- ДЕНЬ 1
- Ось кілька способів дістатися від аеропорту Відня до міста:
- Житло у Відні
- Кафе Central - найзнаменитіша кафе Відня
- Прогулянка по Внутрішньому місту
- Площа Святого Стефана і собор Святого Стефана
- Перша вечеря. Де поїсти у Відні?
- ДЕНЬ 2
- палац Хофбург
- Друга вечеря у Відні
- ДЕНЬ 3
- Заключний вечір у Відні
Це місто називають культурною столицею Європи, в ньому ще зберігся дух могутньої і багатої Австро-Угорської імперії, з вікон його розкішних будинків, здається, чутні звуки вальсу, а в повітрі витає аромат тістечок і яблучного штруделя.
Відень - одне з міст, побувавши в якому, ми зробили висновок, що його витонченість і краса - це не туристична «замануха», він і правда, як з листівки 19 століття.
Загалом, столиця Австрії , Нас дуже вразила і, натхненні її архітектурними та кулінарними шедеврами, ми склали цей 3-денний маршрут:
ДЕНЬ 1
аеропорт Відня
Головні повітряні ворота Відня - це аеропорт Wien-Schwechat. Він великий, але затишний і знаходиться порівняно недалеко від міста, всього в 16 кілометрах.
Незважаючи на таку невелику відстань, таксі до центру все одно буде варто пристойно - від 30 євро, але його приїжджають використовують рідко - занадто добре розвинене транспортне сполучення між аеропортом і містом.
Ось кілька способів дістатися від аеропорту Відня до міста:
Перший варіант - це поїзда City Airport Train Cat, які відправляються в центр Відня раз в півгодини з 6:00 до півночі. Ціни проїзду щодо демократичні - 11 євро в одну сторону. Купити квитки заздалегідь і подивитися розклад можна на сайті .
Другий варіант - Потяги Віденської залізниці (OEBB), ходять вони також часто, як і City Airport Train Cat, а квитки коштують 4,5 євро, купити їх заздалегідь можна на сайті OEBB .
Третій варіант - найекономічніший - поїзди міської залізниці, грубо кажучи - місцеві електрички. Мінус тут один - поїзд зупиняється на багатьох зупинках, тому йде досить довго - майже 40 хвилин. Вартість проїзду - 2,20 євро, купити квитки можна на цьому сайті .
Ну і четвертий варіант - автобуси. Головний плюс цього виду - вони ходять навіть вночі, хоч і з великим інтервалом (приблизно раз на годину), а днем, як і поїзди, з півгодинним. Вартість квитків - 7 євро, придбати їх можна в автоматах поруч із зупинкою (до неї дійдете за вказівниками).
Житло у Відні
Ми, як завжди, за апартаменти - це набагато дешевше, ніж готелі (вони тут в середньому від 100 євро за ніч) і, коли живеш в квартирі, в звичайному віденському будинку, де сусіди у тебе справжнісінькі австрійці, на сходах пахне домашньою випічкою , а в парадній можна побачити оголошення для мешканців німецькою - якось більш повно занурюєшся в атмосферу міста.
Ми під час свого приїзду зупинялися ось в цій затишній квартирі в самому центрі, в 10 хвилинах ходьби від Собору Святого Штефана і (що радувало найбільше), в 500 метрах від знаменитого кафе Central. Саме в цьому кафе рекомендуємо поснідати, перед тим, як відправитися на прогулянку по місту.
Кафе Central - найзнаменитіша кафе Відня
Це не просто кафе, це така ж визначна пам'ятка Відня, як палац Хофбург або собор святого Стефана. Central розташований в будівлі палацу Ферстеля і вже неймовірно красивим фасаду зрозуміло, що це не просто містечко, де можна випити кави. Цей заклад з історією - воно відкрилося ще в 1876 році і в ньому бували багато культових особистості - Фрейд, Троцький, австрійський письменник Альтенберг.
У кафе Central 3 головні достоїнства:
Кава. Тут безліч його видів - кава по-віденськи, кава-меланж (з вершками і шоколадною крихтою), кава з апельсиновим, абрикосовим лікером і навіть каву з шнапс!
