15 червня 2011 р 11:37
Блогери перебирають фотографії та згадують заново подорож по Алтайському краю. Нагадаємо, разом з тридцятьма алтайскими і федеральними журналістами вони брали участь в унікальному автопробігу по Малому золотому кільцю Алтаю.
«Вчора купила цельнозерновую борошно« Здоров'я Алтаю », яка в Москві з'явилася не так давно. Читаю етикетку: «Вироблено: м Бійськ ...». І таке приємне раптом почуття ... відчуття якоїсь близькості ( «і я там був!») », - пише natalikka.
Учасників журналістської експедиції гостинно зустрічали по всьому маршруту. Наприклад, в санаторії «Світанки над Біей» всіх здивував сніданок з домашньою курочкою, вирощеної на ділянці картопелькою і запашними пиріжками зі щавлем. В етнопарку «Легенда» кожному вдалося доторкнутися до святині - Золотий Бабі, яку відтворив організатор проекту і за сумісництвом головний шаман Артем Ігнатенко. Журналістам показали відтворену камеру тортур, навчили плести кошики і ліпити горщики з глини.
«Далі були Сростки ..., - розповідає блогер, - Музей-заповідник Шукшина складається ніби з трьох музеїв: школа, будинок, де пройшла його юність, і будинок, який він купив своїй матері з першого гонорару. Нам розповіли, що на ті часи цей будинок будували сучасним, вже трошки інше планування, ніж у сусідів, інші, більш сучасні прилади і предмети побуту. Навколо так чисто, затишно і світло ... що, правда, захотілося взяти в руки Шукшина ... і згадати ... Сростки дуже ... хотіла сказати, фотогенічні ... приємно було знімати, погода вдалася і світла було багато » .
«... Мені буває соромно, що ось я - взяв і поїхав, колись, кудись ... і ось все навколо начебто і не моє рідне, і я втратив право називати це своїм. Я хотів би в цьому розібратися. Моє це - моя батьківщина, де я народився і виріс? Моє. Кажу це з почуттям глибокої правоти, бо все життя мою несу батьківщину в душі, люблю її, живий нею, вона надає мені сили, коли трапляється важко і гірко ... »- такий ось він, Василь Шукшин.
«Це особливий туристичний комплекс «Бірюзова Катунь» . На нього покладаються великі надії. У це місце вкладаються великі кошти. Тут відчуваєш себе як в Європі. Нам сказали, що в найближчих планах - великий гірськолижний комплекс з 9 трас, загальною протяжністю близько 3 км. Це буде серйозний конкурент Белокурихи. Зараз йде глобальна будівництво, ведуться активні роботи. Тут, поруч, розташовані найвідоміші Тавдинские печери. Звідси, кілька хвилин їзди, здійснюються сплави по гірській річці Катунь. А взагалі, це місце унікальне тим, що на його території розташовано тепле штучне озеро ».
У щоденнику natalikka не дуже багато слів, зате безліч унікальних фотографій. Вона так і пише: «Природа алтайська дійсно заворожує. Чого тільки вартий один ось цей вид ... Я замовкаю ... тому що тут слова будуть зайвими ».
Моє це - моя батьківщина, де я народився і виріс?