Достопримечательности мира

    Отдыхайте с нами!

Статьи

Подорож в Альпи - розповідь і відгуки на сайті СВ-Астур про поїздку в Альпи

  1. Подорож в Альпи
  2. Легендарна Тридцятка, маршрут
  3. Похід по Криму - 22 маршрут
  4. Маршрути: гори - море

Активний відпочинок

Подорож в Альпи

Про вояжі в Альпи я став замислюватися давно - все-таки колиска альпінізму. До ідеї про Маттерхорні підштовхнуло подія на вечірці - зборі старих товаришів, «зав'язали» з альпінізмом. Зібралися перед старим Новим роком. Стали згадувати, хто скільки в горах не був. Я, як почасти перейшов з альпінізму в гірський туризм, мовчав.

Один відомий альпініст, що проклав чимало нових маршрутів і виховав чимало учнів, став роздавати новорічні подарунки: календарі із зображенням Маттерхорна. Як відомо, він з боку Швейцарії дуже схожий на вершину Белалакая в Домбай, яку альпіністи старших поколінь, по кілька разів бували в Домбай, знали, звичайно, краще. Ось власник календарів і став кожному ставити каверзне питання: «Як називається ця вершина?», І тільки після відповіді вручати подарунок.

Дістався він і мені. Довідка. Маттерхорн (висота 4478 м) знаходиться на сучасній кордоні Італії та Швейцарії. На їх кордон він потрапив кілька століть назад, коли з карт зникло незалежне Савойське герцогство, яке розташовувалося в минулі часи в найвищій частині Альп на території сучасних гірських областей Італії, Франції та вейцаріі. Маттерхорн - непроста гора. На ній є одна «шістка», кілька стінних маршрутів 5Б к.т. і два гребньових маршруту.

Маршрут по італійському гребеню оцінюється як 4Б к.т., по швейцарському - як 4А. За російськими мірками, складність цих маршрутів дещо завищена, оскільки вони обладнані точками страховки (станціями), подекуди висять стаціонарні петлі і «перила» (мотузкові або з тросів). Але сходження навіть по «простим» гребньовим маршрутами займає не менше 2 днів. Вдома я календар повісив на стіну і задумався: «А адже, по суті, ніхто не заважає туди поїхати. Кордони відкриті. Гора красива ».

Бажання ще більше зміцнилося, коли я приїхав взимку в Червінія кататися на лижах. Ця альпійська село знаходиться на півночі Італії, і над нею піднімається Маттерхорн. Тільки з італійської сторони він зветься Червіно. Вважається, що шлях по італійському ребру трохи складніше, ніж по швейцарському - з Цермат. Під час першосходження навіть конфліктна історія вийшла. Засперечалися англієць Вімпер і італієць Каррель, хто швидше зайде на вершину Маттерхорн-Червіно.

А йти збиралися кожен своїм шляхом - Вімпер з Цермат по швейцарському гребеню, а Каррель - з Червинии по італійському. Суперечка виграв Вімпер. Якщо це, звичайно, можна назвати виграшем: на спуску в групі Вімпера загинули четверо восходителей з семи. Каррелю дістався більш складний маршрут, і він піднявся пізніше Вімпера. Але людей зберіг. Так хто ж виграв? Потрапивши в Червінія, я зайшов до італійським гідам і запитав, чи можна влітку зійти на Маттерхорн-Червіно? Немає проблем, говорять.

Існує програма, розрахована приблизно на тиждень. Спершу - для акліматизації - піднімаєшся на Брайтхорн ( «одиничка») - вершину в масиві Монте-Рози. Потім - типу перевірки на придатність - сходження на вершину Пунта Чан (скельний маршрут приблизно 4+ к.т.). Якщо під час цього сходження гід визнав тебе «придатним», то можна йти на Маттерхорн. Ідея мені сподобалася, і я вирішив їхати.

Перед цим по електронній пошті запросив суспільство гідів Червинии, коли краще це зробити. Отримав відповідь: «Червіно-Маттерхорн - така гора, що ніколи це не знаєш». І ось я в серпні. знову в Червинии. Іду в суспільство гідів і кажу, що приїхав працювати за запропонованою ними програмою. А у відповідь чую: «На Брайтхорн ми, звичайно, сходимо.

А ось на Маттерхорн можна. Погода стояла нестабільна, і він в снігу. Всі полки покриті снігом і льодом, все тріщини забиті снігом ». - А як же бути? - Слухай, доведеться весь маршрут «кішки» не знімати. А маршрут скельний. І погода нестабільна. Ні, на Червіно зараз небезпечно!

