Достопримечательности мира

    Отдыхайте с нами!

Статьи

Майсен - колиска Саксонії з тисячолітньою історією

У Мейсен ми вирушили в останній день нашої подорожі по Європі У Мейсен ми вирушили в останній день нашої подорожі по Європі. Хоча більшу частину дня присвятили екскурсії по Дрездену, поїздка в Мейсен справила дуже світлі і позитивні враження. У порівнянні з суворим і важким Дрезденом Мейсен видався дуже теплим, затишним і якимсь казковим містечком. Як правило, екскурсія в Мейсен у турфірм є альтернативною, тому якщо така можливість випаде, не відмовляйтеся від неї.

Мейсен - найдавніше місто Саксонії, переступив своє тисячоліття. Знаходиться всього в 25 км від Дрездена, а ідеальні німецькі дороги дозволять доїхати до нього приблизно за півгодини. Городок, хоч і маленький, з населенням трохи більше 27,5 тис. Осіб, розбитий на з десяток районів, найцікавішим, з яких є, звичайно, старе місто, який і приваблює безліч туристів.

Мейсен відраховує свою історію починаючи з X століття, коли на високому березі річки Ельби німецький король Генріх I Птахолов в 929 році звів перший в Німеччині замок-палац місні. Незабаром навколо палацу утворилося невелике поселення німецьких і єврейських торговців, які утворили Ринкову площу, а потім кам'яні будівлі навколо неї.

В кінці XV, початку XVI століття замок був кардинально перебудований і розширений маркграфами Майсен братами Ернстом і Альбрехтом Веттін. Замок повинен бути стати не тільки їхньою резиденцією, а й адміністративним центром міста. На ім'я одного з правителів замок отримав свою назву Альбрехтсбург.

Як у багатьох європейських містах серцем старого міста є Ринкова площа, де завжди вирувало життя, торгівля, здійснювалось історія. Майсен не виняток, хоча в наш час тут можна хіба що відчути і уявити бурхливе життя середньовіччя. Тепер тут затишні кафе, приємні для ока вітрини магазинчиків, старовинна архітектура та тиша, коливалася хіба що розповідями екскурсоводів та передзвоном порцелянових дзвіночків на вежі церкви Богоматері.

Чому саме порцелянових, а не звичайних? Справа в тому, що в Майсене з 1710 року влаштувалася перша європейська порцелянова мануфактура, яка дала суттєвий ривок економіці і промисловим потенціалом міста. До сьогоднішніх днів тут виготовляють декоративний фарфор і посуд. Сьогодні, як і сотні років тому, це тонка ручна робота. Але до порцелянової слави Мейсена ми повернемося ще пізніше, коли дійдемо до замку Альбрехтсбург.

А поки що повернемося до Ринкової площі і церкви Богоматері (Фрауенкірхе). Зведена вона була на початку XIV століття, в 1549 р перебудовувалася після пожежі, майже повністю унічтожевшего церква. Порцелянові дзвіночки були встановлені на її дзвіниці в 1929 році на честь 1000-річчя Майсен. До слова сказати, це перший в світі випадок, коли на дзвіниці церкви вивішують порцелянові дзвони. 37 дзвіночків грають приємну неповторну мелодію о 6:30, 8:30, 11:30, 14:30, 17:30, 20:30 годин за місцевим часом, так що не пропустіть.

Піднятися на дзвони Фрауенкірхе та помилуватися старим містом з висоти пташиного польоту можна за пару євро з 10: 00-12: 00 і з 14: 00-16: 00 годин.

Ринкову площу, крім церкви Богоматері оточують старовинні будинки різних стилів і часів, в яких жили заможні городяни Майсен. Це будинок оленя Хіршхаус з головою згаданого тваринного на розі фасаду, Ринкова аптека, Будинок святого Бенно, Інформаційний центр для туристів і деякі інші. Серед всіх будинків площі несмоненно виділяється міська Ратуша з величезною черепичним дахом, площа якої 13 тисяч м2. Побудована Ратуша в кінці XV століття і вважається найстарішою в Саксонії.

Від Ринкової площі попрямуємо по вулиці Бургштрассе до початку вулиці Хольвега. Тут розташувалася невелика площа, в центрі якої побачив століття колодязь, в який ллється вода з колонки. Раніше вода тут була джерельною, зараз її пити не радять, так як про якість води нічого не відомо.

