- Оптимальні терміни оформлення візи
- Правила підготовки документів для візи в США
- Як заповнювати інтернет анкету в посольство США
- Як правильно себе вести на співбесіді в посольстві США
- Як вибрати тип візи в США
- Відмови в американській візі: реальні історії
- Що робити, якщо відмовили у візі США?
Однак, багато хто вважає, що отримати заповітну візу практично не реально, а якщо і реально, то занадто багато роботи. Але зробити це буває легше, ніж отримати Шенген в деякі країни, адже для США не потрібні ні бронь готелів, ні квитки - досить виразно розповісти про мету поїздки, вселить довіру і бути платоспроможним людиною.
4,7 5 1
Для підвищення шансів на отримання візи в США для українців , А так само в тому випадку, якщо у Вас немає бажання займатися самостійним заповненням анкети і оформленням візи в цілому, ми рекомендуємо звертатися в компанію Visa Consulting Group ( www.UKRvisa.com.ua ). Звернення до досвідчених візових фахівцям вбереже Вас від помилок при самостійному заповненні анкети, і при зборі документів на візу. Візові менеджери також розповідають про процедуру проходження співбесіди, промовляють питання, які Вам буде задавати співробітник дипмісії США. Пам'ятайте, що від правильності відповідей, впевненості і підготовленості до інтерв'ю залежить кінцевий результат. Роль грає навіть те, що буде на Вас надіто в день відвідин Посольства США.
Про всі тонкощі отримання американської візи, про необхідні документи, «хитрощах» на співбесіді в посольстві, а також кілька реальних історій, розповідає ХОЧУ.ua.
Оптимальні терміни оформлення візи
Експерти радять не робити це безпосередньо перед поїздкою в штати, а почати підготовку як мінімум за місяць до передбачуваної подорожі. Справа в тому, що коли туристи судорожно намагаються підготувати документи і проходять співбесіду - вони сильно нервують, втрачають безліч моментів і, природно, не отримують «вікно в Америку».
Правила підготовки документів для візи в США
Підготовка документів для візи в США починається з сплати візового збору (його сума становить 160 доларів, але платити доведеться в гривнях і по курсу, який дійсний на день оплати). Так і тільки так вас пустять на співбесіду, оскільки номер на квитанції про оплату є пропуском при запису на співбесіду в американське посольство. Згідно із законом бланк квитанції дійсний тільки 5 днів. Прострочену квитанцію до оплати не приймуть, так що не зволікайте з її оплатою.
Наступним кроком важливо зробити фото на візову анкету. Її розмір і вимоги відрізняються від шенгенської, тому необхідно повідомити про те, що ви готуєте документи на візу саме в США. Друкувати фотографію не обов'язково, її можна просто зберегти на флешку і принести з собою на співбесіду.
Читати також Як отримати британську візу самостійно: покрокова інструкція досвідченого мандрівника
Найвідповідальніший етап - заповнення анкети за формою DS-160. Вона заповнюється виключно англійською мовою, час оформлення строго лімітований і становить близько 75 хвилин. Однак, якщо протягом 20 хвилин ви не почнете вносити дані, процес перерветься.
Незбережену інформацію зникне і доведеться все почати заново. Заповнювати анкету необхідно в електронному вигляді - прямо з сайту держдепу США. При заповненні рекомендується її зберігати як можна частіше, оскільки в процесі комп'ютер може зависнути, дані перерватися, сайт відключитися і т.д., дані пропадуть і все доведеться робити заново.
Дуже важливо максимально правдиво відповідати на всі питання, тому рекомендується заздалегідь підготуватися, тим більше, що більшість питань і приклад відповідей можна знайти на просторі Інтернету. Зверніть увагу, що форма DS-160 для чоловіків трохи відрізняється від «жіночого», більш короткого варіанту. Питання в анкеті генеруються автоматично - зміст наступних сторінок залежить від відповідей на попередніх листах.
Якщо у вас немає родичів або друзів, до яких ви їдете в США, в розділі приймаюча сторона пишіть адресу готелю, де плануєте оселитися. Але після отримання візи не обов'язково селитися саме в цьому готелі - ви можете вибрати будь-який інший.
