Пляж - некруто. Шторм перевертав бетонними плитами в Партеніті. Фото: tvoya-gazeta.com
У Криму мародери розбирають набережну на метал, а влада обіцяє відновити пірси і пляжі до початку травня Берегова Тетяна, Середа Катерина https://cdn.segodnya.ua/img/article/2898/26_main.jpg https: //cdn.segodnya. ua / img / article / 2898 / 26_tn.jpg 2012-02-25T09: 41: 14 + 02: 00 Крим найбільше постраждали набережні Алушти, Гурзуфа та Ялти
Поки одні кримчани ламають голову над пошуком коштів для ліквідації наслідків недавнього сильного шторму, інші вирішили нажитися на загальній проблемі. "В ДАІ надійшов дзвінок від жителя Алушти, який побачив, як хтось вантажить в машину металеві огорожі з зруйнованої набережної, і навіть продиктував номер автомобіля. Наші співробітники з цієї інформації зупинили вантажний мікроавтобус, в якому, як з'ясувалося, перевозили конструкції вже власники металлопріема ", - повідомив співробітник прес-служби УДАІ в Криму Микола Астапов.
За даними правоохоронців, це поки одиничний випадок, коли кримчани мародерствують на місцях розгулу стихії, проте владі варто поквапитися з пошуком коштів на ремонт. У Рескомбуді визначили, що найбільше постраждали набережні Алушти, Гурзуфа, Ялти, а також берегоукріплювальні споруди між санаторіями " Росія "І" Чорномор'я ", морпортом Ялти і міні-готелями Масандри. На відновлення бун, сходів, пандусів, огорож і пляжів в цих місцях необхідно близько 44 млн грн - непідйомна для убогого в цьому році бюджету АРК сума." Я підписав в понеділок лист у Миколи Азарова про виділення допомоги на відновлення набережних, - повідомив прем'єр Криму Анатолій Могильов . - Я думаю, ми повинні до початку травня відновити їх ".
Провали в асфальті. У Гурзуфі хвилі подекуди розбили набережну. Фото: gurzuf.ru
За словами головного архітектора Ялти Володимира Івженко, коли почнуться роботи і скільки вони триватимуть, поки не знає ніхто: "В першу чергу повинна бути складений кошторис витрат, в ній враховані норми трудовитрат - людино-години. Якщо поставити 10 осіб - буде один термін виконання , 100 чоловік - інший термін. Але до сезону точно встигнемо ". Селищний голова Партеніта Микола Конєв сподівається, що кошти вдасться виділити вже в березні: "Курортний сезон у нас починається, як правило, на початку червня, так що часу вистачить. З трьох кілометрів набережної наші - всього 180 метрів, решта - санаторіїв і готелів. зробимо все поступово, а не будемо засипати заздалегідь щебенем, щоб її змило водою ".
За словами головного архітектора Ялти Володимира Івженко, коли почнуться роботи і скільки вони триватимуть, поки не знає ніхто: "В першу чергу повинна бути складений кошторис витрат, в ній враховані норми трудовитрат - людино-години. Якщо поставити 10 осіб - буде один термін виконання , 100 чоловік - інший термін. Але до сезону точно встигнемо ". Селищний голова Партеніта Микола Конєв сподівається, що кошти вдасться виділити вже в березні: "Курортний сезон у нас починається, як правило, на початку червня, так що часу вистачить. З трьох кілометрів набережної наші - всього 180 метрів, решта - санаторіїв і готелів. зробимо все поступово, а не будемо засипати заздалегідь щебенем, щоб її змило водою ".Елінг У МОРЯ ПОСТРАЖДАЛИ, АЛЕ БУДУВАТИ ЇХ НЕ ПЕРЕСТАНУТЬ
Прохода немає. Зруйнована дорога в Професорський куточок Алушти. Фото: alushta.org
Ураганний шторм спустошить не тільки місцеву казну, а й кишені кримських підприємців. По всьому ПБК від негоди постраждали кафе і пансіонати. Найбільш жорстоко стихія обійшлася з комплексом елінгів "Круча", розташованим недалеко від Партеніта. Власники переживають, що влітку не зможуть здати свою нерухомість в оренду, якщо адміністрація комплексу не встигне відреставрувати набережну. "А ми будемо покривати збитки з власної кишені, - розповідає власниця одного з елінгів Ірина Іванова. - Ураган вибив чимало вхідних дверей і вікон, в кімнатах намок ковролін, на набережній розкидало пісок і, що найприкріше, пообморажівало пальми".
Втім, експерти впевнені, що урок, який дав природою, кримчанами засвоєний не буде: "Нерухомість, як житлова, так і комерційна, постраждала не настільки, щоб люди перестали будуватися на самому березі, тим більше що такі шторму бувають не часто, - міркує Павло Бубнов. - Зруйновані об'єкти просто відремонтують, продавати їх не будуть, тому на вартість нерухомості у моря стихія не вплине ".
Чернова Софія
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Підписуйтесь на нашу розсилку