Що ж, вони - професіонали. Справа знають, по багато разів ходили. Залишився я без Маттерхорна. але

не відмовлятися ж від гір! Сходили на Брайтхорн, на Пунта Чан і ще на одну гору. Після вершини Бека д'Аран (теж 4+) гід навіть став вибачатися за снігову обстановку на Маттерхорні. Пропонував сходити наступного літа. Але без гарантій. Тому що ця гора вище всіх оточуючих приблизно на півкілометра, а недалеко море, все що утворюються хмари, якщо перевали подолають, то за Маттерхорн зачепляться обов'язково.

Зачепляться - ось все полки, щілини і тріщини і в снігу. Кілька слів про ходінні з гідом і взагалі про сходження в Альпах. - Все маршрути обладнані гаками. - Станція страховки - це два шлямбурних гака, зблокованих сталевий ланцюгом. - Гід не тільки йти першим не пускає, а навіть два кільця мотузки в руці тримати не дає. - Поняття «страховка для гіда» практично відсутній. Гід, мовляв, помилятися не може. Зате опікується тебе повністю.

Напрошується питання: «А якщо камінь?» (Тобто, якщо раптом з гідом все-таки щось трапиться) повисає в повітрі, тому що відповідь очевидна: «Гід не має права помилятися». Інші враження, може бути, занадто суб'єктивні. Які там відтягнення? Які там спускові пристрої? Таке враження, що потрапив я так в 70-і роки минулого століття. Ніяких жумари, і навіть самостраховочное пристрій «Дейзі чейн» мій гід сприймав підозріло. Я став питати про систему навчання (поруч в Шамоні - національна школа альпінізму і гірських лиж Франції).

Домогтися вдалося інформацію тільки про те, що часом бувають збори, викладаються теорія і практика. В кінці - іспити. У долині Маттерхорна у автодороги і річки є багато виходів скель. На них - розмічені скельні маршрути. У вихідні на деяких народ займається скелелазінням. Став розпитувати свого гіда про скелелазіння і боулдерінг. Відповідь була категорична: ніякої боулдерінг не замінить реальні скелелазіння і горозходження! Треба бути альпіністом. Це головне! - А то покликали мене і ще одного старого гіда судити змагання зі скелелазіння в Доломітових Альпах.

Спочатку я просто цієї молоді боявся. Все з магнезією, все обговорюють переваги і недоліки тієї чи іншої моделі скельних туфель. А як розминаються! А які накачані! Потім дивлюся - а лазять-то посередньо. "Як же так? - думаю. - Вони ж он які спортивні, та ще молодший за мене вдвічі. »Ну, розмітили ми з другом під кінець змагань маршрут - не те, щоб складніше, а так, як воно в горах буває. І що ти думаєш? Ніхто пролізти не може! Разом з усіма своїми моделями туфель! Учасники нам кажуть: «Ви самі покажіть, як тут лізти».

Друг мій встав, поплював на руки, і як був в гірських черевиках, все пройшов. І я за ним. Всі молоді в шоці. Питають: «Може, це магнезія у нас бракована?» - «Звичайно, бракована! - відповідаю. - Чи то справа мій плювок! Тут точно без обману. Просто в гори, хлопці, треба ходити частіше! »Такі ось враження. Або такі. Хрест Карреля (первовосходітель з італійської сторони) - барельєф в скелі - знаходиться на підході до класичним шляхом на Маттерхорн по італійському ребру. Іменем Карреля називають і притулок (хатину) на маршруті. Тут пам'ятають героя-первовосходітель.

Ще один притулок на шляху до Маттерхорн носить ім'я герцога Абруццкого. П'єтро Трівіліно - нащадок роду Абруццкіх - жив майже в наш час. Він був альпіністом і полярником, брав участь в експедиції Нобіле. Фільм «Червоний намет» - це і про нащадка роду герцогів. Притулок належав родині герцогів, причому горозходження - заняття в цьому сімействі багато в чому спадкове; скажімо, багато хто знає про ребро Абруццкого на К-2. Після смерті П'єтро Трівіліно його сім'я звернулася до місцевої влади, прохання задовольнили, і притулок з тих пір називається «притулок герцога Абруццкого».

Хороша пам'ять! Інші враження: як же тут спокійно в порівнянні з Кавказом! Паспорт діставати за весь час перебування поза Росією довелося всього один раз - і це при неодноразовому перетині кордону Італії та Швейцарії (яка тоді ще не входила до Шенгенської зони). В Італії всього 3 гори вище 4000 м. Однак італійські гіди не гірше за них щвейцарскіх колег водять альпіністів на всі вершини в масиві Монте-Роза, розташовані на території Швейцарії. Брайтхорн, Кастор, Поллукс, Ліски, Дюфоршпіц і інші вершини досить гарні. Маршрути в основному льодово-сніжні. Тихо та спокійно. Тут, в горах на півночі Італії, любив бродити по гірських стежках Іоанн Павло II. Причому робив це і в досить похилому віці; в пам'ять про нього у одній із стежок стоїть капличка.

