визнання
користувачів
4 грудня 2015 р 15:59 Баку, Шемахі, Баку, Шеки - Азербайджан Вересень 2015
Лірика.
В останні роки серед наших туристів цілком заслужену популярність придбали країни Закавказзя. Лідирує, звичайно, Грузія. І якщо фаворитка цього року - Вірменія - буквально «наступає їй на п'яти», то Азербайджану такі рекорди і не снилися. У своєрідному змаганні за увагу, любов і грошики мандрівника він займає скромне останнє місце.
Баку. Вид на Площа Прапора і Кристал-хол, де проходило Євробачення 2012.
Чому так? Можливо, тому, що азербайджанська грошова одиниця - манат - негостинно дорога. Чи тому, що Азербайджан - країна мусульманська, і в світлі останніх світових подій турист-іновірець боїться релігійного екстремізму. А може бути, тому, що інтернет рясніє заявами в стилі «після Грузії в Азербайджані нічого дивитися».
Так чи інакше, але не їде масовий мандрівник відкривати для себе Азербайдажан. А жаль. Адже ця країна гідна уваги.
Баку. Вид на Бульвар і хмарочоси "Полум'яні вежі".
Тут є багато чого з того, що може потішити око і цікавість мандрівника. наприклад,
гори
Албанська християнська церква в Шекі.
бірюзове ласкаве море
Баку. Вид на Каспійське море з тераси Нагірного парку.
творіння рук людських, які простояли століття
Комплекс Едді Гюмбез в селі Калакяни.
Баку. Вид на Дівоча вежа з боку Бульвару.
і недавно зведені
Баку. Хмарочоси "Полум'яні вежі" днем. Вид з Нагірного парку.
Баку. Культурний центр ім. Гейдара Алієва.
унікальні природні чудеса, такі як:
палаюча гора Янар Даг
грязьові вулкани
або нафтові ріки Гобустана
А ще є місця - свідки давніх часів, помняшіе людей Кам'яного віку
У Гобустане - музеї-заповіднику петрогліфів.
давньоримські легіони
Напис на камені свідчить: «Час імператора Доміціана Цезаря Августа Німецького, Луцій Юлій Максим, Центуріон XII Легіону Блискавичного»
каравани Великого Шовкового Шляху
Шеки - місто на Великому Шовковому Шляху.
і вогнян-зороастрійців
Атешгях - храм зороастрійців в Сураханах.
А ще там є Баку. Юний і древній Баку, з його дивно гармонійним контрастом Старого і Нового
Палац Ширваншахов і "Полум'яні вежі".
тінистими скверами
світлими вулицями
затишними площами
На Площі фонтанів в Баку.
красивими дівчатами
і Старим містом,
на чиїх вузьких вуличках знімалися знамениті радянські фільми
де до сих пір діє хамам споруди XVIII ст.
Хамам Ага Мікаіла.
і живуть своїм простим життям звичайні бакинці
Корінний бакинець.
Практика.
Коли можна їхати в Азербайджан?
Оптимальний час для відвідування країни - травень або вересень. Тепло, сонячно, але не жарко. Для прогулянок - саме воно.
Віза.
Громадянам РФ і деяких країн СНД для перебування в Азербайджані на період терміном до 90 днів віза не потрібна. АЛЕ! Якщо Ви плануєте перебування в країні понад 10 діб, то Вам необхідно по приїзду в країну звернутися в для реєстрації за місцем перебування.
Азербайджанські авіалінії.
З Дубая в Азербайджан і назад летіли «Азербайджанські авіалінії». Начебто все непогано: літаки не «убиті», відстань між кріслами - пристойне, годують добре, що не скупилися, бортпровідники чуйні, по-російськи говорять, але ...
Чи то нам так не пощастило, то це закономірність, але обидва наших вильоту відбулися з затримкою. І якщо при приземленні в Баку якихось особливих проблем це не викликало, то при посадці в завантаженому DXB це стало причиною зайвих 15 хв кружляння над аеропортом. Що зовсім не порадувало.
Аеропорт Баку.
Аеропорт в Баку невеликий, але чистенький, свіжовідремонтований. Фотографій там не робила, т. К. Знаю, що в метро, вокзалах і аеропортах Азербайджану фотографувати заборонено. У пам'яті місцевих ще свіжі спогади про теракти 90-х років, тому, якщо не хочете потрапити у в'язницю, краще не ризикувати і в транспортних вузлах тримати фотоапарат в чохлі.
Курс маната.
