Достопримечательности мира

    Отдыхайте с нами!

Статьи

WikiZero - Сяминь

  1. Адміністративно-територіальний поділ [ правити | правити код ]
  2. Музеї [ правити | правити код ]

open wikipedia design.

Сяминь (Сямень, Амой; кит. трад. 廈門 市, упр. 厦门 市, піньінь : Xiàmén shì) - місто субпровінціального значення в провінції Фуцзянь (КНР), найбільший порт провінції на узбережжі Тайванської протоки . Розташований на островах і прилеглому узбережжі материка між Цюаньчжоу (На північ) і Чжанчжоу (на південь).

У морі приблизно в десяти кілометрах від міста знаходиться група островів Цзіньмень , керована Тайванем .

Під ім'ям Tун'ань (同 安) вперше згадується в 282 році. Під ім'ям Амой вперше згадується в хроніках династії Сун (1126-1279) і в записках Марко Поло . За часів династії юань прекрасна гавань Сяминь служила притулком для місцевих піратів .

В епоху династії мін , В 1387 році, генерал Чжоу побудував тут укріплення для захисту від місцевих і японських піратів. Спочатку ім'я «Сяминь» писалося по-китайськи як «下 門», а вимовлялося: «ε̄-mûi». Що на південно-китайському діалекті Міньнань [1] буквально означає «нижній порт» і, цілком ймовірно, пов'язано з розташуванням міста в гирлі річки Цзюлун [2] . Пізніше ж (мабуть, з часів генерала Чжоу) оно топонім став писатися: «廈門». Що на мандаринській діалекті вимовляється «Xiàmén», а означає: «Порт на замку».

Аж до XV століття звідси велася активна торгівля з Індією, Аравією і Західною Азією; Амой був одним з найбільших торгових центрів світу [3] . У 1516 році тут вперше з'явилися португальські суду. Слідом за ними, в 1575 році прийшли іспанці, зацікавлені в торгівлі шовком, який переправлявся спершу в Манілу , А потім в Мексику . В 1604 до острова пришвартувався ескадра голландців, однак, їх спроби налагодити відносини з місцевими купцями не увінчалися успіхом.

Під час маньчжурського завоювання Китаю в середині XVII столітті острів Сяминь на кілька років перейшов в руки китайського пірата-патріота Чжен Ченгуна . Сяминь став його базою для завоювання Тайваню в 1661-1662 роках, куди він сам незабаром і перебазувався .

Перше англійське торговельне судно з'явилося на березі острова в 1670 році, а через якийсь час англійцям вдалося розвинути тут бурхливу комерційну діяльність: Британська Ост-Індська компанія відкривала фабрики і створила велику факторію. Але в 1730 році пекінський уряд, незадоволене натиском і свавіллям англійців, випустило декрет, згідно з яким всім кораблям, крім іспанських, заборонялося торгувати в цьому порту [4] .

Торгівля з Європою відновилася відразу після невдалої для Серединної імперії Першою опіумної війни . Місто було захоплене британської ескадрою під командуванням сера Х'ю Гофа і адмірала Паркера 27 серпня 1841 року. У 1843 році порт був відкритий для торгівлі всіх націй. На островах в бухті (див. Гулан'юй ) Стали селитися іноземці, на острові Колонгсу було створено екстериторіальне поселення - Амойскій сеттльмент. Першими прибули в Амой поселенцями стали протестантські місіонери. Священнослужителі, представники Американської реформатської церкви, Нідерландської реформатської церкви, Американської єпископальної церкви, Лондонського місіонерського співтовариства, Американської пресвітеріанської і Англійської пресвітеріанської церков почали прибувати на острів з 1842 р [5] . Вони зайняли особливе місце в процесі формування сеттльмента. Їх зусиллями були засновані мережі лікарень «Tek-chin-ka» і «Hope and Wilhelmina», створені школи для китайських дітей. Крім інституту Тунг-Вен і Англо-китайського коледжу, що спонсорується як китайськими, так і іноземними комерсантами, на острові Колонгсу розташувалися університети трьох найбільших протестантських місій і Об'єднана середня школа. У 1863 році була зведена англійська каплиця, де щосуботи проводилася служба англійською мовою. Це була найбільша англійська місіонерська церква місткістю близько 1000 чоловік. Крім протестантських місій, на острові розташовувалася римська католицька, яка перебуває під опікою Іспанської церкви. До 1908 року в амое було вже близько 100 місіонерських спільнот [6] .

Спочатку все комерційні підприємства зводилися не на острові Колонгсу, а на березі з боку міста. Проте багато комерсантів воліють розташовувати свої приватні резиденції на острові через його природної захищеності від тайфунів. Також в його південній частині, на скелі, було зведено будівлю британського консульства [7] . На пристані розташувалися консульства Німеччини, США, Франції та Японії, кілька поштових відділень, два великих клубу з бібліотекою і читальними залами, два готелі і аптека. У Колонгсу також перебувала найбільша спортивна база, де розташовувалися поля для гри в теніс, крикет, хокей та інше. Східну околицю острова довершували Сигнальна станція, яка сповіщала про прибуття кораблів у порт і наближенні тайфунів або шторму. Більшу частину населення острова Колонгсу становили китайці: навколо сеттльмента розташовувалися три китайські села з населенням в 4000 чоловік [8] .

Протягом усього XIX століття сяминьскій порт залишався найбільш важливим для торгівлі чаєм. Внаслідок цього місцевий діалект стало джерелом багатьох слів, які проникли в європейські мови (напр., « кетчуп »). Крім того, Сяминь служив плацдармом для заселення і колонізації Тайваню , Де сяменьскімі чаеторговцем були висаджені великі чайні плантації.