Десерти. О боже, вони в кафе Central чудові. Якщо ви горите бажанням спробувати справжній яблучний штрудель, то навіть не сподівайтеся, що ви на цьому зупиніться - спокуслива вітрина з десертами цього не допустить.
Вітрина кафе Central
Персонал. В Central дуже вишколені і оперативні офіціанти, з такою поставою і манерами, немов вони самі з XIX століття.
З меню можна ознайомитися заздалегідь, вивчивши його тут .
Прогулянка по Внутрішньому місту
Центральна, переважно пішохідна, частина Відня називається Внутрішній місто.
Вулиці тут настільки красиві, а кожне знання настільки дихає історією, що прогулянку по ним можна порівняти з походом в музей. І нехай у вас в навушниках грає Моцарт або «Віденський вальс» Штрауса. Тільки не зазівався і не потрапте під проїжджаючий повз фіакр, їх тут дуже багато.
Віденський фіакр - елегантна віз, запряжений кіньми
Найкрасивіші вулиці Відня - Грабен, Кольмаркт, Кертнерштрассе. Хоча, ці вони ж і самі жваві. Кожне спорудження тут - витвір мистецтва: Палац Тодескі, Палац Естерхазі, будівля Віденської опери, фонтан Йозефа, фонтан Леопольда - досить багато для одного невеликого кварталу.
Будівля на вулиці Грабен
Віденська опера
Площа Святого Стефана і собор Святого Стефана
Площа Святого Стефана або Штефансплац - це серце міста. Вона невелика, але дуже жвава, тут ловлять своїх клієнтів фіакри, а в акуратних наметах смажать знамениті віденські сосиски (радимо спробувати, і нехай вас не бентежить, що це вуличні жаровні, в Відні вони стерильні).
Головна будівля на площі, та й, мабуть, головна визначна пам'ятка Відня - собор Святого Стефана. Він вражає з першого погляду - готичний велетень з чотирма вежами, передзвін його дзвонів чути майже по всьому місту.
Собор Святого Стефана на Штефансплац
Собор Святого Стефана діючий, і вхід в нього - безкоштовний, а якщо ви хочете дізнатися більше про собор, то можна, заплативши 5,5 євро, стати учасником групової екскурсії (о 15:00 на німецькій мові, в 10:30 на англійському, щодня).
Обов'язковий пункт у відвідуванні собору - підйом на Південну вежу, з якої відкривається вид на все місто. Вартість підйому 4,5 євро. Що дуже приємно - в соборі є ліфт і долати 300 сходинок пішки не обов'язково.
Вид з Південної вежі Собору Святого Стефана
Вид з Південної вежі Собору Святого Стефана
Перша вечеря. Де поїсти у Відні?
У Відні дуже багато хороших місць, але будемо рекомендувати, базуючись на власному досвіді:
ресторан Chattanooga - були там кілька разів і завжди залишалися ситі і щасливі. Тут смачне пиво, смачне м'ясо на грилі, ковбаски і шніцель. Інтер'єр і атмосфера дуже затишні, швидше за в національному стилі. Тут жваво, але немає почуття конвеєра. Загалом, рекомендовано.
ДЕНЬ 2
Кафе Моцарт, сніданок
Кафе «Моцарт» - суперник кафе Central за серця туристів і місцевих ласунів. У нього не менше насичена історія і блискуча репутація. Саме в «Моцарта» рекомендують пробувати австрійський торт «Захер», що ми і зробили під час сніданку.
палац Хофбург
палац Хофбург
Величезний палац Хофбург - колишня головна (або, як ще називають - «зимова») резиденція династії Габсбургів - правителів Австро-Угорської імперії. Хофбург був побудований в 13 столітті і з тих пір, кожен новий його власник-імператор добудовував собі апартаменти, найостанніше будівлю палацового комплексу було зведено в кінці 19 століття і невідомо, скільки б ще було нових кімнат, якби Австро-Угорська імперія не перестала існувати після Першої Світової війни.
Хофбург розташований в центральній частині Відня, в 10 хвилинах ходьби від Штефансплац.
Фасад палацу Хофбург
У палаці більше 2500 залів. Обійти його за день складно, але можна взяти комбінований квиток в найцікавішу частина: імператорські покої, музей імператриці Сісі і імператорську срібну колекцію. Вартість такого квитка - 12,9 євро + рекомендуємо взяти аудіогід (є російською мовою).