На момент нашого приїзду 1 манат (AZN) дорівнював 1 долара. Невтішний курс, прямо скажемо.
Мобільний зв'язок.
Мобільних операторів декілька, ми користувалися. Особливих нарікань немає. Сигнал стійкий. Мобільний інтернет працював непогано.
Готелі / мотелі / гестхауса.
Так вийшло, що в Азербайджані ми примудрилися випробувати всю лінійку тимчасового житла, пропонованого туристам: від помпезного п'ятизіркового готелю до гестхауса.
Ну що сказати ... На своєму досвіді переконалися, що гестхауса в країнах, що розвиваються категорично протипоказані туристам з маленькими дітьми, в мотелях можуть бути проблеми з сантехнікою, а в готелях середньої руки по-східному традиційно кульгає обслуговування. Втім, подробиці, як зазвичай, будуть у відгуках про готелі.
Громадський транспорт.
Таксі.
Перед поїздкою в Азербайджан я начиталася тривожних розповідей про те, що водії-приватники так і норовлять обдурити довірливого туриста і називають ціну за проїзд, виходячи зі своїх спроб про платоспроможність пасажира. А тому, досвідчені мандрівники рекомендували користуватися послугами державного таксі, обладнаного лічильниками.
Дізнатися такі таксі досить просто: вони схожі на лондонські кеби, тільки фіолетового кольору (через це місцеві називають їх «баклажанами»). Кажуть, що ці автомобілі з'явилися на вулицях Баку після того, як президент Азербайджану побував в Лондоні і зело захоплювався знаменитими лондонськими таксі.
Загалом, довірилися ми цим державним «баклажанів». На жаль і ах, таксист залишається таксистом навіть під державним контролем. Бакинські водії навчилися вправно боротися з показаннями лічильника. Ми користувалися ними раз 5. Були різні машини, різні водії, але вже якось так нам не щастило, що один шофер нас «Не допонял» і провіз порядно повз нашого готелю. Інший - "не дослишал» і поїхав не в ту сторону, через що довелося робити солідний гак, щоб повернутися. Третій - зробив вигляд, що не знає як проїхати на одну з найбільших вулиць міста і заблукав в «трьох соснах» ... Загалом, сумно, дівиці, сумно .... Тому не заморачивайтесь з державним таксі, беріть те, що під руку підвернеться. По крайней мере, до викрутасами приватника Ви будете спочатку готові.
Автобуси.
Була у нас і одна спроба скористатися автобусом. Але ми приїхали восени після Євразійських Олімпійських ігор, під час яких (традиційно для наших євразійських пенатів) частина автобусних маршрутів була скасована, а частина - змінилася до невпізнання, тому всі підказки гугла виявилися марні. Як, втім, і спроби звернутися за допомогою до перехожих: ті говорили ні російською, ні англійською, але чудово володіли азербайджанським, в якому ми, в свою чергу, «ні бельмеса». Так що, нашу спробу скористатися автобусом можна вважати проваленим з тріском.
Метро.
До метрополітену Баку претензій немає. Надійно, недорого, швидко. Дуже нагадує свого московського побратима. Назви станцій оголошуються на азербайджанському і англійською.
Квитки на метро треба купувати в спеціальних апаратах. Вони бувають різних видів: на одну або кілька поїздок, а також єдиний проїзний, рахунок якого можна поповнювати. Увага: апарати з продажу квитків здачу не видають! Бабусі, які сидять в віконцях кас, квитки не продають! І не говорять ні по-російськи, ні по-англійськи. Так що будьте готові, що розмін великої купюри обернеться для Вас порядною нервуванням.
Фунікулер.
Чи не транспорт, а радість туриста. Чистий, сучасний і абсолютно безкоштовний. Тільки інтервали між рейсами великі.
Станція фунікулера біля підніжжя Нагірного парку.
Автопрокат.
З цим ніяких проблем. Прокатних контор - море, менеджери говорять російською. Вибір моделей - великий. Один мій знайомий брав в оренду влітку седан Kia Rio - заплатив по 50 AZN / день (страховка включена) + 200 AZN сек'юріті депозиту готівкою (повернули швидко), обмеження по пробігу - 3000 км (вистачило за очі). У нас вийшло дорожче. Так як ми планували поїздки по бездоріжжю (до грязьових вулканів Гобустана і до комплексу Едді Гюмбез в селі Калакяни), то брали в прокат паркетник Hundai ix 35. Заплатили по 70 AZN / день + 300 AZN депозиту. Т. к. Платили з карти, вийшло на 18% дорожче, ніж якби платили готівкою. І повертають депозит довго. Сума заморожується на рахунку на 30 днів, потім йде тривалий етап перевірки. Нам депозит до сих пір не повернули. Чоловік днями писав в прокатну контору, сказали, що перевіряють. Чекаємо-с. Загалом, краще платите готівкою. Так простіше.