Коли анкета буде повністю заповнена, відправляйте її в посольство і надрукуйте аркуш з підтвердженням. Щоб записатися на співбесіду потрібно буде пройти за посиланням, яка буде виведена після заповнення анкети, і зареєструватися. Щоб записатися на співбесіду, вам знадобиться наступна інформація:
1. Паспортні дані
2. Номер квитанції про оплату візового збору
3. десятизначний номер штрих коду зі сторінки підтвердження візової анкети заявника DS-160
Читати також Працевлаштування за кордоном: виїхати не можна залишитися
Як тільки ви все заповніть, вам залишиться вибрати дату і час співбесіди у вікні. У разі форс-мажорів, дату можна перенести. Наступним етапом має стати збір повного комплекту документів, які потрібні для посольства:
1. Підтвердження про відправку анкети;
2. Закордонний паспорт, в якому є як мінімум одна абсолютно чиста сторінка;
3. Квитанція про оплату візового збору;
4. Одне фото, таке ж як на анкету;
5. Роздруківка (CONFIRMATION) підтвердження записи в посольство з сайту ustraveldocs.com;
6. Паспорт громадянина України
7. Виписка з вашого персонального поточного банківського рахунку за останні 6 місяців;
8. Документи, що підтверджують право власності на рухоме (автомобіль, яхта) і нерухоме майно (квартира, заміський будинок);
9. Довідка з місця роботи за останні 3 роки;
10. Свідоцтво про шлюб або розлучення
11. Свідоцтво про народження дітей (тобто вони є).
Перші 6 пунктів і документів взяти необхідно, інші беріть, якщо не впевнені в собі. Краще, звичайно, взяти для свого заспокоєння і в разі прискіпливого співбесіди. Ні в якому разі не несіть на співбесіду підтвердження оплати бронювання готелю, авіаквитків, круїзів, турів та інше - це може бути розцінено, як навмисне бажання потрапити в США, що майже в 100% виллється в відмову на отримання візи.
Як заповнювати інтернет анкету в посольство США
У розділі «Personal 1» ( «Персональні дані 1») прізвище та ім'я зазначаються строго відповідно до закордонним паспортом, а по батькові - на латиниці. У рядку Full name in native alphabet ПІБ пишеться кирилицею. В анкеті обов'язково вказати попередні прізвища, якщо такі є. Пол також варто вказати. Зверніть особливу увагу на вибір сімейного статусу - в США визнаються цивільні шлюби. Дата народження заповнюється у форматі «день-місяць-рік».
Наприклад: 16-Jan- 1976. Тип населеного пункту, де народився претендент, не вказується. Пишеться тільки назва міста, селища, села. Якщо в розділі «Область / Край народження» вказувати нічого, ставиться мітка «Does Not Apply». У розділі «Країна народження» вказується нинішню назву держави, навіть, якщо в момент його народження воно мало іншу назву.
Вибирайте громадянство. Якщо не було іншого громадянства, в рядку «Інша громадянство» ставиться «No». Серія і номер українського паспорта переписуються без пробілів, розділових знаків і без символу «№». Наприклад: 4608082405. Якщо немає номерів соцстрахування і платника податків США, вказується «Does Not Apply».
Адреса (будинок, вулиця, місто, область / республіка, країна) пишеться за пропискою, навіть якщо вона не збігається з реальним місцем проживання. Номера будинку, корпусу, квартири вносяться через дефіс. Обов'язково вкажіть поштовий індекс. Якщо адреса проживання не збігається з адресою за пропискою, заповнюйте графу «Mailing Address». Телефонні номери вносяться без пробілів, дефісів та іншими знаками. В якості постійного номера контактного телефону бажано вказати мобільний. Додатковим номером вписується, наприклад, домашній (але тільки за місцем проживання, а не прописки). Якщо ви не працевлаштовані, в графі «Робочий номер телефону» вибирається «Does Not Apply». Адреса електронної пошти також потрібно обов'язково вказати.
