) в період до 2 годин перед вильотом. Крім того, протягом 24 годин з моменту покупки можна повністю анулювати квитки і повернути гроші за вирахуванням адміністративного збору в розмірі 34 євро з кожного бронювання.
RyanAir - протягом 24 годин після бронювання допускає невеликі коректування, серед яких не тільки неточності в імені-прізвища та обігу (містер / місіс / міс), а й помилкові дати або маршрути. А ось анулювати бронь з поверненням коштів не можна, зате протягом місяця після несовершённого польоту можна написати заяву на відшкодування державних податків за вирахуванням адміністративного збору в розмірі 20 євро з пасажира, якщо, звичайно, після цього буде, що повертати!
Аеропорти вильоту
Відомо, що в цілях економії багато бюджетники вибирають не найбільші і зручні аеропорти, згадати хоча б «корівник» в Лаппеенранта))) Однак особисто я до цього ставлюся позитивно! У невеликих аеропортах менше пасажирів і хаосу, все розташовано компактно і навігація досить проста. Іноді центральні аеровокзали можуть бути і зовсім незручні: наприклад, для пляжного відпочинку на Коста-Браві більше підійде переліт в довколишню Жірону, ніж в основний аеропорт Барселони, Ель Прат. Крім того, добиратися до нецентральних аеровокзалів буває навіть дешевше. Наприклад, поїздка з Мілана в Мальпенса обійдеться в 7-10 євро, а в скромний аеропорт поблизу Бергамо - всього 4-5 євро.
EasyJet - в більшості випадків використовує центральні міста і аеропорти, наприклад, Мальпенса в Мілані, Шарль де Голль в Парижі, Арланда в Стокгольмі, Тель-Авів в Ізраїлі, Іракліон на Криті і багато інших.
RyanAir - віддає перевагу більш скромні аеровокзали, такі як Бергамо в Мілані, Бовё в Парижі, Скавста в Стокгольмі, Ейлат в Ізраїлі, Ханья на Криті і т.д. Серед найпопулярніших авіахабов перевізника значаться невідомі широкому загалу аеропорти Ханн у Франкфурті, Шарлеруа в Брюсселі, Вееце в Дюссельдорфі і інші.
Ryanir в аеропорту Жирони (поблизу Барселони)
Обов'язковість вибору місця на борту
Ця різниця між двома перевізниками з'явилося зовсім недавно через чергового нововведення RyanAir, яке фактично збільшило вартість перельоту для пасажирів з дітьми.
EasyJet - опція вибір місця на борту за додаткову плату є необов'язковою для всіх пасажирів.
RyanAir - при польотах з дітьми у віці від 2 до 11 років включно перевізник зобов'язує одного з дорослих супроводжуючих оплатити вибір місця (за тарифом 4 євро в одну сторону), однак для маленьких пасажирів в тому ж бронюванні ця опція стане безкоштовною.
Розміри і розцінки на багаж
Я не втомлюся повторювати, що бюджетними авіакомпаніям потрібно літати без додаткових платних опцій, щоб в результаті ціна квитка не зрівнялася з пропозиціями звичайних перевізників. Однак іноді все ж доводиться «згрішити», наприклад, докупивши багаж, хоча і при цьому теж можна заощадити ! У який же авіакомпанії ціна гріха вище?
EasyJet - два варіанти багажу 15 кг (12-39 євро) або 23 кг (18-44 євро), цінники варіюються від маршруту і дати перельоту, але мінімальні застосовні тільки до внутрібрітанскім рейсам. Можна також підвищити вагу будь-якого з цих варіантів багажу, доплативши по 15 євро за кожні додані 3 кг. Однак є неприємна особливість - при купівлі квитків туди-назад додати багаж тільки в одну сторону можна лише через колл-центр, тобто заплативши за міжнародний дзвінок до Великобританії. З хороших новин - однакова вартість багажу при купівлі квитків і при додаванні в бронювання пізніше.
RyanAir - якщо ви не купуєте опцію Пріоритетною посадки за 8-10 євро (вона дозволяє пронести на борт дві ручні поклажі - повноцінний чемодан + сумочку), то вам буде доступна опція покупки 10 кг багажу за 10-12 євро (ціна залежить від попиту на послугу). Крім того, всі пасажири можуть також докупити 20 кг багажу за 25 євро (при оплаті разом з квитками), однак при польотах в високий сезон (літо, Пасха, Різдво) цей цінник виростає до 35 євро. Якщо додавати багаж в бронь після покупки квитків, 25 кг обійдуться в 40-50 євро.