Штрафи.
Відразу зазначу: штрафи в Азербайджані дуже високі. Покарання за перевищення швидкості від 250 манат починається. Дорожня поліція працює в російській стилі - сховатися в кущах з камерою на кордоні світла і тіні, коли водій, змучений обмеженням швидкості 60 км / ч (а такий швидкісний режим там практично повсюдно), трохи «придавив тапку» на рівній ділянці дороги - це просто за милу душу. Тому навіть гарячі азербайджанці водять машини досить повільно і сумно.
Дороги.
Дороги в країні, в цілому, непогані. У центрі Баку - прекрасні, траси - чим далі від Баку, тим у же, в селах - такі ж огидні як у нас в Росії в регіонах. До речі, в глибинці Азербайджану крім дорожньої поліції є ще одна велика проблема. Це корови. Незважаючи на велику кількість зелених гірських лугів, ці рогаті парнокопитні воліють пастися виключно вздовж дороги. Або якщо не пастися, так просто брести неспішним прогулянковим кроком прямо по шосе, створюючи небезпечні аварійні ситуації для тих, хто поривається йти на обгін попереду машини, що йде.
Мобільна навігація.
Мобільна навігація тупувата, з тих, коли самому карту пальцем рухати доводиться, але зв'язок стійка (а це найголовніше). Правда, є одна проблема: на гугловський мапі Азербайжана не вказані номери будинків. І це було реальною засідкою, особливо коли нам довелося шукати лікарні (але про це трохи пізніше).
Місцеві водії.
На дорозі місцеві водії поводяться неакуратно. Підрізати, перебудуватися з крайнього лівого ряду в правий перед самим носом наступної за тобою машини, при цьому навіть не напружившись включити «поворотник», - це запросто і повсюдно. А ще бакинці чомусь обожнюють їхати, зайнявши відразу дві смуги.
Чи то душа у них така широка, що в одну смугу не вміщається, то ще яка причина є, але факт залишається фактом: машина, що рухалася прямо над дорожньою розміткою, - такий же символ Баку як Полум'яні вежі або Бульвар. Втім, як би не старалися бакинці, пальму першості у ростовських водіїв їм не відняти. Гірше, ніж в Ростові-на-Дону (з усім моїм повагою до цього міста) не водять ніде.
Ще я звернула увагу на те, що в Баку (на відміну від тієї ж Москви або арабських Дубая або Маската) практично не видно жінок-автомобілістів. Вважаю, що причиною тут не іслам, як державна релігія, а загальний невисокий рівень доходів населення, при якому в родині може бути тільки одне авто, і їм, природно, управляє глава сім'ї в особі чоловіка.
До речі, про рівень життя місцевих. Так вийшло, що ми спілкувалися з представниками різних соціальних груп. І зробили для себе висновок, що в багатому нафтою Азербайджані більшість населення живе так само, як і у нас в Росії, - т. Е. Дуже скромно.
Крапля нафти - один із символів Азербайджану. Її зображення можна зустріти як в інтер'єрах, так і в силуетах хмарочосів.
Ясна річ, «національного надбання» на всіх не вистачить, а тому, ті, кому багатств країни не дісталося (а таких, звичайно, більшість), живуть «затягнувши пояси», скаржаться на високі ціни і низькі зарплати.
Релігія і норми поведінки.
Мечеть Бібі Ейбат в околицях Баку.
Незважаючи на те, що в пост-радянські роки в Азербайджані, як і в Росії, релігія придбала значну вагу, держава залишається світською. Місцеві вживають алкоголь, дівчата носять короткі спідниці і всюди повно мілующіхся парочок. Так що, перебуваючи в Азербайджані будь-якого релігійного тиску на себе Ви не відчуєте.
Про «культ особи Гейдара Алієва».
