Достопримечательности мира

    Отдыхайте с нами!

Статьи

Британська кухня

Британська кухня

В області кулінарії Англія повна сюрпризів. Карти меню буяють назвами страв з усіх країн світу. Однак це не означає, що власне англійська кухня зникла або перетворилася в якийсь міжнародний конгломерат.

Однак це не означає, що власне англійська кухня зникла або перетворилася в якийсь міжнародний конгломерат

Навпаки, завдяки своєму вродженому консерватизму британці і в цій сфері зберегли традиційні страви в своєму первинному вигляді. Адже приїжджим впадають в очі ті продукти, які купують іноземці, що живуть переважно у великих містах.

Англійці надають великого значення сніданку. На відміну від французів, які квапливо ковтають рогалик, запивши його чорною кавою, англійський сніданок служить солідною основою раціону на весь день. Чай перед сніданком складає як би фундамент для ситної їжі. Ймовірно, ця традиція бере свій початок від мореплавців, які впливали на звичаї остров'ян. Британці приділяють сніданку досить часу, спокійно з'їдають порідж - досить густу кашу з вівсяних пластівців з вершками і молоком або кукурудзяні пластівці корнфлекс, запивайте фруктовим соком. Потім слід білий хліб з варенням і знаменита яєчня з беконом. Але англійці охоче їдять на сніданок і гарячу копчену рибу або сосиски. У цій країні не постраждають інтереси і любителів м'яса. В острівній імперії з незапам'ятних часів основний акцент робиться на його найвищій якості, особливо яловичини і молодої баранини. Думаю, навряд чи є хоч хтось, кому невідомий ніжний англійський ростбіф.

Поряд з смаженим м'ясом багато страв готуються і з вареного м'яса, до якого додаються овочі. Для англійської кухні характерний незвичайний спосіб приготування овочів. Досить поширене страву з капусти з цибулею-пореєм, звареної всього лише в підсоленій воді. Щоб такого неапетитними страви надати більш виразний смак, англійці ще в минулому столітті винайшли готові соуси, які - від кетчупу до ворчестерського соусу - ми знайдемо на кожному столі. Це дуже зручно, тому що кожен може присмачити їжу на власний смак. Деякі сорти англійського сиру своїм оригінальним смаком збагачують широку гаму європейських сирів.

Англійці надзвичайно люблять солодке Англійці надзвичайно люблять солодке. Такі десерти, як карамельний пудинг, наприклад, і креми відносяться до вищих досягнень кулінарного мистецтва навіть за світовими мірками. Шотландія або Ірландія теж мають свої знамениті національні блюда. Зокрема, вівсяний пиріг або фарширований баранячий рубець ХЕГІС. В Ірландії до популярних домашнім стравам відносяться картопляні оладки боксті і страву з савойської капусти КОЛКЕНОН. У цих частинах Великобританії при виборі блюда більшу роль відіграє патріотичне почуття і романтичні спогади про країну дитинства. Гурмани ж оцінять по достоїнству букет смакових опеньків, які надає стравам меляса, солодовий оцет або темно-коричневий тростинний цукор - все це приправи, які ми в Центральній Європі не вживаємо.

На особливу увагу заслуговує прямо-таки ритуальне відношення до чаю. Цей національний напій любили вже в ХVII столітті, він набув широкого поширення, ймовірно, тому, що допомагав долати занепад духу, обумовлений суворими кліматичними умовами, а також поліпшував смак болотної і протухлої води.

Звичай поліпшувати смак води, очевидно, призвів до виникнення традиції виробництва й питва пива, але жителю Центральної Європи доведеться змінити свої уявлення про цей предмет. Справа в тому, що традиційне темне пиво, колись називалося Стаут, або ПОРТЕР, нині загальновідоме під назвою Гінеса, за смаком анітрохи не нагадує, наприклад, пільзенського. Світле витримане пиво теж не таке, до якого ми звикли.

У вищому суспільстві вино століттями відігравало важливу роль, і англійці непогано розбираються у французьких винах, а також в Хересі і портвейні. З міцного алкоголю найбільш давню традицію має коньяк, у всякому разі, як напій широкого споживання. До того, як США вийшли на перше місце по споживанню коньяку, найбільшим його споживачем була саме Великобританія. Шотландське і ірландське віскі ще на початку нашого століття пили тільки в регіоні, де його виробляли. Джин, який почали виробляти, ймовірно, в епоху Вільгельма III Оранського, став напоєм мас тільки в нашому столітті.

Новости