- Рада 1. Безпека.
- Порада 2. Найзручніше - коли годовасік в дорозі спить.
- Порада 3. Подумайте заздалегідь, чим зайняти малюка.
- Рада 4. Підготуйте харчування для малюка.
- Рада 5. Візьміть питво для крихти.
- Рада 6. Одяг повинен бути зручним і комфортним.
- Рада 7. Якщо дитину зазвичай заколисує в машині, заздалегідь прийміть заходи.
- Рада 8. Майте під рукою предмети особистої гігієни і змінний одяг.
- Рада 9. Зберіть дорожню аптечку.
- Рада 10. Підтримуйте в машині комфортну температуру.
Привіт, друзі, з вами Лена Жабинського!
Батьки чоловіка живуть в сусідньому місті, але ми регулярно їх відвідуємо. Народження дітей ніяк не вплинуло на частоту наших поїздок, тому я прекрасно знаю, що таке подорож на машині з однорічною дитиною.
Відразу обмовлюся, що це, мабуть, найважчий дитячий вік для далеких поїздок на транспорті. Дитина вже не сидить довго на одному місці, ще нічого особливо не розуміє, з ним неможливо домовитися, він ще не їсть дорослу їжу і багато інших складнощів.
Тим не менш, є певні секрети, знання яких максимально спростить для вас поїздку з малюком на автомобілі.
Рада 1. Безпека.
Автомобіль є джерелом підвищеної небезпеки. Загальновідомо, що смертність через ДТП займає лідируючі позиції серед всіх інших причин в світі.
Численними дослідженнями, краш-тестами доведено, що перевезення дитини в спеціальному утримує пристрої багаторазово збільшує його шанси не тільки вижити, а й отримати мінімальні травми або взагалі уникнути їх в разі ДТП.
Якщо ви знаєте, що будете часто або на довгі відстані подорожувати, придбайте заздалегідь якісне дитяче крісло, в якому малюкові буде зручно перебувати, з регульованою спинкою, яку можна буде опускати на час сну.
Знаходження в спеціальному дитячому автокріслі під час поїздки на машині - це гарантія здоров'я і безпеки дитини, і найголовніша порада - не економте на цьому.
Порада 2. Найзручніше - коли годовасік в дорозі спить.
Плануйте поїздку таким чином, щоб більшу частину шляху малюк спав. Якщо подорож дуже довгий, має сенс виїжджати раніше, щоб малюк доспати в машині вранці і повний обідній сон. Якщо пару-трійку годин, краще висуватися перед денним сном.
Порада 3. Подумайте заздалегідь, чим зайняти малюка.
Яскраві пластикові іграшки, які можна сидіти і довго перебирати в ручках, що містять різні форми, текстури, дзвінкі, що шарудять, можуть добре розважити.
Різноманітні електронні іграшки, що видають звуки, музику, миготливі: дитячі телефони, планшети також заволодіють увагою карапуза.
Рада 4. Підготуйте харчування для малюка.
Всю їжу для годовасіка потрібно взяти з дому: банкові пюрешкі, пюрешкі в спеціальних зручних видавлювати тубах, нарізані шматочки яблучка, морквини, огірочка, печиво, сушки. У такому віці малюк надзвичайно сприйнятливий до неякісної їжі, тому варто виключити харчування карапуза в придорожніх кафе.
Рада 5. Візьміть питво для крихти.
Залежно від того, що малюк зазвичай п'є, беріть для нього звичні напої: воду, сік, морс.
Рада 6. Одяг повинен бути зручним і комфортним.
Одягайте на дитину одяг з натуральних тканин. Переконайтеся, що ніде не тисне і не тягне. Ні в якому разі малюкові не повинно бути жарко - в цьому випадку йому не тільки загрожує зневоднення, а й вам забезпечені істерики.
Орієнтуйтеся по собі: на дитину має бути на один шар одягу менше, ніж на вас. Це пояснюється тим, що у дітей обмін речовин відбувається набагато швидше, ніж у дорослих, і тепла в одиницю часу виробляється більше. Тому якщо вам холодно, дитині нормально. Якщо вам нормально, дитині тепло. Якщо вам тепло, дитині жарко.
Рада 7. Якщо дитину зазвичай заколисує в машині, заздалегідь прийміть заходи.
Як правило, в цьому віці у дітей ще нерозвинений вестибулярний апарат, і проблем з укачиванием в транспорті ще не виникає.
Проте, якщо ваш карапуз виняток, проконсультуйтеся з лікарем з приводу спеціальних лікарських препаратів, які показані для вирішення цієї проблеми. Багато препаратів від захитування дозволені до застосування у дітей з 1 року, і це хороша новина, адже якщо малюка буде заколисувати, він буде вередувати, і ні у кого з присутніх не буде навіть думки про відпочинок.
Рада 8. Майте під рукою предмети особистої гігієни і змінний одяг.
Не забудьте покласти в дорожню сумку одноразові підгузники, вологі і сухі серветки. Вологі серветки двох видів: антибактеріальні для дезінфекції рук і дитячі для протирання попи в разі дитячої несподіванки.
Як альтернатива серветок для дезінфекції рук може застосовуватися спеціальний дезінфікуючий гель для рук.
Несподіванка з одягом крихти може трапитися найрізноманітніша: намочить або забруднить штанці, знудить, обіллє. На цей випадок майте під рукою змінний комплект, щоб не було необхідності перевертати все сумки в пошуках відповідних штанців.
Рада 9. Зберіть дорожню аптечку.
Якщо поїздка далека, вам буде потрібно аптечка невідкладної допомоги:
Рада 10. Підтримуйте в машині комфортну температуру.
Якщо на вулиці жарко або холодно, в машині не обійтися без кондиціонера або грубки відповідно. В цьому випадку зволожуйте собі і дитині ніс спеціальними спреями і крапельками (типу Аква Маріса), щоб не допустити пересихання слизових оболонок.
Не забувайте, що перегріти дитину дуже легко, тим більше в такому віці він ще не може толком поскаржитися вам, що йому жарко. Перегрівання, крім зневоднення, може спровокувати нудоту, блювоту і запаморочення дитини в машині. Тому будьте з цим гранично уважні.
Тепер ви готові до комфортної поїздки з дитиною на будь-які відстані! Якщо ви планували поїздку на машині в Сочі, вам буде також цікаво дізнатися про наш відпочинок з малюком там . Сподіваюся, інформація була вам корисна і тепер подорож з малюком на машині у відпустку або просто на пару годин, доставить вам всім задоволення. З вами була Лена Жабинського, бувай-бувай!