Зізнатися, я його зовсім не помітила. Не знаю, може бути я порівнюю з ОАЕ, де народ так фанатіє від керівників країни, що може біля дороги насипати купу каміння і зверху поставити фото президента, наклеєне на картонку (їй Богу, не брешу, своїми очима бачила :))), то в Азербайджані такого і близько немає. Жоден з азербайджанців, з якими ми спілкувалися, ні словом не згадував ні колишнього, ні справжнього керівників країни. А то, що портрети їх подекуди висять і кілька вулиць прізвищем Алієва названі - так це іграшки можновладців. Адже відомо, можна скільки завгодно понавішане портретів і понатикати прапорів, але справжня любов народу від цього все одно не з'явиться. У нас, он, теж - Президент у всіх кабінетах висить, і щось ніякого культу я не спостерігаю.
Гостинність.
Взагалі, у мене вже давно склалося упередження проти туристичної фрази «Нам тут раді». Мені здається, що так пишуть тільки ті, хто приїжджає в іншу країну в гості до родичів. В такому випадку Вам дійсно раді, і з цілком зрозумілих причин. :) А якщо Ви - звичайний турист, то найбільше, на що Ви можете розраховувати в чужій країні, - це помірно-доброзичливе цікавість з боку місцевих. Азербайдажан - тому підтвердження.
Чемність.
Перед поїздкою я читала багато захоплених відгуків про знамениту азербайджанської ввічливості і привітності. Ну що сказати ... Є таке ... АЛЕ! Виключно у літніх чоловіків старого, радянського загартування. А молодь - як у нас: і місце зайвий раз полінується поступитися, і пропустити даму першої в двері може забути. Втім, що поробиш, плоди сучасної цивілізації не завжди солодкі. (((
Російська мова.
З російською мовою в Азербайджані дуже Цікаві ситуація складається. Наприклад, в центрі Баку по-російськи говорять практично всі: і літні люди, і молодь. Причому, найчастіше можна побачити молодь (явно чистокровних азербайджанців), які базікають між собою російською, або літніх людей, які розмовляють один з одним, заважаючи російські та азербайджанські слова. Але варто від'їхати буквально на дві станції метро від центру Баку (про регіони я взагалі мовчу) і ВСЕ: тут говорять тільки на азербайджанському. Ні російська, ні англійська за засіб спілкування не канал. :( Виняток становлять таксисти, офіціанти, аптекарі і лікарі (але про це нижче). Взагалі, вивчаючи перед поїздкою матчастину, я зрозуміла, що є така закономірність: як визначити, що перед тобою корінний бакинець? Корінний бакинець крім азербайджанського прекрасно володіє російською мовою .
До речі, азербайджанську мову - рідний брат турецького, так що якщо Ви говорите на турецькому, в Азербайджані Вам буде легко і комфортно в плані спілкування.
Аптеки та лікарні.
Так вийшло, що в Азербайджані з нами сталася одна з найнеприємніших речей, яка може трапитися з туристом, подорожуючим з дитиною. Наш малюк підхопив кишковий вірус, причому як раз в той момент, коли ми покинули Баку і рушили вглиб країни. Так що, в нашому активі тепер є і досвід відвідування азербайджанських сільських лікарень. Отже ...
Лікарні.
Сяють свіженьким ремонтом і обладнані за останнім словом техніки.
Лікарі.
"Народження Всесвіту". У Музеї азербайджанського килима.
Непогано говорять російською, особливо люди у віці. Як виявилося, раніше російська мова в обов'язковому порядку вивчався в мед ВНЗ. Медсестри кажуть гірше, молодший медперсонал не говорить взагалі.
Аптеки.
Практично в кожній аптеці буде російськомовний аптекар і більшість ліків - російського виробництва. Ще помітили таку штуку: таблетки можуть продаватися і поштучно! Ну як в наших, російських аптеках, всякі упаковки Терафлю по пакетиках іноді розпродають.
Оплата медпослуг.
Як тільки наш дитина потрапила в азербайджанську лікарню під крапельницю в голові застукала думка: «Скільки ж з нас зажадають грошей?» Виявилося, НІ СКІЛЬКИ !!! Так-так, а Азербайджані безкоштовна медицина. Навіть для іноземців. Платиш тільки за ліки, ну і віддячити медпрацівників можна, але це вже на Ваш розсуд. Нам дуже запам'ятався літній педіатр з містечка Баку, який у відповідь на нашу спробу віддячити сказав: «Ні-ні! Ви мені нічого не винні! Як можна! Ви - наші гості! »Ось він - ЧЕЛОВЕЧИЩЕ! Представник того самого, який зникає, типу людей, яким раніше так славилися Кавказ і Закавказзя.
Автентичність.
