В гостях у редакції Олександр Кочубей, автор безлічі фільмів про підводне полювання, постійний автор циклу відеопріложеній до нашого журналу, автор і ведучий передачі «Підводне полювання» на каналі «Полювання та риболовля».
- Пане Олександре, давай почнемо з короткої автобіографії і того, що вплинуло на твій відхід в світ риб.
- Я, Олександр Кочубей, народився в 1956 році в Москві. На сьогоднішній день це територія Москви, а тоді це було селище Солнцево. Моє дитинство пройшло на Південному Уралі, і мій дід з чотирьох років водив мене на риболовлю. З підводним полюванням я зустрівся, коли мені було близько 30, і знову ж таки на Південному Уралі. Там була чудова річка Бурти з прозорою водою від берега до берега, і, коли я кидав спінінг, зверху було видно, як щука стрибає, як собака, за блешнею, намагаючись схопити її, ось така була прозорість. І я захворів підводним полюванням, перестав ходити на риболовлю і на рушничне полювання і пішов під воду. Так як я за професією актор - у мене дві вищі освіти: режисер народного театру, Інститут культури, і ВДІК, майстерня Марлена Хуциєва, акторська група, - в мені з дитинства сидів такий «культпросветчіков». Весь час хотілося з кимось поділитися, якщо я бачив гарне, то, що мені подобається. Спочатку це були дилетантські спроби, самодіяльність, але потім, закономірно або випадково, хобі переросло в професію.
Мене запросив людина, що створила канал «Полювання та риболовля», - це Леонід Кістяків, з яким я давно був знайомий по театральним і кіношним справах. Він закінчив вищі режисерські курси і став працювати на телебаченні. Знаючи, що я знімаю фільми про підводне полювання, він запросив мене і попросив показати свій матеріал. Я приніс зйомки, зроблені на Рузі, на Озерне, в Підмосков'ї. Після перегляду я почув таку рецензію: «Бі-Бі-Сі та інші потужні телекорпорації всі красиві моря і океани вже давно зняли і забили цим ефірний час на всіх каналах світу. Всі ці зйомки бачили, і вони, за великим рахунком, усім уже набридли. Але є й інша сторона. А що діється у нас в підмосковному ставку або на річці, поруч з якою ми живемо? Ми сидимо з вудкою і ловимо карасів, не підозрюючи про красу, яка існує там, під поплавком, під водою. Рибалки бачать тільки поплавок і ту рибку, яка вилітає з води на гачку, ось що цікаво нашим людям ». Якщо підвести підсумки, то, на сьогоднішній день, я вже 2 роки пропрацював на каналі «Полювання та риболовля» і зняв понад 60 передач, а також понад 60 невеликих фільмів про підводне полювання. Приблизно стільки ж часу я співпрацюю з журналом «Світ підводного полювання», будучи одним з авторів циклу відеопріложеній до нього. Близько п'яти фільмів з підводного полювання у мене вже окремо продаються по Росії.
- Ти пам'ятаєш свій перший відеоопит під водою? Як це все було, що ти очікував і що отримав?
- Є такий хороший підводний мисливець, народний депутат в м Солнєчногорськ Вадим Воронін, який мені дав і камеру, і бокс. З його допомогою я перший раз опустився під воду з відеоапаратурою та спробував знімати. Мені було дуже приємно, що я зміг нарешті все це зафіксувати на плівку. Я просто поставив камеру на дно, і вийшло справжнє ельдорадо: риба підходила, заглядала в об'єктив, проходила повз, гуляла навколо камери - такі получл цікаві зйомки, що я був просто в захваті, коли все це переглянув.
- Багато студій в світі знімають морську підводне полювання, де можна подивитися основні прийоми роботи оператора. Коли ти починав знімати підводне полювання, ти до всього доходив сам або, бачачи, що робили інші в море, намагався зробити те ж саме в річці?
- Я, звичайно, бачив якісь закордонні фільми про підводне полювання, але, повторюся, я виріс на річці, на озері, і пейзажі морські мені здаються досить бідними - камені, трава, знову ж камені. У Червоному морі великий достаток різнокольорових рибок і все дуже красиво, але я - як той кулик, який своє болото хвалить. Люблю свої річки і озера. Трьох-чотирьохметрова трава, завали з дерев і корчів - це настільки все красиво, в море цього немає. Звичайно, я до багато чого сам доходив, але існує і класика жанру, і якісь закони сценарні. Я у ВДІКу закінчуються не режисерський факультет, а акторський, але розумію, що існують закони жанру: початок, середина, кінець, ідейний ряд, фінал. Я практично ніколи не пишу сценарії для своїх фільмів або передач, я просто виїжджаю на підводне полювання з якою-небудь групою людей або один. Часто знімаю один: в одній руці камера, в інший рушницю підводне, так що я вже відвик тримати рушницю в правій руці, тому що в правій у мене постійно знаходиться камера.
