SnowTravel вирішив одним махом закрити всі питання про пошук та купівлі дешевих авіаквитків. Як, коли і де - все знаємо, розповімо і розкладемо по пунктам.
особливий день
Нещодавно на основі аналізу куплених за минулий рік 100 мільйонів квитків була виведена цікава формула того, як шукати дешеві авіаквитки. За підсумками дослідження виявилося, що п'ятниця - це самий невигідний день для придбання авіаквитків. По-перше, до кінця тижня закінчуються пропозиції економ-класу. По-друге, багато секретарі зазвичай в цей день бронюють квитки для ділових поїздок своїх керівників на наступний тиждень. По-третє, багато хто замислюється про відпустку саме напередодні вихідних - ну, налаштовуються на «відпочинковий» лад.
А ось понеділок і вівторок - навпаки, найвигідніші дні для покупки квитків. Найнижчі тарифи «викидаються» авіакомпаніями пізно ввечері в понеділок, після підведення підсумків продажів за минулий тиждень і аналізу затребуваності. І все нерозпродані квитки виставляються зі знижками.
SnowTravel зобов'язується найближчим часом перевірити цю теорію і промоніторити вартість квитків на популярні напрямки в різні дні тижня. Про результати доповімо;)
Чим раніше, тим краще
Так, раннє бронювання - це кращий спосіб заощадити на авіаквитках. І якщо у вас є можливість планувати поїздку за кілька місяців - ви, можна сказати, зірвали джек-пот.
Все той же дослідження Expedia і Airlines Reporting Corp. показало, за скільки днів до вильоту оптимально купувати авіаквитки економ-класу:
За Європі - за 140 днів.
Внутрішньоамериканські рейси - за 57 днів
Карибський регіон - за 77 днів
Будьте гнучкими
При пошуку авіаквитків намагайтеся не зациклюватися на певних днях, якщо ваша поїздка, звичайно, не приурочена до конкретної події. Переглянувши ціни на сусідні дати, ви, швидше за все, виявите, що є варіанти подешевше.
Як же шукати дешеві авіаквитки з плаваючими датами? Сервіси онлайн-бронювання квитків продумали цей момент. На нашому пошуковику дешевих авіаквитків, наприклад, при виборі дат польотів дні підсвічуються певним кольором: зелений - ціна вигідна, помаранчевий - стандартна, червоний - підвищена. Таке ось наочний посібник для самостійних мандрівників. Інші сервіси вирішують цю задачу також через опцію пошуку +/- 3 дні і календарі цін.
Між іншими: ідеальний час для перельотів
Значна різниця в цінах на авіаквитки помічена між високим і низьким сезонами. Особливо це помітно по відношенню до морських і екзотичних курортів. Хочете заощадити? Літайте тоді, коли основний потік туристів вже спав, а погода ще не зіпсувалася.
Наприклад, мало хто знає, що в кінці жовтня на Кіпрі все ще стоїть відмінна погода, цілком можна засмагати і купатися, і це вдвічі приємніше, коли ти не поділяєш цю радість ще з сотнею-другою пляжників.
Є ще маленька порада, який часто дають мандрівникам, - літати в будні дні. Мовляв, на вихідні квитки найдорожчі. Ми не можемо однозначно давати таку інформацію, адже бувають різні випадки. Наприклад, бюджетні авіакомпанії можуть здійснювати польоти тільки по вихідним. Загалом, цей момент краще вивчати знову ж за допомогою календаря цін.
Лоукостери - не панацея
Коли мова заходить про дешеві авіаквитки, все відразу ж згадують лоукост-компанії. За Європі і Азії дійсно можна літати за смішні суми, але - тільки без нічого і піймавши удачу за хвіст.
Є кілька нюансів, які лоукостер не афішують, а вам це може влетіти в копієчку:
- Перевіз багажу потрібно оплачувати окремо, виняток - ручна поклажа вагою до 10 кг. Провезення габаритних речей на зразок гірськолижного спорядження у локостеров коштує дорожче, ніж у звичайних авіакомпаній.
- Завжди реєструйтеся на рейс онлайн на сайті авіакомпанії, інакше на стійці в аеропорту вам, можливо, доведеться заплатити (до € 10).
- На борту вас годувати не будуть, і навіть якщо ви захочете чай-каву, змушені будете заплатити за нього чималу суму - мінімум € 2.
- Ще одна особливість лоукостерів - в квитках не вказано місце в літаку, тобто на ділі це такий «файт» за місце. Якщо ж ви хочете сидіти саме біля віконця і мати можливість зручніше витягнути ноги - платите. винятком є Wizz Air : Цей перевізник дозволяє вибрати місце при бронюванні, але за найзручніші місця все одно доводиться доплачувати.
- Як правило, всі лоукостер літають у другорядні аеропорти, так що до ціни авіаквитка потрібно автоматично плюсовать вартість таксі або громадського транспорту з передмістя.
- Лоукост-рейси складно стикувати з регулярними: якщо літак спізнюється, ви втрачаєте і переліт на стикувальний рейс. Процес може ускладнитися і переїздом з другорядного аеропорту в головний. Крім того, при стикуванні вам доведеться забирати багаж і заново його реєструвати.
- Якщо ви летите лоукостером і робите пересадку, вам потрібно обов'язково отримувати візу тієї країни, де будете пересідати (це пов'язано як раз з отриманням багажу).
- Найчастіше лоукост-рейси виконуються або рано вранці, або пізно ввечері, в незавантажені години авіавузла.
Приплюсуйте до цього ще й той факт, що дійсно вигідні ціни бюджетні авіакомпанії продають тільки під час акцій і знижок. І вийде, що переліт лоукостером обходиться деколи навіть дорожче, ніж звичайної авіакомпанією.
Слідкуйте за акціями авіакомпаній
Якщо ви досить авантюрні і можете в будь-який момент зірватися в непередбачену поїздку, стежте за акціями і розпродажами авіакомпаній. Найцікавіші ми публікуємо тут. Так ви зможете наштовхнутися на дійсно найвигідніші пропозиції і поїхати відпочивати за сущі копійки.
Хочете бути в курсі всіх акцій авіакомпаній? Підписуйтесь на сторінку SnowTravel на Facebook і нашу e-mail-розсилку;)
Будьте хитріше
Щоб заощадити на перельоті, перед тим, як робити замовлення авіаквитки, ознайомтеся з такими хитрощами:
- Купуйте квитки з пересадками. Так, за часом це невигідно, але ціна може відрізнятися в рази
- По можливості беріть квитки туди-назад, а не в одну сторону. Так ви зможете зберегти 10% і більше від загальної суми.
- Переглядайте вильоти з сусідніх міст. Іноді дешевше поїхати в столицю (або інше місто) місцевим транспортом, а звідти вже здійснити політ. Різниця в ціні іноді буває карколомної.
Шукайте на метапоісковіках
Забудьте ті часи, коли потрібно було шукати на десятках сайтів авіакомпаній квитки і порівнювати ціни або, не дай Боже, їхати в авіакаси. Існують онлайн-сервіси, які збирають усі актуальні дані всіх перевізників воєдино, ще й аналізують, який переліт найвигідніший з точки зору фінансових і тимчасових витрат. На сьогодні це найпростіший спосіб знайти авіаквитки дешево. Звичайно, порекомендувати ми можемо тільки пошуковик дешевих авіаквитків SnowTravel.
Як же шукати дешеві авіаквитки з плаваючими датами?Хочете заощадити?
Хочете бути в курсі всіх акцій авіакомпаній?