Поки готувалася до поїздки, неодноразово зустрічала в інтернеті і в передачах по ТБ заяви в стилі: «Азербайджан нині не той ... Грубий століття, грубі звичаї ... АутенЬтізЬму немає. Особливо погано в Баку, фальш як після євроремонту ... "Ну що написати на ці заяви? Нісенітниця! АутенЬтізЬм - він незнищенний.
Це теж в центрі Баку.
Варто тільки звернути з головних вулиць, від'їхати на пару станцій метро від центру або заглянути у дворик Старого міста Баку, і аутентичних розквітає у всій його непривабливий. А вже за межами столиці ... Загалом, ті, хто шукає «непричесаністю» - велкам ту Азербайджан. Вона там теж має місце бути.
Про харчування.
В яку б країну Ви не їхали, знайомство з місцевою кухнею - один з найважливіших (і найприємніших :) моментів подорожі. Отже, що такого-сякий можна спробувати в Азербайджані.
1. Лаваш, спечений в тандирі. Дуже смачна штука. Але тільки поки гарячий. Як тільки охолоне, стає гумовим. Хороший свіжий лаваш можна спробувати тільки в тандирної. У ресторанах і кафе, як правило, подають вчорашній. Вчорашній - не смачно.
У тандирної Ичери Шехер.
2. Кутаба. На вигляд трохи схожі чебуреки, але смажаться на сухій сковороді. Зверху посипають сумахом (з умах - це приправа з сушеного барбарису. В Азербайджані вона шалено популярна. На столиках в ресторанах і кафе, в більшості випадків, коштує такий набір: сіль-перець-сумах). Начинки у Кутаба можуть бути різними. Чоловікові сподобалися з бараниною, мені - з гарбузом (хоча зазвичай гарбуз я не жалую).
3. Курка-лявангі. Божественне блюдо, просто божественне! Курочка в хрусткою, засмаженою скоринці, фарширована сумішшю горіхів, аличі, смаженого лука і вершкового масла. Кажуть, що правильна азербайджанська курка-лявангі повинна ще і пекти в тандирі, а не в духовці.
4. Бакинський плов. Абсолютно нестандартне, але шалено смачне поєднання рису, м'яса, аличі, кураги, каштанів і родзинок. Пишу і слинки течуть при згадуючи про нього.
5. Пити. Ця страва подають і в бакинських ресторанах, але найсмачніший пити можна покуштувати тільки в містечку Шекі. Пити - це густий суп з баранини, нуту, каштанів, цибулі, часнику і чорного перцю. Готують його в спеціальному глиняному горщику, який нудиться в печі кілька годин. Шекинских пити готується протягом 18 годин! Як результат - ніжне м'ясо, яке просто тане в роті!
Зверху плаває жирок. Його можна безболісно виловити і прибрати в сторону. Правда, будьте готові до того, що офіціант здивовано на Вас покіс: "Ось глупиші, найсмачніше - і прибрали" :)))
6. Садж. Блюдо просте, але дуже смачне. Садж - це спеціальна плоска сковорідка, на якій гасяться овочі та м'ясо.
Цікава подача страви: садж приносять прямо з плити, шкворчать, і ставлять на маленьку горелочку, яка підтримує його температуру.
7. Долма. Ще дуже запам'яталася долма у виноградних листях. Дивно мініатюрна. Кожна «долмінка» величиною не більше фаланги пальця! Як вони примудрялися таких крихт загортати не уявляю.
8. Дюшбере. З місцевих супів (пити все-таки не зовсім суп, по-моєму) пробували тільки дюшбере - бульйон з мініатюрними пельмешками, в якій за смаком додається оцет і кріп. Непогано, але жірновато на мій погляд.
Взагалі, в Азербайджані більшість страв - жирні. Азербайджанці люблять в процесі приготування додавати в їжу Курдючей жир (жир з філейні частин барана). Вони вважають, що так страви стають більш ніжними на смак. Можливо. Але і важчими. При такому розкладі язвенникам в цій країні робити нічого. Та й звичайні люди, які не звикли до таких «ніжностей», можуть страждати на розлад шлунку. Діти-взагалі без варіантів - вживати тільки курку!
Звичайно, азербайджанці і самі розуміють, що страви з м'яса у них - вже дуже «ґрунтовні», а тому активно доповнюють їх соліннями, соусами, маринованими і свіжими овочами
Практично скрізь, навіть в самій зубожілій кафешці, офіціант відразу ж поставить на стіл блюдо з різноманітною свіжою зеленню, огірками і незрівнянний, ароматний азербайджанськими помідорами!