- Як тобі більше подобається знімати: самостійно або працювати в парі з мисливцем, який пливе перед тобою?
- Я пробував ті прийоми, які відомі всім операторам, які знімають підводне полювання: прив'язувати камеру до рушниці або, як роблять парашутисти, до голови. Але, на мій погляд, це програшні варіанти, тому що у тебе мало прийомів залишається і ти скутий. Коли камера в руці, ти обертаєш її, куди хочеш, і у тебе більше шансів зняти матеріал.
Що стосується того, плавати одному або з ким-то, то я дуже люблю виїжджати і знімати разом з Віталієм Виноградовим, це мій бойовий товариш з підводного полювання, все ви його знаєте. Він розуміє процес створення твору, завжди готовий підіграти, допомогти, якісь постановочні плани зняти. Я часто виїжджаю з підводними мисливцями і знімаю з боку - зрозуміло, в таких випадках шансів більше, ніж коли ти плаваєш один. Можна зняти і мисливця, і постріл. Класичний сюжет в кадрі: мисливець, рушниця, риба, постріл - це, звичайно, можна зняти тільки з товаришами з підводного полювання, якщо у тебе є модель - підводний мисливець, якого ти знімаєш.
- Ти весь час знімаєш на затримці, без балона?
- Практично весь час на затримці. Я не володію величезною затримкою і не пірнаю на 30 метрів, оскільки вихований не на морі, а на мілководних річках і озерах. У мене був невеликий досвід зйомок з аквалангом не тільки на вулиці, на озерах і річках, але і в басейнах. Я дружу з Віктором Дороганіч, який дуже допомагає нашій передачі, і часто з ним виїжджаю, а він ділиться своїми відеоматеріалами. З аквалангом я знімав у нього в басейні то, як у них проходить підготовка до тренувань підводних мисливців. Ось там я і заліз з аквалангом в басейн, це Вітя мені порадив, щоб туди-сюди не стрибати поплавком, і я чудово відзняв тренування.
- Наступне питання є наріжним. Частина людей впевнені, що мистецтво - це мистецтво, і його треба створювати за законами мистецтва: великий план, середній план, пропливши мисливця - все це потім красиво склеюється і подається глядачеві. Інша група мисливців, в яку потрапляють і ті мисливці, які самі почали займатися підводним відеооператорской діяльністю, такі, наприклад, як Олександр Уткін, вважають, що все повинно бути тільки «live». Неклеєні нирок, вихід на рибу і постріл - це справжнє життя, де нічого не прикрашено. До речі, коли я спілкувався з керівниками твого каналу, я почув схожу думку: «Часто ми дивимося« попсу », коли з шматків склеюється абсурдна картина полювання на серйозного звіра, тоді як набагато цінніше показати, може бути, розмиту і не дуже чітку картинку реального вовка, що минає від погоні. Твоя думка на цей рахунок?
- Так, це документальне кіно, і я його знімаю за законами документального кіно і за законами репортажу, тому порадив би всім використовувати маленькі японські бокси, де є мікрофон. Деякі компанії не роблять мікрофони на боксах, і живі кадри з натуральним звуком знімати неможливо. А репортаж - це живий нерв, ти можеш на воді розмовляти зі своїм товаришем, чути звук пострілу, булькання води, занурення, звуки, які створюють атмосферу полювання, і це те, про що говорить А. Уткін. Є такі досліди і в художньому кіно - безперервно, одним кадром, зняти півторагодинний фільм. Але я думаю, що це не зовсім правильно, тому що, якщо навіть кіно документальне, все одно це художній твір і тому вимагає монтажу. Справа в тому, що при безперервній зйомці можна дати ту красиву картинку і створити ту атмосферу, яку можна зробити в монтажному кіно. Це вже закон, кіно 100 років існує. Можна передати в одному Нирків без монтажу то, як мисливець заходить, стріляє, виймає рибу і т.д. Але існує ще багато нюансів, з яких складається фільм. Є захід, схід, є вихід мисливця на берег, і багато ще існує того, що клеїться монтажно. З цього робиться художній твір, навіть якщо це документальне кіно. І я вважаю, що людям треба показувати красу, а краса збирається по крупицях. Ось тієї самої миті - «Зупинись, мить, ти прекрасна» - по крупицях розкидано, і його не можна зняти одним кадром. Тому я вважаю, що Саша Уткін тут не зовсім правий.
