- Оренда житла
- транспорт
- харчування
- Зв'язок (телефон, інтернет)
- Екскурсії, поїздки, заходи
- Кишенькові і господарські витрати
- покупки
- Непередбачені витрати
Туристи, які вперше збираються в Таїланд , Часто задаються питанням: в якій валюті брати гроші, і скільки їх знадобиться в поїздці?
Перше питання дуже проста - в Таїланд краще брати долари. Це універсальна валюта, яку вже на місці можна обміняти за вигідним курсом на тайські бати . Про національній валюті Таїланду і пунктах обміну можна докладніше дізнатися в окремому матеріалі: Гроші, валюта Таїланду - тайський бат . Крім того, брати долари зручно, якщо планується поїздка з Таїланду в сусідні країни, наприклад, Камбоджу або Лаос, де при необхідності також можна обміняти їх на місцеву валюту.
А ось на друге питання про те, скільки ж грошей брати з собою в Тайланд, відповісти однозначно не вийде. Це залежить від дуже багатьох показників. Однак, можна скласти приблизну схему витрат і побачити, скільки приблизно грошей витрачається в поїздці в тих чи інших випадках.
За основу можна взяти ключову фразу, яка склалася по-цього приводу у бувалих туристів в Таїланді :
Краще брати поменше речей і побільше грошей.
Це спрацьовує завжди і, власне, вже цим можна керуватися при зборах. Адже в Таїланді є практично все необхідне для життя. Всі речі можна придбати дешево на кожному кроці, і зовсім ні до чого везти зайве з собою. Краще взяти грошей з запасом, щоб вільно переміщатися по цікавих місцях, їздити на екскурсії, пробувати нові ласощі і купувати різноманітну тайську екзотику, не боячись того, що в багажі не вистачить місця. Всі отримані емоції безцінні і запам'ятаються надовго, а привезені сувеніри нагадають про яскраве подорож!
А тепер варто розібратися конкретніше, які витрати чекають туриста в Таїланді. Зрозуміло, самі туристи бувають різні: хтось приїжджає в готель на пару тижнів, загоряє на пляжі і ходить по вечірках і магазинам . А хтось обґрунтовується в найманому житлі на кілька місяців і подорожує по екзотичних місцях з метою вивчення культури і традицій. Але у всіх, проте, можна виділити одні і ті ж області витрат: оренда житла, транспорт, харчування, зв'язок, екскурсії та поїздки, кишенькові та господарські витрати, покупки, непередбачені витрати. Розберемо кожен пункт в розрахунку на одну людину. А так як віза для російських туристів розрахована на 30 днів, за основу візьмемо період в один місяць.
Оренда житла
Якщо турист купує поїздку в Таїланд в вигляді готового туру, де бронювання готелю вже включено у вартість, то цей пункт вважати не потрібно. Якщо ж житло планується зняти по-приїзду, то варто звернутися до матеріалу: Нерухомість в Таїланді - покупка, оренда, ціни . І вибрати тип житла для оренди (бунгало, квартира, будинок і інше). В середньому на просте і зручне житло туристи витрачають від 7 до 20 тисяч бат в місяць в залежності від його типу, розташування і площі. Варто врахувати наступні порівняння: оренда однокімнатної квартири в невеликому місті Росії можна порівняти з ціною за квартиру студію або невеликий будиночок в містах Таїланду; оренда однокімнатної квартири в центральній частині Москви порівнянна з орендою комфортабельного будинку з кімнатами і двором на курортах і островах Таїланду.
транспорт
Найпопулярніший громадський транспорт в Таїланді - тук-тук. Вартість проїзду на ньому 10-20 бат на людину. Якщо припустити, що в день необхідно буде зробити дві поїздки на тук-туку (туди і назад), то витратиться 600 бат на людину за місяць. Також існують таксі, які стоять в середньому 150-300 бат, міжміські автобуси, мінівени і водний транспорт, деякі орендують мотобайк. Варто врахувати ці варіанти пересування для самостійних мандрівників. А для тих, хто вважає за краще організовані екскурсії, можна врахувати лише тук-туки для поїздок по місту, так як у вартість екскурсій трансфер зазвичай включений.
