Відновлення авіасполучення з Єгиптом поки не дозволить росіянам організовано відпочити на курортах Хургади і Шарм-еш-Шейха. З'явилися було пропозиції зникли з сайтів туроператорів.
Сергій Вдовін / Інтерпресс
Які вже скучили по арабському сонця росіяни самостійно бронюють перельоти і готелі. Хоча Ростуризм дозволив продавати путівки з перельотом через Каїр, учасники ринку вирішили не ризикувати і чекати запуску чартерів. Поки дозвіл на регулярні рейси отримали «Аерофлот» і EgyptAir. Єгипетський перевізник буде літати з Москви до Каїра тричі на тиждень, перший виліт 20 лютого. «Аерофлот» розклад поки не оприлюднив. Але, з огляду на попередні заяви Мінтрансу, мова може йти про два-три перельотах на тиждень.
Спочатку туристичний бізнес сприйняв новини позитивно і почав готуватися до відновлення польотів за сценарієм Туреччини: спочатку через регулярні перельоти, а потім чартери. Російські оператори зарезервували номери в єгипетських готелях і домовилися з місцевими перевізниками про трансфери на курорти Хургади і Шарм-еш-Шейха. Влада Єгипту, в свою чергу, повідомили про намір вкласти 1,25 млн доларів в рекламу своїх курортів відразу після запуску рейсів в Каїр.
Пропозиції по турам не змусили себе чекати. Так, Anex Tour запропонував путівки в Шарм-еш-Шейх і в Хургаду спочатку зі стикувальним перельотом через Стамбул, а потім з прямим з Москви до Каїра. Ціни вказані не були. «Пегас Туристік» повідомив в своєму Telegram про турпакетах в Єгипет через ізраїльський Ейлат. Вартість путівки на одну людину за чотири ночі становила 21 500 рублів. Аналогічні пропозиції з'явилися у «Бібліо Глобуса» і НТК «Інтурист».
Але на даний момент все пакетні пропозиції зникли з сайтів операторів і з систем бронювання для турагентів. «Продажі турів в Єгипет для громадян Росії не ведуться», - повідомили в «Бібліо Глобусі». За словами представника компанії, вони з'являться тільки після відновлення авіасполучення з курортною зоною. Втім, оператор готовий допомогти з бронью готелю - сім ночей в чотиризірковому готелі Шарм-еш-Шейха стоять від 14 тисяч рублів.
У «Інтуристі» кореспонденту «Фонтанки» спочатку запропонували путівки через Ізраїль і Каїр, проте потім сказали, що вони більше не доступні. «Є варіанти забронювати готель і добиратися самостійно, або летіти через Білорусію», - пояснив представник оператора. Втім, якщо неодмінно хочеться відвідати Єгипет, то можна взяти тур в Ізраїль, а звідти з'їздити на одноденну екскурсію.
У Tez Tour також готові допомогти з бронью готелю, але не з квитками. «Тури в Каїр не пропонуємо», - уточнили в довідковій оператора. Anex Tour пообіцяв відновити продаж путівок, як тільки з'являться дозволити пристроям безпосередньо чартерну перевезення до курортів. «Ми готові до повернення Єгипту, з боку приймаючої компанії підготовлено наземне обслуговування вже зараз», - повідомили в прес-службі компанії.
Чітко сформулювати причину припинення продажів оператори не змогли. Деякі гравці послалися на позицію Ростуризму. В середині січня відомство випустило роз'яснення про те, що туроператори можуть пропонувати тури в арабську республіку лише «на базі регулярного авіасполучення з Каїром». Ряд компаній витлумачив це як повне ембарго на продаж путівок, оскільки трансфер і готелі - це частина туристичного продукту. Хоча сам Ростуризм пізніше роз'яснив, що про заборону турів на єгипетські курорти не йшлося, учасники галузі вирішили не ризикувати .
В одному з петербурзьких офісів продажів «Інтуриста» повідомили, що запропоновані варіанти виявилися не надто зручні для мандрівників. Відстань від Каїра до Шарм-еш-Шейха і Хургади становить близько 500 км, це приблизно 8 годин на автобусі. А петербуржцям ще потрібно самостійно дістатися до Москви. «Це вже не такий комфортний відпочинок, як був раніше», - пояснив представник компанії, уточнюючи, що попит на путівки все-таки був - кілька груп вдалося запустити.
У Anex Tour пояснили короткочасне поява турів «збоєм в системі», але можливість запуску турів через Каїр не прокоментували. «Якщо чартерне авіасполучення буде відновлено до літа, то сезон цілком зможе бути успішним для спрямування», - уточнили в компанії.
Ще однією причиною могла стати цінова політика єгипетських готелів. За даними Асоціації туроператорів Росії (АТОР), на курортах Червоного моря, як і раніше закрито від 80 до 100 готелів, і близько 50-60 готелів працює лише з частиною номерного фонду. Вони пропонують російському ринку більш високу, ніж раніше, вартість проживання, оскільки хочуть позбутися репутації «найдешевшого пляжного відпочинку».
Сервіси самостійних бронювань чуйно відреагували на зміну політики туроператорів. За даними сервісу бронювання OneTwoTrip, в січні продажі авіаквитків в Єгипет з пересадкою в третіх країнах в два рази впали в порівнянні із середньомісячним показником 2017 року. Мандрівники чекали відкриття прямих рейсів в Каїр і відкладали покупку квитків, розраховуючи на зниження цін після відновлення авіасполучення, вважає директор з розвитку сервісу OneTwoTrip Аркадій Гінес.
Після того як дати перших рейсів в Каїр стали відомі, а путівки в продажі не з'явилися, попит знову зріс. За останній тиждень число бронювань зросла на 60% в порівнянні з середнім показником за січень. Вартість квитків починається від 20 тисяч рублів туди-назад.
Єгипетські готелі, не дочекавшись організованих груп від російських операторів, почали заманювати індивідуальних мандрівників знижками. За даними OneTwoTrip, в квітні середня ціна доби в п'ятизірковому готелі становить 7 832 рубля. Це в 1,7 рази менше середнього показника по альтернативних напрямах. У червні вартість в готелі аналогічного класу складе 7536 рублів, а різниця з іншими напрямками вже досягне 2,2 рази.
Галина Бояркова, «Фонтанка.ру»
© Фонтанка.Ру