Достопримечательности мира

    Отдыхайте с нами!

Статьи

Грязьові вулкани в Краснодарському краї. Опис, як дістатися до грязьових вулканів на Півдні Росії

  1. Грязьові вулкани в Краснодарському краї Грязьові вулкани в Краснодарському краї - одне з найдивовижніших...
  2. Похід по Криму - 22 маршрут
  3. Маршрути: гори - море

Грязьові вулкани в Краснодарському краї

Грязьові вулкани в Краснодарському краї - одне з найдивовижніших місць на чорноморському узбережжі. Багато хто знає про лікувальні нарзанних водах, а різних джерелах мінеральної води, які у великій кількості зустрічаються по всьому Кавказу, однак про лікувальні властивості грязі знає вкрай невелике коло людей.

Всього на території півострова знаходиться більше трьох десятків діючих грязьових вулканів. З найдавніших часів людям відомо про ці дивовижні явища, які викидають з товщі землі не вогненну лаву, а суміш з різних вуглеводнів, йоду, брому. Дві тисячі років тому грязьові вулкани були куди більш активні ніж в наш час і над півостровом дуже часто стояв зміг, проте з часом активність їх спадала і в даний час вони вивергаються не більше 3-4 разів на рік, при цьому вже не викидаючи на поверхню землі таку величезну кількість бруду і попелу як раніше.

Найбільшим і красивим грязьовим вулканом є Карабетова сопка. Розміри його кратера досягають розмірів 1380х860 метрів. Виверження бруду і товщі землі тут відбуваються постійно і він є не тільки найбільшим, але і самим великим діючим на Таманському півострові.

Ще один примітний вулкан - Миска. З боку він виглядає дуже значно, маючи улоговину діаметром в 500 метрів. Купатися в миску суворо заборонено, адже це діючий вулкан і зовсім небезпечний. Незважаючи на те, що він є вимерлим і його останній великий викид був зафіксований в 1905 році, при його великому розмірі, навіть невеликі коливання можуть влаштувати величезні проблеми, що знаходяться поблизу людям. Неподалік від вулкана знаходиться музей військової техніки і не тільки.

курортні вулкани

Існує кілька типів грязьових вулканів. Є схожі на звичайні вулкани, з картерами, періодично викидають бруд з надр землі на поверхню подібно лаві, а є і відкриті, кратер яких знаходиться прямо на поверхні землі і представляють собою невеликий ставок. Саме такі і були обладнані для купання туристів. Бруд в більшості своїй складається з сірководню, і з'єднань брому і йоду, має сіруватий відтінок з характерним запахом, тому не кожна людина зможе поринути сюди, деякі просто гребують, хоча страшного в цьому нічого немає.

Найвідоміший з обладнаних грязьових вулканів має назву «Тюдзор» і знаходиться всього в 50-ти метрах від Азовського моря. Кратер його розташований дуже зручно і швидше більше схожий на невеликий ставок, з розмірами всього приблизно 20х20 метрів. Однак цього цілком достатньо для купання великої кількості людей. Якщо ви думаєте, що будете тут плавати як в воді, то ви глибоко помиляєтеся. Бруд набагато щільніше води і при зануренні вас просто виштовхує наверх приблизно на рівень грудей. Якщо ви коли-небудь хотіли відчути себе в невагомості, то як раз таки вулкан дає приблизно такі відчуття. З одного боку ви йдете на глибину приблизно в метр півтора, з іншого при спробах опуститься нижче, вас просто виштовхує наверх і ви як би зависає на одному рівні. За своїми відчуттями бруд дуже м'яка, але в той же час не груба і жорстка. Незважаючи на те, що середня температура викидає бруду 10-12 градусів, влітку вона прогрівається під палючим сонцем до комфортних значень.

З цілющих властивостей вулкана варто перш за все відзначити його благотворний вплив на шкіру. Після прийняття грязьових ванн, шкіра стає дуже м'яка і немов оксамитова, як у немовляти. При купанні відбувається те, що у косметологів називається пілінг, тобто очищення пір, розгладження зморшок, очищення поверхні від зарогавевшіх частинок шкіри. Так за допомогою бруду лікується целюліт.

Як дістатися до вулканів

Найпростіший спосіб, поїхати разом з екскурсією. Маючи машину так само легко доїхати. Дорога проходить через Темрюк, далі нікуди не звертаючи їдемо в сторону села Пересип. Все вулкани знаходяться якраз між селами Пересип і Кучугури.

Можна поїхати і зовсім своїм ходом. Необхідно доїхати до міста Темрюк, з якого до парку ходять маршрутки або можна зловити таксі. Відстань приблизно 20 км (станиці За батьківщину або до Пересип).

Джерело: rus-globus.ru

Назад в розділ

Легендарна Тридцятка, маршрут

Через гори до моря з легким рюкзаком. Маршрут 30 проходить через знаменитий Фішт - це один з найграндіозніших і значущих пам'яток природи Росії, найближчі до Москви високі гори. Туристи нічого проходять всі ландшафтні та кліматичні зони країни від передгір'їв до субтропіків, ночівлі в притулках.

Похід по Криму - 22 маршрут

З Бахчисарая в Ялту - такої щільності туристичних об'єктів, як в Бахчисарайському районі, немає ніде в світі! Вас чекають гори і море, рідкісні ландшафти і печерні міста, озера і водоспади, таємниці природи і загадки історії, відкриття і дух пригод ... Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує.

Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує

Маршрути: гори - море

Адигеї, Крим. Вас чекають гори, водоспади, різнотрав'я альпійських лугів, цілюще гірське повітря, абсолютна тиша, снежники в середині літа, дзюрчання гірських струмків і річок, приголомшливі ландшафти, пісні біля вогнищ, дух романтики і пригод, вітер свободи! А в кінці маршруту ласкаві хвилі Чорного моря.

Новости