Скульптурі «Хранитель Байкалу», створену Даші Намдаковим, знайшли нове місце.«Хранителя» планується встановити в селищі узури, розташованому на східному березі Ольхона.
Узури розташований на березі затоки Хага-Яман.Відомий своїми археологічними пам'ятками періоду неоліту.Тут знаходяться метеостанція та лабораторія Сибірського інституту земної кори.За даними на 2012 рік, населення селища - 9 осіб.
Про нове місце для скульптури Даші Намдакова повідомив начальник відділу туризму та рекреації ФГБУ «Заповідна Прибайкалля» Василь Мальцев.Його слова наводить видання IRK.ru.
- У розміщенні скульптури на території Хобо відмовили.Вирішили в узури, проїхали туди, обстежили.Там є невелика територія муніципалітету.Після затвердження нових меж Прибайкальского нацпарку ми вивчимо розташування з точки зору законності, - цитує IRK.ru Василя Мальцева.
Як повідомляв «Байкал-Dailу», спочатку свою скульптуру Даші Намдаков хотів розмістити на мисі Хобой - одному з «місць сили» острова, обов'язкової точці відвідування туристів на Ольхоне.
Семиметрову бронзову композицію планували встановити на Ольхоне ще влітку 2017 року.Однак грандіозний проект став приводом для суперечок в Інтернеті і розділив місцевих жителів на два лагер я.«Дискусія була часом дуже гарячої», - делікатно коментував сам Даші Намдаков.
«Я прекрасно розумію цих людей - я взагалі людина не конфліктна, але у кожного своя правда.Зараз я просто вичікую і не роблю ніяких дій з цього приводу.Нещодавно я зустрічався з Хамбо ламою, і він сказав, давай поставимо на бурятської стороні.Мені ця ідея теж подобається, але це все повинно утрясти якось, само собою.Розумієте, якщо цю скульптуру НЕ підірвуть, що не розплавлять, що не закопають в землю або не утопія на дні водойми, то вона простоїть 2 тисячі років.Бронза - це вічний матеріал, тому ми нікуди не поспішаємо, я по-буддійський вирішив, що скульптура повинна сама собою знайти собі місце і встати, а буде це на Ольхоне або на бурятском березі - це вже як складеться », - говорив він.
Деякі місцеві жителі виступили проти «Хранителя Байкалу» на Ольхоне, назвавши його «тихим жахом» і «експонатом кімнати страху».Вони збирали підписи проти появи скульптури на острові.ініціативна група направила скарги в природоохоронну прокуратуру і мінприроди Росії, звідки прийшла відповідь : Для установки необхідно погодити це питання, яке отримано не було.
З тих пір про долю «Хранителя Байкалу» не було звісток.
Відлита з бронзи, висотою 7,5 метрів, а завширшки - 6,5 метрів, скульптура зовні нагадує дерево, гілки якого утворили корону, а, можливо, роги якогось сакрального тварини.За задумом скульптора, в композиції глядач зможе побачити історію життя дерева: від паростка, пробився з берегової гальки, незважаючи на страшні вітру, до сивого столітнього засохлого стовбура, з кострубатою корою, в глибоких борознах якої вгадуються риси старого - міфічного «Хранителя Байкалу» або шамана-бурят в одязі та короні з рогів сакрального тварини.
Потерпілий чекав на зупинці автобус
Директора гіпермаркету притягнули до адміністративної відповідальності
Одну з прочитаних книг він продав перехожому
«Вода зупинилася, але робота триває, режим підвищеної готовності не знято», відзначили в мерії Улан-Уде
У турнірі участь візьмуть засуджені з Росії, Бразилії, Англії, Вірменії, Білорусії, Італії та США
Користувачі Мережі неоднозначно відреагували на таку ініціативу
Молода людина крав речі з автомобілів
Іноземець збрехав про належної йому машині
Збиток склав 17 тисяч рублів
В Улан-Уде підтоплено 3 житлові будинки, 151 підвал в будинках городян
Власників притягнуть до адміністративної відповідальності
4 вогнища локалізовані
Всі речі повинні бути сухими, чистими і відсортовані за типами
З 4 серпня рівень води в Селенга в Улан-Уде не змінився
Банківську карту вкрав його новий приятель