- Добре, тепер таке питання. Знімати підводне полювання - вкрай невдячна праця: сил витрачається багато, ефекту буває мало. Наскільки часто ти Страхуешь, беручи з собою щуку з морозильника, щоб зняти хоч якусь картинку? Це смішне запитання, але він часто цікавить глядача.
- Можу сказати читачам журналу, піднявши забрало і відкривши чесні очі: особисто я за свої 60 з гаком передач жодного разу не брав з собою ніякої риби - ні мороженої, ні живий. Якщо щось не зняв, я дознімали. Розповім коротко одну історію: їду я з Дороганіч на весняну Волгу. Мутно, видимість півметра, і я, знаючи уроки Сабанеева і Виноградова, починаю шукати рибу не в основному руслі, куди хлопці вперлися і де вони взяли, врешті-решт, рибу на півметровій видимості. Знімати ту рибу не можна було. Я вирішив: міняємо тактику і напрямок і шукаємо єрики, стариці, озерця, де вода стоїть. І ось знайшли зрошувальний канал, де я і зняв передачу, яка вже вийшла, називається «Полювання в Харабали». Я вдало тоді зняв сазана, йоржа, судачка. А недавно я приїхав з Казахстану з Балхаша. Зняв все: стадіон «Медео», гори, природу, подорожі, Балхаш, а рибу і полювання не зняв, тому що риби не було. Хлопці були молоді мисливці і багато чого не врахували, що не підготувалися належним чином. Тепер мені потрібно знову їхати на Балхаш, щоб дознімати.
- Який зараз рейтинг передачі «Підводне полювання» на каналі?
- Мені приємно відповідати на це питання, тому що ситуація така (можливо, сам продюсер цього не очікував), що на сьогоднішній день програма «Підводне полювання» варто якщо не першою, то серед перших за рейтингом на каналі. На каналі багато програм:
«Ножі», «Рушниці», «Большая охота», «Рибалка» і т.д. Велика частина листів, які приходять на канал, адресовані в основному моїй програмі. Люди дякують за те, що я це роблю, запрошують в свій регіон на зйомки.
- Керівництво каналу або продюсер проводять якусь направляючу лінію? Або ти сам відчуваєш, як треба подавати передачу, і робиш так, як вважаєш за потрібне?
- Я роблю передачу самостійно. Звичайно, є режисер випускає, і щось він підказує, хоча дуже рідко. Я пам'ятаю єдиний момент, коли ми говорили з продюсером про проблеми екології і про якісь ще серйозні проблеми, але все-таки телебачення наше розважальне, і глядач хоче бачити красиву картинку, він хоче відпочивати, сидячи вдома на дивані. Я не хочу нікого розважати і свої передачі побудував так, щоб будь-який глядач отримував багато різнобічної та цікавої інформації. Історична довідка про місце, де відбувається зйомка, що за озеро, що за річка, кулінарія, риба, іхтіологія і т.д. Я сам придумую форму подачі матеріалу глядачеві. Ось до мене на Нижній Волзі навесні підходять на березі рибалки, дізнаються і говорять приблизно наступне: «Ми не підводні мисливці, ми спінінгісти, але вашу передачу дивимося, не пропускаючи жодної, тому що нам дуже цікаво, як живуть риби під водою, ми хочемо це знати ». Якщо моя передача цікава самим різним глядачам, значить, я на правильному шляху.
- Коли знімається передача або випускається журнал, завжди є тонка грань - або починати розжовувати щось для тих, хто взагалі не «доганяє», про що розмова, або розмовляти однією мовою з професіоналами. Це і різний сленг, і різний закадровий текст. На кого орієнтована твоя передача?
- Нашим гуру - Уткину, Антонову, Докучаєву - я нічого нового не розповім, оскільки набагато менше знаю, чим вони, тому вони можуть бути моїми глядачами як люди, яким приємно довгими зимовими вечорами подивитися підводні сюжети. Звичайно ж, основна моя аудиторія - це ті, хто починає займатися підводним полюванням, хто сидить з вудкою на березі і любить підводний світ, їм цікаво побачити те, що ніхто інший не показує. Велика частина листів приходить від молодих мисливців, які тільки планують розпочати або недавно почали займатися підводним полюванням. Я намагаюся їм відповідати. Особливості спорядження, костюми, рушниці, методи і способи полювання - про все це я розповідаю в моїх передачах. Чи не тому, що я такий розумний і досвідчений, а тому, що я, як дзеркало, відображаю все, що відбувається в підводному полюванні. Я зустрічаюся з досвідченими мисливцями, які можуть багато чого розповісти і мисливцям початківцям, і мисливцям досвідченим. Ось така позиція.
