Ресурс Forbes опублікував власний рейтинг країн за ступенем легкості ведення бізнесу. При цьому оцінюються такі критерії як право власності, ступінь впровадження інновацій, рівень оподаткування, технології, рівень корупції, свобода (особиста, торгова і фінансова), бюрократія і захищеність інвесторів.
У нинішньому рейтингу представлені 153 країни. Україна опинилася в ньому на 80-му місці. При цьому відзначається зростання ВВП на 2,3%, а показник ВВП на душу населення становить $ 2200.. У той же час показник співвідношення торгового балансу до ВВП знизився на 4,1%. Для порівняння, в минулому році Україна посіла 74-е місце по легкості ведення бізнесу, але тоді в рейтингу брали участь лише 139 стан. У позаминулому році Україна опинилася на 61-му місці серед 144 країн. Різну кількість країн рейтингах різних років робить порівняння з попереднім роком не таким вже легким. Якщо вивести якийсь абстрактний коефіцієнт, то 80-е місце з 153 можливих буде трохи кращим показником, ніж 74-е місце з 139, але гіршим, ніж 61-е місце з 144.
В описі країни на сторінці Forbes сказано, Україна досягла значного прогресу в проведенні реформ, спрямованих на те, щоб зробити країну процвітаючою, демократичною і прозорою. Але необхідні додаткові поліпшення, включаючи боротьбу з корупцією, розвиток ринків капіталу та вдосконалення законодавчої бази. Також наголошується, що окупація Росією Криму в березні 2014 року і триває російська агресія на сході України завдали значної шкоди економічному зростанню. В результаті втрати значної частини важкої промисловості України на Донбасі і триваючих воєнних дій економіка України скоротилася на 6,6% в 2014 році і на 14,3% в 2015 році, але виросла на 2,3% в 2016 році, коли були запущені ключові реформи.
Лідером рейтингу Forbes за легкістю ведення бізнесу виявилася Великобританія. У п'ятірку лідерів також увійшли Нова Зеландія, Нідерланди, Швеція та Канада.
Найгірше з легкістю ведення бізнесу справи йдуть в Чаді. Незначно краща ситуація в Гамбії, Гаїті, Афганістані та Лівії.
Що стосується найближчих географічних сусідів України, то Білорусь зовсім не потрапила в рейтинг. А Польща продемонструвала найкращий серед сусідів результат - 34-е місце. Угорщина зайняла 42-й рядок рейтингу, Румунія - 43-ю, Росія - 58-ю, Молдова - 87-ю.
Сусідами України по рейтингу стали Аргентина (81-е місце) і Руанда (79-е місце).
джерело: Forbes