У розділі «Passport», виберіть тип закордонного паспорта - «Regular». Серія і номер переписуються без пробілів, розділових знаків і додаткових символів. Номер паспортної книжки є тільки у закордонних паспортів нового зразка. Він зазначений на сторінці 46 (вгорі червоним кольором). Власники документів старого зразка позначають в розділі «Does Not Apply». У термінах дії закордонного паспорта вказується країна видача документа, місто, дата видачі та закінчення терміну дії документа. Якщо ви втрачали закордонний паспорт, обов'язково докладно опишіть факти.
У розділі «Travel» вибираєте тип візи, її категорія, вписується план поїздки з передбачуваною датою прибуття-відбуття в США, місце проживання, місто, де збираєтеся зупинитися, штат проживання, індекс штату, дані того, хто несе витрати за поїздку.
У розділі «Travel companions», якщо ви плануєте поїхати в США на самоті, ставте галочку навпроти «No». Якщо вказати «Yes», доведеться вписати відомості про супроводжуючих осіб.
Розділ «Previous US Travel». Якщо ви раніше відвідували США, доведеться заповнювати цю графу: дата прибуття і вибуття, період перебування. Вказуються попередні американські візи. Якщо були відмови в отриманні американської візи, вказуються причини. Дається відповідь на питання, запитував чи здобувач коли-небудь громадянство США.
У розділі «US Contact» прописуються дані про приймаючу сторону, якщо їх немає, пишіть адресу передбачуваного готелю. У розділі «Family» вписуються відомості про батьків, подружжя (в тому числі колишніх). У розділі «Work / Education / Training» вказується сфера діяльності, місце роботи, робочу адресу, рівень заробітної плати, яку займає посаду. У розділі «Security and Background» заявнику доведеться відповідати питання по ситуації.
Читати також Освіта в світі: громадські школи в Америці
У розділі «Закінчення сеансу» до анкети додається фотографія, підтверджується завантаження знімка, допускається перевірити внесені дані з можливістю редагування. Далі відкривається сторінка підписання і подання анкети «Sign And Submit». Якщо є особи, які допомагали заповнювати анкету - слід вказати його. Вводяться номер закордонного паспорта і випадковий код. Заява автоматично підписано і в електронному вигляді подано в посольство або консульство. Заявник роздруковує сторінку з підтвердженням відправлення бланка в дипмісію. Лист містить особисту інформацію та штрих-код з номером підтвердження. Папір слід принести на співбесіду.
Як правильно себе вести на співбесіді в посольстві США
Не можна ні в якому разі надмірно демонструвати знання англійської мови. До речі, співбесіда можна проходити на рідній мові, а при питанні, чи знаєте ви англійську (якщо він буде заданий) відповідайте або негативно, або в межах шкільної програми.
Брати на співбесіду рекомендується тільки основні документи, оскільки стос документів буде говорити про вашу крайню зацікавленість у видачі візи. Як показує практика, відмовляють частіше тим, хто жадає потрапити в США настільки, що готовий продати душу дияволу.
Покажіть свою байдужість до процесу, рівно також як і до самої країни. Ви просто вирішили там відпочити і подивитися іншу культуру, якщо не пустять - поїдете в інше місце. По можливості не згадуйте ніяких запрошують вас родичів або друзів: чим менше зв'язків у вас з Америкою, тим краще. Правда, якщо близькі родичі в США дійсно є, краще відзначити це в анкеті.
На питання про мету візиту в США - жарти недоречні. Офіцери посольства досить стримані і серйозні люди, тому гумор не оцінять, яким би він не був відмінним. Цілі повинні бути конкретними - хочете подивитися на Сан-Франциско, відвідати Лос-Анджелес або Нью-Йорк, покататися на справжніх американських гірках, пограти в казино Лас-Вегаса, подивитися національний парк Аляски або Долину смерті в Неваді, побачити Йеллоустоун або Йосеміте. Якщо ви новачок і жодного разу не були в США, потрібно вказувати простий маршрут по відомих місцях.
Будь-яка людина, яка звертається до посольства за візою - потенційний емігрант, поки не довів зворотне. Ви повинні показати, що в Україні у вас все чудово, і що ви не хочете змінювати місце проживання, а просто любите подорожувати.