- Чи є у тебе якийсь певний план на місяць, на рік або у тебе теми народжуються блискавично, а календаря знімального процесу немає?
- Ситуація в перший рік моєї роботи складалася так, що я дзвонив по невеликому списку знайомим підводним мисливцям, радився з ними, куди їхати, і виїжджав. Все-таки канал супутниковий, а не федеральний, і я не можу літати на Балі і острова Зеленого Мису за власним бажанням. Навколо нас є маса річок і озер, які ніхто і ніколи під водою не знімав - Руза, Озерна, перераховувати можна довго. І тому я сам знаходив місця, куди їхати, розумів щось, дзвонив, їздив, пробував. На сьогоднішній день ситуація змінилася. Люди дізналися, що існує така передача, такий канал. Багато пишуть, запрошують конкретно до себе в гості знімати в тому регіоні, в тих озерах і водосховищах, де вони полюють, що я вже роблю. Багато хто бачив мої передачі з Донецька і Преднестровья, куди я їздив в гості. Зараз хочу зателефонувати з головою Рівненської федерації підводного полювання, який запрошує на вугра. Загалом, ситуація змінилася, і я вже можу планувати якісь запрошення поїздки. У Киргизії збираюся їхати в вересні, туди запрошують на полювання в гірських річках. Сьогоднішня популярність програми здорово допомагає.
- Чи не було думки зробити програму на федеральних каналах?
- Поки що таких планів немає. У мене був один невдалий досвід з виходом на 6-й канал «Спорт», де ведучий нашого каналу робить рибальську передачу. Але продюсер того каналу не зацікавився темою підводного полювання. На федеральних каналах немає підводного полювання, там політика двох стандартів, коли показують і смакують людську кров, що ллється рікою. А коли в фільмі про підводне полювання в кадрі потрапили в рибу гарпуном - це недобре, неправильно, такі передачі показувати не можна. Рибку бити не можна, а людей можна з автоматів кришити на всіх каналах. Мені люди пишуть з усієї країни від Владивостока до Калінінграда, а також з Прибалтики, Казахстану, України - всюди передачу дивляться. У Москві дивляться менше, але це питання технічної модернізації кабельних мереж і часу. Ситуація така: існує супутник, сигнал і компанії кабельні, які цей сигнал купують. У Москві федеральних каналів багато, а на периферії істотно менше, тому вони додають канали кабельним телебаченням. Я недавно приїхав з Балхаша - глухомань, село стоїть на озері, і я з казахами розмовляю, які дивляться канал «Полювання та риболовля» і знають мою передачу. А в Москві з підводними мисливцями спілкуюся - багато хто не знає про таку передачу. На жаль, поки тільки «Стрим ТВ» в Москві транслює наш канал. Які будуть перспективи - я не знаю. Думаю, що комп'ютеризація всього світу крокує семимильними кроками, і якщо не федеральні канали, то комп'ютерні лінії в Москві будуть робити свою справу. У перший рік я знімав 2 передачі на місяць, зараз знімаю 4 передачі. На сьогоднішній день у нас вже 2,5 мільйона глядачів по країні. Ростемо потихеньку.
- Проблема етики і моралі на ТБ - це у всіх країнах є. Завжди те, що пов'язано з затриманням і кров'ю, викликає крайнє роздратування у громадськості, тому показується на закритих супутникових каналах для професіоналів, яким це цікаво. Чи немає у тебе антагонізму з авторами рибальських передач на каналі, які вступають з тобою в дискусію про те, що рибалка - це етично, а підводне полювання - це варварство і грубість?
