Достопримечательности мира

    Отдыхайте с нами!

Статьи

газета Примор'я "АВ" // Всесвіт // Як стати багатою, здоровою, щасливою

ВСЕСВІТ
Марина ЗАВАДСЬКА

У світі існує чимало книг на тему "Як досягти успіху в житті" і виходять все нові з новими рецептами. Ці книги користуються величезною популярністю, адже успіху в житті хочуть домогтися практично всі, навіть ті, хто ниє: ох, все погано, я старий (-а), хворий (-а), самотній (-а), нещасливий (-а) ...

Вони дуже успішно ниють і в ниття досягають певних висот Вони дуже успішно ниють і в ниття досягають певних висот. Але чи можна вважати це успіхом?

Давайте звернемося до досвіду не Генрі Форда, Лі Якокка або Маргарет Тетчер, а нашої сучасниці, співвітчизниці, мешканки Владивостока.

БАГАТСТВО

Коли почалася Перебудова і дозволили ведення підприємницької діяльності у вигляді кооперативів, Генріетта Латушкіна було 50 років. Життя, по крайней мере трудова, майже пройшла, пізно щось робити. Та й що за професія для підприємця - настроювач піаніно і роялів!

Але Генрієтта Миколаївна зробила. Вона негайно створила кооператив настройщиків - перший у Владивостоці кооператив.

Відразу, як водиться, виникли труднощі, і перш за все з приміщенням. Музичні інструменти - речі примхливі, їм потрібно сухе приміщення, а забудовники пропонували виключно підвали. Проте кооператив заробив і працював деякий час ... поки одного разу всім музичним школам та іншим установам на рік не запланували жодної рубля на настройку.

Розорятися? Більшість кооперативів, заводів і фірм так і роблять. Але "Музичний майстер" вчинив інакше. Генрієтта Латушкина відкинула в назві кооперативу перше слово і перекваліфікувалася. Тим більше що до цього часу її дочка закінчила навчання з швейної справи, а з роботою було не те щоб густо. Генрієтта Миколаївна, не вміючи не те що моделювати одяг, але просто шити, відкрила ательє на три швейні машинки і почала возити з Китаю тканини і фурнітуру. Човник - це професія, близька не лише американської астронавтики, але і швейної справи.

Магазини "Мастер" (тканин і швейної фурнітури) мали успіх, хоча важко сказати, що розташовані вони зручно. На вулиці Суханова, на самій Орлінке, туди доводиться не ходити, а підніматися! Але зате вибір там був багатющий, ціни прийнятні, і в двох маленьких кімнатках завжди юрмився народ. Генрієтта Латушкина, не маючи економічної освіти (звичайне середнє), розуміла, що найвища прибуток йде не від найвищих цін, а від дуже швидкого обороту.

А далі фірма Майстер стала розвиватися, розвиватися і розвиватися А далі фірма "Майстер" стала розвиватися, розвиватися і розвиватися. Тому що хто не піднімається, той падає - це закон не тільки бізнесу, а й життя взагалі. Про це ще Льюїс Керрол в "Алісі в Задзеркаллі" написав:

"Чи знаєте, в НАШІЙ країні, - сказала Аліса, все ще трохи задихаючись, - якщо ви швидко біжите так довго, як ми зараз, то обов'язково потрапите куди-небудь в інше місце.

- Який у вас неквапливий спосіб життя! - зауважила Королева. - У нас же, якщо ви біжите щодуху, то потрапляєте в те ж саме місце. А якщо хочете дістатися куди-небудь ще, потрібно бігти принаймні вдвічі швидше! "

Генрієтта Латушкина побудувала будинок в передмісті, зробила його затишним, Обіход кожен клаптик не дуже великої ділянки. І придумала собі новий бізнес: показувати будинок іноземцям! Приїжджає група іноземців (в основному японці), Генрієтта Миколаївна показує їм квіти, сад, город, будинок, напуває чаєм, борщем годує, спілкується з ними через перекладача. Дуже простий бізнес! Але чому б ні?

ЗДОРОВ'Я

Здоров'я, в принципі, купити не можна - можна купити більш якісні медичні послуги і ліки. А здоров'я - це гени, середовище і спосіб життя. Від спадковості не втечеш: чим хворіли батьки, того і тобі не минути. Навколишнє середовище у нас не дуже-то здорова, а бізнес - це нерви і стреси. Так що хвороби Латушкіна не минули. Але вона каже:

- Мені хворіти ніколи!

І в свої 67 років бадьора і легка на підйом, беручи приклад зі свого 94-річного батька Миколи Гнатовича Кирпи. А це головне.

ЩАСТЯ

Все залежить від людини, від його світовідчуття Все залежить від людини, від його світовідчуття. Є злісні нещасні жебраки, є злісні нещасні багатії. А є щасливі люди.

Генріетта Латушкіна чужий американський принцип "не відстати від Джонсів". Вона говорить:

- Треба не заздрити, а працювати!

І ще вона каже:

- Чим більше ти віддаєш, тим більше тобі приходить.

Ось попрацює вона, побалакає зі своїми іноземними гостями, віддасть їм свою увагу, інтерес, дружелюбність - і деякі з них стають їй майже друзями. Їдуть в свою іноземщиною - і шлють запрошення. Так Генрієтта Миколаївна побувала в Америці, побувала в Японії.

Ось випадок, про який Латушкина дізналася від Людмили Минкиной, завідуючої онко-гематологічного відділення (центром) дитячої лікарні. На якійсь зустрічі медиків і бізнесменів якась бізнес-леді пообіцяла, що надасть допомогу - тільки зверніться. А коли допомога знадобилася, леді в ній відмовила. І що ж? Незабаром її дочка захворіла і потрапила в той самий онко-гематологічний центр.

Чому Людмила Михайлівна розповіла Латушкіна цей випадок? Та тому, що в однієї з працівниць "Майстра" 10-річна дочка захворіла. Генрієтта Миколаївна негайно сказала своїм працівникам:

- Ми все для них повинні зробити безкоштовно!

Ательє "Майстер" обшіло весь Центр: постільна білизна, штори, накидки на дивани. Дівчинка перенесла важке лікування - і одужала. Вона щаслива. Щаслива її мати і всі співробітники "Майстра" на чолі з Латушкіна.

ПОПЕРЕДНІ ПІДСУМКИ

Ось що може зробити звичайна людина. Чи не була Генрієтта Латушкина директором нафтової труби, щоб в потрібний момент приватизувати її. Не було у неї і батьків-чиновників, що мали доступ до партійної каси. І в банді вона теж не перебувала. Стартовий її капітал складався з копійок, які заробила вона сама своєю особистою працею.

Вона просто працювала і не велася на халявні пропозиції, тому її гроші не згоріли ні в МММ, ні в ППБФ. Як за радянських часів вона хапалася за будь-яку можливість заробити (адже вдома сім'я, діти, а налаштувати піаніно потрібно було багатьом), так і в пострадянський час від цього принципу не відступили. І ніколи не витрачала час на ниття.

ОСТАТОЧНІ ПІДСУМКИ

Так що, скиглії, будемо нити або працювати?

Марина ЗАВАДСЬКА.

Фото автора та Олександра Маслянко.

на фото1: Стіна в будинку Латушкіна
з портретами її предків (родовід за 250 років)


Інші статті номера в рубриці Всесвіт :
Але чи можна вважати це успіхом?
Розорятися?
Але чому б ні?
І що ж?
Чому Людмила Михайлівна розповіла Латушкіна цей випадок?

Новости