Тут же знаходиться кондитерська Цігер (Zieger) з літнім кафе на вулиці. У цій кондитерської продаються всяку смакоту, але особливу увагу заслуговує незвичайне печиво, на вигляд як невеликий хліб, під назвою майсенської Фуммелем. Рецепт приготування цього виробу зберігається в суворій таємниці з 1710 року до цього дня. Особливість в тому, що здається таким великим Фуммелем насправді всередині порожній, як повітряна кулька. На смак трохи нагадує пісочне печиво, спечене дуже тонким шаром. Про походження Фуммелем свідчить легенда, згідно з якою посильного короля вирішили провчити за надмірне пияцтво. Завдання було доставити Фуммелем до королівського столу. А оскільки шлях був неблизький, а печиво дуже крихке, то випівшему це було не під силу.

Майсенської Фуммелем. Рецепт зберігається з 1710 року. Усередині печиво порожнисте, тобто як повітряна куля

Далі по вулиці Хольвега побачимо найдавнішу церкву Мейсена - церква Святої Афри або Афракірхе. Цей район називається "Фрайхайт", що означає звільнення від податків. Тут на вершині пагорба в середні століття жили знати і духовні особи, які були звільнені від повинностей і податків. Вони зміцнювали свої будинки кам'яними огорожами побоюючись набігів ворогів. Цей квартал і зараз зберіг дух того часу. Тут зберігся фахверховий будинок 1564 року побудови, будинок з левами 1610 року, а неподалік росте тисячолітній тис.

Так як район Фрайхайт розташований на вершині міста, не забудьте подивитися на "нижній" місто з оглядового майданчика, що знаходиться навпроти Афракірхе. Звідти відкривається гарний вид на черепичні червоні дахи нижній будинків, вузькі бруковані вулички, видно дзвіницю Фрауенкірхе.

Далі виходимо на міст Шлоссбрюкке, з якого відкривається гарна панорама на поля, виноградники і приватні будиночки Майсен. До речі, середньовічний Майсен лежить на тлі чарівного ландшафту долини Ельби, оточений виноградниками, порослими лісом пагорбами і тягнуться вздовж річки луками. Тут знаходиться саксонська зона виноробства. Через свого особливо м'якого клімату в долині Ельби виноград дає чудову сухе вино, яке відзначається і туристами і місцевими жителями.

Пройшовши під красивим ворітної будинком Тохаус-музеум, в якому знаходиться виставка "Епохи романтизму часів Людвіга Ріхтера", потрапляємо на Соборну площу або Домплац. Посеред площі височить готичний майсенської собор, який частіше називають Будинок (Dom по-німецьки - собор). Будинок побудований в честь Св. Іоанна Богослова і єпископа Доната, а будувався він більше 500 років. Так дві його вежі були добудовані тільки до 1909 року, в той час як будівництво почалося в 1250 році. Усередині собор прикрашають скульптури Іоанна і Доната, а також засновників - імператора Оттона I і його дружини Адельгейди.

Поруч з Собором знаходиться замок Альбрехтсбург і палац єпископа, які разом створюють неповторний монументальний силует Майсен.

Як уже згадувалося вище, замок Альбрехтсбург був ґрунтовно перебудований маркграфами Веттін, проте в нових приміщеннях замку ніхто не жив і король Август Сильний відкрив у палаці мануфактуру з виробництва першого європейського фарфору. Однак використання замку в якості фабрики завдало істотної шкоди стінам будівлі. Після переміщення мануфактури замок був відреставрований і з 1881 року тут відкрито музей порцеляни.

Мейсенськая порцелянова мануфактура веде свою діяльність досі, знаходиться вона по вулиці Тальштрассе, 9. Всім бажаючим пропонується відвідати демонстраційні майстерні по виготовленню і розпису порцеляни, а також музей з найбільшою в світі порцелянової експозицією на 3000 експонатів. Представлені в ній форми і візерунки за період 300-річного існування мануфактури дають унікальну можливість ознайомитися з художніми стилями різних епох. Символ майсенської майстрів - дві перехрещені блакитні шпаги.

А наша прогулянка по історичному місту закінчується на оглядовому майданчику у єпископського палацу. Тут відкривається, мабуть, найкращий вид на околиці. Тут і жвава траса вздовж Ельби і сама річка з швидкими водами. На іншому березі річки тягнуться сучасні райони Мейсена, що потопають у зелені пагорбів. Весна ще тільки почалася, а тут, на самій вершині, вже пахне літом, повітря наповнене ароматом трав і бузку, в сонячному світлі кружляє якась комашня. Хочеться затриматися тут довше, але вже пора повертатися назад. До нової зустрічі, Мейсен!

Автор Олена Труфанова спеціально для www.nice-places.com

Чому саме порцелянових, а не звичайних?

Новости