- Я про це думав тоді, коли почав зніматі Цю передачу. Я зустрічав підводніх міслівців, Які говорять: давай более пострілів, более Вчення, более м'яса, более крови в кадрі. Я проти цього, і мій колега Андрій Лагутін, Який теж знімає, причому знімає дуже добре, считает, что, навпаки, треба более Плаваюча риби Показувати, более краси. Сам Постріл в кадрі, Звичайно, теж винен бути. У моїй 25-хвилинної передачі буває від одного до трьох пострілів, я вважаю, що більше і не треба. Є, що показати і про що поговорити: про спорядження, про кулінарію, про досвід підводних мисливців і т.д. Я сам не спілкувався з паном Радзишевським, який веде у нас «Велику риболовлю» на каналі, але знаю, що він не дуже любить підводних мисливців. Як мені розповідав Віталій Виноградов, якого запросили на передачу в студію «Великої риболовлі», головним лейтмотивом було те, що мисливці погані, а рибалки хороші.
- Наскільки я розумію, в Європі не всі підтримують тему «зловив-відпустив», і величезна кількість рибалок вважають, що це неправильний підхід до рибної ловлі, що це нагадує тривалий сеанс садизму, коли люди цілеспрямовано виловлюють рибу і відпускають її назад, а поранена риба розпливається по річці, «благородні» ж рибалки розходяться по домівках. Чи багато рибалок на нашому боці?
- Я не можу однозначно відповісти на це питання, тому що я цього не знаю. Але можу сказати, що до мене підходять люди і пишуть листи на мою адресу, а це рибалки, спінінгісти, які з вдячністю і захопленням говорять, що вони дивляться передачу, не пропускаючи жодної, і не претендують на підводне полювання, залишаючись рибалками. Жодного поганого слова про підводне полювання я від них не чув.
- А гнівні листи приходять?
- Було одне гнівного листа на моїй пам'яті. Один товариш мене поставив в ряд фашистських, прямо так і написав: «Кочубей, припини свої фашистські сюжети». Ну, тут гріха на моїй совісті немає. Це була передача, знята в Придністров'ї, де я з мисливцями приїхав на річку Південний Буг. Шукали сома, але сома ми не знайшли, а знайшли сомиків під камінням по 1,5-2 кг і двох взяли. І ось він свій благородний гнів висловив з приводу того, що ми таких маленьких сомів беремо. Я йому відповів, що з риболовного законодавства ми нічого не порушили, сом від 2 кг до 200 кг - це риба, яка дозволена і до полювання, і до риболовлі, і якщо, щоб зварити юшки, ми взяли двох сомиків по 2 кг, то нічого не порушили, і совість моя чиста. Я розумію, що у водоймі, де великої риби багато, стріляти 2-кілограмову, коли поруч є особини по 40-50 кг, немає сенсу. Я подзвонив Віталію Виноградову, тому що неприємно було: хвалять, хвалять і раптом - «фашист». Він мене заспокоїв і сказав, що ще не те напишуть; коли справа робиш, то завжди знайдеться хтось, хто тебе захоче брикнути, тому звикати треба. Більше не було таких випадків, і мені дуже приємно, що молоді мисливці за мене дуже бурхливо стали заступатися, цей лист був на нашому сайті «Полювання та риболовля». І йому дісталося від них, мене стали захищати, хоча я не потребую захисту і вважаю, що нічого страшного не зробив.
- У нас країна потихеньку виходить з простору піратства, але робити якісь прогнози досить складно. У західних країнах той, хто знімає фільми, розуміє, що глядач готовий викладати 20-30 євро за фільм, який знятий для нього професіоналом. І всі розуміють, що однозначно спеціалізоване відео має коштувати дорожче. У нас люди з радістю купують все піратське, ніж підривають потяг до прекрасного у всіх: у артистів, музикантів, в тому числі у тих, хто знімає фільми.
Ти знімаєш вже 2 роки і потихеньку виходиш на рівень, коли твої фільми бачать не тільки люди по телевізору. Як ти себе далі бачиш, як все буде розвиватися?
- Я не знаю. Щоб відповісти на це питання, потрібно мати дуже великими знаннями про закони ринку, відеоринку, знати економіку. У мене освіту інше, я в цьому не розбираюся. Люди, які давно на ринку тиражують і продають продукцію, кажуть, що піратська продукція в Росії становить близько 85 відсотків. Я прихильник пісень Висоцького і поставив недавно один диск, де Володимир Семенович каже під час виступу в Америці перед емігрантами: «Я щось заспівав десь, приїхав в Америку, а тут вже касети мої продаються, а я нікому дозволу не давав» . Мене попереджали, що коли випускаєш свої диски або фільми, ставити якісь значки, щось там писати дійсно марно, тому що, на відміну від західних, які виріжуть початок, кінець і поміняють музику, російські пірати просто поб'ються все від початку до кінця і будуть спокійно це продавати, без докорів сумління. У будь-якому випадку, я розумію, що не стану мільйонером на цій продукції, просто я буду радий і вже радий, що інші будуть все це бачити.