Для офіцера посольства справлять враження шенгенські візи в різні країни - Китай, Індія, Таїланд, Перу, В'єтнам і т.д. Особливим щасливчикам іноді дають американську візу абсолютно в чистий закордонний паспорт. Якщо рішення позитивне - ви дізнаєтеся про це відразу ж після співбесіди. У разі негативного рішення - паспорт повертають.
Як вибрати тип візи в США
Важливо правильно визначитися з типом візи, в іншому випадку, на співбесіду в посольстві можуть виникнути деякі труднощі. Типи і категорії американських віз чітко структуровані і призначені тільки для відповідних цілей подорожі, тому не можна вибрати будь-який або приблизно відповідний вам тип візи. Якщо на співбесіді з'ясується, що заявлений тип візи не відповідає вашій поїздці, від вас зажадають додаткові документи і процес буде припинений, ну або вам доведеться знову звертатися за візою і оплачувати збір. Щоб визначитися з типом візи, рекомендується вивчити інформацію на офіційному сайті Держдепартаменту (інформація тут англійською мовою).
Якщо виникли сумніви, краще проконсультуватися з фахівцем з цього питання. Ми, зі свого боку, пропонуємо вас вивчити типи віз і постаралися детально розповісти про їх призначення, щоб не виникла плутанина.
1. В'їзд в Америку з діловими цілями дозволяє віза B-1. Ця віза вважається робочої.
2. Для розважальних поїздок, отримання медичної допомоги та інших цілей некомерційного характеру видається віза B-2. З цього типу візи дозволяється перебувати в країні студентам, які проходять курси, правда кількість занять не повинно перевищувати 18 академічних годин на тиждень.
3. При необхідності об'єднання цих двох віз, видається віза B-1 / B-2. Дозволяє здійснювати туристичні, гостьові, ділові поїздки в США. Дана віза дійсна протягом 3-х років і відвідувати по ній країну можна необмежену кількість разів.
4. Навчання в американських університетах і коледжах здійснюється за студентськими візами F-1. Також за даним типом візи в Америці знаходяться студенти, що проходять мовне навчання. Ця категорія візи відкрита тільки на один навчальний рік - кожен новий курс візу потрібно оновлювати.
5. Для студентів неакадемічних програм передбачена віза M-1.
6. Для в'їзду в США іноземних лінзи в рамках програм обміну видається віза J-1. Єдине «АЛЕ»: кандидат повинен стати учасником відповідної програми та отримати схвалення від спонсора цієї кампанії. Така віза видається тільки для певної програми і з чітко обмеженим терміном.
7. Для кваліфікованих фахівців, які планують працювати на території США призначена віза H1B.
8. Для фахівців транснаціональних компаній, яких переводять на філію в США видається віза L. При перекладі всередині компанії часто видається віза L-1.
9. Для спортсменів і учасників розважальної індустрії оформляється віза P.
10. Для учасників програм міжнародного культурного обміну передбачена віза Q.
11. Для релігійних діячів оформляється віза R.
12. Для видатних осіб видається віза O.
13. Для членів екіпажів повітряного транспорту і морських суден, що прибувають на територію США, передбачена віза D.
14. Журналісти, співробітники знімальних груп, редактори іноземних ЗМІ для виконання робіт в рамках їх професійної діяльності прибувають до Америки по візі I.
15. Працівники, зараховують до обслуговуючого персоналу для роботи по дому (кухарі, покоївки, няні), зобов'язані отримати для в'їзду в США візу одного з трьох типів - B1, A3 або G5.
Відмови в американській візі: реальні історії
Що робити, якщо відмовили у візі США?
Чи не засмучуватися. Отримати візу після відмови більш, ніж реально. Згідно з правилами видачі візи, подати повторну заявку можна хоч на наступний день, тільки ось в 99% випадків вам відмовлять знову через явного прагнення покинути країну. Краще витримати час - бажано не менше 5 місяців після відмови. За цей час подумайте, що могло послужити приводом для відмови, що вплинуло на рішення консула, адже в причинах відмови часто пишуть загальні формулювання і домогтися реальної причини дуже складно. У будь-якому випадку повторна анкета повинна містити зміни в порівнянні з попередньою - це стосується мети поїздки.