харчування
У більшості готелів при бронюванні номера в вартість включається сніданок, а в деяких навіть існує система «все включено». Але навіть в цьому випадку обов'язково варто виділити суму на їжу, так як в Таїланді неможливо пройти повз місцевих кафешек і возів з ароматними екзотичними стравами і фруктами . Повноцінно поїсти в Таїланді можна в середньому на 100-200 бат з людини. Якщо брати в розрахунок ресторани або додаткові ласощі, то з запасом вийде 300 бат. Їжа три рази в день протягом місяця складе 10-30 тисяч бат на людину.
Зв'язок (телефон, інтернет)
На мобільний зв'язок витрати невеликі. У Таїланді також існують різні стільникові оператори з безліччю тарифів, які можна підібрати для себе. Якщо врахувати щоденні короткі дзвінки всередині країни і періодичні дзвінки в Росію протягом місяця, то середні витрати складуть близько 200-300 бат. Інтернет в Таїланді поширений у вигляді безкоштовного Wi-Fi в більшості ресторанів, кафе і магазинів. Готелі іноді пропонують за нього абонентську плату, а в разі оренди житла інтернет зазвичай включений у вартість.
Екскурсії, поїздки, заходи
Екскурсій, пропонованих в Таїланді, безліч. Їх програма і ціни різняться, тому неможливо порахувати, скільки на них буде потрібно грошей. В окремому матеріалі можна ознайомитися з переліком екскурсій в Таїланді . Середня їх вартість в залежності від тривалості та насиченості програми становить від 500 до 5000 бат на людину. Часто вони включають в себе трансфер і харчування. Для самостійних мандрівників також цей пункт залишається відкритим, оскільки різноманіття маршрутів передбачає врахування транспорту, харчування в дорозі і багато іншого. Одне відомо напевно - тут краще не економити, щоб зуміти подивитися якомога більше цікавого.
Кишенькові і господарські витрати
Тут можна врахувати такі витрати як вода, засоби гігієни, косметика, медикаменти , Необхідний одяг або взуття, швидка їжа, пожертвування в монастирях та інші дрібні витрати. Вони можливі, але їх складно передбачити. Візьмемо середню вартість 100-200 бат в день і вийде 3-6 тисяч бат в місяць.
покупки
Ще один пункт, де, мабуть, не варто економити. Таїланд - це країна талановитих майстрів, унікальних виробів, екзотики і самих незвичайних сувенірів. Про все це можна дізнатися в матеріалі: Що привезти з Таїланду? Товари, фото, ціни . Тут можна хоча б приблизно зорієнтуватися в майбутніх покупках і виділити на це необхідну суму грошей, а також місце з запасом в багажі.
Непередбачені витрати
Обов'язково рекомендується всім туристам брати з собою додаткову суму грошей в доларах або на карті, яка буде призначена на непередбачені витрати і зберігається в сейфі. Випадки можуть бути різні, ось найпоширеніші з них: туристи спізнюються на зворотний літак і змушені брати втридорога таксі з міста Паттайя до аеропорту Бангкока ; туристи на орендованому байці потрапляють в дрібне ДТП і зобов'язані сплатити ремонт транспорту; скоєно вуличне пограбування туристів; з'являється бажання зробити дорогу покупку або поїздку. Обов'язково потрібно мати запас.
Цифри і ситуації, зазначені в перерахованих пунктах, розраховані на середньостатистичного російського туриста. Буває, коли мандрівникам вдається прекрасно відпочити практично за копійки, і залишитися задоволеними з безліччю нових емоцій. Люди, що живуть в Таїланді по кілька місяців або років, витрачають приблизно в 2 рази менше грошей, ніж за той же період життя в Росії.
У той же час, у багатьох туристів спрацьовує хибне переконання: чим дорожче, тим краще. І люди починають витрачатися там, де без цього цілком можна обійтися. Адже не дарма тайці вважають російських туристів найщедрішими і марнотратними, причому навіть по-порівнянні з братами-європейцями. Тому важливо з розумом підійти до розподілу фінансів в подорож: економити, при цьому не відмовляючи собі в нових можливостях і враження.
Подумавши над основними пунктами витрат, а також вивчивши всі інші аспекти поїздки, можна прорахувати, скільки грошей взяти з собою в Тайланд і сміливо вирушати в подорож!