Парадний зал Хофбурга (с) Venagid
Крім цієї потрійний екскурсії можна окремо сходити в Національну бібліотеку Австрії або \ і в Скарбницю, але щодо останньої говоримо відразу - для російського ока, який бачив Збройна палата, Історичний музей і Ермітаж, австрійська скарбниця кілька скромновато і не сильно вражає.
Поруч з Хофбургом є дуже милий і зелений Бурггартен - міський сад. Тут можна відпочити, погуляти і відвідати палацову оранжерею. В оранжереї дуже жарко, душно і волого - там тропічні рослини і клімат створений як в тропіках, ми більше 3 хвилин в ній не протрималися. Вартість квитка в оранжерею - 5 євро.
Друга вечеря у Відні
Завершуємо другий день великою порцією віденського шніцеля в ресторані Die Metzgerei - він там смачний і недорогий.
ДЕНЬ 3
палац Шеннбрун
палац Шеннбрун
Вранці третього дня вирушаємо в Шеннбрун - заміську ( «літню») резиденцію Габсбургів і один з найкрасивіших палаців Австрії.
Шеннбрун не просто палац - це цілий палацово-парковий ансамбль, тут можна провести весь день блукаючи по зеленому лабіринту, тінистих алеях, слухаючи шум фонтанів досліджуючи лабіринти залів і імператорських покоїв.
Поряд з Версалем, Шеннбрун визнаний одним з найкрасивіших палацово-паркових комплексів Європи. Можна сказати, що цей палац - втілилася в реальність мелодія «Казки Віденського лісу» Йоганна Штрауса.
Що подивитися в Шеннбруне:
У палаці майже півтори тисячі кімнат, для відвідувачів доступні 45.
Головний вхід до палацу Шеннбрун
Крім цього, на території діє постійна виставка королівських екіпажів, оранжерея (скляний будинок пальм) і зоопарк в якому є тераріум, акваріум, живуть великі тварини - слони, панди, ведмеді. Унікальність зоопарку в тому, що в ньому для тварин створено мікроклімат, відповідний їх природному середовищі існування, будь то тропіки або пустеля.
Оранжерея в Шеннбруне
Як дістатися до Шеннбруна:
Найпростіший спосіб - доїхати на метро по гілці U4 до однойменної станції, але в зв'язку з технічними роботами ділянку, що включає станцію «Шеннбрун» буде закритий до вересня 2016 року, тому краще скористатися автобусом 10А або трамваями №10 і №58.
Подивитися ціни на квитки і розклад заходів (на території Шеннбруна, особливо влітку, часто проходять класичні концерти або тимчасові виставки) можна на сайті палацу .
Заключний вечір у Відні
На прощальну вечерю вирушаємо в ресторан «Ribs of Vienna». В меню тут - реберця, практично тільки реберця. Але які ж вони неймовірно смачні, запечені з різними заправками і соусами! У цьому закладі потрібно бронювати столик, причому дуже заздалегідь, тому що інакше будете стояти в черзі години дві. Ми резервували «Ribs of Vienna» раніше, ніж брали квиток на літак до Відня.
Вечірня Відень
Такими були наші три дні Віденської казки. Тут звичайно, є ще місця, які заслуговують на увагу - палац Бельведер, будинок Моцарта, міська ратуша. Якщо є бажання - можна максимально зануритися в прекрасний і сходити в Віденську Оперу. Але це все краще включати в програму, коли у вас на це місто мінімум тиждень, тому що пам'ятки Відня витончені, шляхетні і як всякі аристократи, вимагають до себе підвищеної уваги.
PS: Якщо стаття для вас була корисна, ви можете подякувати мене, забронювавши готель для подорожі, пройшовши на Booking по цій партнерському посиланню , Дякуємо!
Наступна стаття
Попередня стаття
Схожі статті Travelrabbit
Що подивитися в Мюнхені - маршрут на 1 день
Східна Адріатика і її кращі курорти (Чорногорія, Словенія, Хорватія)
Пам'ятки Дубровника - маршрут на 2 дні
Зальцбург - що подивитися в місті Моцарта
Популярні статті
Недорогі готелі та апартаменти з розкішним видом на море, Хорватія
Де поїсти у Відні?