Рада пасажирам EasyJet, хто летить з багажем з міланського аеропорту Мальпенса (особливо вранці): обов'язково закладайте не менше 2 годин на все передпольотної заходи! Через величезні черги до стійок здачі багажу одного разу я мало не запізнилася на свій рейс. На щастя, працівники аеропорту знають про проблему і періодично транслюють по гучному зв'язку початок прискореної реєстрації на певні вильоти, що означає можливість пройти до стійок здачі багажу без черги. Так що стежте за ситуацією в обидва ... вуха))
Перевірки в аеропорту
Вищеописана ситуація стосується не тільки тих, хто летить з багажем, але і пасажирів RyanAir, що не удостоїлися радості мати європейське громадянство. І ось чому ...
EasyJet - після прибуття в аеропорт всі пасажири без багажу можуть відразу йти на контроль безпеки.
RyanAir - навіть якщо у вас немає багажу, але немає і громадянства ЄС, за правилами авіакомпанії вам потрібно пройти візову перевірку . І хоча відгуки пасажирів говорять про необов'язковість цієї процедури, сайт RyanAir як і раніше стверджує зворотне. Загалом, для вірності варто все ж підійти до стійки здачі багажу і переконатися, що цього можна було не робити))
Бронювання квитків зі стикуванням рейсів
Відразу скажу, що якщо ви самовільно стикуете перельоти цих бюджетників, то при запізненні не зможете нічого вимагати. І хоча іноді EasyJet робить перебронь квитків на більш пізні власні рейси, на подібне краще не розраховувати. А які стикування дозволяють зробити сайти цих перевізників?
EasyJet - навіть не продаючи квитки на перельоти з пересадками, авіакомпанія дозволяє зробити єдину бронь відразу по декількох напрямках (наприклад, з пункту А в пункт В і потім з пункту В в С). Якщо таким чином ви спробуєте зістикувати рейси, між якими менше 24 годин, сайт попередить про це відповідним повідомленням (див. Зображення нижче).
RyanAir - самостійно не дає стикувати рейси, одноразово дозволяючи робити покупку тільки по одному напрямку (в один кінець або туди-назад). Однак за деякими маршрутами RyanAir продає квитки на рейси до узгодженої пересадкою, за яку в разі чого буде нести відповідальність.
Попередження EasyJet при спробі зістикувати рейси, між якими менше 24 годин
Сервіс на борту
Можливо, це справа випадку, але одного разу на моїх очах в літаку EasyJet сусідка попросила борт-провідника принести їй склянку води і ... відмови не було! Причому дівчина стверджувала, що так відбувається завжди. Зате в свій наступний політ з RyanAir 'ом на аналогічне прохання я таки почула «вибачте, ні», хоча до цього перезнайомилися з усіма стюардами і була впевнена, що вже в такому проханні мені не відмовлять, але виявилося, що вода у них тільки в індивідуальних пляшках!
І ще пара моментів для порівняння EasyJet і RyanAir на маршруті Таллінн-Мілан, за яким мені довелося літати найчастіше:
За моїми спостереженнями, RyanAir пропонує більш привабливі ціни на квитки, при цьому здійснює три перельоту в тиждень, тоді як EasyJet - тільки два.
Порівнюючи цінники на перельоти, варто також згадати, що в центр Мілана з аеропорту Бергамо, куди літає RyanAir, добиратися дешевше, ніж з Мальпенса, де приземляються літаки EasyJet.
А тим, хто часто буває в Мілані, але не завжди користується лоукостерами, варто бути уважними, щоб не переплутати: з Терміналу 1 відправляються звичайні авіакомпанії, а з Терміналу 2 - тільки EasyJet.
Політ над Альпами на літаку EasyJet
Залишається додати лише посилання на обидві авіакомпанії: EasyJet і RyanAir . І нагадати, що бронювати перельоти потрібно тільки там і ніде більше! навіть перевірені сайти агенти , А тим більше посередники в особі турфірм, не можуть гарантувати покупку квитків цих лоукостерів з подальшою реєстрацією на рейс і рішення можливих проблем у разі їх виникнення!
На цьому у мене, мабуть, все! Однак якщо вам є, що додати з власного досвіду, обов'язково розповідайте про це в коментарях! Давайте зробимо битву двох лоукостерів більш докладної і «видовищною»!
Читати також:
Бюджетні перельоти за кордон для жителів Петербурга
Що таке «бюджетна авіакомпанія»
Мій досвід польотів з RyanAir
Бюджетні перельоти з Талліна: інструкція із застосування
Перельоти з Лаппеенранта: інструкція із застосування
RyanAir в питаннях і відповідях
Порівняння східноєвропейських перевізників: Lux Express і Ecolines
Як я летіла з аеропорту Риги
Організація подорожі: аеропортові поради
Якщо вам потрібен перекладач в аеропорту, ви можете його знайти на біржі перекладачів «Транзілла» http://tranzilla.ru
З тих пір я почала мучитися дилемою - хто ж з них крутіший?У який же авіакомпанії ціна гріха вище?
А які стикування дозволяють зробити сайти цих перевізників?