У 1900 році, під час повстання іхетуаней , Амой був тимчасово зайнятий японцями.

У XX столітті Сяминь продовжував залишатися залежним від торгівлі з зовнішнім світом. Сяминьскіе китайці були в числі перших східно емігрантів до Америки. Політика реформ і відкритості спричинила за собою перетворення Сяминь в вільну економічну зону . Зараз він вважається одним з найбільш впорядкованих міст Китаю. У 1921 році тут був відкритий Сяминьскій університет .

У 2007 році в Сяминь пройшла III Азіатсько-Тихоокеанська астрономічна олімпіада .

3-5 вересня 2017 року Сяминь пройшов IX саміт БРІКС із запрошенням керівників Гвінеї, Єгипту, Мексики, Таджикистану і Таїланду. [9]

Адміністративно-територіальний поділ [ правити | правити код ]

Місто субпровінціального значення Сяминь ділиться на шість районів (Цю / кху 区):

Райони Симін і Хулі об'єднані в особливу економічну зону .

Історичний центр міста розташований в південно-західній частині острова Сяминь, на південь від озера Юньдан (Кит.), Яке в минулому було широким естуарієм річок Юньдан. Острів Сяминь з'єднаний з материком 4 мостами: на заході Хайцан райони Хайцан-Хулі, три ( Сяминь , Сілін , трансокеанічних міст Цзімей ) На півночі з'єднують райони Цзімей і Хулі; і одним тунелем ( Сян'ань на північному сході між районами Сян'ань і Хулі). на острівці Гулан'юй на північний захід від острова Сяминь перебували іноземні консульства, будинки іноземних купців і т. д .; Зараз це історичний музей-заповідник . Вузька протока між островами Сяминь і Гулан'юй і називався власне Сяминьской гаванню. [10] Всі ці території зараз входять в район Симін .

В наші дні велика частина острова Сяминь урбанізована, з пляжами уздовж південного берега острів і портовими спорудами уздовж західного берега (зверненого до Сяминьской гавані в сучасному, широкому розумінні). головний кампус Сяменьского університету також знаходиться на південному березі острова.

Чотири знаходяться на великій землі району Сяминь зараз теж швидкими темпами урбанізуються. Що знаходиться на західному березі Сяминьской гавані Хайцан - промисловий і портовий район. В районі Цзімей знаходиться Цзімейскій університет і « черепаховий парк »- меморіальний комплекс на честь відомого хуацяо , Народного просвітителя Чень Цзягена (Англ.), Де він сам і похований (Кит.) В традиційній черепаховій могилі (Англ.). [11] [12]

Музеї [ правити | правити код ]

  • Міський музей Сяминь (Cяменьші боугуань,厦门市博物馆, Xiamen Museum [13] ) - заснований в 1983, відкритий в 1988 році, з 2007 знаходиться в новій будівлі Центру культури і мистецтва (в районі Симін, за адресою: Тіюй лу, 95 / 体育 路 95 号); прекрасно організована експозиція, музей має в своєму розпорядженні велику колекцію пам'яток археології та історії, творів прикладного мистецтва, живопису та каліграфії. Вхід - безкоштовний, години роботи: 9: 00-17: 00, крім понеділка та державних свят. - Офіційний сайт музею (Кит.) (Англ.)
  • Храм Цинцзян культура ціцзя, Хайцан

  • «Черепаховий парк», Цзімей

  • Відсипання ділянки під будівництво, острів Бінчжоу, Тун'ань

  • Селище Сіньдян, центр району Сян'ань

Сяминь є містом-побратимом таких міст:

  • open wikipedia design Кардіфф , Великобританія - з 1 983
  • Сасебо , Японія - з 1 983
  • Себу , Філіппіни - з 1984
  • Балтимор , США - з тисяча дев'ятсот вісімдесят п'ять
  • Веллінгтон , Нова Зеландія - з 1987
  • Пінанг , Малайзія - з +1993
  • Саншайн-Кост , Австралія - з 1999
  • Гвадалахара , Мексика - з 2003
  • Зутермер , Нідерланди - з 2004
  • Кучінг , Малайзія - з 2006
  • Сурабая , Індонезія - з 2006
  • Мокпхо , Південна Корея - з 2007
  • Річмонд , Канада - з 2008
  • марафон , Греція - з 2009
  • Душанбе , Таджикистан - з 2013
  1. До сих пір вживаним в західних і південно-західних районах міста.
  2. У буквальному перекладі: "Річка Дев'яти Драконів.
  3. Pitcher PW In and about Amoy: Some historical and other facts connected with one of the first open ports in China. - Shanghai: The methodist publishing house in China, 1909.
  4. Hughes G. Amoy and the surrounding districts. - Hogkohg, 1872.
  5. Rev. Talmage JVN. History and ecclesiastical relations of the churches of the Presbyterian order at Amoy, China. - New York, 1863.
  6. Rev. Macgowan J. Christ or Confucius, which? - London, 1889.
  7. Rev. Pitcher PW, MA In and about Amoy. Some historical and other fact connected with one of the first open ports in China. - Shanghai, 1909.
  8. Rev. Pitcher PW In and about Amoy: Some historical and other facts connected with one of the first open ports in China. - Shanghai: The methodist publishing house in China, 1909.
  9. Дев'ятий саміт БРІКС: заяви про дружбу, відкритості та співпраці . РІА Новини
  10. Карта 1946 р
  11. See image 23 in 厦门 集美 游记 (Xiamen's Jimei trip notes)
  12. The monument for Tan Kah Kee (Недоступна посилання)
  13. Cяменьші боугуань 厦门 市 博物馆 / Енциклопедія Байду (Кит.)

Christ or Confucius, which?

Новости