Також обов'язковою умовою будь-якої трапези буде гарячий чай. Чай в Азербайджані люблять, п'ють у великих кількостях і тим виділяються серед своїх закавказкіх сусідів. Є навіть така приказка: «Як дізнатися, хто перед тобою: вірменин чи азербайджанець? Вірменин в своєму будинку запропонує гостю кава, азербайджанець - чай ».
Чай заварюють в заварний чайнику, наполягають певний час і (НЕ розбавляючи окропом) розливають по маленьким скляним стаканчиках - армуд. «Армуд» - значить «груша». Особлива грушоподібна форма цього предмета посуду дозволяє чаю остигати у верхній частині склянки, залишаючись гарячим внизу.
Як правило, чай використовують місцевий, азербайджанський. Ми здивувалися, але він оказлся дуже смачним. Впечатлились їм так, що навіть додому привезли кілька пачок. На наш смак (і смак наших родичів і друзів, яким довелося його покуштувати) - нітрохи не гірше цейлонського. П'ють чай у веселій компанії цукерок, рафінаду і варення. До речі, яких тільки сортів варення ми не пробували в Азерайджане: і кизилове, і інжирне, і з волоських горіхів, а вже про всяке суничне, абрикосове і вишневе я взагалі мовчу.
Така любов місцевих до чаю призвела до того, що в Азербайджані в будь-якому скверику, парку або в тіні дерев на узбіччях автомагістралей стоять нескінченні чайхани. Причому, більшість з них - абсолютно запростецкіе, а-ля альтанка на радянської дачі. Навіс, підтримуваний парою зварених труб з облупленою фарбою, столик і стільці з самого дешевого пластику, стара клейонка на ньому, самовар-чайничок-сахарок, і - вуаля - черговий чоловічий клуб за інтересами почав свою роботу. :))) Ну що зробити…. Люблять азербайдажанци посиденьки на свіжому повітрі в садах. Втім, нам вони теж сподобалося.
"Мехмері" на вул. Табриза. Варіант садового ресторану середньої цінової категорії.
До речі, хотіла дати пораду: не вірте, якщо Вам скажуть, що ціни в ресторанах центру Баку вище, ніж в їдальні інших районів міста. Ми на своєму досвіді переконалися, що в ресторанах середньої руки ціни практично однакові, незалежно від місця розташування. Так що, харчуйтеся в центрі і не смикайтесь даремно.
Ще з напоїв азербайджанці люблять освіжаючі, трохи кисленькі компоти з кизилу і фейхоа. А ось гранатовий сік нам ніде чомусь не пропонували, і це в країні, де вирощується божевільна кількість гранатів. І цей плід - такий же символ Азербайджану, як і нафтова крапля. Кажуть, він дуже дорогий і місцеві його практично не п'ють. А якщо і п'ють, то тільки з гранатів своїх садів.
Алкоголь продається вільно. Місцеве червоне вино спочатку здалося нам занадто солодким, але потім порадувало нас терпким присмаком з безліччю відтінків. Біле вино простіше, але його дуже приємно пити в спеку.
Що привезти як сувенір.
Ми везли дари природи-пасік-садів-городів, а також вино і знамениту Шекинских халву
Ще можна було б привезти мідний посуд з красивою карбуванням місцевого виробництва, але ціни на неї відверто «кусалися». На кераміку задивлятися не варто. Made in Turkey. Хоча вона дуже симпатична, не сперечаюся.
Чи сподобався нам Азербайджан, рекомендуємо ми його до відвідування?
Однозначно, дуже сподобався Баку. Місто зі своєю унікальною атмосферою і чарівністю. Приїхати сюди дня на 4 дуже навіть варто. Чи не розчаруєтеся.
Решта Азербайджан ми не розсмакували. Виною тому - невдалий збіг обставин. Коли у тебе на руках хвора дитина не до природних красот і визначних пам'яток.
Так що, пропоную почати з Баку, а там - орієнтуйтеся по ходу п'єси!
Далі буде ...
Коли можна їхати в Азербайджан?Взагалі, вивчаючи перед поїздкою матчастину, я зрозуміла, що є така закономірність: як визначити, що перед тобою корінний бакинець?
Як тільки наш дитина потрапила в азербайджанську лікарню під крапельницю в голові застукала думка: «Скільки ж з нас зажадають грошей?
Ну що написати на ці заяви?
Є навіть така приказка: «Як дізнатися, хто перед тобою: вірменин чи азербайджанець?
Чи сподобався нам Азербайджан, рекомендуємо ми його до відвідування?