На Віденському балу, який відбудеться в Колонній залі київської мерії в суботу, 21 квітня, гостей пригощатимуть делікатесами вітчизняного виробництва, в тому числі устрицями і "українськими трюфелями" - зморшками.
"Ми вивчили культуру Віденських балів і, звичайно, включили в меню елементи традиційної австрійської кухні. Але оскільки ми знаходимося в Україні, то хочемо продемонструвати можливості нашої кухні на основі унікальних вітчизняних продуктів", - розповів керівник F & B сatering company Юрій Коваленко.
Виробництвом цих продуктів, підкреслює він, в нашій країні в основному займаються ентузіасти-одинаки. Дуже важливо, що їх продукція буде представлена на такому урочистому заході, оскільки це послужить розвитку подібних виробництв і українських кулінарних традицій.
Більшу частину делікатесів пропонує Закарпатті, регіон, історично пов'язаний з батьківщиною Віденського балу - Австро-Угорщиною. Звідти до Києва привезуть, зокрема, весняні гриби сморчки та "Струмкова" (струмків) форель. Цю червонокнижну рибу розводять в умовах, максимально наближених до природних, облаштовуючи садки прямо в гірських річках. Поки її смак відомий лише небагатьом, набагато ширше представлена форель райдужна. Але організатори балу впевнені, що цей якісний продукт ще придбає заслужену популярність, а завдяки дбайливому розведення риба не зникне з карпатських річок.
Що ж стосується зморшків, то гостям балу пощастило - ці гриби збирають всього два тижні на рік, і саме в квітні. Їх Коваленко за тонкий смак назвав "українським трюфелем".
Із Закарпаття доставлять і оленину, і легке мускатне вино. Однак будуть представлені і виробники з інших регіонів України.
Для закусок ресторатори переосмислили деякі класичні українські страви і продукти. Гостям запропонують канапе з "панським" салом, а також холодець з півня з хріном, але в несподіваному оформленні - у вигляді сердечок. "Австрійські нотки" вноситимуть бутерброди з австрійським шпеком і Ліптовський сиром, а також обов'язкове на Віденському балу блюдо - гострий гуляш.
Також можна буде покуштувати морепродукти: мус з щучої і форелеве ікри, салат з рапанів і устриць.
"В Україні існує єдина устрична ферма. І вона недаремно називається" Устриці Скіфії "- раковини цих молюсків вчені знайшли при розкопках скіфських курганів. До речі, ще в 19 столітті Україна відправляла цей делікатес на експорт", - розповів керівник кейтерингу.
Рапани же в наших морях з'явилися недавно - в 1947 році, коли в Чорне море перебазовували Тихоокеанський флот. Тоді на обшивці кораблів і потрапив в наші води цей молюск. Не маючи тут природного ворога, він широко поширився, завдаючи шкоди місцевій фауні, - але зате придбав унікальний ніжний смак, збагативши українську кухню.
Взагалі, кожен продукт має свою цікаву історію, і учасники балу зможуть з нею познайомитися.
"Звичайно, під час заходу гості віддадуть перевагу насолоджуватися їжею, а не читати. Але в меню навпроти кожного блюда буде надрукований QR-код, так що всю інформацію і про продукти, і про їх виробників можна буде дізнатися пізніше на нашому сайті", - пояснив Коваленко.
Меню на дитячому балу, який відбудеться в неділю, 22 квітня, буде відрізнятися, але не кардинально. Частина закусок залишать тими ж, щоб зберегти "австро-український" баланс. Але, наприклад, салати будуть менш гострими, замість дичини маленьким учасникам запропонують качину ніжку по-альпійський, а для "перекусу" - міні-киши і міні-бургери.
І, звичайно ж, ні дитячий, ні дорослий бал не обійдуться без десертів. Цього року відповідати за солодку частину свята організатори запросили з Ужгорода прославленого українського кондитера Валентина Штефаньо. Спеціально для Віденського балу в Києві він створив особливий десерт під назвою "Єва".
Гостей Віденського балу в Києві пригостять устрицями і "українськими трюфелями" / Фото: Любимов Євген. Укрінформ"Він так називається тому, що зроблений у вигляді яблука. Таку форму десертів ми в Україні освоїли першими. Усередині ж буде шість видів солодкої начинки - ганаш, яблучний клафутін, хрусткий чіпс з фундука, ванільний мус, мигдальний кекс і карамелізовані яблука", - зазначив Штефаньо.
Крім того, організатори приготували гостям сюрприз - прямо на їх очах на балу кондитер створить скульптуру з шоколаду. Штефаньо розповів, що на її створення піде чотири години і 15 кг білого і чорного шоколаду. Формою ж свого твору він збирається віддати данину поваги рідного краю - скульптура буде зображувати сакуру, яка саме зараз цвіте в Закарпатті.