У стародавні часи на території Вірменії розташовувався ареал відразу декількох видів великих кішок.
Леви і гепарди (так званого азіатського підвиду) на території Вірменії були винищені вже дуже давно, тигри (так званого туранського підвиду) тут мешкали ще на початку XX століття.
Зараз їх можна побачити тільки в зоопарках (наприклад, азіатських левів у Гірському заповіднику в штаті Гуджарат, Індія).
Чисельність леопардів на території Вірменії становить всього 5-7 особин і вони відносяться до одного з найбільших підвидів леопарда.
На сьогоднішній день в Вірменії крім леопардів мешкає 5 видів кішок подрібніше - кавказька рись, очеретяний кіт, дикий кіт, манул і степовій кіт.
Згідно з дослідженнями Національного інституту ракових захворювань США «все сучасні домашні кішки походять від групи самоодомашненних лісових кішок близько 10 000 років тому десь на Близькому Сході» (дуже цікава і багатозначна формулювання, чи не так!? ...).
Дикий або лісовий кіт Замальовка двох туранских тигрів Кавказька рись Комишовий Кіт Манул Манул Пам'ятна монета Вірменії 2006 року серії Червона книга - Кавказький лісовий кіт Рись на просторах вірменських пагорбів Самець азіатського лева Самка азіатського лева Степовий кіт Туранський тигр
Автор: Олександр Бакулін