Від редакції: автор Degteryov Valentin , Що спеціалізується на пошуку всього, чого б то не було (в основному зниклої авіатехніки), спираючись на дані супутникових фотографій (користувачі, правда, не один раз вказували на огріхи в його розрахунках), на цей раз робить фатальні прогнози для всього людства.
Йєллоустон (англ. Yellowstone National Park) - міжнародний біосферний заповідник, об'єкт Світової спадщини ЮНЕСКО, перший в світі національний парк (засновано 1 березня 1872 року).
Знаходиться в США, на території штатів Вайомінг, Монтана і Айдахо. Парк знаменитий численними гейзерами та іншими геотермічними об'єктами, багатою живою природою, мальовничими ландшафтами. Площа парку - 898,3 тис. Га.
На величезній території парку знаходяться озера, річки, каньйони і печери. Озеро Йєллоустон, одне з найбільших високогірних озер в Північній Америці, розташоване в центрі Єлловстонській кальдери, найбільшого супервулкана на континенті.
Кальдера вважається дрімаючі супервулканом; він вивергався з величезною силою кілька разів за останні два мільйони років. Велика частина території парку вкрита застиглою лавою; в парку знаходиться одне з п'яти існуючих в світі гейзерних полів. Інтерес до вулкану просто величезний. Якщо дрімає вулкан прокинеться, то постраждає не тільки США, але і весь світ: викид попелу буде тоді просто колосальний. Стовп з вогню, розплавленої породи і диму підніметься на десятки кілометрів. А шлейф з попелу потрапивши в атмосферу викличе вулканічну зиму. Вулканічна зима - похолодання планетарного клімату внаслідок забруднення атмосфери попелом в процесі особливо великого виверження вулкана, що тягне за собою виникнення антипарниковий ефекту.
Де-факто ефект вулканічної зими має місце після кожного виверження вулкана, проте по-справжньому відчутним він стає, коли виверження досягає шести балів за шкалою вулканічного експлозівного індексу (VEI), і більш.
Глобальне похолодання вб'є все живе на планеті. І навіть якщо таких жахливих наслідків не буде, то частина населення Землі жити на поверхні вже не зможе. Так як поверхня планети покриють багатометрові замети і тороси. Настане царство вічної зими і смерті.
Всі сценарії можливої катастрофи супервулкана прораховані вже давно, і на жаль, вони все невтішні. Цікаво, що вчені різних країн прийшли до одного висновку. Хоча кожен з них займався проблемою самостійно. Але вулканічна зима від вибуху одного супервулкана не відбудеться. Вона почнеться після більш страшних наслідків.
Як пишуть вчені все буде ще страшніше. Як це не дивно звучить, але вибух Єлловстонській супервулкана буде лише першим і, мабуть, не найбільш згубним етапом катастрофи. Хвиля землетрусів від подібного виверження викличе ланцюгову реакцію - всього через кілька годин після першого вибуху американського супервулкана активізуються всі або майже всі сплячі і вважалися сплячими вулкани планети.
Безумовно, достовірно передбачити, які з вулканів прокинуться після вибуху, неможливо, але зрозуміло одне - наслідки одночасного виверження навіть сотні вулканів (а їх у світі більше шестисот) в різних точках планети будуть ще більш вражаючими, ніж наслідки першого вибуху. Одні тільки океанські вулкани викличуть низку цунамі, які знищать все тихоокеанські і атлантичні прибережні міста.
Тож не дивно, що після всіх цих припущень люди всього світу з тривогою стежать за вулканом в штаті Вайомінг. Уряд США зараз сильно стурбоване чутками і різними домислами навколо вулкана.
Все почалося з кінця 2015 року. Тоді поповзли чутки, що із заповідника пішли всі тварини, і майже не стало птахів. Таке вже було в квітні 2014 року. Тоді фахівці заявляли, що тварини (бізони) вже покидають територію парку.
У грудні 2015 року тварин пішло набагато більше, ніж в 2014-му. Основним приводом для занепокоєння стали підземні поштовхи. Ці мікро-землетрусу стали посилюватися на початку 2016 року.
До речі, уряд США встановило там сейсмодатчики. Вони давали в інтернет самі свіжі дані. Але в січні 2016 року датчики стали відключати. Зараз вони не працюють.
Федеральне агентство NPS встановило в Йеллоустоун ряд веб камер. 99% з них зраджують статичну картинку. Вони нам нецікаві, так як інформації не дають. Але одна камера активна. Вона працює 24 години на добу. Посилання на неї знайти майже неможливо. У США майже ніхто про неї нічого не знає.
Автор цих рядків все-так знайшов робочу посилання на цю камеру .
Далі почалося все найцікавіше. Автор спостерігав за камерою і записував відео з камери в період 4,8 і 10 квітня 2016 року.
4 квітня 2016 року, вранці (часовий пояс у Вайомінгу - UTC-5) спостерігалося виверження гейзерів і викиди газів по всьому горизонту навколо камери. Тривало це досить довго.
8 квітня було відзначено дуже сильний землетрус. Камера ходила ходуном, хоча вона дуже добре закріплена на поворотному штативі. Значить, в той момент сильні поштовхи стрясали навколо абсолютно все. Тривало це все дуже довго, кілька годин поспіль. Значить, поштовхи стають вже постійними.
Звичайно, датчики були відключені. І жителі Вайомінгу нічого про це так і не дізналися.
10 квітня 2016 року було найсильніші викиди газу з-під землі. Здавалося, що там горить все навколо. Тривало все це майже шість годин поспіль. І про це ніхто і нічого так і не дізнався. Звичайно, висновки з усього цього робити не варто - це справа геологів і сейсмологів.
Однак, щось підказує про те, що незабаром світ стане на порозі нового катаклізму. Можливо найстрашнішого з усіх, що трапилися за останні тисячі років. Втім, це ми всі скоро дізнаємося.
1
Оглядовий майданчик поруч з вулканом
2
Викиди газів і сірки 10 квітня 2016
3
Землетрус 8 квітня 2016 року