Стежки в доглянутому стані, скрізь розмітка, є покажчики і контейнери для сміття, з приїжджають ніякої туристський збір не беруть, навіть такий символічний, як в Шамоні (там беруть по 1 євро в день, але на ці гроші примудряються і контейнери для сміття на гірських стежках ставити і прибирати, і дренажні стоки там же підтримувати незасмічених, і містити регулярні безкоштовні автобуси для туристів, що курсують між Шамоні і Лез-Уш; частина цього туристського збору йде на утримання загону гірської жандармерії Високих Альп, який поєднує функціонально і поліції і рятувальників). Тут не заповідник, але звірі зустрічається часто. Дуже багато ховрахів (Мармот), по крайней мере два види гірських козлів.

Добиратися легко. Прямого авіарейсу Москва - Турин немає, але навіть з пересадкою в Парижі, Франкфурті або Римі і поїздкою потім на електричці з Турина до Шатійон (2 години) і автобусом від Шатійон до Червинии можна, залишивши Москву рано вранці, ввечері вже бути в горах. Квиток на електричку Турин - Шатійон в один кінець коштує 5 євро, на автобус Шатійон - Червиния - 2 євро. Автобус Турин - Червиния йде 1 раз на добу, я на нього не встиг, але проблем не виникло, оскільки електрички з Турина і автобуси з Шатійон ходять часто.

Якщо займатися замовленням готелю самому через Інтернет, треба мати запас часу. Вигоди очевидні, тому що номер в 3-зірковому готелі тоді обійдеться близько 20 євро в день. Але треба мати на увазі, що влітку в Червинии не сезон, і господарі маленьких готелів, зайняті хто сільським господарством, хто тваринництвом, можуть не заглядати на свій сайт по тижню. Частина готелів працюють через турагентства.

Від них відповідь приходить швидко, але і ціна номера вже не нижче 30 євро за добу. Візу отримуєш на підставі підтвердження замовлення готелю. В асоціації гідів Червинии близько 30 діючих членів. Послуги їх не дешеві (але дешевше, ніж їхніх колег з Швейцарії). Залежно від категорії складності і часу на маршруті один день роботи гіда коштує від 200 до 300 євро. Під Монбланом і під перевалом Сен-Бернар - тунелі.

Якщо хочеться перебратися в Шамоні, то треба повернутися в Шатійон, дістатися до Аости або до Курмайора, звідти автобуси йдуть в Шамоні. Навколо - історичні пам'ятки. Ну, а Маттерхорн? Він буде стояти і далі. І, Бог дасть, ще раз спробую піднятися - при більш вдалому збігу обставин ...

Стаття опублікована в газеті «Вільний вітер», на нашому сайті публікується з дозволу редакції. Сайт газети http://veter.turizm.ru/

Назад в розділ

Легендарна Тридцятка, маршрут

Через гори до моря з легким рюкзаком. Маршрут 30 проходить через знаменитий Фішт - це один з найграндіозніших і значущих пам'яток природи Росії, найближчі до Москви високі гори. Туристи нічого проходять всі ландшафтні та кліматичні зони країни від передгір'їв до субтропіків, ночівлі в притулках.

Похід по Криму - 22 маршрут

З Бахчисарая в Ялту - такої щільності туристичних об'єктів, як в Бахчисарайському районі, немає ніде в світі! Вас чекають гори і море, рідкісні ландшафти і печерні міста, озера і водоспади, таємниці природи і загадки історії, відкриття і дух пригод ... Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує.

Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує

Маршрути: гори - море

Адигеї, Крим. Вас чекають гори, водоспади, різнотрав'я альпійських лугів, цілюще гірське повітря, абсолютна тиша, снежники в середині літа, дзюрчання гірських струмків і річок, приголомшливі ландшафти, пісні біля вогнищ, дух романтики і пригод, вітер свободи! А в кінці маршруту ласкаві хвилі Чорного моря.

Ось власник календарів і став кожному ставити каверзне питання: «Як називається ця вершина?
Так хто ж виграв?
Потрапивши в Червінія, я зайшов до італійським гідам і запитав, чи можна влітку зійти на Маттерхорн-Червіно?
А як же бути?
Напрошується питання: «А якщо камінь?
Які там відтягнення?
Які там спускові пристрої?
Як же так?
І що ти думаєш?
Питають: «Може, це магнезія у нас бракована?

Новости