- А не зверталися до тебе з такими пропозиціями: «Я мисливець і хочу, щоб Олександр Кочубей до мене приїхав і зняв про мене кіно, готовий заплатити гроші».
- Я б із задоволенням заробив грошей, але, на жаль, таких пропозицій не було. Я знаю, що дуже багато відомих і багатих людей займається підводним полюванням - від композитора В. Шаїнського, з яким я дуже хочу познайомитися і поговорити про підводне полювання, до Рогозіна і Кирієнко. Дуже багато сильних світу у нас в країні займаються цим видом спорту, і, напевно, якщо вони побачать коли-небудь, що я роблю, то, можливо, самі щось запропонують. Але поки - як у Булгакова: «Нічого і ніколи не просіть, особливо у тих, хто сильніший за вас».
Ми познайомилися на виставці з Олегом Ляденко - це спонсор української команди, людина, який фінансував виїзди української збірної на європейські та світові чемпіонати. Він попросив, щоб я приїхав разом з ним на кубок ЦСК ВМФ в Анапу, а потім в Геленджик і відзняв не тільки те, як він пірнає, а також спортсменів українських в рамках підготовки до змагань та участі в них. Природно, я знімав не тільки їх, я знімав всі ці змагання, ось такий був досвід. Олегу я дуже вдячний, він допомагає і технічно, і фінансово, оплатив мою поїздку на Україну, допоміг з відеокамерою. Велике йому спасибі. Може, без нього я б не поїхав, і наші глядачі не побачили б цих змагань.
- Які у тебе найцікавіші поїздки в планах стоять?
- Я зробив передачу «Полярний Урал». Ця передача вийшла рік тому - там Віталій Виноградов полює на харіуса на річках Полярного Уралу. Матеріал я не знімав, мені його прислали, а я тільки змонтував. Дуже красиво все було, але знято неякісно, по-аматорськи. Коли я все це дивився, то просто плакав. Все стрибало, тряслося і т.д. - по-операторська було знято погано. Так що я дуже хочу поїхати на Полярний Урал за харіусом і все це зняти сам. Там є і мині в низов'ях, де спокійніше, і щука велика, і окунь. Отримав запрошення приїхати в Киргизію на гірські річки від турфірми, яка організовує тури рибальські. Мені хочеться і туди з'їздити, сподіваюся, що там буде дуже красиво, тим більше що в прозорих гірських річках я ніколи не знімав і не плавав, і там є риби, які не водяться в середній смузі. Я не пам'ятаю назви, але коли зніму передачу - побачите і дізнаєтеся самі. А в другій половині червня Віктор Дороганіч запросив мене в свою чергову експедицію, і це буде Біле море, де, наскільки я знаю, прекрасна прозорість. На мисливських глибинах зубатка там невелика, на відміну від Курильських островів, але, можливо, на великих глибинах і велика є. Що там буде - точно не знаю, але поїздка очікується цікава - з закиданням літаками, документи оформлюємо через прикордонників, простий смертний мисливець туди не потрапить.
Я сподіваюся, що це інтерв'ю дасть можливість познайомитися з новими людьми, які запросять мене на свої річки і озера, і ми зможемо разом з ними поділитися, як я це роблю вже протягом двох років, з іншими людьми, з іншими підводними мисливцями тією красою , яку вони бачать і спостерігають щодня.
- Спасибо большое, Олександр, за цікаву розмову. Рекомендуємо всім нашим читачам негайно надсилати Олександру на його електронну пошту пропозиції по зйомках передачі про їх річках, озерах і морях! Будемо уважно дивитися передачі Саші і стежити за розвитком ситуації.
А що діється у нас в підмосковному ставку або на річці, поруч з якою ми живемо?Ти пам'ятаєш свій перший відеоопит під водою?
Як це все було, що ти очікував і що отримав?
Коли ти починав знімати підводне полювання, ти до всього доходив сам або, бачачи, що робили інші в море, намагався зробити те ж саме в річці?
Як тобі більше подобається знімати: самостійно або працювати в парі з мисливцем, який пливе перед тобою?
Ти весь час знімаєш на затримці, без балона?
Твоя думка на цей рахунок?
Наскільки часто ти Страхуешь, беручи з собою щуку з морозильника, щоб зняти хоч якусь картинку?
Який зараз рейтинг передачі «Підводне полювання» на каналі?
Керівництво каналу або продюсер проводять якусь направляючу лінію?