Прокат - хороша можливість для споживача скористатися дорогою річчю, що не набуваючи її у власність. Але відкривати його - досить ризикована затія: доведеться мати справу з неповерненнями, псуванням майна, порушеннями умов експлуатації і т.п. H & F дізнався, як створити прокат спортивних транспортних засобів, які передаються клієнту на недовгий термін і використовуються на обмеженій території. Ризики в такому випадку знижуються: викрасти мотоцикл з гоночного треку або поплисти на гідроциклі з водосховища важко. Зламати техніку під наглядом інструктора теж досить складно. Таким прокат легше шукати клієнтів: досить розмістити оголошення в спільнотах за інтересами. При цьому витрати на організацію можна, при вдалому збігу обставин, окупити за сезон.
Якщо мова йде про гідроциклах, один човен вартістю 200 000 рублів окупається за 200-250 годин катання, мотоцикл на гоночному треку - приблизно за 150 годин без урахування витрат на бензин і нові шини. До витрат на покупку самих спортивних транспортних засобів доведеться додати вартість оренди і зарплату персоналу. За підрахунками H & F, стати прибутковим підприємству в перший рік роботи досить складно. При витратах від 500 000 рублів на організацію подібного підприємства потрібно буде, щоб техніка працювала по вісім годин на добу. Тим часом до другого сезону, коли не потрібно буде купувати нові машини, прибуток може становити до 200 000 рублів з кожного транспортного засобу в сезон.
Земля і приміщення
Вибираючи базу, доведеться відштовхуватися від того, де проводять час ваші клієнти. Оскільки мова про розважально-тренувальному спорті, є сенс звернутися до власників баз відпочинку, заміських клубів і спортивно-оздоровчих комплексів. Гідроциклами цікавляться яхт-клуби: вони часто пропонують постачальникам обладнання організувати на своїй території прокат на вигідних умовах оренди.
Прокат спортивних мотоциклів логічно організувати на картодромі - в Москві та інших регіонах є кілька хороших тренувальних треків для тих, хто хоче навчитися їздити на спортивному мотоциклі, але боїться ризикувати цілісністю свого. Фіксованих розцінок на оренду боксу на картингу або ангара для гідроциклів немає. За відомостями H & F, орендувати невеликий гараж для зберігання і ремонту декількох спортивних мотоциклів можна за 10 000-20 000 рублів на місяць, приблизно в таку ж ціну можна вкластися, якщо бажання відкрити прокат співпаде з бажанням яхт-клубу або зимового заміського курорту.
документи
Щоб організувати прокат, потрібно буде оформити ІП або ТОВ. Прокат відноситься до побутових послуг населенню, і, відповідно до Податкового кодексу, власнику прокату за межами «старої» Москви доведеться платити єдиний податок на поставлений дохід (в разі якщо договір оренди буде полягати не з фізичним, а з юридичною особою, можна працювати за спрощеною схемою оподаткування). Для роботи з клієнтами не знадобиться касовий апарат, але все відносини потрібно буде закріплювати двома паперами: договором на передачу майна в оренду і квитанцією про отримання грошей. У договорі має бути докладно описано транспортний засіб, зазначений його інвентарний номер, а також повинні бути прописані умови експлуатації.
Центральний Банк Росії не вважає правомірним залишати гроші в якості застави, тому якщо ви хочете убезпечити себе і взяти заставу коштами, назвіть процедуру, наприклад, «сплатою гарантійного депозиту». Брати в заставу паспорт заборонено законом про паспорт (правда, штраф 100 рублів мало кого лякає). Водійські права необхідні вашим клієнтам, якщо вони орендують мотоцикл, гідроцикл, квадроцикл або подібний транспортний засіб.
Як будь-якому підприємству сфери послуг, прокату необхідно буде оформити куточок споживача, зайнятися створенням вивіски з розкладом роботи, придбати вогнегасник і потурбуватися про створення плану евакуації.
Інші витрати
персонал
Найчастіше невеликі прокати відкривають ентузіасти своєї справи, які успішно поєднують функції інструктора, слюсаря і людини, яка проводить інвентаризацію. Якщо не виходить знайти одного майстра на всі руки, зарплата кожного з трьох перерахованих службовців може становити приблизно 60 000 рублів до сплати податків.
Рекомендується також скористатися сторонніми послугами юриста для оформлення договору оренди і найняти кваліфікованого бухгалтера. Останньому доведеться не просто зводити дебет з кредитом: методичні вказівки для бухгалтерів прокатних контор містять інформацію про те, як враховувати самі предмети прокату, списувати застарілі моделі і проводити в балансі поломки і крадіжки.
устаткування
Вартість одного уживаного мотоцикла, підготовленого для здачі в оренду на спортивному треку (з машини повинні бути зняті фари, габаритні вогні, дзеркала і інша дрібниця), становить 150 000-200 000 рублів. Приблизно стільки ж коштує стоячий гідроцикл Yamaha або снігохід Suzuki. Закупити потрібно мінімум дві машини, щоб на другий інструктор міг супроводити клієнта або з'їздити за ним.
змінні витрати
Зміна палива, заміна запчастин, дрібний ремонт - все це власник прокату бере на себе. Експлуатація одного транспортного засобу може обходитися в 10 000-25 000 рублів на місяць.
просування
Залучити клієнтів можна на спеціалізованих форумах, в магазинах спортивного спорядження і на самих базах відпочинку. Не варто захоплюватися Купонатор: навряд чи акції окупляться і принесуть постійних відвідувачів.
Дякуємо за допомогу в підготовці матеріалу прокат Motorradhof , прокат Power Ski , Фахівців порталу http://www.naprokat24.ru/
Ілюстрації: Наталія Осипова